Nieuw 'Beurskomitee' Radio-amateurs te gast in Hofstade herstruktureert jaarbeurs Regen teistert bondsfeesten te Aaigem Meerse vinkeniers besluiten seizoen met drie zittingen Nu ook 'Kinderrock' te Denderleeuw De Voorpost - 4.8.1989 - 5 Van zaterdag 19 tot en met maandag 28 augustus heeft in de Keizershallen de tweeenveertigste Jaarbeurs van de stad Aalst plaats. De expohallen zjjn elke dag toegankelijk van 15 tot 21 u. en op dat moment start telkens een show. Op maandag 21 augustus is dat reeds te 16 u. en op woensdag 23 reeds vanaf 14 u. Met het normaal toegangsticket van 50 fr. heeft U toegang tot de show zo U eerst de jaarbeursstand bezoekt. Kinderen jonger dan 12 jaar vergezeld van hun ouders en anders-validen krijgen gratis toegang. Exposanten en organisatoren kunnen vrijkaar ten geven die toegang verschaffen van 15 tot 20 u. De beurshallen zijn slechts bereikbaar via de kassa aan de kant van de Beekveldstraat aan het tentenpaviljoen wegens de werken aan de gang van aan het Keizerlijk Plein. Informatie kan U krijgen aan twee infobalies: één aan de ingangskassa aan de tent en één in het jaarbeurssekretariaat. Deze balies funktioneren op computer. Herstrukturatie Wegens het steeds stijgend sukses van de Jaarbeurs enerzijds en van het aantal bezoekers anderzijds was men aan enige herstruktu- rering toe. Tijdens piek uren vormden zich inder daad opstoppingen zodat bezoekers door de te smal le gangen niet geraakten. Voor de standhouders een remmende faktor in hun kommerciële aktiviteiten en voor de bezoekers een oorzaak van te vroeg ver laten van de beurs. Er werd dan ook gezorgd voor bredere gangen en voor optimaal benutten van de doorgangsruimten tussen verschillende hallen. Bovendien worden de di verse stands nu gegroe peerd in zones per ver koopsartikel zonder echter mogelijkheid tot visueel kontakt van konkurren- ten. Kandidaat-kopers kunnen dan ook kopen na betere vergelijking van de verschillende aangeboden mogelijkheden. En via de geautomatiseerde balies kunnen bezoekers makke lijker de gewenste stands bereiken. De organisatie berust nu in de handen van het Beurskomitee dat bestaat uit leden van het Feestko- mitee en leden van de Middenstandsraad. Shows De shows vinden plaats in de spektakelzaal. Vanaf 21 u. kost een toegangskaart 200 fr. aan de kassa in de genoemde zaal. Tot 21 u. bekomt U een toegangsti cker voor amper 50 fr. aan de kassa van de beurshal len. Jaarbeursbezoekers krijgen vrije toegang tot de shows indien ze vóór 20 u. in de Jaarbeurs pre sent zijn. Plaatsreservaties voor shows zijn alleen mogelijk de dag van het spektakel zelf van 18 tot 20 u. en dit aan 50 fr. per plaats. Er worden echter ten hoogste vier reservaties per per soon verkocht. De gere serveerde plaatsen worden vrijgehouden tot 21.30 u. Trekpleister Eddy Wally, The voice of Europe Op dinsdag 21 augustus doet Eddy Wally ander maal de Keizershallen boordevol lopen. 'Alhoewel ik hoop dat mijn leven nog lang niet af is, beschouw ik het nu reeds al buitengewoon suksesvol'. 'Eddy Wally in een inter view. Het verhaal van Eddy Wally is het verhaal over een eenvoudige arbeider in een sokkenfabriek die opklom tot marktkramer. Maar veel meer dat een klein manneke dat in de oorlogsjaren met zijn va der in een stamineeke stie kem de geteisterde bevol king amuseerde met zang en dans. Dat kleine manneke heeft inmiddels op de podia ge staan in Rusland en Ame rika, overal in Europa en straks zelfs in Japan. Eddy Wally: een man voor de wereld, een man van de wereld. Eddy Wally werd op 12 juli 1932 geboren. Al met een na zijn geboorte zette Eddy een geweldige