SK Kallo standhouden is de boodschap Svelta Melsele wil uit de zorgen blijven Stekene Sportief reeds goed bij schot Beker Boeyckens in Stekene Beker van St.-Niklaas R.S. Haasdonk- Herl. Vrasene 0-2 Svelta-digest Kallo-digest ttVfftfiv VOETBAL Stekene Sportief - Straatje Stekene 7-2 Nadat dc reserven van Straat je Stekene hun wedstrijd van Sportief wonnen met 1-5 was het de beurt aan de grote jongens om zich eens uit te leven; meteen kregen we een heel andere wedstrijd te zien want nu was het Stekene Sportief dat zich langs zijn beste zijde liet zien en de doelpunten aaneenrijgde als of het zoete broodjes waren. Na een goed halfuur stond dan ook reeds de forfaitscore op het bord. Na 12 minuten was solist Ver- donck goed voor het ope ningsdoelpunt en even later op de 13' minuut om juist te zijn was het de nieuwe Ste- kense aanwinst Erik Van Strijdonck die de cijfers reeds verdubbelde toen hij Straatjes doelman Mannens omspeel de. Na een kwartier weer Erik Van Strijdonck toen deze een voorzet van de Saeger wist om te buigen. 4-0 werd het dan op de 20* minuut wanneer Dirk (Jekhierc ccn hoekschop tot bij de Saeger Luc trapte en deze kon verlengen naar Kurt Verdonck die niet aarzelde om te scoren. Na een halfuur dan was het Van Strijdonck die zijn derde doelpunt wist aan te scoren. Na een halfuur dan was het Van Strijdonck die zijn derde doelpunt wist aan te tekenen nadat de Sae ger en Patrick Merckx nu als fouriers waren opgesteld. Eens deze forfaitcijfers op het bord kwamen ook de gasten zich mengen in het debat en Luc Audenaert kon met een vrije trap de eer alvast redden voor de jongens van trainer Bracke. Die van thuistrainer Reed deden naarstig verder doch Vlyminck zag nog twee pogingen voor de rust gestopt door doelman Mannens zodat de 5-1 behouden bleef aan de rust. Na de verfrissende pint tijdens de pauze dan toch wat meer afwisseling in de match. Sportief wist via een straf schop langs Eddy Zaman nog wel op de 50" min. de score op te drijven tot 6-1 maar gepast antwoord van Erwin Van Camp in het andere kamp zorgde even later voor 6-2 cijfers in deze bijzonder boeiende wedstrijd die plezie rig om volgen was. Enkel het noteren van doelpunten verg de even concentratie bij de supporters, maar ook dat werd goed bijgehouden want elkeen richtte zich op toen Kris Vlyminck dan een kwar tier van het einde voor 7-2 wist te zorgen nadat Erik Van Strijdonck als revelatie de bal eerst in de goede richting had geduwd. Meteen stond de eindscore op het bord in deze produktieve openingswed strijd van de vijfde editie in de Beker Boeyckens te Stekene. St.-Gillis-Waas l KI. Kemzeke i Doelman Jan Smet zag al meteen zijn oud-makkers te rug nu hij het doel van Kem- zeke verdedigt vanaf dit sei zoen. Beide ploegen bevinden zich nog in volle voorberei dingsperiode en dat was nog wel te merken aan het spel peil. St.-Gillis-Waas kon in de eerste helft evenwel op voor sprong komen toen de bezoe kers kort terugspeelden op doelman Kris Verstraeten en langs Peter Marin en Ronny De Smet er als de kippen bij was om de score te openen. 1-0 na 18 minuten. Na de rust evenwel kon Kris Ferket de bezoekers vrij vlug op gelijke hoogte brengen na dat bleek dat ook de plaatse lijke achterhoede nog heel wat werk voor de boeg heeft. Volgde dan na de gelijkmaker heel wat middenveldspel waarbij eventuele doelkansen meestal uitbleven. Mare Stevelinck Hamme - Ninove 2-0. Nardus omspeeU D'Herde en kan voorzetten (vh) Voor beide ploegen was het een eerste konfrontatie met het nieuwe seizoen op wed- strijdgebied. Hierin stond Si- naai blijkbaar al verder dan de plaatselijken want het won verdiend de wedstrijd die pas na de rust tot ontplooiing kwam. Patrick Van Acker op straf schop en nadien nogmaals een kombinatie met Van Acker als afwerker waren de opwin dendste momenten in de wed strijd die meteen de zege op leverde voor geel en blauw uit Sinaai. M/S Voetbal. Freddy Buyl traint Svelta Melsele (dw) Svelta, ge weet wel, ge noemd naar de sigaren van de stichter, wil dit komende voetbalseizoen in de hoogste provinciale afdeling de rook uit een heel