Patro Hamme begint aan jubelseizoen S/GMA FINA^, Luc Rooms weer op de tweede plaats Guy Van Hese evenaart eigen rekord Kaatskalender Nieuwelingen Mario Van Remoortele in Bazel t Ai M -MNK Juniores Danny Sleeckx in Bazel Liefhebbers Guy Van Hese in Bazel Liefhebbers Patrick Van den Hauwe in Dendermonde CHEOPS I Wielersport in Erembodegem 22 - 11 8.1989 - De Voorpost Hengelen. Op de 'gespoelde put' in Moerzeke werd het hengelkampioenschap van 'De Klok' betwist. Cesar Robberecht werd de nieuwe koning. Paul Van Cauteren won de eerste en Freddy Callebaut de tweede reeks (vh) TAFELTENNIS Bij tafeiteonisclub Patro Hamme zijn de trainingen on der leiding van Flor De Boes al gestart. Vroeg dit jaar, dat wel. Maar de Hamse tafelten- nisklub heeft daarvoor een paar redenen. Patro start in de KBTTB kompetitie met vijf ploegen. Waarvan er twee in eerste provinciale. Men zegt het niet luidop, maar Patro denkt toch dat het voor het eerst sedert jaren een kans heeft om met de A-formatie naar de top te mikken. In het verleden ein digde deze formatie altijd als het nummer drie in de rang schikking. Waarom zou het niet lukken om eens te titel te spelen? B, C en D-ploeg heb ben eigenlijk één betrachting: zich handhaven in him reeks. Alleen de E-ploeg heeft een andere intentie. Ze komt uit in vijfde provinciale en dat vindt ze echt te min. Ze steekt het niet weg dat ze naar de titel gaat doen om te promo veren. In de KVKT spelen ze met tien ploegen. De A-ploeg speelde verleden jaar onver stoorbaar kampioen in de le afdeling. En ze wil het dit jaar herhalen. Ook al weet ze goed dat het niet gemakkelijk zal zijn. Immers heel wat for maties zullen versterkt aan het nieuwe seizoen beginnen. Wellicht zit er tussen die an dere negen ploegen wel een of andere formatie in die naar de titel mikt. De grootste reden waarom Patro zo vroeg is gestart is wel dat het komende seizoen 1989/90 voor de klub een ju belseizoen is. Ze gaan immers hun veertigjarig bestaan vie ren. En om dat vreugdevol te vieren willen ze eerst goede uitslagen vastleggen. Het was tijdens het seizoen 1949/50 dat in het toenmalige Jon genspatronaat een tafeltenni stornooi werd ingericht dat 33 inschrijvingen totaliseerde. Een uitvloeisel daarvan was het spelen tegen andere om liggende ploegen. Op 23 april 1950 speelde Patro(naat) zijn eerste wedstrijd tegen 't Hof van Sint-Niklaas. Het start schot werd gegeven. Niemand zal op dat moment gedacht hebben dat veertig jaar later de klut) nog zou oestaan. Net zoals bij alle klubs begon men vriendschappelijke wed strijden te spelen. Later speelde men kompetitie in een soort van liefhebbersver- bond. Tijdens het seizoen 1956-57 sloot men aan bij de K.B.T.T.-Bond om er kom petitie te spelen. Men zou daar spelen tot 1969-70. Men was in die periode al doorge drongen tot eerste provincia le. Daarin zou men met de A- ploeg elf jaar spelen met af wisselend sukses. Ondertus sen groeide door toedoen van Patro nog andere initiatieven. We denken zo maar aan het lokaal kampioenschap dat in 1952 door Ascot werd gelan ceerd en dat na een tweetal jaren door Patro werd overge nomen. Een lokaal treffen dat binnenkort zijn veertigste edi tie zal beleven. Er is ook nog het federaal tornooi dat vol gend jaar in januari zijn der tigste editie zal krijgen. Op zeker moment liepen daar voor meer dan zevenhonderd inschrijvingen binnen. Het schijnt wel het oudste tornooi te zijn van de KVKT-federa- tie. In 1969-70 lagen ze samen met Familia aan de basis van de stichting van KVKT Oost- Vlaanderen en zouden mee werken aan de uitbouw van deze federatie. In dit verbond geeft Patro al vele jaren de toon aan. De A-ploeg haalde al verschillende keren de kampioenstitel in eerste afde ling en een paar keer haalden ze ook de beker binnen. Geen wonder dat het bij de KVKT elk jaar de te kloppen