stem op: een wel zeer vroeg begin van een grootse kar- rière. Markante bijzonder heid uit Eddy's vroege jeugd is voortdurend de waardering van Eddy's leermeesters voor zijn mu zikale gaven. Al op de la gere school prijken er lOen op zijn rapport voor zingen, maar ook in ande re vakken was hij een kei. In de oorlogsjaren is er echter, helaas, vrijwel geen mogelijkheid om ver der te studeren en Eddy vindt werk in een weverij. Maar 's avonds, op 14- jarige leeftijd, rijdt Eddy al op zijn fiets van café naar café. Zijn akkordeon staat op de bagagedrager, natuurlijk goed ingepakt. En Eddy pleziert al veel mensen met zijn optre dens. Eddy mag een plaatje ma ken bij een kennis van een kennis van een kennis. 'Het was wel leuk maar niet helemaal mijn wens', vertelt Eddy nu. Daarom legt hij al zijn spaarcenten bij elkaar en neemt de tre in naar Weert. 'Zover was ik nog nooit geweest. Het leek een wereldreis, hele maal naar het buitenland. Maar men had mij verteld dat ik, als ik sukses wilde hebben, naar Johnny Hoes toe moest gaan. Nou, dat heb ik gedaan'. Eddy krijgt gelijk. Johnny Hoes is net een eigen platen- maatschappijtje begonnen en zoekt nog naar talent. Eddy Wally komt dus als geroepen. In die dagen heeft Eddy zich opgewerkt van weverij-jongen tot zelfstandig marktkramer. Hij doet dat werk trou wens nog steeds. Daarom schrijft Johnny Hoes voor hem: 'Als marktkramer ben ik geboren'. En dat is meteen zijn eerste hit. Het begin van een glanzende karrière, die zich lang niet alleen tot België zal be perken. Over het aantal hits, die Eddy immidels heeft ge had kunnen we kort zijn: Het zijn er gewoon heel veel. Achttien elpees maakte de populaire Vla ming in 20 jaar tijd en daarvan zijn er maar liefst 12 al met goud bekroond en één zelfs met platina. Toch is Eddy steeds zich zelf gebleven. Want marktkramer is hij geble ven, 'omdat ik het kontakt met de mensen niet kan Om 3 uur 's middags keert Eddy huiswaarts en houdt er een kleine middagslaap. En elke avond om 6 uur begint de Eddy Wally Show, in zijn eigen dan cing in Ertvelde, 'Cherie- Las-Vegas-Paris' genoemd. Het zestigjarig bestaan van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van Aaigem was de aanleiding om er een waar feest van te maken. Voor deze gebeurtenis had men de wijk Dries als omgeving gekozen wat achteraf bekeken een goede keuze gebleken is. Sindsdien heeft men van de bedoelde eenmalige feestviering een traditie gemaakt en organiseerde men voor de vyfde keer deze nu al populair geworden bondsfeesten in een uitgelezen rustig kader, een verloren hoek die nog moet ontdekt worden door wandelaars maar waar de BGJG eens te meer een uitgelezen feestprogramma afgewerkt heeft ondanks de regen die gedeeltelijk als spelbreker optrad. Om het eerste lustrum te Eens te meer kende ook Duist, H. Van der Haegen vieren had het bestuur ze- de kaarting, die doorging (Aaigem). in de boerderij Van den Bossche, een overweldi gend sukses en waarmee men de eerste dag kon afsluiten. D. De Meyer scoorde het hoogste aantal punten van de tachtig deelnemers en ging met de hoofdprijs lopen voor F. De Pauw en V. De Baets. De verdere uitslag van de 'besten' werd samenge steld in volgorde van het behaalde aantal punten: P. D'Hondt, R. D'Haese, P. Fosselle, J. Malfroidt, Th. Van Medegael, J. Raes, St. Van de Vijver. De bondsfeesten van Aai gem stonden de eerste dag in het teken van de sport want voor de eerste keer vertrok op de Landdries ook een jogging waarvoor toch een 200-tal atleten aan de start verschenen. Er waren drie verschillen de afstanden voorzien en in de kategorie van de 2,3 