Steendoodtrappers organiseren 'reuniewedstrijd' in Temse Een ganse waaier winnaars! Bij onze OVWB-Veteranen in Kobbegem |jJ>'ÖON. Boetiek WIELRENNEN Vrijdag in de Boonwijk C- en D-reeksen Willy Roels en Oswald De Clercq In een gezellige sfeer met veel renners en een massa volk werd het criterium tegen een zeer hoog tempo verreden met talrijke uitvallen en ontsnappingspogingen die telkens weer door het peloton in de kiem gesmoord werden. In de laatste ronde ontsnapte Désiré Sonck en die werd slechts op de meet gegrepen door het spurtende peloton. Een zegezekere Van Steerthem werd door pech in de allerlaatste meters nog geklopt en uiteindelijk haalde Willy Roels het bij de C- renners. A- en B-reeksen Danny Van Haute en Johnny Van Holen De ploeg Schaukens speelde een dominerende rol en was een ganse koers vooraan. Vooral een fel aanvallende Johnny De Winne en daarna Guy Bloem in gezelschap van Paridaens leken het laken naar zich toe te trekken, maar ook zij moesten zwichten voor de druk van het peloton. Uiteindelijk wipte Danny Van Haute weg en hij rondde het sukses van de ploeg Schaukens af. De spurt van het peloton ging naar Mettepenningen, voor De Rekeneire en de eerste B- renner, Johnny Van Holen. Uitslag A-reeks: 1. Danny Van Haute, 2. Mettepenningen, 3. De Rekeneire, 4. Sergoris, 5. Cornelis, 6. Goossens, 7. Laureys, 8. Vereertbruggen, 9. Van de Wiele, 10. Pauwels. B-reeks: 1. Johnny Van Holen, 2. Van Handenhove, 3. Van Laethem, 4. Van de Meirssche, 5. De Bruyn, 6. De Winne, 7. Sterckx, 8. De Rop, 9. Van den Abbeele, 10. Tuypens. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Van Ransbeeck, 3. Van den Bossche, 4. Van Laer, 5. Janseghers, 6. De Man, 7. De Backer, 8. Dubois, 9. G. Sonck, 10. Van Impe M. D-reeks: 1. Oswald De Clercq, 2. D. Sonck, 3. Van Den Hoecke, 4. Michiels, 5. Becké, 6. De Wolf, 7. De Samblanckx, 8. L. Van Impe, 9. De Boeck, 10. Verpalst. Zaterdag in Erondegem C- en D-reeksen Marcel Van Impe en Richard Becké Warm weer, veel volk en renners en daarbij nog een wedstrijd uit de oude doos met bonkige kasseien en allerlei hellingen. Reeds in de eerste ronde leed Gaston Van Den Hoecke een stuurbreuk. Toch had Gaston er na de vrij goede prestatie van de dag voordien er blijkbaar opnieuw zin in gekregen. Ook Lucien Van Impe en Jozef De Wolf sloegen tegen de vlakte en ook Désiré Sonck zou later zijn stuur breken. Gino De Vos (in de andere reeksen) kreeg van hetzelfde laken eenbroek. Vooraan bleef men ook niet bij de pakken zitten en vijf renners muisden er vanonder, de C-renners Marcel Van Impe en Freddy Van Steerthem en de D- renners Richard Becké, Jos De Boeck en Jean Goossens. Deze vijf legden er de pees op en werden niet meer verontrust. In de laatste ronde sloeg Van Impe toe en won onbedreigd. Becké zorgde voor de verrassing in de D-reeks door nog weg te geraken met Van Steerthem en zo te winnen voor favoriet Goossens, Van Laer en Verbaeken eindigden nog voor het peloton, waarva n Willy Roels de spourt won. A- en B-reeksen Ronny Watteeuw en Freddy Roelekens Nadat het kaf snel van het koren gescheiden was, ging Ronny Platteeeuw samen met Luc Van der Eecken in de aanval. Na een knappe achtervolging sloten Freddy Ryde en Raf Van Gijseghem aan. Die vier leiders hielden de rest op afstand. Nevens probeerde het in de achtergrond nog op zijn eentje maar de vier bleven voorop. In de laatste ronden wipten Platteeuw en Vander Eecken nog weg en in de I spurt stond er geen maat op de sterke Platteeuw. Nevens werd in de laatste ronde nog bijgebeend door