andere richting laten komen. De reden ligt voor de hand. Svelta speelde, zonder afbreuk te doen aan de prestaties van de spelers, de laatste jaren zowat op 'ela stische wijze'. Titel in tweede, degradatie in eerste, titel in tweede en verleden seizoen op het allerlaatste moment opnieuw een degradatie ver meden, waren de verrichtin gen van Svelta dat ondertus sen koninklijk werd en er dus vijftig dienstjaren heeft opzit ten. Vooral de laatste twee punten waren volgens het be stuur al reden genoeg om het dit seizoen op een andere ba sis te doen. Men wil een sei zoen zonder zorgen. Zonder meer. Als we de transferlijst even doorlichten, kan echter niet ontkend worden dat Svel ta toch wel wat meer ambieert dan zo maar een goede mee loper te worden. Sekretaris Jos Aps: "In de eerste plaats wilden we (het bestuur) de risiko's van verle den seizoen volledig weg werken. Dat mocht ons nooit meer overkomen. Dus werd uitgekeken naar versterking om ons zonder zorgen doorh een deze reeks te loodsen. Ik mag zeggen dat onze ploeg toch heel wat verschilt in die van twaalf maanden terug. In alle opzichten zijn wij ver sterkt. Vooral het middenveld met de as Michelet-Bordui- Voorzitter; Omer Melis Sekretaris: Jos Aps Trainers: Freddy Buyl en Guido Van Nieuwenhove Spelerskern: Dirk Smet, Dirk Oelbrandt, Marc Van Den Nieuwenbnl Luc Van Mieghem, Marc Wauman. Patrick Van Heuckelom, Bart Van Aerde, Gerry Pauwels, Patrick Poppe Gunther Heyrman, Guy Piessens, Yvan Baert Kurt Van Raemdonck, Geert Van Leuvenhaege, Kenny ner'n'RLo1 Seghers, Pascal Van Gheem, Wim Vijlders, Dirk Michelet, Franky Maris, Theo Bordui. Oefenprogramma: Beker van het Waasland Voetbal. Svelta Melsele haalde vrij veel nieuw geweld in huis: Franky Maris, Wim Vijlders, Marc Van den Nieuwenbriel, Patrick Van Heukelom, Mare Waumans Theo Bordui en Dirk Michelet (dw) Waegeman moet brokken kunnen maken. Toen dan ook nog vooraan kleppers als Franky Maris, Van Heuleck- om en een Wim Vijlders wer den binnengehaald, leek onze transferkampanje toch ge slaagd. Ook al moet Vijlders vooraan zijn kruit nog wat droog houden want hem wacht nog een schorsing van een drietal weken. Toch moeten deze gevestig de waarden dit Melsele naar een ander niveau kunnen til len. Boven de middelmaat uitsteken is onze ambitie en het zou mooi meegenomen zijn mochten wij tussen de top-vijf belanden. De sfeer in de ploeg is uit stekend en naast de reeds op gesomde nieuwkomers blij ven de beste elementen uit het verleden bij de klub. Wie wel vertrekken zijn jongens als een Mare Bosman (KI. Laar) en Kenny Van Spittael (R.S. Haasdonk). Zij vrees den voor hun plaats in de fanionploeg en kozen daarom voor het zekere in het minder grote werk. De eerste oefen- stonden zitten erop en na en kele oefenpartijtjes bleek de Melseelse ploeg achteraan en in het middenveld al vlot te kombinreen. Juist vooraan vlotte het nog niet zo goed maar dat loopt wel los', zegt een rustige Jos Aps. Freddy Buyl nieuwe trainer Kort nadat bekend werd dat Omer Janssens niet meer verder de Sveltanen zou trai nen, viel de naam van Freddy Buyl als opvolger. Freddy, goed bekend in eerste provin ciale (Ertvelde), volgde het duo Michelet-Bordui en nu samen zullen zij als een soort 'heilige drievuldigheid' erover waken dat Svelta het beoogde doel bereikt. Buyl bescihkt over een ruime kern en samen met Guido Van Nieuwenhove kijkt men reikhalzend uit naar nieuw talent. Het voorbeeld hiervan is trouwens Dirk Oel brandt die verleden seizoen plots in de basiself verscheen en daar nu nog moeilijk kan weggetoverd worden. Feit is zeker dat Buyl ook zijn temperament meege bracht heeft naar Melsele. Want dadelijk viel bij de eer ste trainingen de sfeer van "vlieg er maar eens in jon gens" op. Geeft Buyl dan dit Melsele ook daadwerkelijk vleugels? Dat zal uitgemaakt worden binnen een aantal we ken als de kompetitie van start gaat. Marc Stevelinck Voetbal. Ook Svelta Melsele heeft zich proberen versterken om een seizoen zonder zorgen tegemoet te gaan (Iv) De Voorpost - 11.8.1989. - 21 Eén van de suksesrijkste formaties uit het Waasland gedurende