k Sportkring Excelsior wordt 'beresterk' Socks Sportkringterrein moet aangepast worden De punch van F.C. Sinaai Girls «te mm$i Sportkring-Excelsior digest Sportkring Excelsior- Atletico Bilbao [WERCM SUPER CI Op de vooravond van de klinkende naam meekreeg gastheer en hij is inderdaad eerste officiële opdrachten van F.I.S.T. dat voor een beer van een vent werd. zoals de traditie het Football Investment-Sint-Ni- Nieuwe waterpul. Zo een toelaat. Sportkring Excelsior klaas. Jef De Cock, Etienne sterk geheel vormen, waar ie- hoofdtribune werd een nieu- zomer die krijgt men maar Smt-Niklaas voorgesteld in ei- Van de Walle, Pierre Maes, dere speler met zijn specifieke we vergaderzaal gekreëerd. eens om de twintig jaar. Uit- gen vertrouwde omgeving, Marcel Verschueren en Theo kwaliteiten op de voorgrond Deze zal dienst doen om de gerekend nu mogen we spre- het Puyenbeke-stadion dus. Rooms zullen op die manier kan treden. In tweede afde- raad van bestuur te 'herbe- ken van een enorme droge En net als twaalf maanden de nodigde fondsen bijeen- ling zijn er vijf ploegen die in rgen' als hij over enige priva- zomer. De terreinen die wer- geleden is er bij geel_en blauw brengen om dit Sportkring de prijzen kunnen vallen. Er cv wil beschikken. Enkel de den ingezaaid snakten dus heelwat veranderd. Zowel op Excelsior te runnen, sportief als op bestuurlijk vlak Terwijl het financiële dus in zit de ploeg weer een bank goede handen was werden vooruit vergeleken bij vorig ook op het sportieve vlak seizoen. Elf nieuwe talentvol- wonderen verricht op het do le kernspelers kwamen de mein Puyenbeke. Frans De groep versterken en om de Caluwé weet met zijn dyna- •fabriek' in goede banen te misme geen blijf als hij als leiden werd zelfs te rade ge- voorzitter van de jeugd vertelt gaan bij een bedrijfspsycho- over nu al 'zijn' jongens. Ze- loog. Het resultaat loog er ker wanneer men weet dat dan ook niet om: dit Sport- Frans kan beschikken over kring Excelsior Sint-Niklaas een Chris Van Puyvelde die wil geen belachelijk figuur als algemeen jeugdkoördina- slaan in de tweede afdeling, tor ook een knappe aanwinst Een seizoen zonder zorgen betekent voor Sportkring Ex- wordt beoogd door trainer celsior. Regi Van Acker, de Pol Theunis terwijl in het ach- voormalige jeugd-koördina- terhoofd een periode-titel tor, die ook puik werk afle- speelt. Burgemeester Wil- verde, zal, nu geel-blauw te- lockx, nog steeds supporter rug met Uefa's het strijdperk nr. 1 van Sportkring-Excel- inmag, deze jongens onder sior ging zelfs nog verder en zijn hoede nemen. Samen met zag na de twee opeenvolgen- de verantwoordelijkheid voor de kampioenstitels weer de de beloften rust er dus op- vlag hoog in de top. Met alle nieuw een zware taak op de respckt, eerste burger, maar schouders van Regi. laat de ploeg en het jonge Hoofdtrainer blijft natuur talent 'rijpen' tot de gelegen- lijk Paul Theunis maar nu zal heid zich voordoet. Dank U. de assistentie komen van Luk Van Havere die verleden sei zoen nog zo goed werk lever de bij Excelsior, ook al ver dween zijn ploeg uit kompeti tie zoals algemeen geweten Hoe een voetbalklub in één w*s- Met het duo Theunis- De Koninklijke Sint-Niklase Sportkring 'Excelsior' jaar tijds toch zo veel kan meemaken, schetste alge meen koördinator Theo Bau- wens op deze gezellige bijeen komst van het new-look Sint- Niklaas. In aanwezigheid van burgemeester Willockx, sche pen van sport Urbain Vercau- teren en schepen De Jonghe werd natuurlijk verwezen naar twee seizoenen terug toen het Sint-Niklase voetbal op sterven na dood was. Op een haar na werd zelfs een katastrofe vermeden. Het werd geen