Ronny Mettepenningen, Roelekens en De Winne. In de spurt haalde Roelekens het en werd meteen winnaar van de B- reeks. Onder een fraai augustusweertje gingen de vier reeksen veteranen van start in het industrieterrein van Kobbegem. Naar gewoonte wonnen Antonio Cecchinato, Pierrot Dewit en Julien Logier. Eugeen Beelen haalde het in de D-reeks want Omer Van Molle kreeg een bandbreuk op het einde van de wedstrijd. A-reeks:, 1. Antonio Cecchinato, 2. Frans Van Eyck, 3. Giuseppe Sallesse. B-reeks: 1. Pierrot Dewit, 2. Guy De Waerzegger, 3. Frans Delanghe. C-reeks: 1. Julien Logier, 2. August Delaen, 3. Jozef De langhe. D-reeks: 1. Eugeen Beelen, 2. Jean Spenders, 3. Omer Van Molle. OVWB-Wielrennen. Omer Van Molle in een ongewone positie. Na bandbreuk mocht hij de eerste plaats vergeten (xl) Uitslag A-reeks: 1. Ronny Platteeuw, 2. L. Van der Eecken, 3. Van Gijseghem, 4. Ryde, 5. Mettepenningen, 6. Pauwels, 7. Baele, 8. De Rekeneire, 9. Van Ransbeeck, 10. Schoonjans. B-reeks: 1. Freddy Roelekens, 2. De Winne, 3. Nevens, 4. Van Handenhove, 5. Van Londerzele, 6. De Kuyper, 7. Deirickx, 8. Van Slijcke, 9. Roelants, 10. De Clercq R. C-reeks: 1. Marcel Van Impe, 2. Van Steerthem, 3. Van Laer, 4. Roels W., 5. Veldeman, 6. De Man, 7. De Bruycker, 8. Van den Bossche, 9. Moorthamers, 10. Roels E. D-reeks: 1. Richard Becké, 2. De Boeck, 3. Goossens, 4. Verbaecken, 5.0. De Clercq, 6. Van Huffel, 7. De Wattines, 8. W. Van der Eecken, 9. Van Vaerenbergh, 10. De Samblanckx. Zondag in Denderhoutem C-ene D-reeksen Freddy Van Steerthem en Willy De Clercq Met een even knappe organisatie als de dag voordien en evenveel volk en zon, vertrokken de renners voor vijf ronden met telkens de zware klim op de Vondelenberg. Deze scheidsrechter zou reeds in de eerste ronde een definitieve wending geven aan de wedstrijd. Boven op de top, waar er een bergklassement voorzien was, passeerde Marcel Van Impe in gezelschap van Van Steerthem en De Clercq. Slechts één renner zou erin slagen het gat alleen nog voor de ereplaatsen dicht te rijden. In de spurt stond er geen maat op Van Steerthem die Scheirlinck geen schijn van kans gaf. In de spurt van het peloton was het Gaston Van Den Hoecke die langzaamaan terugkomt en het ganse pak achter zich liet. A- en B-reeksen Wilfried Paridaens en Freddy Roelekens Wilfried Paridaens heeft voor eigen volk een knalprestatie geleverd. Reeds van in de start mee in de aanval met een groep van dertien renners, nadien nog met een vijftal, waaronder Roelekens en Luc Van der Eecken en later op zijn eentje tegen de rest, hield hij het knap vol en sloeg een ultieme aanval van Ronny Platteeuw, Luc Van der Eecken en Freddy Roelekens af om met veel zwier voor een geestdriftig publiek te zegevieren. Roelekens won het van de achtervolgers en werd knap winnaar van de B- reeks. De rest van de deelnemers kwam in kleine groepjes over de eindmeet zodat aankomstrechter Danny geen moeite had om de uitslag op te maken. Uitslag A-reeks: 1. Wilfried Paridaens, 2. Platteeuw, 3. L. Van der Eecken, 4. Ballet, 5. Van Overstraeten, 6. Pauwels, 7. L. Paridaens, 8. Mettepenningen, 9. Pauwels E., 10. DeBruyne. B-reeks: 1. Freddy Roelekns, 2. A. Van der Eecken, 3. Clemmen, 4. Dierickx, 5. Van de Meirssche, 6. Van Holen, 7. Tas, 8. Maldrie, 9. Franceeus, 10. Van Handenhove, C-reeks: 1. Freddy Van Steerthem, 2. Scheerlinck, 3. Van Impe M., 4. De Wever, 5. W. Roels, 6. VAn den Bossche, 7. Van Laer, 8. De Man, 9. De Backer, 10. G. Sonck. D-reeks: 1. Willy De Clercq, 2. Van Den Hoecke, 3. Van Den Hoecke, 