ploeg is. In 1977-78 besloot Patro weer bij de KBTTB aan te sluiten. De twee eerste jaren liepen ze telkens mee in de top. Mo menteel staan hun A- en B- formatie in de eerste provin ciale afdeling. Terwijl hun C- ploeg in tweede provinciale speelt. Als men het bij Patro al 40 jaar volhoudt dan komt dat vooral omdat men nooit de jeugdwerking heeft verwaar loosd. Het jaarlijkse 11 no- vembertornooi waarop de he le Hamse jeugd en de familie wordt uitgenodigd is daarvan elk jaar opnieuw het klinkend bewijs. Patro heeft vooral sinds het over de Familia-zaal kan be schikken een grote vlucht ge nomen. Wellicht is men nog niet aan het eindpunt toe. Patro wil een echte familie- klub blijven. Precies daarom worden er heel wat initiatie ven genomen om dat in de handen te werken: voetbal wedstrijden, volleybal, enz. Hoe dan ook 1989-90 wordt voor Patro een jubeljaar en dat wil het op vele manieren vieren. Hogere m 13.8.1989- 15.00 Zandbergen - Denderbelle Okegem - Baasrode Terjoden - Heme Opstal - Idegem Wieze-Welle 12.8.1989 15.00 Denderbelle - Idegem Kastel - Opstal 15.8.1989 - 15.00 Welle - Idegem Denderbelle - Tollembeek Heme - Wieze Kastel - Okegem Terjoden - Opsta! Baasrode - Zandbergen 12.8.1989 15.00 Adec Baasrode - Duvel Wille broek Zele A - Hamme St. Anna Hof Ten Rode - Baasrode - Wieze 15.8.1989 10.00 Baasrode - Brussegem A Buggenhout - Zele A Brussegem B - Hof Ten Rode Baasrode Wieze - Kastel 10.30: Denderbelle - Terjoden Hamme St. Anna - Hamme Zogge Zele B - Moorse! 13.8.1989 15.00 Kastel Rap en Vlug - Baardegem Hamme Zogge - Herdersem Kerksken - Merchtem Erembodegem- Moorsel Zele Durmen - Denderzonen 15.8.1989 - 15.00 Merchtem -Adec Baasrode Herdersem - Hoke Erembodegem Moorsel - Kastel Rap en Vlug Hamme Zogge - Kerksken Duvel Willebroek - Denderzonen Baardegem - Zele Durmen Lagere I en II 12.8.1989 16.00 Wieze - Aalst 13.8.1989 15.00 Brussegem - Buggenhout Haaltert - Baasrode Merchtem - VBR Opwijk Hamme St. Anna - Gijzegem Dpwijk - Vliegende Bal Nieuw- terken Puurs: vrij 15.8.1989 15.00 Gijzegem - Buggenhout Puurs - Brussegem Vliegende Bal Nieuwerkerken - Merchtem Haaltert - Wieze Aalst - VBR Opwijk Hamme St. Anna: vrij Vliniemen 13.8.1989 10.00 Hamme St. Anna - Brussegem Buggenhout - Baasrode Hoke Erembodegem - Kastel Rap en Vlug 10.30 Denderbelle - Terjoden Zele: vrij Pupillen 11.8.1989 18.30 Moorsel - Buggenhout Brussegem A - Denderbelle 13.8.1989 9.00 Kastel - Zele B 10.00 Hamme Zogge - Baasrode Terjoden - Brussegem B PETANQUE PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Aiosta is gelegen in het domein Beukenhof, Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53 ApoOo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter linden). Tel. 053/77.77.40. Ver antwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- Aalst Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Loke ren zijn gelegen in de Oude Brug- laan 35 te Lokeren. Tel. 091/ 48.07.47. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck. H. Geest molenstraat 131, Lokeren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelijke is De Bruyne Julien, Heuvel 121 bus 5, 9440 Erembodegem. Tel. 053/ 77.11.62. De pleinen van Petanquedub Leb- beke «Hof Ter Borst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verantwoordelijke is Germain Rottiers, Baasrode straat 3, 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Woensdags vanaf 14 u., 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Pétanqoedub 't Klaverke, gelegen op de hoek van de Dendermondse Steenweg en de Kapellekensbaan. Verantwoordelijke Alfons Coore- man, café 't Klaverke, Kapelle kensbaan 2 te Lebbeke. 