km loop was het Chris Goossens (Erembodegem) die de overwinnaar werd voor P. Daghuyt (Haal- tert), D. Van Caneghem, D. Van der Haeghen, M. Vettenburg (Aaigem), H. Frangois en H. De Vuyst (beiden van Aaigem), W. De Gendt, K. De Cort, G. Bisback (Aaigem). Voor een dubbele afstand van 4,6 km waren eveneens een zestigtal deelnemers opgedaagd en hier was Willem Van der Eelst uit Erpe de sterkste en de snelste, voor E. Huyle- broeck (Wichelen), P. ker geen moeite gespaard want zij moesten, met de talrijke medewerkers, in staan voor een vlotte af werking van een zwaar be laden programma. De bondsfeesten werden eens te meer 'luidruchtig' ingezet met het kleiduif- schieten waaraan zo een veertigtal schutters deel namen. Gedurende twee dagen lang bekampten ze elkaar en men moest wachten om de feestelijk heden af te sluiten tot de winnaar gekend was. Na twee dagen 'knallen dat de stukken letterlijk en fi guurlijk in het rond vlo gen' kon men Raym. Van Kerckhove uit Zele aan duiden en hij was de ge lukkige die met de prachti ge dure staande klok kon huiswaarts keren. Na hem volgden E. Verbe ren Welle, K. De Man Opwijk, H. Van Ael- broeck Burst. J. Baele Laarne. P. Van Buggen- hout Aaigem, A. Janssens Burst, A. Van Herrewe- ghe Wachtebeke. Deze keer was er ook nog een animatie voorzien in het kinderkarabijnschie- ten. Hier was geen wed strijd aan verbonden maar voor de jeugd was het al leszins een heuglijke ge beurtenis om met een der gelijk 'wapen' kennis te maken. Wie niet huiswaarts wens te te keren, hoefde dat alleszins niet te doen want van 17 uur af konden zij terecht in de doorlopende Van Vroonhove, D. Caey- barbecue op de hoeve man, F. Van Buggenhout Schouppe waarna men aan de belotting kon deel nemen. (Aaigem) en H. Boon, B. Bisback (Aaigem), G. Verhoven, J. Van der Voor de 6,9 km waren er 57 deelnemers en hier won J. De Pelsmaeker uit Haaltert. Na hem volgden J. Baeyens, F. De Ruyst, Chris Goosseens, R. Meu- lemol, H. De Wilde, D. Van Caeneghem, D. Meert, G. Chiau en D. Vettenburg. Het zou niet overeenstem men met de doelstellingen van de BGJG moest men de kinderen niet aan bod laten komen. Dit was in Aaigem geenszins het ge val want zoals de voor gaande jaren stond de ge hele zondagnamiddag zo wat in het teken van de jeugd. De kindermarkt bood eens te meer de gele genheid om 'ontgroeid' speelgoed van de hand te doen, evenals boeken, stripverhalen en allerhan de ander 'tijdverdrijvend' materiaal. Tijdens de kindermarkt konden de 'niet-hande- laars' achtereenvolgens te recht bij Pepijn van 't Lie- gebeest om zich te laten schminken waarna ze vro lijk rondliepen en soms moesten beschutting zoe ken voor de feeststorende regen die zolang uitgeble ven was en juist uitgere kend de Aaigemse bonds feesten moest komen teis<- teren. In de feesttent wa ren ook de clowns Solo en Petatje te gast die gelukkig in het 'droge' konden op treden. Tot slot woonden zij een heuse kindershow bij, geanimeerd door de Argentijn Leonardu Ala- lu. De bondsfeesten boden echter nog veel meer dan dat: tussendoor konden de kinderen een ritje wagen, Zijn radio-amateurs rare kerels? Het wordt soms wel eens beweerd. Zij kennen dag noch uur, zit ten voortdurend opgeslo ten in hun kamer waar ze druk doende zijn. Knopjes naar links en rechts draai en, luisteren naar signalen en steeds maar hopen dat er een verbinding tot stand komt. Soms heel ver weg met iemand die zich be kend maakt met zijn ken- letters en -cijfers soms dichtbij, een vriend dan die men elke dag kan ont moeten. Radio-amateurs zijn fana ten, dat staat vast. Mensen die bezeten zijn door hun hobby, maar