SK Beveren blijft aan de toekomst werken KSV Temse ambitie blijft JSÏSÏSSïïl - DE VOORDOST Temse-digest 18 - 11.8.1989 - De Voorpost VOETBAL Toen we juist geteld twaalf tum geboekstaafd blijven, beheerraad heeft zich toen jaren het grote Beveren van maanden geleden naar de ver- Dan immers werd, zeg maar sterk gemaakt om een echte weleer als bekerwinnaar hal- wachtingen peilden van SK in een soort rondetafelkonfe- reorganisatie in te voeren, ve finalist Europabeker en Beveren kregen we te horen rentie, beslist welke koers K.S.K. Beveren was immers zelfs tweemaal landskam- dat men nooit meer een sei- KSK Beveren dit seizoen en regelrecht bezig weg te glij- pioen gedegradeerd werd tot zoen als het voorgaande wou mogelijks nog heel veel vol- den in een zowel financiële als een figurantenrol zonder eni- meemaken. De ploeg dras- gende seizoenen, zal varen, sportieve dieperik. De reden ge betekenis in de vaderland- tisch verjongen leek toen het Rond die tafel zaten toen af- hiervoor lagen voor de hand: se kompetitie, advies en verder blijven bou- gevaardigden van de raad van de suksessen van het laatste Een werkgroep werd toen wen aan een vooral financieel beheer en een groep indus- decennium werden niet ge- gevormd door vier leden van betere toekomst, dat was het triëlen. De vlotte samenwer- dragen door een sterke strak- de beheerraad en enkele men- waar de beleidsmensen zich king waarvan toen sprake was tuur. Om de jaarlijkse tekor- sen van de v.z.w. Na tiental toen achter schaarden. in de pers was toch niet zo ten op de exploitatiebalansen len vergaderingen werd uit- Net voor de jaarwisseling vlot als men dacht en daaruit weg te werken greep men bij eindelijk beslist geen uitver- echter, nu zes maanden gele- trok het bestuur van Beveren Beveren nogal eens naar de koop meer te houden van spe- den, rommelde het alweer in dan de nodige lessen om de gemakkelijkste weg. Pfaff, Iers maar een totale reorgani- de Beverse voetbalklub. De toekomst van de geel-blauwe Görtz, Cluytens, Hofkens, satie op gang te brengen Dat verjonging van de spelers- Wase klub alsnog veilig te Christiaens, Creve, De Wüde Beveren zich gehouden heeft groep was wel doorgevoerd stellen. en andere Stalmansen werden aan deze afspraken geduren- Voetbal. Met deze kern pakt SK Beveren het komend seizoen aan (Iv) tmgstekort van de klub. hand zou kunnen gedaan heb- De reden van dit industrieel Financieel dus elk seizoen ben voor een slordige 68 mil- mislukken was dat de te voe- de eindjes aan elkaar maar joen. Jawel. Dus toch nog maar het weze duidelijk dat de jonge veulens nog niet die uitstraling bezaten die ver- S.K. Werkgroep langd kon worden of verwacht werd om het kompetitie jaar probleemloos uit te maken, December '88 zal echter al- ren beleidsvisies hier sterk uit sportief misgroeide SK Beve- talent in Beveren? tijd als een monumentale da- elkaar lagen. De kern van de ren zo erg dat nu al een aantal Om al dit talent nu in Beve ren te houden waren er twee mogelijkheden: ofwel zocht men een kapitaalkrachtig ie mand die met een schare me dewerkers de klub runde met het gevaar natuurlijk dat, in dien die bron wegviel, ook Beveren meegesleurd werd. Een tweede oplossing maar zeker niet de meest makkelij ke was die van een meer de- mokratische aanpak. Beveren bezat reeds op dat gebied een lange traditie. Mede omdat voor de eerste mogelijkheid ook niemand op kwam dagen of zich kandidaat stelde werd voor het tweede punt geop- teerd als het nieuwe te volgen I beleid. Sinds december tot nu is er I wellicht nooit harder gewerkt. I Om een perfekte reorganisa- Voetbal. Trainer Rik Pauwels geeft enkele richtlijnen aan zijn spelers tijdens de eerste tie te bekomen werden een training bij Beveren (arch.) tiental werkgroepen opgericht door de eerste werkgroep. El- ?ere mei spelersgroep blijven behou- guur' voor die jonge kerels t*r 16 iW gemeentebestuur, zoeken den, scouting en andere kon- moet Pauwels dit Beveren op- a a j omoeten maken en even- naar nieuw kapitaal, onbruik- takten met Wase klnhs em nieuw laten nitorneien J. voor harde dukaten van de de de transferkampanje be- eens komt elke werkgroep- bare en dure spelers afvoeren Wase.kl.ubs' enz- meuw laten uitgroeien