Avanti Buggenhout: «inaktieve klub» Ajax Lebbeke goed gewapend naar het nieuwe seizoen in Dendermonde 'Wiske' De Vleeschouwer, 47e koning van 'De Scheldezonen' Beveren is back Promotie Base-Ball Sportief huwelijk in Stekene 24 - 11.8.1989 - De Voorpost BOOGSCHIETEN De eerste zondag van de digd. .4-Pw maand augustus is voor de Tijdens het daaropvolgend leden van de KHM De Schel- beschrijf was het Albert Hey- y7 dezonen een ware feestdag -vaert die de hoogvogel neer- want dan heeft de jaarlijkse knalde en derhalve de titel koningsschieting plaats. Na van 'Prins 1989' toegewezen Boogschieten. De Koninklijke Handboogmaatschappij De Scheldezonen uit Dendermonde hield haar jaarlijkse een feestelijk banket waren te kreeg. En nu maar duimen koningsschieting maar deze keer werd het een koningin en dat is de eerste keer in de lange geschiedenis van de 15 u. de 35 leden van de voor volgend jaar - het Ros maatschappij (foto p. hermans) maatschappij present om uit Beiaardjaar- want dan zal te maken wie de nieuwe ko- 'Wiske' deelnemen aan de te Wippen te Wetteren, wat ning zou worden. Nationale Keizersschieting. nog eens aantoont dat ze in de Een pronostiek maken over En dat moet kunnen want schutterssport niet moet on- i If - JÉB de mogelijke winnaar is onbe- naast haar huidige titel is ze derdoen voor haar mannelij- 9 gonnen werk want de Schel- ook koningin en keizerin van ke kollega's. dezonen beschikken over een het Winterverbond Overdek- (:anl I 'V«- ÊB aantal knappe schutters en -'*<■s'; praktisch ieder jaar wordt de koningsvogel al in de eerste ronde neergehaald. Dit jaar echter waren er elf ronden nodig om de laureaat te kennen hetgeen zeer ver rassend was, gelet op de kwa liteiten van enkele knappe schutters. Het was dan nog het vrou welijk element dat haar man nelijke deelnemers de loef af stak en met een prachtig schot de koningsvogel neerhaalde. 'Wiske' De Vleeschouwer werd aldus de 47e koning van de KHM De Scheldezonen en tevens ook de eerste vrouw, sinds het ontstaan van de maatschappij in 1886, wier naam op de erelijst van de koningen zal opgetekend worden. Maurits De Paepe, de uit tredende koning, kreeg de eer de koningsbreuk aan de nieu we koningin te overhandigen, waarna voorzitter Germain De Smet haar een prachtige tinnen schaal aanbood. Ook de zustermaatschap pijen Sint-Sebastiaan en Sint- Gillis Willem Teil hadden Boogschieten. Bij de KHM De Scheldezonen werd ex- eraan gehouden met een af- koning Maurits De Paepe door een dame van de troon vaardiging aanwezig te zijn en gestoten. Maurits voert aan dat hij licht gekwetst was en de nieuwe koningin werd met zijn kansen niet voluit heeft kunnen verdedigen (foto p. een prachtig bloemstuk gehul- hermans) Boogschieten. Wiske De Vleeschouwe werd de 47t Dendermonde (foto p. hermans) 'koning' van de Scheldezonen i Vorige week gaven in Stekene twee jonge mensen elkaar het (eeuwige) «ja-woord». Niets ongewoons natuurlijk. Maar met Petra van Nauw en Eddy Van Herbruggen ging het om twee sportieve jonge mensen die in de badmintonsport reeds hun strepen hebben verdiend op nationaal vlak. Petra is aktief B- speelster én zus van Dario van Nauw die het reeds enkel tot kampioen van België bracht. Vader Freddy en moeder My- riam Verplancke spelen zelf nog aktief badminton en moeder is de o.m. aktieve sekretaresse van de Stekense Badminton- klub. Petra sloeg haar eerste «shuttles» in de Stekense klub, doch om nationaal te kunnen wedijveren week ze samen met haar broer uit naar Antwerpse Olve, waar ze zich konden meten met de betere spelers van ons landje. In die Antwerpse klub was onder meer een talentvolle jongeling aktief. Zijn naam? Inderdaad... Eddy Van Herbrug gen. Jongeling Van Herbruggen was zelfs zéér talentvol want hij behaalde reeds diverse nationale titels in z'n geliefkoosde badmintonsport. Een sport die dus ook beide jonge mensen tot elkaar bracht. Badminton is dus een «geliefkoosde» én nu ook «liefkozende» sport voor het jonge paar Petra Van Nauw en Eddy Van Herbruggen. Het bestuur en spelers van Badmintonklub Stekene wensen aan beiden dan ook het allerbeste in hun huwelijksleven én nog veel sukses en vreugde met hun sport. (d.Brol) HANDBAL Uiteindelijk werd het stam- «moederklub». naar Denderbelle: P. De nummer van Avanti Buggen- Door de inaktiviteit van Smedt en B. Walraevens hout dan toch niet doorver- Avanti vielen er in de andere naar H.B.C. Dendermonde: iiuu ,wlu, vu u» v» ,„utCu kocht. Dit betekent echter reeksen enkele onverwachte J. De Mayer en J Van gëpaaïd*meT«n düide- zïné"£"vm"ïte£n Bij Ajax Lebbeke is de sfeer seizoen 1989-1990 op stapel opnieuw gezond. Na een gezet. Uiteindelijk heeft en- voortreffelijk seizoen begon kei D. Luypaert als basispion Ajax als tweede gerangschik- de club verlaten maar ook te aan de play-offs en toen hier heeft Ajax een mouw ging het wel even mis. Meteen kunnen aan passen. St. Vlas- ging de geviseerde promotie senroot werd overgenomen aan hun neus voorbij en dit van Avanti en meteen is voor niet dat Avanti volgend sei- promoties uit de lucht maar Beveren zoen nog in kompetitie speelt, jammer genoeg kan geen naar Robuco Buggenhout: Fr. Voorzitter R. Ghijsels meld- streekklub hiervan profiteren. Vereecken de aan de V.H.V. dat Avanti Zo neemt Heusden (Lim- naar I.T.B. Lokeren: J. De volgend seizoen een «inaktie- burg) de vrijgekomen plaats Pauw. ve klub» wordt. Wat betekent in le nationale en promove- A. Maes en L. Van Mol - dit nu in feite, zullen sommi- ren Maasmechelen en Herstal geschorst voor de eerste zes gen zich afvragen. Avanti 2 - in de plaats van het vrijwil- speeldagen van het nieuwe mag nu gedurende 12 maan- lig degraderende Houthalen - seizoen - zetten een punt ach- den aangesloten blijven bij de naar 2e nationale. Robuco ter hun spelerscarrière. De V.H.V. Na dit tijdstip wordt Buggenhout moet de vrijge- resterende Avantispelers de klub van ambtswege ont- komen plaats in 3e afdeling waarvoor nog geen klub slagen tenzij Avanti voor 31 laten aan Mechelen na het kwam opdagen zijn dus vrij mei 1990 een aanvraag tot onverwacht verlies van de tes- om gedurende het seizoen herneming van haar aktiviteit twedstrijd. In vierde afdeling 1989-1990 bij de klub van hun indient. Meteen mogen de worden de vrijgekomen plaat- keuze aan te sluiten, spelers een lidkaart onderte- sen dit seizoen niet opgevuld. Al bij al een spijtig einde van kenen bij een andere klub en Ondertussen is de «uitver- het eens zo prestigieuze kunnen het seizoen 1989-1990 koop» bij Avanti druk aan de Avanti maar dat had men spelen bij hun «nieuwe» klub. gang. reeds een tijdje zien aanko- Nochtans blijven deze spelers Hierna het lijstje: men, nietwaar. «eigendom» van Avanti en naar Olse Merksem: Orlowski Enkel de damesafdeling - moeten, indien de klub haar en Megos Nopri Lebbeke - blijft nog N aktiviteit herneemt, ambts- naar E.V. Aalst: Moens, Jai- over maar daar komen wij }4.*«en Beve^renterug halve terugkeren naar de chi, Marblie en W. Vinck 'ater in detail op terug. lijke onrust in een gedeelte overtuigd dat het verlies van van de spelersgroep. Het Luypaert werd gerecupe- Ajax bestuur trof toen de reerd. De Ajax voorzitter is maatregelen die zich opdron- van oordeel dat zijn ploeg gen en o.a. in de wedstrijd stevig genoeg in elkaar zit om tegen Evere bleek de Leb- dit seizoen opnieuw een gooi beekse club opnieuw paraat naar de promotie te kunnen voor het ernstiger werk. wagen. Veel wordt verwacht Maar Ajax bleef in het 'tus- van A. Verlinden die vorig senseizoen' niet bij de pakken seizoen onder trainer J. Prin- zitten. Er werd heel wat ver- een, nooit zijn normaal ni- gaderd - ook al in verband veau haalde. Met M. Multael met een mogelijke fusie met zal Verlinden minder gebon- Avanti - en uiteindelijk werd den zijn aan een taktisch stra- relatief vlug de ploeg voor het mien en wellicht veel vlotter Handbal. Het bestuur van Ajax