Iris Ajuinprinses, Véronique Faluintjesfee Drie maal per maand gemeenteraad te Aalst Kunstschilder Carl Prevot in 't Hotte Puttens te Lede he'prosrammaBaardeeem en hel bleek °"es De Voorpost - 11.8.1989 - 11 wm hem dat dra vergeven. Zo- Na twee maand genoten rust komen de Aalsterse gemeentevaderen en moederen in amper één maand driemaal samen in gemeenteraadszitting Normaliter is er zitting el ke laatste dinsdag van de maand. Dat is ook nu het geval op dinsdag 29 augus tus en dinsdag 26 septem ber. Daartussen komt als bijgevoegde seance die van dinsdag 12 september. Eind augustus worden al vast de twee stafmedewer kers die nu kultureel cen trum de A-status geniet aan De Werf mogen wor den toegewezen. Daaraan ging uiteraard een schrifte lijk en mondeling examen vooraf waarvan naar ons werd gezegd enkeleexami nandi voldeden. Vóór 31 augustus moet de gemeenteraad alleszins aan het ministerie van kui tuur de namen van twee stafmedewerkers die Yvan Verhavert met raad en daad zullen bijstaan wor den overgemaakt. De namen van de twee 'uitverkorenen' worden onofficieel reeds her en der genoemd. Afwachten blijft echter de boodschap. De zitting van 12 septem ber is niet minder belang rijk want dan wordt ge handeld over o.m. de nieuwe personeelskaders en de eventuele struktuur- wijzigingen. Een zitting waarheen met belangstel ling door velen wordt uit gekeken en waarbij pro blemen te over kunnen rijzen. LH wat 450 belangstellenden vermaakten zich kostelijk bij natjes en droogjes. Aalst. Met spanning werden de Wedden dat-proeven gevolgd in de feesttent te Baardegem. weddenschap die kon tellen. per 60 fr. genoten ze er niet alleen van een lekkere koffietafel, doch ook van een showavond 'Jonger dan je denkt', geanimeerd door Eddy Wally. het grote heren schijnbaar past, kwam de zingende marktkramer eerder laat, doch via zijn charme werd Aalst. Feesten in Baardegem. Wedden dat en dat was een Je weet wel, 3, 14 enz. (a). De Baardegemse Voetbalfeesten van de Vlugge Jonge ren, de reeds twintigste in de rij, werden een sukses over de hele Ign. Niet enkel was de weermaker de organisato ren uitermate genadig, maar ook de organisatie zelf liet niets te wensen over. De ploeg onder leiding van 'Pitou' liet geen steken vallen. Toch één schaduwzijde, erbuiten kwamen senioren Op vrijdag werd de orga- en anders-validen op vrij- nisatie gekonfronteerd dagnamiddag naar de gro- met een bomalarm dat te tent op Steenberg, voor achteraf bleek vals te zijn. een koffietafel. Voor am- Te 21.15 u. kwam immers de melding binnen dat een half uur later in de grote feesttent een springtuig zou ontploffen. Konster- natie uiteraard over de he le lijn. Het wordt in de regio immers een gewoon te manifestaties die de wind in de zeilen hebben te boycotten via een loos alarm. De Aalsterse politie stuur de dadelijk drie combi's met de nodige manschap pen ter plekke die de hele zaal die ondertussen op vraag van burgemeester Anny De Maght zonder enig paniekerig gedoe was ontruimd, aan een grondig onderzoek onderworpen. Na een rondje onderzoek onder togen, meubelen, podium en in hoeken en kanten bleek het inder daad een vals alarm. Dat was ook eerder reeds te Aalst het geval geweest bij de plechtige opening van het kultureel centrum en op de jongste karnaval- stoet. Jonger dan je denkt Uit Baardegem en randge- Aalst. Iris Matthijs de eerste Ajuinprinses op de meenten maar ook van ver voelbalfeeslen van Baardegem (a). Prinses en Fee Het avondoptreden met als hoofdbrok de verkie zing van de eerste Ajuin prinses en Faluintjesfee, werd gepresenteerd door Ignace Crombé en opge vrolijkt door Keizer Ka- miel Sergant, door de Aal sterse Strangers en door niemand minder dan Paul Severs. Liefst zeventien kandida ten meldden zich voor de verkiezing aangelokt door de buitengewoon interes sante