Red Star Haasdonk klopt titelverdediger J.V. Kruibeke Beker van het Waasland -mm - 20 - 11 8.1989. - De Voorpost VOETBAL Ze zijn er weer aan begon nen, onze Wase spelers en hun klubs. Na enkele weken van verdiende vakantie na de vorige kompetitie worden de overtollige kilootjes er nu af gewerkt in de Beker van het Waasland. Deze Wase beker geldt dan ook voor tal van klubs als dé ideale manier om het konditiepeil eens grondig aan te pakken. Anderen laten het resultaat voor wat het is en hechten alleen belang in de vlotte of minder vlotte kombi- naties die de nieuwkomers op de mat brengen. Toch kunnen wij van onze kant het niet nalaten om een relaas te bren gen van de eerste speeldag die gespeeld werd onder een stra lende hemel, zodat deze eer ste konfrontatie voor sommi gen dubbel zwaar op de maag bleef liggen. Heikant Zele, SK Klinge en Svelta Melsele waren al direkt op dreef in de zaterdagavond wedstrijden. Zij troefden res- pektievelijk Sint-Pauwels, Temse en Moerbeke af. Zon dag dan, kwam het gros van de Wase vertegenwoordigers tussen de lijnen en ook hier waren het enkele forse uit schieters die het uitslagen bord sierden. De reservisten van Sportkring Excelsior bij voorbeeld, konden in de Wa se polders Verrebroek 'Een drachtig' een half dozijn doel punten aan hun broek lappen. Wel dient gezegd dat de Sint- Niklase ploeg versterkt was met enkele doorslaggevende pionnen als Crasson, Cronet en de gebr. Kayzer. Klein Laar won met forfaitcijfers in Hamme tegen het plaatselijke V.K. en White Star Sombeke vond ook meermaals de weg naar het doel van 01. Rupel- monde. Al de overige wed strijden brachten ietwat meerr spanning met zich mee. Zo won VK Tielrode nipt maar verdiend van Eksaarde en konden nog twee vierde- provincialers eenzelfde ver toon op de mat brengen. Meerdonk en SK Lokeren blijken dan ook fors versterkt te zijn ten opzichte van vorig seizoen. Ook Hoogeinde en Dak- nam kwamen in een recht streeks duel tegenover elkaar te staan. De aanwinsten maakten er het beste van maar de punten werden hier netjes verdeeld. Gerda Sint- Niklaas en Waasmunster deelden ook de puntjes uit, dit in tegenstelling met Loker- se SV en Herleving Sinaai. De ploeg van Bob Hoogenboom startte in deze Wase beker en nam dan ook logischerwijze afstand van een zich flink ver dedigend Sinaai. Rest ons dan nog uiteindelijk de opmerke lijkste feiten aan te halen van deze openingsdag. Eendracht Bazel lijkt weer goed op weg en zette de reservisten van E. Zele mooi opzij. Red Star Haasdonk lapte Jong Vlaan deren Kruibeke, de winnaar van verleden jaar, al meteen een eerste nederlaag aan de broek en traditioneel zullen we maar zeggen startte ook White Boys SInt-Niklaas sterk aan deze uitgave van de beker. Het ging Herleving Vrasene in eigen vesting ver slaan, na een snelle wedstrijd. WS Meerdonk 2 SK Lokeren 1 Wegens de warme omstan digheden toch een fel betwiste wedstrijd tussen beide teams. De thuisploeg wellicht gesti muleerd door de nieuwe uit rusting van sponsor Hof ter Polder kende dankzij een sterke kollektieve aanval al in de 7e minuut sukses. Dirk De Paradé schilderde het eerste Meerdonkse doelpunt op de voet van Rudv De Jonght, 1- 0. Tadien herstelde SK Loke ren wel het evenwicht in de wedstrijd maar wanneer het tot scoren kwam was het dui delijk dat Meerdonk toch een bank vooruit zat. Zolag op de 39' Dirk De Paradé alweer aan de basis van het tweede Meerdonkse doelpunt. In zijn KSK Klinge KSV Temse (res.) het goede teveel zijn geweest voor Klinge tegen een toch moedig spelend Temse. kombinatie