vierde provinciale maar vierde nationale. Met de financiële inbreng van Theo Rooms zette de Sint-Niklase Sportkring zich echter terug recht in vierde nationale en toen verleden seizoen in no vember Jef De Cock, ook wel bekend als het 'Hammannet je', het voorzitterschap over nam van Theo Rooms, de redder van het eerste uur, kwam de ploeg in een stroom versnelling terecht. Niet al leen werd Sint-Niklaas op nieuw kampioen in derde af deling na een ronduit schitte rend seizoen, maar zo rond Pasen, als de klokken van Rome normaliter paaseieren brengen, bracht de ooievaar een pasgeborene naar Puyen beke. Een fusie tussen twee vaders - Etienne Van de Wal le en Jef De Cock - bracht met zich mee dat Sint-Niklaas vanaf nu een fusieploeg zou zijn. Het groenzwarte Excel sior uit de Heistraat werd in derdaad bij het geel-blauwe Sportkring gevoegd. Op die manier werd Sportkring-Ex- celsior geboren, titel waarmee de Sint-Niklase trots doorh een de verdere geschiedenis zal gaan. Eens deze fusie een feit was ging het bijna van dag tot dag crescendo met de fusieklub. De raad van bestuur werd uitgebreid naar acht beheer ders en alsof dit nog niet ge noeg was werd nog een nieu we n.v. opgericht die de wel zijn dus mogelijkheden ge- elektriciteit laat daar nog een paar een druppel water. Half noeg om iets te oogsten. En- beetje op zich wachten maar juni leken de grasmatten kei als iedereen het maximum een aantal kaarsen geven toch meer voetmatten geworden van zichzelf geeft ben ik te- een speciaal sfeertje aan deze en dus besliste de raad van vreden. Half werk wordt gezellige ruimte... beheer om een put van 50 nooit beloond', aldus Paul Cafetaria wordt 'Taverne meter diep aan te boren. Nu Theunis die er nog aan toe- Den Beer'. Ook het suppor- zijn de speelvelden opnieuw voegde dat wat de fysieke pa- terslokaal werd volledig ver- pareltjes geworden, raatheid betreft de ploeg nu nieuwd. De toog die in het Schilderwerken. Niet alleen alle verwachtingen overtreft, midden van deze ruimte stond liters water maar ook heel wat werd meer achteraan ge- üters ver werden aangebracht plaatst en bovenaan van een °P en rond het stadion. Zo Ik zag twee beren... knap werkblad voorzien. Het zagen volgende ruimten pas plafond werd volledig ver- nu hun eerste laagje verf in Voetbal. Superclub schonk een prachtige uitrusting aan elke speler. Paul Theunis mocht het symbolische exemplaar ontvangen van Luc De Wilde (dw) De voorbije maanden die nieuwd in hout en voorzien, hun bestaan: de kleedkamers terreinen, het uitstekende ij- Sportkring Excelsior is dan de klaasjes maar van de be- normaal in voetbaltermen zoals een taverne past, met de van de spelers, medisch kabi- zerwerk aan de overdekte ook niet weinig fier een nieuw ren. De kleuren van het wa- 'het dode' seizoen genoemd nodige spots. Tot slot werd Pet> de inkomhal, de recep- staantribunes, de toegang wapenschild voor te stellen, penschild zijn natuurlijk ver worden was er eens te meer zoals heel Puyenbeke alles hezaal en de taverne. De naar de niet-overdekte staan- Het wapen wordt gehouden deeld tussen de fusieploegen. op en rond het Puyenbekesta- met een laagje verf afge- hanken van de hoofdtribune plaatsen werd gebetonneerd, door twee beren. Indrukwek- Geel, blauw, groen en zwart, dion een waslijst van bedrij- werkt. De taverne kreeg de werden herschilderd in kom- parkeerplaatsen van de dien- kende beren, zeg maar. Heraldisch gezien betekenen vigheid te noteren. Een greep naam 'Den Beer' mee naar partimenten en de eretribune sten politie, 100 en brand- Waarom deze beren en niet deze kleuren sabel, sinopel, uit het aanbod: het nieuwe wapenschild