4. Tanckeré, 5. Boone, 6. De Rijbel, 7. De Mey, 8. De Wattines, 9. De Samblanckx, 10. Verbaecken. Volgende wedstrijden Zaterdag in Geraardsbergen, Gullegemlaan, café Martens, eerste start: 14 u. Zondag in Sint-Lievens- Houtem, 'Kampioenschap van Oost-Vlaanderen,', alle formaliteiten op de markt, eerste start om 14.00 u. Maandag in Lede, Keiberg 18, Hof Robert Droessaert, eerste start te 17.00 u. Dinsdag in Sint-Lievens- Houtem, Fabriekstraat, Sport- en Cultuurcentrum, eerste start te 14.00 u. Historiek 'De Steendoodtrappers' wer den in het leven geroepen in april 1975. Initiatiefnemer was Patrick Michiels, die naar een sportieve vrijetijdsbeste ding uitkeek. Hij contacteer de Luc De Rijck, met wie hij het jaar tevoren Schaakklub Boey had opgericht. Aange vuld met Eric Westerlinck en Martin Van Landeghem vormde zich rond hen geleide lijk een groep van een tiental vrijetijdsrenners, allen lief hebbers van het zuiverste wa ter, die elke zondagnamiddag tussen de viaducten van de Steendonkstraat - Elsstraat en de Bergstraat (Haasdonk) - Heirstraat (Bazel) een wieler wedstrijd betwistten. Aanvankelijk werd als naam aan 'De Steendonktrappers' gedacht (cfr. Steendonk straat), maar omdat de deel nemers doorgaans leeggere- den de eindstreep bereikten, viel de keuze op 'De Steen doodtrappers'. Organisatorisch werd het ge heel geleid door Luc De Rijck, terwijl Julien Lijssens voor logistieke steun zorgde. In dat eerste jaar ging alles er overigens nog eerder ludiek aan toe. Alle wedstrijden werden gedomineerd door hetzelfde viertal: Martin Van Landeghem (8 overwinnin gen), Eric Westerlinck (3), Luc De Rijck (3) en Julien Lijssens (1). In de tweede seizoen veran derde er heel wat. Het oor spronkelijke groepje werd uitgebreid met sterke klep pers, met als gevolg: wedstrij den met een voortdurend hoog tempo. De overwinnin gen gingen naar Wilfried Van Goethem (5), Luc De Rijck (4), Roger Hoof (3), Remy Daelman (3), Frans Van de Viver (2), Dany Maris (1), Jerome Coppens (1) en Fred dy Hoof (1). Na dsat seizoen schakelden Roger en Freddy Hoof, Frans Van De Vijver en Wilfried Van Goethem over naar de cyclo-sportieven. Het seizoen 1977 werd het laatste voor 'De Steendood trappers'. Nadat Julien Lijs sens de eerste drie wedstrij den had gewonnen, werden alle koersen gedomineerd door Walter Pijl (8 overwin ningen). Slechts één zege ging niet naar hem, maar met zijn goedvinden naar de 16-jarige Rudy Coppens uit Haasdonk. Op zondag 7 augustus 1977 werd een punt gezet achter het bestaan van 'De Steen doodtrappers'. De wedstrijd werd die dag stilgelegd door de overheid, die niet kon toe staan dat gekoerst werd op de openbare weg zonder de nodi ge toelatingen en schik kingen. Markant aan de 3-jarige ge schiedenis van 'De Steen- doddtrappers' waren ook de 'klassiekers' die zij organi seerden: jaarlijks 2, in juni en augustus, telkens 's ochtends een tijdrit, 's middags een rit in lijn. Het ronderecord stond op naam van Walter Pijl (6'50"). De erelijst van de 'klassiekers' vermeldt voor 1975 Martin Van Landeghem (2 tijdritten en één wedstrijd; en Eric Westerlinck (wed strijd); voor 1976 Frans Van De Vijver (wedstrijd), Roger Hoof (wedstrijd) en Wilfried Van Goethem (2 tijdritten) en voor 1977 Walter Pijl (wed strijd en tijdrit). De snelste spurters van 'De Steendoodtrappers' waren Luc De Rijck en Julien Lijs sens, die tevens de reputatie hadden van het best in de wielen te rijden. Het initiatief tot het organise ren van een reünie ging uit van Eric Westerlinck (03/ 771.30.23) en Jef Vermeiren (03/77116.96), bij wie ook nadere informatie kan wor den bekomen. Naar verluidt wordt er inmid dels duchtig getraind... zoals in 'de goeie ouwe tijd'. De reuniewedstrijd Zondag 13 augustus wordt de reuniewedstrijd van de Steen doodtrappers georganiseerd. Wat de geschiedenis van deze wedstrijd betreft verwijzen we graag naar de bijlage ons ter beschikking gesteld en uit gewerkt door onze eerste schepen Luc De Rijck. Wat het heden betreft kunnen wij meiden dat aan deze wed strijd enkel mag deelgenomen worden door hen die in het verleden minstens één maal hebben deelgenomen. Dat zijn toch wel nog zo'n 150 wielerfanaten. Uiteraard zul len echter maar een beperkt aantal het stalen ros bestij gen. Toch zal het deelnemers veld voldoende gestoffeerd zijn om u een aangename zui vere amateuristische sport- spektakel te bezorgen. Als vertrekkers kunnen we nu al siteren: Eerste schepen Luk De Rijck, O.C.M.W. raadslid Ludo Vingerhoedts, gewezen O.C.M.W. raadslid Jozef Vermeiren, kartoonist Tony Van Drom, persfotograaf Erik Westerlinck, Toerisme- voortrekker Julien Lijssens, gemeenteraadlid en oud-be roepsrenner Gaston Hoskens, gewezen Scheldejeugdbasket- ter Luc Gosselin, aangevuld met andere tenoren zoals: Johny Buytaert, Jozef Brijs, Erwin Van Geyt, Pieter De Maeyer, Julien Riské, Roger Hoof (de winnaar van de laat ste uitgave), Freddy Hoof en Freddy Pijl (alle twee bij de laatste uitgaven bij de eerste vijf), en nog vele anderen. U ziet een grote verscheiden heid aan deelnemers. En dat er de laatste tijd door velen duchtig is getraind dat kunnen we u met de grootste zeker heid zeggen. Technische gegevens Inschrijvingen tussen 13.30 u. en 14.15 u. aan de aankomst- lijn die gelegen is langsheen de E17 autoweg even voorbij de Korte Landmolenstraat. Start om 145.30 u. stipt. Er worden 2 ronden samen gereden, waarna de vliggende start gevolgd wordt door 6 ronden koers. Vermits het een officiële wed strijd betreft is een valhelm verplicht. Iedere deelnemer dient 150 frank te betalen voor een ver plichte verzekering. Opmaak van de uitslag en prijsuitrei king na afloop van de koers bij Roger De Buysser op de Vierstraat. 's Avonds heeft er ook tradi tioneler wijze een gezellig sa menzijn plaats in Feestzaal Gulden Cop. Met op het me nu een lekker koud buffet kan er nog eens nagekaart worden over de wedstrijd van die dag en over de laatste wedstrijd met o.a. foto's en dia's ervan. Inschrijven hiervoor kan nog aan 500 frank per persoon en dat kan nog vereffend worden bij Jozef Vermeiren, Spoor weglaan 32 of bij Erik We sterlinck, Roeland Lefevre- straat 18 Temse. BWCL-Wielrennen. Ronny Platteeuw won de A-reeks in Erondegem en Freddy Roelekens in de B-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. Freddy Van Steerthem was de beste van de C-reeks in Denderhou tem, terwijl Ronny Scheerlinck tweede werd (xl) BWCL-Wielrennen. In Erondegem won Marcel Van Impe de C-reeks en Paul Becké de D-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. In Denderhoutem won Wilfried Paridaens de A-reeks vlak voor zijn eigen supporterrslokaal. Freddy Roelekens won de B-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. In de Boonwijk te Sint-Gillis was Danny Van Haute uit Stekene winnaar van de A-reeks. Ronny Mettepenningen werd tweede terwijl Johnny Van Holen de B-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. Schepen Van Damme mocht i aan Willy Roels (C) en Désiré Sonck (D) (xl) de Boonwijk de trofee overhandigen De Voorpost - 11.8.1989 - 23

De Voorpost | 1989 | | pagina 23