die daarbij opgelegde en voorgeschre ven regels weten te res- pekteren. Dat is ook be langrijk, want wanneer ie dereen er zo maar lukraak mee bezig is, dan loopt het verkeerd. Voor hen bestaan er geen grenzen meer. Noem een land op en er is wel ergens in onze kontreien een ra dio-amateur te vinden die ermee verbindingen heeft. In Aalst is er een bloeien de afdeling van radio-ama teurs die deel uitmaakt van de 'Unie der Belgische Aalst. Enkele leden in volle aktie tijdens de jaarlijkse velddag (a) Radio amateurs'. Zij heb ben kontakten met de hele wereld en moest er leven zijn op de maan en moest men ook daar over radio's beschikken, dan zou men zelfs vanuit zijn luie nou ja zetel kontakten kunnen leggen met de maan. Rusland aan de top Rusland kan men het mek- ka van de radio-amateurs noemen. Daar wonen er heel wat. Allicht omdat deze mensen op deze wijze een unieke manier hebben gevonden om in kontakt te treden met de buitenwe reld. In gesprekken met Russische amateurs wordt vooral gesproken over de hobby's die men al dan niet heeft. Politiek komt minder aan bod. Zelfs he- gezeten op een pony voel den zij zich als geboren paardrijders. Zoals elk jaar stond ook nu weer de plaatselijke fanfare Nieuw Leven ter beschikking met een opwarmend wandel- koncert waarmee de muzi kanten op een aangename manier de rust van de an ders zo vredige Landdries verstoorden. Nog meer muziek kreeg men te horen van de plaat selijke akkordeonvirtuoos A. D'Hondt die met zijn trekzak de talrijke toe schouwers kon bezielen. Nadat hun tonen weer galmd hadden was het de beurt aan organist Jos De Rijck die in de hoeve Schouppe de gastronomi sche geneugten nog beter deed smaken met aange paste muziek terwijl in de hoeve Kuyken de Tocanao uit Chili de Zuidameri- kaanse sfeer binnenbracht en de zeer talrijke aanwe zigen tot begeestering bracht, gekruid met een lekker streekbier. Ondanks het weer gedeel telijk als sfeerbreker op trad is dit feest toch een topper geworden dank zij het gevarieerd programma dat hier geboden werd en de uitgelezen omgeving, een uitzonderlijk en uniek kader waarover men kan beschikken dank zikj de ongerepte natuurlijke Landdries, een parel op natuurgebied dat meer moet bekend gemaakt worden aan de zondagse wandelaar. De Bond van Aaigem heeft tevens ook die ver dienste dat hun feest jaar na jaar uitgroeit tot een ontmoetingsdag van talrij ke leden en sympatisan- ten, ook van buiten de gemeente, een prestatie die enorm veel inzet vergt van velen maar die tevens de moeite loont. JV Aalst. Een wafelslag zoals gezelligheid (a) uit grootmoeders tijd zorgt voor wat romantiek en lemaal niet. Veelvuldig is ook de vraag naar de spor tieve gebeurtenissen in Europa. Alle sporttakken genieten daarbij belang stelling. De Russische ra dio-amateur is in het alge meen ook iemand die zelfs zijn zender in elkaar heeft geknutseld, iets wat bij ons al lang tot het verleden behoort. Bij ons is men er veel beter en ook goedko per vanaf wanneer men een zender kant en klaar in de handel koopt. In Rusland tiert het amateu risme nog welig, bij ons wordt het allemaal profes sioneler, ook meer gesofis tikeerd. Jaarlijkse Velddag Ook studenten treft men aan tussen de radio-ama teurs. Ofschoon zij over geen financiële mogelijk heden beschikken om zelf een radio te bouwen. Zij kloppen dan aan bij de universiteit, waar men overal over een degelijke installatie beschikt. Maar ook daar geldt dat men eerst in het bezit moet zijn van een getuigschrift. Een must in Rusland en in de ons omringende landen en in ons eigen land is een dergelijke getuigschrift eveneens