dat werd van Ruipzetels voorzien, weer. Verder wordt overwo- bijvoorbeeld twee sinterkla- azuur en goud en zij staan Nieuwe vergaderzaal: Op Sportkring Excelsior nu siert. Veranderingswerken door gen de parking verder te laten zen of zwarte pieten? Er was voor gevaar, vrijheid, mild- de eerste verdieping van de Marc Van de Putte is er de de stedelijke diensten. Ook het asfalteren. echter al eenp loeg in die tijd heid, kennis van wetenschap stadsbestuur bleef niet achter (en nog steeds) en dus mocht en adel. Hopelijk gebruikt om een seentje bij te dragen dat niet van de bondsinstan- ook Sportkring Excelsior deze voor de renovatie. Zo werden Nieuw wapenschild ties. Nu echter kon een hom- eigenschappen in de nieuwe ondermeer uiterste zorg bes- mage aan deze naam gebracht kompetitie. teed aan de kompartimenter- Bij een nieuwe fusieklub worden in het wapenschild en ing van de overdekte staantri- hoort natuurlijk een nieuw vanaf heden dus zul je ons f - bunes, het herzaaien van de wapenschild. De fusieploeg niet meer horen spreken van Van Havere en de degelijk heid van een goed gestruktu- reerrd bestuur zullen dus de resultaten op Puyenbeke weer niet lang op zich laten wach ten. De weg naar de top(klas- se) komt dus steeds dich terbij. Ploeg van het jaar... Nu we toch bij het sportie ve beland zijn is het gepast dat we trainer Paul Theunis toch even naar zijn verwach tingen vragen voor het ko mende seizoen. 'Toen wij verleden seizoen kampioen speelden was dat een mooie beloning van een jaar vol inspanningen op spor tief maar ook op beleidsvlak. Ik dacht er twee seizoenen over te doen om die promotie af te dwingen en kijk, dit seizoen staan we al in de na tionale liga. Kampioen spelen duurt maar één dag en daarna begint reeds de voorbereiding op een nieuw seizoen. Dan kzij de inspanningen van het bestuur ben ik er echter van overtuigd dat wij vol vertrou wen aan deze nieuwe uitdag ing kunnen beginnen. Er is dus onze spelersgroep van vo rig seizoen die wij zo goed als mogelijk hebben getracht in- takt te houden. De funda menten waren dus gelegd en nu moet enkel nog de link gelegd worden met de nieuw komers als ik die zo nog mag noemen. Zij voelden zich hier immers onmiddellijk thuis en dat is toch al een heel plus punt. Andere ploegen koch ten grote namen, ik weet het, maar hebben wij niet mis schien de spelers van het jaar in onze ploeg dan kan ik wel met een quasi zekerheid stel len dat Sportkring Excelsior als 'de ploeg van het jaar' zal betiteld worden. Meteen weet je ook wat mijn bedoelingen zijn voor volgend seizoen: een goed voetballend kollektief Voetbal. Sportkring-Excelsior-voorzitter Theo Bauwens ziet de toekomst blijkbaar optimistisch tegemoet (dw) Voorzitter: Jef De Cock Sekretariaat: Albrecht De Groote en Theo Bauwens Terrein: Puyenbeke stadion Watermolenstraat te Sint- Niklaas Kernspelers: Bartel De Waele, Mare Calleeuw, Joris Cornet, Olivier Crasson, Marino Dhooge, Gunther De Meyer, Luc De Vroe, Dirk De Wachter, Hans Everaert, Patrick Geertsen, Paul Geertsen, Jos Kayser, Leo Kayser, Luc Keppen, Erik Lacroix, Jos Lathouwers, Daniel Maes, Gino Nijs, Peter Quintelier, Francesco Pirelli, Gino Smet, Werner Struyf, Rik Van Cauter, Marion Van der Sander, Piet Verschelde. Burgemeester Freddy Wil lockx heeft officieus verno men dat het rapport van de kommissie Magotte, die het terrein van de Sint-Niklase Sportkring heeft afgekeurd, positief is. De basisinfrastruk- tuur van de terreinen wordt in het verslag behoorlijk genoemd. Wel is er een waslijst van specifieke veiligheidsmaatre gelen die nog moeten worden genomen, buiten de werken die deze zomer reeds