tot eer nana gedaan die dan weer wijst wel dat het toen liefst zes voorzitter verslag uitbrengen van de loonlijsten, geen ge- werki neljes pasleu m het begro- spelers uit de kera vau de i» .de raad van bestuur die huurde spelers aantrekken of werk' geleverd. Al enkele wacht Beveren heelwat. Cart J ze e houden, Beveren profileren sportieve projekten zijn bijna Massagie was oorspronkelijk volledig rond. Zo kunnen we een eigen Bevers produkt. Ni e. Voetbal. Trainer Rik Pauwels keerde terug naar Beveren (arch.) Praktisch betekent dit dat als de ploeg van de Linkeroe de 10 werkgroepen moeten ver, stoppen met elk jaar de instaan of werken aan: een beste spelers van de hand te verdere uitbouw van de ver- doen, de huidige talentrijke moeten maken. KSV Temse en ambitie, men zou kunnen stellen dat zij onafscheidelijk geworden zijn sinds voorzitter Karei Van der Gucht de touwtjes in handen heeft. Op gebied van akkomodatie werd niet op één tribune of kantine geke ken en wanneer talent naar Temse moest gehaald worden stonden alweer de besten eerst in de Schoolstraat te trappelen van ongeduld om er fors tegenaan te gaan. Sinds Temse in de hoogste provin ciale afdeling aantreedt beho ren de Scheepsbouwers dan ook tot de favorieten die een rol van betekenis moeten kunnen spelen. Toch liep het telkenjare op een sisser af. Wél een dichte ereplaats bin nen de top-vijf maar daarmee kan men bij het ambitieuze Temse toch moeilijk tevreden zijn. Of toch? Toffe spelersgroep 'Ik kan niet anders dan bea men dat wij er meer van had den verwacht gedurende de laatste twee of drie seizoe nen', stelt voorzitter Van der Gucht. Op gebied van trans fers werden kosten noch moeite gespaard om hetgeen wij wilden ook daadwerkelijk naar Temse te halen. Sportief viel het echter niet allemaal in de plooi zoals wij dat gewild hadden. Tientallen zware kwetsuren waren er dikwijls de oorzaak van dat trainer Bert De Lamper de ploeg door elkaar moest ha len. Niet goed voor de kohe- sie natuurlijk. Neem nu zelfs verleden seizoen. Een seizoen waarin wij toch maar eventjes 27 verschillende spelers heb ben gebruikt voor het eerste Voetbal. De kern van KSV Temse (dw) elftal. nieuwe seizoen ook op het zoe„. Da, zij„ ze natuur,ijk sportieve vlak een kentering niet gew00n 'van Temse eTifb' A C t. xr Ik kan Je verzekeren dat de T Akkoord Frank Van sfeer d imaa| Twee stijgen Buynder lieten we gaan naar Zelden was die beter, denk Standaard Wetteren maar ik. Dat is naasl transfers toch Bert De Lamper, de KSV- vergee.nie.da. we met Gun- „jg een belangrijk punt om trainer, zei van zijn kant dal stond ik mét miin nloegaUa «n JpMrdjerCnaar°Tem^ karnpioenschan af te er dit seizoen twee ploegen dén derde van de kompetitie hebben gehaald. Net als Geert De Maeyer trouwens die ons in het doel hopelijk rechtstreeks zullen promove- wel.' ren. Temse moet gewoon pro- Over dat laatste twijfelen beren daarbij te zijn. Meer we geen sekonde... niet. Natuurlijk makkelijker Marc Stevelinck gezegd dan gedaan, replikeer den wij. Maar uitgekookte Bert zag dat natuurlijk an ders. 'Kijk, verleden seizoen zien dat van de overtollige een miserie op tafel bij Sint- spelerskern knapen zijn afge- Niklaas echter door dezelfde voerd als een Francois, Van Rik Pauwels uit de goot ge- Velzen, Fairclough, Peeraer haald en in Mechelen bij Ra- en Kesselaers. Voor Marinel- ring voor de leeuwen ge it, die in geen geval mag blij- gooid. Resultaat? Massagie ven, wordt eerstdaags een op- doet net als Pauwels de over- lossing gevonden. Verder steek naar het Waasland en is werd het eigen talent onder een speler geworden die on- ruim kontrakt geplaatst: Her- miskenbaar van grote waarde reman, Van der Heyden, Ro- zal zijn voor geel-blauw. Uit sez, De Wilde, Buyens, Vol- Nederland komt Peter Van ckerick en Van Britsom te- Vossen de groep versterken, kenden voor 2 of 3 jaar bij. Deze lm83 grote spits is zeer De ontbrekende spelers snel en kan zowel op links als voor de eerste ploeg die in het rechts ingeschakeld worden, stramien pasten zijn ook bin- De laatste transfer sloot nengehaald: Massagie, Van Beveren dan af met Edwin Vossen en Van Ankeren zijn Van Ankeren. Deze 21-jarige snelle jongens die met hun spits