betrok hij Filip Van Mieghem die hard naar doel knalde maar het was toch opnieuw Rudy De Jonghe die Filips voorzet verlengde voor bij de Lokerse doelman. Na de rust dan eiste de warmte op het terrein haar tol en slonk de fysieke kracht bij beide teams. Meerdonk had blijkbaar het felst op de tong getrapt en het moest de ploeg uit Lokeren laten terugko men. Scoren zat er evenwel niet in voor de Durmejon- gens. Hiervoor werd dan de medewerking gevraagd van thuisspeler Filip De Wrede die vanop 30 meter zijn eigen doelman De Cock zonder meer kansloos liet. Spijtig voor deze laatste want hij mocht terugblikken op een voortreffelijk wederoptreden. Heikant Zele Herl. St.-Pauwels Klinge was gedurende de volle 90 minuten de betere ploeg op het veld. Het liet de bal mooi rondgaan tegen een verdienstelijk Temse dat vooral storend blijk gaf van een goede konditie. Vooral dan doelman Smits was in goede doen want in de hele wedstrijd stond hij meermaals oog in oog met de plaatselijke stormers. Zo moest Smits een knappe poging van de Klingse aanwinst Callander met de vuist in hoekschop redden. Nadat nogmaals Callander en nadien De Caluwé Smits op de proef hadden gesteld was het dan toch raak voor Klinge maar het doelpunt werd we gens duistere redenen afge keurd. Dit feit kon echter de entoesiaste thuisploeg niet stuiten en het was even later alweer een uitstekend spelen de Callander die nu met een omhaal de lat beroerde. Op de 36e minuut dacht heel de grensgemeenschap dan dat het toch gebeurd was toen Erwin Vermeulen, terug van weggeweest, met een krachti ge kopbal uithaalde. Doch an dermaal bleek Smits in het Temse-doel bij de zaak te zijn. Na 40 minuten wedstrijd dan een eerste gevaarlijke ak- tie van Temse langs Boel. De jonge Temsenaar plaatste zijn schuiver echter iets te zwak zodat Ferket in het thuisdoel het gevaar kon indijken. Temse begon er nu in te gelo ven maar hun geloof was wel van bijzonder korte duur, want amper één minuut na deze gevaarlijke bezoekende aanval was het alweer Callan der die aan de basis zou liggen van het eerste Klingse doel punt uit het nieuwe seizoen. Rudy bracht het leer bij Van Himste en deze kopte in duik vlucht een mooi doelpunt voorbij Smits, 1-0 na 41 minuten. Het eerste opmerkelijke feit na de rust was toch weer voor Temse. Even na het uur kon Riské met een kopbal de thuisdoelman nog eens tot een save verplichten. Maar weer volgde gepaste repliek van Klinge. Van Gijsel be sloot kort hierop juist naast en ook Magnus zag zijn kop stoot over de kruising gaan. Meer geluk had het duo Van Himste-Cockheyt. Het was deze laatste die in de 63e minuut de stand wist te ver dubbelen zodat de winst bij de grensboys nu wel definitief binnen leek. Doelman SMits van Temse bleek dan nadien ook een geviseerd persoon te zijn toen Van Gijsel en Van Himste nog maar eens een gevaarlijke aktie hadden op gezet voor het bezoekende doel. Toch diende gewacht tot in de 77e minuut alvorens Klinge de eindcijfers op het bord kon plaatsen. Het was opnieuw Van Himste die kon scoren op voorzet van Jans- sens, 3-0. Klinge kontroleerde nu via een voortreffelijk spe lende Rudy Van der Linden als libero het gebeuren zodat de zege niet meer in het ge drang kwam. Cockheyt en Van Himste waren zelfs na dien nog dicht bij de forfait cijfers maar dat zou wel van Beide ploegen zitten nog duidelijk in hun voorberei dingsperiode hetgeen op te merken was bij het nog grote aantal afwezigen langs beide kanten. Bij de thuisploeg ont braken nog jongens als Keste- leyn, Kindt, Christiaens