Ook jij bent van harte uitgenodigd op het feest van TV- Ekspres Toeren tussen Kerktorens ook te Hamme Beenhouwers van België De Voorpost Voor TV-Ekspres betekent feestvieren alle lezers laten deelnemen aan een party vol verrassingen Neem nu die 20e verjaardag van TV-Ekspres De feesttafel is elke week even rijkelijk gedekt gratis reizen, videorecorders, cash geldprijzen, vrijkaarten... honderd-en-één prijzen swingen de pan uit Voor wie zelf iets te vieren heeft, komt daar nog een aardig extraatje bij. Honderden jubilerende verenigingen worden door TV-Ekspres met een feesttaart venast. Het lijsfje groeit maar aan Ook jij bent uitgenodigd om te delen in de vreugde. Zet gauw je feestneus op en haal meteen die nieuwe TV-Ekspres je kunt er alles lezen over deze reuze-party 16- 11.8.1989- De Voorpost lochristi Het is een organisatie van visie. Een onderdeel van Vakantiegenoegens, Spor- Toeren tussen Torens gaat ta. Centrum voor Jeugd- dus door op zondag 27 toerisme, Landelijke Gil- augustus. Men kan dan den, KVLV, Kerk en Le- een viertal kerken bezoe- ven en Davidsfonds. Het j;en die gespreid worden in wil aan velen de kans ge- een al even mooie streek, ven kennis te maken met De kerken liggen ver bekende en minder beken- spreid over een trajekt van de kerken. Het is een ini- ongeveer 35 km. Met je „o„ irxoo-toio- wagen is dat te doen een handige informatie brochure en een gids per kerk zorgen ervoor dat de gezinsuitstap echt boeiend wordt. Zo'n uitstap brengt je ook in kontakt met de kerkgemeenschap ter plaatse, met de mensen, hun inzet en verenigings leven. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16762-AS Belle bridgeclub Uitslag van de winnende paren op donderdag 2 augustus: Richting noord-zuid: 1. Echpaar Christiaens, 2. gelijk Andre Van Daele en Magda Weymans, Jos Nys en Werner Cornelis. Richting oost-west: Gust De Munck en Wim Ver- hofstadt, 2. echtpaar De Saeger en 3. Hildegard Van Driessche en Jan Godaert. Bridge-avond elke donderdag om 20 uur in het lokaal 'de Drie Klokken' Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis-Dendermonde. Op zondag 27 augustus e.k. zal Hamme deelnemen aan' 'Toeren tussen Kerktorens'. Wie daaraan wenst deel te nemen moet twee weken op voorhand zijn deelname insturen aan Toeren tussen Kerktorens, Kasteelstraat 67 te 2570 Retie. De deelnameprijs bedraagt 50 fr. per persoon. Dendermonde. De beenhouwers en spekslagers schoten op de staande wip voor de koningstitel in Dendermonde (foto Piet Hermans) Als dank voor de feesttaart ontvingen we een schitterend (met de computer uitgewerkt) grafiekje van danksclub Dato, die op 27 mei zijn 15-jang bestaan vierde in de parochiale feestzaal te Temse. Alle leden tekenden mee Op zaterdag 6 mei kwam onze feesttaart terecht bij voetbalklub V.K. Vancraeynest, die in café Passage te Oostende het vijftienjarig jubileum van hun ploeg vierden. Een sympaüek woordje stuurde ons de secretaris van deze dynamische ploeg Reeds 15 jaar na elkaar organiseert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Waasmunster, een danscursus De inrichters (de heer en mevr. De Beule-Saeys) namen het initiatief voor de taart van TV-Ekspres Een bijzonder sympatieke reaktie ontving TV-Ekspres van de vogelkundige vereniging 'Zang en Kleur' te Zwevegem. Hier ziet u de feesttaart omringd door glunderende kindergezichtjes een foto die boekdelen spreekt... J. Vlaeminck (Dampoortstraat 44, 8310 Brugge) bedankte TV-Ekspres voor de feesttaart die de vriendenkring van de weduwen/weduwnaars Brugge-kust ontving bij de viering van hun 5-jarig jubileum. Een fijne reaktie! Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Op zondag 27 augustus ko men de vier kerken uit de Scheldestreek aan de beurt: Hamme, Sint- Amands, Tielrode en Temse. De Scheldestreek en Klein-Brabant met zijn landbouw- en woondorpen heeft verschillende mooie kerken. Hamme: De Sint Pieters- Bandenkerk: in 1740 vol ledig hersteld. Driebeuki- ge classicistische kerk werd in 1834 vergroot. In de kerk zijn een schat van beelden voorhanden met Sint Barbara, Sint Catheri- na, een laat-gotische Pië ta, enz. Sint-Amands: driebeukige kerk met koor, transept en slanke westertoren (17* eeuw), portiek, zij- en hoofdaltaren, koorgestoel te en biechtstoelen in ba rokstijl. Mariakerke: herbouwde neo-gotische O.L.Vrouw- kerk uit 1925 enig mooi gelegen. De toren heeft een romaanse onderbouw, stemmig interieur, fresco- versieringen. Tielrode: Neo-gotische Hamme. De mooie uit hout gebeeldhouwde preekstoel een van de kunstschatten van de Sint-Pieterskerk van Hamme (vh) Sint Jozefskerk uit 1904- 05. Binnenin twee barok- altaren in wit en zwart marmer (17* eeuw), af komstig van de vroegere kerk. Temse: De OLVrouw kerk bezit vele kunst werken. De vieringstoren is een kombinatie van klok, peer en appel. De kerken zijn geopend tussen 11 en 18 uur. Let er op de vooraf inschrijving is verplicht. Na de inschrij ving ontvangt men een brochure met een beschrij ving van de route, de be zienswaardigheden langs de route en de te bezoeken kerken. In de brochure staat ook een kort over zicht van de animatieakti- viteiten rond de kerk of onderweg, drank en eetge- legenheden in de kerkdor pen en omgeving. Verder krijgt men een kenteken per ingeschreven persoon waardoor je toegang krijgt tot de kerken en een ken teken voor je wagen. In elke kerk geeft een gids ook geregeld algemene in formatie aan de bezoe kers. Van elke tocht kan men een unieke herinnering mee naar huis nemen. Een fotoplaat (formaat 42 x 30 cm) waarop een foto van elk der ter bezoeken ker ken is afgedrukt. Ter plaatse zelf kan men er originele kerkstempels la ten opslaan. Een fotoplaat kost 100 fr. Dertig Belgische beenhouwers en spekslagers waren maandag te gast in het sportstadion Schepen Petrus Verhelst in Sint-Gillis-Dendermonde. Daar betwistten zy de titel van beste schutter op de staande wip. De 42e titel ging in al in de tweede ronde naar Jo zef De Houwere uit Beer- se die als enige erin slaag de de koningsvogel naar beneden te halen. Hij kreeg dan ook een kanjer van een beker en uiteraard de attributen van koning. Daarnaast werd er ook geschoten voor de Prijs van de Landsbond van Beenhouwers en Speksla gers en aan die schieting mogen alle aanwezige schutters deelnemen. Dus ook de leden van de Den- dermondse Scheldezonen die de schieting organi- zeerde op haar terrein. Hier was er meer spanning want vijf deelnemers moesten kampen voor de prachtige beker en de daarbij horende korf ge vuld met vlees-specialitei ten. De Pauw uit Schelle, Wouters uit Sint-Pieters- Leeuw, Eric De Smet en Tony Legrand van de plaatselijke Scheldezonen en Putteman uit Baarde- gem kwamen in een ultie me ronde tegen elkaar uit en het was de Baardegem- naar Putteman die met de eer ging lopen. Voor Spaarkas Liberty in Antwerpen was 2 juni de grote dag. Hun jubileum ging door in café 'Parochie van Miserie' aan de Rijke Beuckelaarstraat. Linda Bessems zond ons deze alleraardigste, veelzeggende momentopname. Ook Carine Degraeve (Nieuwstraat 22, 8780 Oostrozebeke) sprak lovend over het grandioos sukses van de feesttaart van TV-Ekspres tijdens het jubileum dat gevierd werd in de schoot van vereniging Recreatiesport Oostrozebeke. Wandelklub Vakantiegenoegens te Lochristi vierde onlangs zijn 20e verjaardag met een feest, dat tot in de vroege uurtjes uitliep. Namens zijn klub stuurde ons voorzitter Lucien Van Bruysel een bijzonder sympatiek dankwoordje. In december vierde Zwarte Pietenklub Madison (Pastoor Coplaan, 2720 Burcht) zijn eenjarig bestaan. De dames van het bestuur waren maar wat blij met onze taait 21 mei was een heuglijke dag voor de Marka-vereruging te Mariakerke het 25-jarig jubileum van deze heemkundige kring kon worden gevierd Renaat Geeraert, een trouwe lezer van TV-Ekspres, stuurde ons deze foto. 'Onze jongens waren helemaal in de wolken met de mooie en lekkere taart!' schrijft ons Richelle Rene (Uilekot 21, 3212 Lubbeek) na afloop van het jaarlijks toernooi van Voetbalklub SMS Lubbeek.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16