de laatste jaren is ontegensprekelijk het blauw witte Kallo. Op drie jaar tijds promoveerde de klub van voorzitter Gaston Wilssens liefst tweemaal. Kampioen in derde, even afwachten in tweede en verleden seizoen, het ligt nog vers in ons geheu gen, glansrijk kampioen in tweede provinciale na een lange strijd met Robur Moer- zeke Ploeg die Kallo trou wens ook in de hoogste pro vinciale afdeling opnieuw zal ontmoeten. Volgens velen was de steile opgang van Kal lo té fors, te vlug willen door stoten zoals dat heet. Maar in Kallo blijft men evenwel rus tig bij deze of andere uitspra ken. Kallo wordt zelfs ook getipt als een tweede Germi nal Ekeren. 'Klein Germinal' noemen de supporters dit Kallo dat echter tijdens de transferperiode met beide voeten op de grond bleef en geen grootse dingen ging doen. Dirigent Apers: 'Waarom zouden wij naast onze schoe nen gaan lopen? Onze trainer Cesar De Maeyer en het vol tallige bestuur zijn er wel de gelijk van bewust dat de op gang fors is geweest. Maar kijk, men voorspelt dat het tweede jaar in een hogere reeks toch altijd moeilijker is dan het eerste, niet. Wel Kal lo speelde vorig seizoen toch kampioen na het tweede sei zoen in tweede provinciale. Bang voor deze nieuwe uit daging moeten wij evenwel niet zijn. Met Schockaert en Heyrman zijn wij vooraan op nieuw gewapend om het ver trek van Danny Hamerlinck op te vangen. Doelman Rijs- brack blijft eveneens en hij krijgt achteraan versterking van onze derde aanwinst Alain Van der Aa van SK Beveren. Verder komt Marc Janssens terug van Melsele en blijven ook bruikbare pionnen als Van Steenhuizen, Geert Van de Graef en Marc Van Stap- Derde terrein pen. Ignace Deckmijn ver- voegt Kallo zelfs definitief en Peter De Middelaer en Jan Van Remoortel hernemen na enige inaktiviteit. Dus wat het spelerspotentieel betreft zit Kallo echt wel goed. Verder moeten wij teren op onze snelheid van uitvoering in ve le spelfasen en ook op het fysieke aspekt van onze ploeg. Vorig seizoen waren de laatste twintig minuten steeds in het voordeel van Kallo, hetgeen aangeeft dat met het loopvermogen alles o.k. was binnen de ploeg. Naar we ge zien hebben in de eerste oe- fengaloppen zijn Jan Heyr man en de van Hoboken ko mende Schockaert ook niet vies van een inspanning', al dus nog de Kalloose spreek- Kern yan neo-eersteprovincialer SK Kallo de te schuiven zodat de kapa-' citeit van het hoofdterrein toch iets groter wordt dan in het verleden het geval was. Hetgeen zeker nodig zal zijn nu Kallo in hogere regionen vertoeft en er zelfs in dit ver band een spektakulair derby met Melsele op het program ma komt. Als de tribune dan maar niet te klein is... Marc Stevelinck (lv) Voorzitter: Gaston Wilssens Sekretaris: Yvan Apers P R.: Raymond De Maeyer Trainer: Cesar De Maeyer Terrein: Hoog-Kallo Spelerskern: Danny Rijs- brack. Marc Van Hal. Luc Ongenae, Paul Dekkers, Erik Van Hal, Marc Van Stappen, Marc Rotthier, Alain Ver- doodt, Filip Van Steenhuizen, Lieven Van Loo, Jan Van Remoortel, Ignace Deckmijn, Tom Van Strijdonck, Jan Heyrman, Marc Janssens, Pe ter De Middeleir, Carl Qua- sten, Pascal Verdoodt, Geert Van de Graef, Alain Van der Aa. Oefenprogramma: ke '8, 19.00 Kallo-Sint-Anne- 18/08, 16.00 Kieldrecht-Kallo 15/08, 17.00 Kallo-Trois Pont 24/08, 15.00 Kruibeke-Kallo 27/08, Kallo-Herl. Vrasene Eerste kompetitiematch: Svelta Melsele-Kallo op 3 sep tember. Voetbal. Trainer Cesar De Maeyer van Kallo (dw) Verder is het wel zo dat men in het huishouden van de nieuwbakken eersteprovincia- ler hoopt dat men dit seizoen kan standhouden in de mid denmoot. Sportief hoopt men dus het beste. Om het groot aantal in kompetitie uitko mende ploegen, gaande van duiveltjes (2), preminiemen, miniemen (2), knapen, scho lieren, juniores, reserven en eerste ploeg speelgelegenheid te geven is een derde terrein bijna voltooid op Hoog-Kal lo. Verder zal de gemeente Be- veren ook haar steentje bij dragen door een demonteer bare tribune naast de bestaan- Voetbal. De nieuwkomer, bij Kallo: Van der Aa, Schockaeri en Heyman (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21