Overzicht kaatskompetitie Groot Jeugdtornooi in Kastel Kastel tl GUY J, sekte", fni S*"Sgg$J I GUY 6re«>L*'°rj GUY 'ftfiékksa' tAASRCU KAATSEN 26 - 11.8.1989 - De Voorpos* Jeugdkaatsen. De pupillen van Rap en Vlug Kastel op het eigen tomooi (vh) Jeugdkaatsen. De pupillen van Baasrode V.A. waren de sterksten op het tornooi van Kastel en namen de beker mee de Schelde over vh) Eerste schifting Baasrode VA Terjoden Teijoden Onnezies Tegen een sterk spelend VA Baasrode, dat vooral in de opslag de uitblinker was, kon een zwak Terjoden geen enkel tegenoffensief plaatsen. Vooral Michael De Maese- neir en Brenda Brouillard wa ren de toonaangevers bij VA. De Maeseneir leverde tot tweemaal over. De 7-1 uitslag zegt genoeg. Geen spannende lutte. Kastel Rap en Vlug 7 Hamme Sint-Anna 1 Kastel trad uiterst gemoti veerd aan voor zijn eerste tornooi. Toch was het begin anders gepland. Het eerste spel werd weggegeven aan Hamme. Daarna keerde het tij en er was goed en aantrek kelijk kaatsen te zien. Vooral Vlaminck was de uitblinker, sterk gesteund door Janssens met puik benenspel en een Steels die de beide keerders er onder riep. Ook aan de koord was het weerwerk van Peelman en Wielandt van de bovenste plank. Tweede schifting Kastel Rap en Vlug 7 Nijvel 0 Kort, maar krachtig. Een zeer zwak Nijvel, dat op geen enkel vlak weerstand kon bie den aan een goed gemoti veerd Kastel, dat de finale kost wat kost wou bereiken. Toonaangevers bij de thuis ploeg waren Van Driessche en Peelman. De Waalse ploeg Onnezies was in de beginfase van de wedstrijd niet de ploeg die zou laten vermoeden dat ze later de overwinning zou be halen. Terjoden was goed, maar door enkele tegenslagen keek het al vlug tegen een achterstand aan. Na 3-3 kwam Ludo Damee op de proppen, geholpen door Gregory Cor- nu. Er werd dan doorgestoten naar een 3-7 overwinning. Bij Terjoden was Michael Tim mermans de betere. Toch een goede wedstrijd van beide ploegen. Resultaat Jeugdtornooi pupillen Eindstand 1. Baasrode 2. Kastel Rap en Vlug 3. Onnezies 4. Hamme Sint-Anna 5. Terjoden 6. Nijvel Finale Kastel Rap en Vlug - Baasrode 3-7 Beker van de fair-play ging naar Kastel Rap en Vlug Halve finale Baasrode VA Onnezies Hamme St.-Anna Nijvel Een zeer flauwe wedstrijd omdat Nijvel met een te be perkt aantal spelers op het terrein verscheen. De uitslag spreekt voor zich: 7-2. Bij Hamme was Pletinck de beste en bij Nijvel is het vermelden waard dat de zesjarige - ja, u leest goed - Emmanuel Bras- sieux twee spellen op zijn naam zette. Een verdiende overwinning. Een zeer goede partij van beide ploegen, waarin Baas rode na een slechte start met 0-2 in het krijt stond. Het herpakte zich en de kloof werd met een 5-3 voorsprong goedgemaakt. Op dat ogen blik was de pletwals van Baas rode niet meer te stuiten. Het werd een waar kaatsfestijn door de prachtig overgelever de bal van De Maeseneir. On nezies vocht terug tot 5, doch het was de jonge Moonen die het laatste spel bijna volledig op zijn naam mocht zetten. Een pracht van een wed strijd!! Kastel Rap en Vlug 3 Baasrode VA 7 Door het sterk leveren van Vlaminck kon Kastel het eer ste spel optekenen. Maar dan kwam VA zeer goed kaatsend opzetten. De moordende op slagen van De Maeseneir de den Kastel de das om. Was Kastel misschien onder de in druk van de zeer talrijk opge komen toeschouwers? Het bood weinig weerstand. En kel Vlaminck, Colman en Wielandt rendeerden op volle krachten. Toch een spannen de en zeer mooie wedstrijd van beide ploegen. Kastel mag terugblikken op een ver diende tweede plaats. Hogere III DENDERBELLE 15 OKEGEM 13 Ruststand 8-7 Een compleet Denderbelle, tegen een gehandicapt Oke- gem, dat zijn beste speler (Van