21.43.77. Verantwoordelijke is Het lokaal en de speelvelden van Marcel Van Den Steen, Baasrode- Pétanqueclub «de vier Heemers» straat 134 te Lebbeke. zijn gelegen op de Brusselsesteen- weg 199 te Lebbeke. Tel. 052- Mario Van Remoortele be haalde zaterdagnamiddag in Bazel zijn allereerste over winning. Jammer was echter voor de organisatoren dat am per tien renners aan de start verschenen. Na enkele kilo meters dienden Christof Kindt en Eric Verrept te los sen, zodat acht manschappen over bleven. Van Remoortele lanceerde samen met Patrick Abspoel een aanval maar zij werden snel gegrepen. In de laatste ronde kregen we dan een uitval van Guy Budzen. Dadelijk volgde Jurgen Van Puyvelde en korte tijd later de anderen. De spurt werd gewonnen door Mario Van Remoortele voor Steven Deschamps en Leslie Moras. E.G. WIELRENNEN Wielrennen. Mario Van Remoortere, de nieuweling uit Temse behaalde in Bazel zijn eerste overwinning (Iv) Danny Sleeckx, tweede op het W.K. in Moskou, behaal de zaterdagnamiddag in Bazel zijn derde seizoenzege. Voor het ingaan van de finale ont deed hij zich van Gunther De Rechter met wie hij eerder voorop was geraakt. Sleeckx fietste binnen de kortste ke ren een riante voorsprong bij mekaar en won overtuigend. De spurt, later dan voor de derde plaats, won Sven Bo- gaert voor Kurt Van Lan- deghem. De Australiër Stefan Cecconi ging als eerste in de aanval. Hij werd later bijgehaald door Danny Sleeckx, de Ne derlander Pascal Van Bellem en Bart Mottart. Snel volgde een hergroepering. Halfweg viel dan de beslissing toen De Rechter in het offensief ging, onmiddellijk gevolgd door Danny Sleeckx. Beide ren ners bleven voorop tot op het ogenblik dat Sleeckx een ste vige demarrage plaatste en duidelijk onderstreepte dat hij de sterkste was. E.G. Guy Van Hese werd zondag namiddag in Bazel verdienste lijk winnaar. Op ruim 20 km van het einde trok hij alleen in de aanval en realiseerde meer dan één minuut voor sprong op de achtervolgers j Jos Van Eyndt, die tweede werd en Peter Aerts die be slag legde op een derde plaats. Vrij snel vormde zich een lei- dersgroep met Mare Bracke, Willy Vereecken, Cyriel Hoefnagels, Peter Van Doorn, Geert Delaruelle, Pa trick Suy, Peter Aerts, Gino Brijs en Peter Van Sandtvliet. Even later sloten ook Guy Van Hese en Gino Brijs aan. Onder impuls van de oerster ke Van Hese verbrokkelde dit gezelschap. De man Nieuwkerken-Waas zou toen alleen aan de haal gaan en niemand bleek in staat zijn spoor te volgen. E.G. Wielrennen, (arch.) Luc Rooms heeft in deze kompetitie al vaak het podium bestegen maar opmerkelijk is toch dat hij in de zogenaam de grote koersen net naast de hoofdprijs mikt. Alleen de Prins der Nieuwelingen bracht hij op zijn naam. In het Belgische kampioenschap kwam hij een streepje te kort en ook vorig weekeinde in de Gouden Fiets-finale diende hij Peter Peys te laten voorgaan. De nieuweling uit Temse leek ietwat ontgoocheld. Ik rekende op een gunstige afloop, zegt de jongste van de Rooms-brothers. Toen we een laatste keer over dc Wolvertemse kasseien dokkerden had ik uitzicht op het beste resultaat. Ik was echter verrast en deels de kluts kwijt, toen het groepje Axel Merckx - Peter Peys op appel verschenen. Met Peys in het gezelschap besefte ik dadelijk dat ik sterke troeven op tafel zou moeten gooien. In de spurt moest ik de duimen leggen. Onmiddellijk na aankomst ervoer ik de tweede plaats als een nederlaag. De pijn ging vlug over toen ik besefte dat dit resultaat een meer dan degelijke buit opleverde. Een Merckx-fiets en een dikke prijs om twee uur te fietsen is niet mis. In andere koersen word je als tweede gewoon met lege handen naar huis gestuurd. Na afloop meenden sommigen dat Rooms op de kasseien Rooms wat te veel met zijn krachten zou gespeeld hebben Op de kasseien is het gewoon ieder voor zich, vervolgt de Temsenaar. Ik reed voorin met de bedoeling om de achtervolgers zoveel als kon op afstand te houden. Dat er uiteindelijk een groepje op ons toe zou ko;nen„kon ik niet