en Jo Van Eetvelde. Gelijkopgaand gestart was het toch Sint-Pau wels dat de meeste inspiratie bleek te hebben. Vooraan vlotte het echter nog niet bij de Waaslanders zodat scoren aan de thuisploeg moest gela ten worden. Nadat Dirk Per- sijn een haastig genomen vrije trap tot bij Benny Van Loke ren kon krijgen stond het na 20 minuten meteen 1-0. Na de rust was het Heikant dat iets betere kombinaties kon voorleggen en bleek de fysiek van de bezoekers wat aangetast. Kansen bleven langs beide kanten evenwel uit en alleen een kopstoot van Peter Van Britsom bij de thuisploeg kon nog even op winding brengen in dit eerste wedstrijdkontakt voor beide ploegen. Hoogeinde FC Daknam Heel wat nieuwe gezichten tussen de lijnen bij deze wed strijd. Voeg daarbij dan nog dat beide teams nog naar de gewenste opstelling zoeken en men krijgt meteen een ideaal recept om een koördinatie- loos treffen te aanschouwen. Na goed 25 minuten waren het de gasten uit Daknam die het eerste doelpunt voor hun rekening wisten te nemen. Na samenspel tussen Johny Ga briels en Danny De Smit was het uiteindelijk Alain Go- vaert die kon scoren, 0-1. Ook in de tweede helft bleef het bij beide ploegen zoeken naar de gewenste op stelling. Toch was er bij Hoogeinde al wat meer sa menhang te zien en het was dan ook logisch dat een kwar tier voor tijd de bordjes terug in evenwicht kwamen wan neer Marc Van der Haegen als nieuwe Hoogeindse aan winst liet zien dat hij wat in zijn mars heeft. Erik Baetens was bij dit doelpunt de fourier met dienst. Laat in de wedstrijd kon Steven Bosman van Daknam dan nog de wedstrijd in het voordeel van zijn ploeg kun nen beslecht hebben doch zijn poging miste de juiste richting zodat het bij een logisch ge lijkspel bleef in dit duel. taties van zijn ploeg. De snel wegboys hadden redelijk ge presteerd de omstandigheden in acht genomen en ook ploeg werd reeds vrij knap geakteerd. De kernplaatsen zijn echter nog niet allemaal ingenomen en mede door de talrijke verschuivingen bin nen de ploeg lijdt het resul taat er soms nog wel onder. De eerste helft in deze wed strijd was er bij de thuisploeg trouwens duidelijk een van de nieuwkomers. Paul Laureys, tweemaal en Yvan De Cock eenmaal zorgden na een half uur voor een 3-0 tussenstand. Herleving Sinaai replikeerde op dat moment wel langs Pa trick Van Acker maar zijn twee pogingen werden door een goede defensie bij de thuisploeg van de lijn gekeerd. Na de rust was het Leon Janssoone die de thuisploeg vrij snel op 4-0 kon brengen. Moment waarop de Tinei- ploeg dan toch de koe bij 1de horens wist te vatten en langs Johan Mervaillie en Domini que Van de Velde de achter stand wist te halveren tot 4-2. Glen Goossens en Franky Schatteman lieten in die pe riode zelfs wenkende kansen üggen om langszij te komen. De zuiderling Farrid Chalmid kon naar het einde toe dan de 5-2 aantekenen voor de thuis ploeg zodat door rustig uit te spelen de zege niet meer in het gedrang kwam bij Lokerse. E. Bazel 1 E. Zele (res.) 0 Verdiende zege van de thuisploeg die zelfs nog enke le kansen onbenut liet in deze in zwoele omstandighede ge speelde wedstrijd. Eendracht Zele kwam kombinerend ook al vrij ver maar het stuitte echter op de nieuwe vedette van de thuisploeg. Rudy De Kerf, de doelman, bewees in deze eerste konfrontatie dat hij een waardig opvolger wordt in het Bazelse doel voor de vertrekkende Guido Troch. Het enige doelpunt in deze wedstrijd viel in de twee de helft en dan nog met een strafschop. De fout werd ge maakt op Janneke De Smet en het was Rudy Vergauwen