door het stadsbestuur zijn uitgevoerd en die waarvan de uitvoering werd beslist en in voorberei ding is. Zo wil de kommissie dat de stabiliteit van de staantribune wordt gecontroleerd en geat testeerd door een bevoegde organisatie en dat de brand weercommandant zijn rap port aktualizeert op basis van het KB van 17 juli 1989. De houten chalet onder de staan tribune zal wellicht moeten werkgroep met de verant- einde een aktieprogramma van 11 augustus zal terzake worden afgebroken. woordelijken van Sportkring, voor de uitvoering van de bij- een beslissing nemen. Dinsdagavond 8 augustus onder voorzitterschap van komende maatregelen vast te om 19 u. vergaderde een burgemeester Willockx, ten- leggen. Het schepenkollege Voetbal. Over deze nieuwe chalet onder de tribune struikelde de kommissie Magotte. Moet het om veiligheidsredenen verdwijnen? (dw) Op 13 augustus, morgen zaterdag dus om 18 uur, speelt Sint-Niklaas thuis in het vertrouwde Puyenbeke-stadion een oefenwedstrijd die er best mag zijn. Tegenstander is namelijk de Spaanse topploeg Atletico Bilbao. Deze Baskische ploeg werd 22 maal Spaans kampioen. De laatste titel dateert van '84. Verder was de klub in alle Europese bekers te zien en heeft het enkele gekende toppers in de spelersgroep. Voor Sportkring-Excelsior meteen een eerste test over de konditie. Voetbal. De volledige kern van Kon. Sint-Niklase Sportkring Excelsior (dw) Voetbal. De vernieuwde ploeg van Rapid Lebbeke (gdv) Na de ontelbare suksessen in het Gentse en bij Walivo heeft F.C. Sinaai Girls ook het examen in de Oostvlaam- se reeks van de K.B.V.B. met de grootste onderscheiding doorstaan. De ploeg van voorzitter Marcel Van Cau- wenberghe en coach Rudy Van Der Elsken, speelde er kampioen zonder één neder laag en in Sinaai werden de stoutste verwachtingen toen ook duidelijk overtroffen. Daar bleef het trouwens niet bij en in een eindronde voor een kwalifikatie naar de na tionale tweede reeks werden door F.C. Sinaai Girls ook alle obstakels uitgeschakeld. De kampioenen uit de provin cies Namen en Luik verloren zelfs nogal afgetekend en voor het eerst in de geschiede nis wordt het Waasland in de nationale reeksen van het da mesvoetbal vertegenwoor digd. Een nieuwe uitdaging voor F.C. Sinaai Girls, waar praktisch ook dezelfde kern behouden bleef. De aanloop werd in alle geval reeds gun stig en de Wase Girls werden ook al in de Beker van Vlaan deren betrokken. Een interes sante kompetitie tijdens de augustusmaand en in de poule van Oost-Vlaanderen maakte F.C. Sinaai Girls al brokken. Tijdens de eerste wedstrijd verleden week in Zulte wer den trouwens de dubbele cij fers bereikt en met 0-10 werd de Sinaaise winst er verzil verd. Vorige maandag werd het een trip naar de dames van Assenede welke onlangs nog degradeerden uit de eer ste nationale reeks. Een se rieuze en belangrijke test ook voor F.C. Sinaai Girls, dat met 1-3 verder in het goede bevestigde. Meteen werd ook het vertrouwen en het geloof in eigen kunnen aangezwen geld en de voetballende meis jes uit het Waasland hebben het de komende weken nog bijzonder druk. In het kader van de Beker van Vlaanderen wordt vanavond om 19.30 u. op het Wijnveld in Sinaai te gen F.C. Bellem gespeeld. De jongste vice-kampioen uit de provinciale reeks en tijdelijk toen ook nog de voornaamste belager van F.C. Sinaai Girls. Op dinsdag 15 augustus vol gen dan een tweetal matchen in het eigen klubtornooi en woensdag 16 augustus om 19.30 u. wordt in de vertrouw de omgeving ook nog D.V.K. Gent ontvangen in verband met de Beker van Vlaan deren. Roger Van Laere De Voorpost - 11.8.1989 - 19

De Voorpost | 1989 | | pagina 19