Lebbeke heeft bijzonder drukke maanden achter de rug. Op de foto voorzitter E. Van Biesen, sekretaris W. Bosteels en bestuurslid F. Van Bosbeke (arch.) Handbal. Nog niet zo lang geleden speelde Avanti nog Europees voor een massa supporters. Nu gaat de klub op non-aktief (arch.) thuis. Nieuwe technieken en ervaringen rijker konden zij dit weekend weer het veld op. Voor de dames was dit thuis tegen ®aan scoren, zo hoopt men 16-17.9 trekt Ajax opnieuw Zeeuwse Honk. Deze wedstrijd werd een winning game voor a ans bij Ajax. In ieder ge- naar Frankrijk waar in Anzin de Rabbits daar Zeeuwse Honk forfait gaf. Eindstand: Beve- val heeft de nieuwe trai" deelgenomen wordt aan een ren - Zeeuwse Honk 9-0 (forfait). ner een 80ed gestoffeerd sterk bezet tornooi. Op 20 De kadetten speelden uit tegen Bell. Ook zij hadden het voorbereidingsprogramma september wordt er in Merk- Amerika-avontuur goed overleefd. Dankzij sterk slagwerk en mtgekiend waaraan begonnen sem een oefenwedstrijd ge- maar 1 foutje werd de eindstand 8-13. Eindstand: Bell - *erd °P dinsdag 1 augustus, speeld en op 22 september Beveren 8-13. Onder leiding van hulptrainer speelt Ajax een oefenwed- Bij de seniors was de le wedstrijd van de eindronde tegen Qu'dé werd de spelers- strijd in Waasmunster. Twee Gent. Hulpcoach Pauwels P. zag het bij het vertrek niet echt 8roeP loen voor de eerste trainingen per week komen rooskleurig in. Een half team dat nog meer Metaxa dan bloed maa' verzameld en op 19 au- hier nog bovenop en meteen in de aderen had (Griekse feesten te Beveren) zat er uitgeteld worden de eerste wed- hoopt Ajax gereed te zijn bij maar zelfs dat kon de spirit niet breken. Het werd een stnjden betwist op het inter- voor de kompetitie die van prachtige 5 inning revanche wedstrijd van in het begin werden nal,°naal tornooi in Me- start gaat op 30 september de Knights onder druk gezet door een sterk slagend Beveren. 0 met ^et bezoek van Herstal In de le inning was het 0-3 daar Beveren verdedigend geen P neemt Ajax II dan aan de Lebbeekse sporthal, enkele fout maakte. De 2e inning was een afstraffing van deel aan het tornooi van H.C Aan de spelersgroep is in feite Gentse fouten 0-9. Verdedigend werd er 1 fout gemaakt L°keren en vanaf 27.8 begint niet zoveel gewijzigd. Trai- waardoor Gent 2 pt. kon scoren. De klassieke Beverse zwar® werk met ner-coach Multael kan welis- inzinking kwam er in de 3e inning, welke eindigde op een 2-10 de deelname aan het tornooi waar niet meer beschikken stand. De 4e slagbeurt waarin de Lions zeer sterke slagpresta- van bet franse Estainbourg. over de reeds genoemde D. ties leverden, bracht 20 ptn. op! In de gelijkmakende slagbeurt Be8in september wordt dan Luypaert en ook C. Agnees- slaagde Gent er in nog 2 pt. te scoren op een veldfout van een 3-daagse stage gehouden sens zal wellicht zijn tenten pitcher Rotthier R. (4-30). aan de Belgische kust (Knok- opslaan in Aalst terwijl de De laatste inning bracht nog 2 pt. op dankzij doubles van ke) en °P 9 september wordt jonge doelman Van Rossem Pauwels P. en Rotthier R. De sterkste batters bij de Lions een wedstrijd gespeeld in het bij Brabo Denderbelle aan- waren Pauwels P., en Van Landeghem M. met elk 100 pt. en kader van de Beker van sloot. Rotthier R. en Vergauwen R. met 800 pt. België. Bij de Ajax groep komt wel Eindstand: Gent - Beveren 5-32. Tijdens het weekeinde van St. Vlassenroot als vervanger voor D. Luypaert en B. D'Hauwere, B. De Lathou wer en Van Den Borre komen met hem mee van Avanti. Ajax lijkt dus wel degelijk goed gewapend om aan het seizoen 1989-1990 te be ginnen. EVA Jong Lede vrij ven vonden Deze week vernamen we via 'Sportleven', het orgaan van de K.B.V.B., dat VC Jong Lede niet langer in aan leg van schrapping wordt ge steld. Lede zal dus dit seizoen zeker in bevordering aantre den en het hoopt er zo snel mogelijk weer uit te verdwij nen, naar boven toe natuur lijk.

De Voorpost | 1989 | | pagina 24