die de elfmeter feilloos om zette. Nadien was er ook nog een halve kans voor Hooft- man bij de thuisploeg maar veel nieuwe wapenfeiten vie len er niet meer te noteren zodat de thuiswinst het be langrijkste was in deze eerste bekerkonfrontatie. Mifor Dl vos mm DiVOS Dt V0J MVOS Cf Vol DI¥0J KHOÖK0J «KM» i, V> «rr. éftoS ïïfio' Voetbal. De kern van Herleving Sinaai (Iv) VK Tielrode Eksaarde VK Hamme 0 Klein Laar Vrasene 5 Klein Laar was geen partij voor de thuisploeg die nog te veel titularissen mist om van een goed gesmeerd geheel te kunnen spreken. Quintelier, Koeckelkoren, Van der Stockt en Aubroek misten zo nog deze eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen Klein Laar daarentegen blijkt al iets verder te staan in de voorbe reiding. Het was de nieuwe aanwinst Corry De Loore die de show stal bij de Vrasense ploeg. De talentvolle kerel die tijdens het tussenseizoen overgenomen werd van Sint- Gillis-Waas zorgde in zijn eentje dan ook voor een 6-3 stand. Twee goaltjes voor de rust terwijl na de appelsienen nog een derde treffer als toe maatje werd toegevoegd door deze spelmaker. Eens deze kloof gemaakt was het voor Wim Heynderickx nadien een koud kunstje om de score ver der op te drijven naar 0-4 terwijl uiteindelijk Erik Schelfout de forfaitcijfers op het bord mocht brengen. Lokerse SV Herl. Sinaai Bob Hoogenboom was na afloop tevreden over de pres- Beide ploegn die ook in de nakende kompetitie tegen over elkaar zullen staan met getrokken messen speelden het eerste halfuur in dit be kerduel vrij snel en behoorlijk voetbal. Eksaarde had in die periode een licht voordeel maar het kon dit niet ombui gen tot doelpunten. Dat moest aan de thuisploeg gela ten worden toen op enkele minuten voor het einde van de eerste helft Diego De Sae- ger mee vooraan kwam post vatten en op voorzet van Dré De Fuysseleir buiten bereik van de Eksaardse doelman het eerste doelpunt wist aan te tekenen voor Tielrode in deze bekerkompetitie. De Saeger in het tussenseizoen overgekomen van Excelsior bewees al meteen zijn renda biliteit aan de Durme. Na de rust moest echter De Saeger én de rest van de akteurs een stap terugzetten. Het zwoele weer en de beginfase van fy sieke weerbaarheid zullen hieraan wel niet vreemd ge weest zijn. Tielrode was wel het ge vaarlijkst in deze periode en een fel opzittende Blommaert bij de thuisploeg was de aan leiding dat de gasten met een pracht van een lobbal hun eigen doelman wisten te vers laan na een soort paniek-si tuatie. 2-0 na 67'. Toen VK dan de schaapjes al op het droge waande kon Eksaarde Voetbal. De nieuwe ploeg van Red Star Haasdonk (Iv) een kwartier voor tijd nog eens verrassend uithalen langs aanwinst Kris Van Spittael die een omhaal in één tijd voorbij de plaatselijke portier Calu- waert knalde. Verder geraakten de jon gens uit Eksaarde niet zodat het kruit droog zal dienen gehouden worden voor duels in de eigenlijke kompetitie. WS Sombeke 01. Rupelmonde Dat cijfers niet alles zeggen bewees deze wedstrijd wel. Sombeke, dat zonder Van Eyck, Wets en nog enkele andere basisspelers aantrrad, scoorde omzeggens aan 100% in deze wedstrijd. Bij Rupel monde was Wim Laureys de beste man en het was dan ook geen verrassing wanneer deze Laureys het eeneddende doelpunt wist te scoren voor de Mercator-jongens. Dat ge beurde op aangeven van Felix en Van Cleemput en werd gescoord kort na de rust. Te gen die tijd echter had de thuisploeg al een mooie 2-0 bij elkaar geknald langs J.P. Thijs en Johan Wijmeersch. Nadat RUpelmonde de aansluitingstreffer had