Lierde) diende te mis sen vanwege de blessure aan de gewrichtsbanden, haalde in het begin van de wedstrijd fors uit. Tijdens de eerste drie spelen keerden de thuisspe- lers niet minder dan zes ballen over. Bij een 3-0 stand zakten de thuisspelers even in elkaar, wanneer Frank De Ridder mistastte. Okegem kwam op zetten tot 4-4. Wanneer Peter De Smedt in de volgende spe len voor de overgekeerde bal len zorgde, wezen de bordjes snel 6-4. Bij de bezoekers zorgde Gettemans ervoor, dat de bezoekers op gelijke hoog te kwamen bij 6-6. Toch kwam Denderbelle aan een verdiende 8-7 voorsprong bij de rust. Na de pauze haalden beiden ploegen om beurten een spel binnen: 9-8. Op dat ogenblik haalde Danny De Coninck sterk uit vanuit de opslagzone en zijn ploeg zette de rush naar de overwinning in. Met aantrekkelijk spelfasen en ve le ballen heen en weer kon den de toeschouwers hun hartje ophalen, waarvan het luide applaus en de aanmoe digingen van getuigden. Zo belandde de thuisploeg in een riante positie: 12-8. De bezoe kers gaven zich niet zomaar gewonnen want de dag ervoor (zaterdag) had Okegem net dezelfde achterstand weten om te buigen in een zege 12- 15 tegen Terjoden. Onder im puls van weer Getteman kwa men de gasten nog terug. Hij bleef maar ballen overkeren van 14-10 tot 14-12. In het laatste spel was het weer Dan ny De Coninck die voor winst zorgde, nadat Peter De Smedt tweemaal «court» had gesla gen in het vorige spel. Een heel goede wedstrijd, hoewel Denderbelle duidelijk nog wat meer in zijn mars heeft. Een uitstekend draai ende Bellese ploeg kon in de eerste helft tot 6-2 uitgelopen zijn, maar heeft zichzelf de pas afgesneden door een drie puntenoverwinning. De Co ninck, De Smedt en De Kin der bij de thuisploeg en Get teman bij de bezoekers waren de uitblinkers. Samen zorg den zij voor een resem over gekeerde ballen. Jeugdkaatsen. In Kastel kwamen ook de pupillen uit Hamme Sint-Anna tussen de lijnen (vh) Jeugdkaatsen. Ook uit het verre Terjoden kwamen de pupillen naar Kastel voor een jeugdtornooi vh) VA Baasrode 15 Wieze Sportief 6 Ruststand 8-6 Na de onverwachte overwin ning diende Wieze bij de lei der van de kompetitie op be zoek te gaan. Dit VA Baasro de lag erop gebrand de drie punten thuis te houden, maar het kende een barslechte start. De thuisploeg trad aan zonder de gekwetste Koek, die een blessure had opgelo pen tijdens het voetballen. Ook de herstellende Rudi De Clercq stond er aanvankelijk maar bleekjes bij. Zo kwam het, dat Davy Van Damme in de kem werd opgenomen. Wieze Sportief opende de wedstrijd met 0-15, dank zij een overgekeerde bal van Hans Aubroeck, meteen ook de beste man bij Wieze! Jo- han Verheyden leek zijn draai niet te kunnen vinden en dat speelde alleen maar in de kaart van de bezoekers. Maar daar leek vlug een einde aan te komen. Alain Quisquater leverde over en wanneer de bezoekers hun opslagen bij deze jeugdige speler lieten be landen, keerde hij ze over met de glimlach. Bij de rust zat er nog steeds een punt in voor de bezoekers, terwijl de Baasroodse aanhang nog niet zo gerust was in de afloop van de wedstrijd. Na de koffie veranderde Ver heyden van taktiek in de te rugslag. Baasrode dreef het tempo op, Wieze diende af te haken. In .turbo snelden de thuisspelers weg. Een goed uitgeruste Willaerts vertolkte een goede partij, terwijl Wie ze alle moeite van de wereld had om een vijftien te laten optekenen. Wieze ballen vlo gen buiten de lijnen, de coach van de thuisploeg viseerde de zwakke slagers en keerders en gaf zijn poulains dan ook de opdracht deze zwakke scha kels volop aan te spelen. Zoals op Tollembeek stond Wieze erbij en keek er naar... Enkel in het laatste spel bij een 