kon drie jaar geleden al karakter passen in de Beverse een kontrakt getekend heb- feer. ben bij Ajax onder Crayff. Let op, dit zijn slechts en- Zwolle was toen spelbreker kele opmerkelijke verande- en gelukkig maar want nu zit ringen die reeds gerealiseerd Van Ankeren vast-geankerd zijn door de huidige 10 werk- in het Soete Waasland. Via groepen die van SK Beveren Viscaal wist hij wat het Bel- opnieuw een van de toonaan- gisch voetbal was en hij heeft gevende klubs van het land er tenslotte dus ook voor ge kozen. Deze 'vliegende Hol lander' is supersnel. Een sur- plusje dat hij nog overgehou den heeft uit de tijd dat hij nog in atletiekshirt rondliep ergens in Nederland. Zit organisatorisch SK Be- Met deze drie transfers veren opnieuw op goede leest s'oot Beveren de kampanje af dan blijft het sportief voor de maar a,s we Rik Pauwels mo- wind gaan. Met een gemiddel- 8en geloven zijn deze dne de leeftijd van 22 jaar en 8 sP?'ers meer waard dan som maand moet wel worden ge- mi8en heseffen. Voeg hierbij steld dat Beveren de jongste de jongens die hun kontrakt ploeg heeft van de hoogste verlengden zoals Herremans, afdeling. Neem daar dan bij Buyens, Volckerick, Rosez, dat Danny Pfaff en Marek Kusto, Van Britsom en Van Kusto dertigers zijn dan is de der Heyden en de weg naar ploeg wel piepjong. Toch zul- Mn hopelijk zorgeloos sei- len zij de ondervinding die ze 20611 moet hreed openliggen, nu al één of twee seizoenen kunnen opdoen hebben in de c 1MA1MA kern goed gebruiken om zich Spelerskern seizoen 1989-1990 zonder problemen door dit seizoen te slaan. Robby Buyens, Olivier Ca- Wie al dit jong talent nu rette, Yvan De Wilde, Tonny door de hoogste afdeling Herreman, Marek Kusto, Ju- moet loodsen is natuurlijk hen Lodders, Eddy Maes, Rik Pauwels, de terug-van- Koen Mannaerts, Carl Massa- weg-geweest zijnde trainer. gie, Luc Peersman, Danny Het is inderdaad zeven sei- Pfaff, Dirk Rosez, Edwin Van zoenen geleden dat Rik nog Ankeren, Marc Van Britsom, op Beverse bodem bevoegd Stephan Van der Heyden, was. Na omzwervingen via en Erik Van Kessel, Peter Van vooral Raring Mechelen een Vossen, Luc Verwaest en verloren zoon die terug is. D'ric Volckerick. Wat rijper geworden mis- Marc Stevelinck schien en zeker een 'vaderfi- Jongste ploeg uit hoogste afdeling Voetbal. De aanwinsten van Temse (dw) Voorzitter: Karei Van Der Gucht Sekretaris: Roger Naudts Trainer: Bert De Lamper, hulptrainer: Guy Hoogstadt Transfers Aangeworven: Gunther Verschaeren (Rac. Mechelen) en Geert De Maeyer (SNS). Afgestaan: Peter Van Houtte (Mariekerke), Edwin Bynoe (Ekeren-Donk) en Erik Raemdonck (Stekene Sportief). Spelerskern: Dirk Boel, Bert Brijs, Walter Bressinck, W. De Buysser, Geert De Maeyer, Filip D'Hondt, Frank De Wilde, Guy Engel, Guy Hoogstadt, Dirk Martens. Rudy Peersman, Jan Pieters, Guy Rodrigo, Yvan Riské, Filip Snijkers, Wendel Storms, R. Smits, Bert Schatteman, Patrick Van de Vel, Chris Van Raemdonck, Floris Ver- straeten, Gunther Verschaeren. Hubert Verbeke, Luc Volckerick, Patrick Waem en Marc Smet. Oefenprogramma Beker van het Waasland en verder op: 09/08, 19.30 K.S.V.-Sint-ANneke Sport 16/08, 19.00 K.S.V.-FC Boom (beloften) 30/08, 19.00 K.S.V.-Kruibeke Nu zondag om 15 u. de 2e ronde van de Beker van België, K.S.V.-V.V. Leest (4' afdeling) k.o. Eens terug recht kon Temse plots alle ploegen aan en werd nog slechts spora disch een puntje verloren. Waarom zou dit niet van bij het- seizoenbeein kunnen? Van Buynder is er niet meer bij, alweer akkoord, maar Temse speelt nu een systeem dat dit vertrek van talent (wat Frank onmiskenbaar bezat) moet kunnen overbruggen. De versterking die ik ge vraagd heb (Verschaeren-De Maeyer) is er en de rest is nu aan de spelersgroep om op nieuw de handschoen op te nemen op weg naar een even tuele promotie. Ook al zal de weg lang en moeilijk zijn. Re ken er maar niet op dat Den- dermonde, Brakel, Lebbeke of zelfs het vernieuwde Mel- sele la Buyle geschenken gaan uitdelen. We zien wel wat de toekomst brengt en dan spreken we elkaar nog Hamme - Ninove 2-0. Vrijschopspecialist Robby Smet knalt op doel maar een goede doelman Veyt verwerkt de bal in hoekschop (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18