ge scoord en weer hoop kosterde op misschien de halve inzet was het Rury Seghers die alle Rupelmondse dromen deed uiteenspatten door een straf schop feilloos om te zetten. Fout op een uitstekend spe lende Johan Baert trouwens. Zes minuten voor tijd was het Johan Baert zelf die dan de eindcijfers wist vast te leggen in deze wedstrijd die als erg produktief mag bestempeld worden. gezegd dan gedaan. De terug van weggeweest zijnde Heide- jongens Fierens en De Bus- schere schotelden immers aanwinst Giovanni Crapoen de gelijkmaker voor de voet en alles was halfweg de twee de helft terug te herdoen. Ge rda wisselde nadien nog wel De Schepper voor De Bruyne maar de stand bleef behouden tot de 90'. Bij de strafschop pen toonde Waasmunster zich de beste want het haalde het met 2-4, dankzij het puike werk van William Van den Broeck in de Sparta-kooi. RS Haasdonk JV Kruibeke FC Gerda Sparta Waasmunster In deze evenwichtige wed strijd benutte Gerda in de eerste helft alle hoeken van het terrein aan de Klokke- dreef en dat vergde natuurlijk heelwat fysieke krachten van de jongens die dit seizoen ge leid worden door Rudy Smet. Ondanks het feit dat de twee de helft op een lager pitje brandde dan de eerste kon de thuisploeg toch kort na de pauze op voorsprong komen. Het duo Van Duyse-De Prij- cker toonde aan de thuisaan- hang dat de form reeds in aantocht is en het was laatst genoemde die scoorde. Sa men met Yvan Barthier en libero Van Dale wordt duide lijk dat zij de musketiers zijn die FC Gerda nodig blijkt te hebben om dit seizoen er te proberen het beste van te maken. Na het openingsdoelpunt probeerde de thuisploeg Waasmunster op te vangen doch dat bleek makkelijker Het belangrijkste nieuws in deze wedstrijd viel te rapen in de 80' toen bij een botsing tussen Kris Stevelinck. Van Leuvenhaege en doelman De Roos en enkele bezoekers de plaatselijke doelman kreu nend bleef liggen. Enkele ern stige kneuzingen was de eer ste diagnose, maar heel Haas donk hoopt natuurlijk dat het wel minder ernstig zal zjn dan verwacht. Tot overmaat van ramp diende Haasdonk dan bij deze fase nog een doelpunt toe te staan toen de bal via Kris Stevelinck in het lege doel rolde. Op dat moment werd het 2- 1 nadat de thuisploeg een voortreffelijke wedstrijd ach ter de rug had. Zonder Van Spitael, Marin, Van Puyvel- de, Van Boxelaer en De Beu- Ie mag men op het Ster zeker spreken van een goede wed strijd met een logische zege voor gevolg. Kruibeke, dat enkel langs Danny Haemer- linck eens kon dreigen keek vrij vlug tegen een achter stand aan. Op hoekschop van Van der Jeugd kon De Jonghe het eerste doelpunt binnen- koppen. Kort voor de rust zag men de echte Jean-Marie En gels nog eens aan het werk toen hij mooi Filip Mettepen- ningen afzonderde die de stand kon verdubbelen, 2-0 na 38 minuten. Na de rust kwam bij de thuisploeg Patrick Pee nog in de ploeg voor Mettepennin- gen maar het zag er naar uit dat de 2-0 op het bord zou gebleven zijn tot in de 80e minuut het incident plaats vond. Peter Cap verving dan de ongelukkige De Roos voor de resterende tien minuten wedstrijd maar de stand bleef ongewijzigd. maar toch lieten de snelle bal betwistingen zien dat voluit werd gegaan. Het strategisch punt in deze wedstrijd lag enkele minuten van de rust verwijderd. Toen Guy Staes de thuisploeg op voorsprong bracht was er een betaald antwoord van de ploeg uit Sint-Niklaas. Paul Reyns bracht de ploegen im mers in dezelfde minuut lang szij. Stunt die nog voor de rust even zou herhaald wor den door beide teams. Yvan Bosman