noodzakelijk. Men kan dus niet zomaar van vandaag op morgen aan de slag. Elk jaar wordt er een 'Velddag' georganizeerd. Voor de tweede keer se dert zijn bestaan werd die velddag op het scoutster rein van Hofstade georga nizeerd. Dat heeft, zo zeg gen de specialisten ter za ke, daarvoor een ideale ligging. De Velddag zelf duurt een etmaal, 24 uur dus en de tijdsbepaling is Greenwitch tijd. De be doeling is dat men alle col lega's die men gedurende die tijd kan bereiken, in schrijft in een logboek. De achtergrond is dat men in geval van ramp zo snel mogelijk kan ingrijpen via de kontakten die men heeft gelegd. da De vinkeniers van Mere hebben dit seizoen aange toond dat ze over een be stuur beschikken dat dege lijk werk verricht. In de voorbije maanden haalden zij niet alleen de kwanti teit binnen maar zagen het deelnemerslot op sommige zettingen angstwekkend stijgen omwille van het aantal beschikbare plaat sen in de Kleine Steen- straat. Om het glansrijk seizoen af te sluiten organiseerden zij nog vlug drie zettingen waarop elke keer toch nog een dertigtal vogels aan de wedstrijden deelnamen. In cafe Stuyverken zong Lip- peken van P. Beulens nog 610 liedjes, Cesar van R. Van Tittelboom 602, Ken van G. Uyttersprot 552, Rapit van W. Janssens 541 en Artiest van L. De Clercq eveneens 541In de promotie behaalde Bieken van M. De Leeuw toch nog 361 wijsjes. De zaterdagzetting was geen topper maar toch liet Rocky van W. De Bruy- cker nog 761 suskewieten noteren, op de meetlat van Rik II (R. Sorgeloos) moest men 624 lijntjes trekken en iets minder wa ren Jumbo met 609 en Furi met 608 allebei van de ei genaar E. De Smet. Tijdens deze zetting wer den enkele trofeeën uitge deeld aan W. De Bruy- cker, G. Van den Stockt, R. Van Tittelboom, H. Lievens en O. Coppens. De laatste zetting van zon dag 30 juli moest vroegtij dig gestopt worden door het slechte weer maar toch kon men toen al uitreke nen wie over het gehele seizoen de beste indruk gegeven had en kon be kroond worden. Zo werd G. De Cock tot koning uitgeroepen dank zij zijn vink Jef met 1623 liedjes, kleine koning werd God. Roelant met haar gelijkna mige vogel Godelieve die 783 liedjes zong. Toch ging de kampioenstitel naar de vink Beo van Edm. Matthieu met 5388 wijsjes en de promotie- kampioen werd Jim van F. Ribbens met 32 punten. JV Voor liefhebbers van rock, jonge en minder jonge, nu zelfs kinderen, bieden Stam 10 en Speelhol 10 te Denderleeuw op 'de plesj' (de dorpsplaats in het cen trum) hun derde editie 'Plesjrock'. Voor deze fes tiviteit waarbij niet enkel gemikt wordt op Dender leeuw doch op de hele re gio kan u zonder enige toegangsprijs te betalen terecht morgen zaterdag 5 augustus vanaf 14 u. Be doeling is meer animatie te brengen in de regio tijdens de vakantiemaanden. Die komt er dan met te 16 u Clouseau, uiteraard een topper en de Nederlandse rockgroep The Scene. Vanaf 19 u zijn er dan achtereenvolgens The Pebbles, The Scabs en The Skyblasters. Ook de kinderen Nieuw bij deze derde edi tie is het inschakelen van jongeren van 4 tot 14 jaar. Voor dit prille rockgebeu- ren staat The Crècheband verantwoordelijk. Een rock rollgroep die voortspruit uit het Gentse kindertheater dat luisterde naar de naam Stekelbees. The Crècheband was on langs nog te gast in Peer met Orkestrale maneuvers in de kinderkamer, en bij na vanzelfsprekend ook op de Gentse Feesten. Ze trekken trouwens op tour nee doorheen heel Vlaan deren en Nederland. Een alleszins veelbelovend rockgebeuren dat in beide vorige edities de massa naar Denderleeuw lokte. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 5