verhelpen. Ik heb er alles uitgeperst en in dat opzicht kan ik wel tevreden zijn. E.G. Patrick Van Den Hauwe is in Dendermonde afgescheiden winnaar geworden. Samen met Pascal Fockenier was hij voorop geraakt maar nog voor het ingaan van de finale trok hij alleen op avontuur. Zeventien renners gingen na twintig kilometer in de spits rijden. De rest van het deel nemersveld verzeilde hope loos in de achtergrond. Ook vooraan dienden enkele man schappen greep te lossen zo dat er halfweg nog elf aan het kommando waren. Toen lan ceerde Patrick Van Den Hau we een uitval, onmiddellijk gevolgd door Pascal Focke nier. Op een ogenblik dat de ze renners een voorsprong van een halve minuut hadden verworven trokken Peter Van Huffel en Robbie Brijs tever geefs in het tegenoffensief. Op het laatst bleven nog vier renners in koers. De anderen werden door een te grote ach terstand verplicht om vroeg tijdig te stoppen. Het spurtje voor de derde plaats werd door Van Huffel gewonnen. E.G. Guy Van Hese behaalde vorig weekeinde een tiende zege. Meteen evenaart de liefhebber uit Nieuwkerken-Waas zijn eigen rekord. In zijn loopbaan behaalde hij nooit meer dan tien overwinningen in één seizoen. Met nog twee maanden voor de boeg heeft hij gelegenheid om dat rekord scherper te stellen. Van Hese is tevreden over de kompetitie. De resulta ten die hij tot nu toe behaalde vormen de neerslag van een algehele inzet en vooral van het entoesiasme dat deze renner typeert. - Koersen vormt voor mij de hobby bij uitstek en daar doe ik ook alles voor, dixit Van Hese. Ik nam vorig weekeinde deel aan twee wedstrijden. In klubverband startten we in La Louvière, Erg vroeg gingen daar 22 vogels gaan vliegen. We hebben ze niet meer teruggezien. Een ereplaats zat er dus niet in, Vlotter verging het in Bazel. Ik nam er deel aan een lonende achtervolging nadat zich een kopgroep had gevormd. Op zo'n 25 km van het einde voelde ik mij sterk genoeg om het initiatief te nemen. Ik waagde een uitval, realiseerde dra een paar honderd meter voorsprong en bleef tot de finish voorop. Daar bleek dat ik een nog grotere kloof geslagen had dan ik aanvankelijk vermoedde. In het resterende kompetitiegedeelte wil Guy Van Hese er nog een schepje bovenop doen. Op 21 oktober verlaat hij de ouderlijke woonst om een eigen nestje te bouwen. Die dag treedt hij immers in het huwelijk. E.G. Wielrennen. Guy Van Hese (arch.) Zondag 20 augustus 1989 worden te Erembodegem twee wielerwedstrijden georganizeerd en gepatroneerd door de plaatselijke V.C. 'De Denderzonen-Forumvrienden' (lo kaal: café Forum, Keppestraat 12, Erembodegem) Te 13.50 u. wordt in de Keppestraat het vertreksein gegeven voor een koers voor nieuwelingen, afstand: 58 km. of 8 ronden van 7,3 km, langs volgend parkoers: Keppe straat, A.V.D. Madestraat, Molenkouter, Kerkhofbaan, Rooms Hofstraat, Kapellekensbaan, LJzerenwegstraat, B. De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nachtegaalstraat, kruisen Ninovesteenweg, Industriezone (laan), Chruchill- steenweg, Houten Hand, Ninovesteenweg, Keppestraat. Aan deze 62 Grote Prijs Forum zijn 11.000F prijzen en 1.0000F premies verbonden. En te 15.55 u. komen de juniores aan de beurt in de 63' Grote Prijs Forum. De juniores dienen 88 km af te leggen t.t.z. 12 ronden van 7,3 km. langs hogergenoemde om loop. Voor deze wielerwedstrijd hebben de organizatoren 13.500 fr prijzen en 1800 fr premies voorzien. Het bestuur hoopt dat talrijke wielersportliefhebbers de renners zullen komen aanmoedigen en de plaatselijke steunders en inrichters van deze wedstrijden een bezoek zullen brengen! (D.B Temse. Schepen van sport Marcel Cordeel reikte de brevetten uit aan de deelnemers van de initiatielessen waterski, gegeven door erkende monitoren en de Sportdienst van Temse (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22