prijzenpot ter waar de van 150.000 fr. Er kwa men inderdaad kandidaten ook uit Gent, Sint-Ni- klaas, Ronse maar ook uit Herentals en Sint-Trui den. Onder voorzitter schap van burgemeester De Maght met o.m. Kei zer Kamiel en persmede werkers, dienden de kan didaten zichzelf voor te stellen, te antwoorden op vragen volgens het multi ple choice-systeem, vala bel in te spelen op een door Keizer Kamiel afge nomen interview en als praktische en dan ook meest spektakulaire proef moesten ajuintjes in em mertjes van de ene plaats naar de andere in de kortst mogelijke tijd worden overgebracht. Uiteindelijk kwam het verdikt: Iris Matthijs uit Bambrugge scoorde hoogst en werd Ajuinprinses terwijl Véro nique Wuyffel uit Sint- Amandsberg - Gent zich een jaar lang Faluintjesfee mag noemen. De eerste vijf geklasseer- den mochten kiezen uit de Aalst. Wedden dat zorgde ervoor dat de feesttent in Baardegem nokvol zat (a) 'winkel' met huishoudap- paraten. De andere twaalf konden huistoe met een pakket van minstens een waarde van 4.000 fr. Nacht van de Jeugd Zowat 2.000 belangstel lenden dienden zich aan voor deze veelbelovende nacht zodat heel wat men sen geen zitplaats vonden. The Local Swimmingpool Rockers en Veronica Top 40 Drive-In show zorgden voor een begeesterende avond. Ondertussen evo lueerden twee prachtige exemplaren in uiterst schaarse kledij van de Pin- Up Club over het podium. Als ik erbij vernoem dat de lichten pas op zondag morgen te 5.20 u. werden gedoofd, er nog 400 man present was, gewoon om dat de tappers niet meer konden, weet u voldoende over het weergaloos sukses. Gastronomie Tijdens de drie dagen, maar vooral op zondag middag, liep de tent an dermaal vol voor een eet festijn van lek mijn lip. Varken aan 't spit en kal koenfilets met een veel heid van kroketten plus heel wat andere lekker nijen. Dit alles verorberd bij een aperitiefoptreden door de Faluintjeskapel. Wedden-dat show De Vlugge Jongeren spe len traditioneel in op wat voor het moment op ge bied van entertainment in is. Nu was dat de 'Wed den-dat Show', gepresen teerd door duivel-doet-al Pitou. In het panel van de Wedden-dat show zaten de kersverse Ajuinprinses Iris, renner Roger De Vlaeminck, keeper van Eendracht Aalst Hans De Schrijver, zanger van VTM Peter Springfield en trainer-schilder Jean Roels. 80 1 frankstukjes in de mond krijgen, ultra-vlug moeilijke bewerkingen op lossen, woorden uit het prismawoordenboek ver klaren en zeggen op welke pagina die te vinden zijn, hoog opwippen met BMX- fietsen en geheugenpresta ties in verband met strip verhalen waren onderwer pen van de Wedden-dat show, die profesioneel uit gewerkt en gepresenteerd, heel wat sukses kregen. LH Aalst. Wanneer Baardegem feest dan komt daar ongetwijfeld ook eten bij te pas (a) geexpozeerd. Carl Prevot staat voor de betere schilderkunst. Hij is voor de tweede keer te gast in 't Hof te Puttens in Lede. Zijn vorige tentoon stelling in deze stemmige galerij bestond uitsluitend uit stillevens en bloemen. Nu vindt men er ook land schappen. Zeer feëriek ge schilderd en waarin de zonnige kleur een voorna me rol speelt. da In 't Hof te Puttens te Lede expozeert Carl Pre vot zijn schilderijen. Pre vot dankt zijn naam en faam aan zijn verfijnde techniek die hij weet te koppelen aan een perfek- tie kompositie. Hij is een realist die haast feilloos en tot in het kleinste detail de dagelijkse dingen om ons heen weet te schilderen. Zijn schilderen zijn een en al harmonie en leunen sterk aan bij de zo ge roemde en befaamde Vlaamse en Hollandse 17e en 18e eeuwse schilder kunst. Prevot is niet alleen in eigen land bekend, ook in het buitenland heeft de ze schilder een hele repu tatie. Hij kende met zijn werk zeer veel sukses in Parijs en eerlang wordt werk van hem in Japan

De Voorpost | 1989 | | pagina 11