stond nu achter het kanon bij de thuisploeg ter wijl uit de vijandelijke linies Yves Van de Neucker met de gelijkmaker kwam aandra ven. Rust 2-2. Na de rust kon Vrasene het snelle voetbal niet meer zo ten uitvoer brengen en hier door wist White Boys dan dat traditioneel altijd sterk speelt in deze fase van de beker, nog in extremis de zege halen op het einde van de wedstrijd, drie minuten voor tijd was het Peter Gliberrt die een voorzet van Geert Rooms kon afron den waardoor de zege naar de groen-witten van de Puytvoet ging- E. Verrebroek 0 Sportkring-Exc. (res.) 6 Logische zege van de be zoekers die zelfs heel wat ba sisspelers in dit reservelegioen hadden gedropt. Zo maakten o.m. Jos Lathouwers, Joris Cornet, Jos Kayzer en doel man Olivier Crasson deel uit van het prachtige Verre- broekse dekor. Het ging er in Verrebroek vooral zeer spor tief aan toe en zelfs wanneer er kansen te verzilveren vie len liet de thuisploeg haar aandeel niet onaangeroerd. Doelman Crasson moest zelfs Thierens en Dirk Rogiers van een openingsdoelpunt hou den. Na deze thuisaanhef be gonnen dan de "vier dolle minuten van Verrebroek" waarin Sint-Niklaas evenveel maal wist te scoren. De rust bracht dan even verademing voor elkeen en na de pauze toen Sint-Niklaas of de "beren" zoals we ze nu moeten noemen enkele gron dige wissels doorvoerde zoals Meganck Filip voor Jos La thouwers, Meganck Iwan voor Stefan Calle, Wauman Yvan voor Joris Cornet en Van der Koelden i.p.v. Dael- man stokte hel aanvalsritme enigszins. Mario D'Hooghe kon in de 52e minuut wel nog voor 5-0 zorgen en Stefan De Clercq plaatste met een mooie lobbal niet alleen het half dozijn op de tabellen maar hiermee kwam ook een einde aan de produktiviteit van de beren die dus hun vel dit seizoen duur wensen te verkopen. FC Moerbeke Svelta Melsele In de suikergemeente is de verlofperiode blijkbaar nog niet helemaal verteerd. Zoet jesaan komt iedereen wel te rug uit verlof maar trainer Daneel kan toch nog maar beroep doen op een handje vol spelers. Een mengeling van juniores en seniores wa ren dan ook geen partij voor Melsele dat met enkele basis spelers kwam afgezakt naar Moerbeke. Luc Van Mieghem, Dirk Smet en Piessens speelden mee bij de bezoekers. Van Mieghem en Smet prikten in de eerste helft dan ook een drietal doelpunten tegen de thuisnetten. Achteraan vlotte het evenwel niet bij Melsele zoals het hoorde en dat gaf de gelegenheid aan de thuisploeg om via Erik De Plukker en Ronny Van den Durpel om de aansluitende treffer te scoren, rust 2-3. Na de rust deed de fysieke slag zijn intrede bij Moerbeke en naarmate het einde nader de vielen ze als vliegen. Slechts negen thuisspelers konden de wedstrijd uitma ken. Voor Melsele natuurlijk voer om de score danig op te drijven. Sammy De Munck en Dirk Smet wisten zo een half dozijn kansen in te blikken. Marc Stevelinck Herl. Vrasene White Boys Goede wedstrijd langs bei de kanten ook al had men bij de thuisploeg over een zwaar trainingsschema van de laat ste weken. Het resultaat was van ondergeschikt belang Voor de Lokerse jogging over 4 kilometers lieten zich zowat 180 sportievelingen inschrijven. Zonder meer een sukses dus. Een uitslag werd niet opgemaakt maar de sportievelingen konden hun tijd a/lezen op de grote digitale klok die aan de aankomstlijn stond opgesteld. Voetballer Kris Goossens uit Erondegem (rechts op de foto) kwam als eerste over de meet terwijl Eddy Huyle- broeck uit Wichelen (links) beslag legde op de tweede plaats (d.Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20