14-6 stand en 40-40 was er wat spanning. Maar de twee out-ballen van Verspeet en eentje van Theo De Decker hielpen de VA spelers aan een driepuntenoverwinning. Lagere I en II De Toekomst Buggenhout 15 Vliegende Bal Nieuwerkerken 9 Ruststand 8-5 Rondom het terrein werden geruchten verspreid, dat De Toekomst Buggenhout te kampen heeft met bestuurs- problemen. Nochtans was daar op het terrein weinig of niets van te merken. Danny Blommaert zorgde met zijn overgekeerde ballen voor een 2-0. Wanneer Dirk Verhasselt drie ballen afleverde, werd de stand op 2-1 vastgelegd. De Toekomst liep vrij vlot uit tot 6-1, wanneer onder meer Filip Van Der Veken zijn spel verloor met drie buitengele- verde ballen. Denis Raoul speelde een ijzersterke wed strijd. Met hem werd het 6-2 na 40-40. De bezoekers kwa men terug tot 6-4 en Sonck bracht de stand voor de rust op 7-5. Na de rust bracht Van Der Veken de stand op 8-6 en Denis Raoul hielp de gasten aan een punt met 8-7. De thuisploeg schakelde een ver snelling hoger, omdat de titel in Lagere II nog steeds niet zeker is. Vrij vlot kwamen ze aan een 11-7 voorsprong. En kel Noël Goossens kon milde ren bij 14-9. De man van de wedstrijd was de thuisspeler Danny Blom maert met 9 overgekeerde ballen. Terwijl bij de bezoe kers Raoul Denis en Filip Van der Veken op een goede wed strijd kunnen terugblikken. Zes spelen werden beslecht bij 40-40, waarvan elke ploeg ;r drie binnenhaalde. Kaatsen. De ploeg van Herleving Aalst Pupillen Brussegem 10 Wieze Sportief 4 De ploegverantwoordelijke van de pupillen diende alleen in te staan voor het vervoer naar Brussegem. Hij kreeg enkel vier spelers mee. Op zijn zoektocht naar een twee de chauffeur kreeg hij een koude douche. Men vertelde hem dan forfait te geven. Zijn onbaatzuchtige inzet werd dan toch beloond met de hulp van de vrouw van de secreta ris. Ondanks alle goede wil kon Wieze niets inbrengen te gen een sterk Brussegem. Miniemen VA Baasrode 10 Denderbelle 9 Na de perikelen tijdens de wedstrijd Baasrode-Terjoden en De Toekomst Buggenhout Terjoden, waarvan de behan deling van de scheidsrechters- verslagen door het jeugdbe- stuur met forfait werden ge wonnen door Ter joden komt na het voorziene duel Baasro de - Denderbelle een derde in de running voor de titel? In de laatste wedstrijd van het sei zoen, komende zondag om 10u30 valt de ultieme beslis sing. De spelers van coach Michel Hendrickx moeten na hun verlies op Baasrode, be wijzen wat ze waard zijn. Denderbelle haalde fors uit en kwam met 0-3 voor. In het volgende spel zette Timmy Joos de achtervolging in met 1-3. Baasrode kwam terug tot 4-5. Na de rust was de strijd gelijk- opgaand en de bordjes wezen 9-9. In het laatste spel viel de beslissing. Baasrode behield de bovenhand, dank zij uit blinker Timmy Joos. Bevordering Herdersera 13 Adec Baasrode 15 Ruststand 2-8 Herdersem, leider in Bevor dering, ontving de derde ge klasseerde. Met het oog op een mogelijke tweede plaats heeft Adec Baasrode het vuur aan de schenen van de leider gelegd. Tenslotte ging het met de overwinning aan de haal. Door het verlies van een punt van Hoké tegen Baardegem wordt de pil van de nederlaag tegen Baasrode wat verzacht. Herdersem is en blijft uiterst gemotiveerd om de promotie naar Hogere III af te dwin gen. De ploeg blijft strijden tot het laatste fluitsignaal. Dat is meteen bewezen in het treffen met de Baasroodse ploeg. Bij 13-14 werd het 40- 40 gelijk. Een gemakkelijk te winnen kaats werd door de thuisploeg verloren, doordat een bal court» werd ge slagen. De meest regelmatige speler bij de thuisploeg was Philip Marcoen. Nieuwkerken 15 SV Merchtem 12 Ruststand 8-4 Merchtem is sedert de laatste wedstrijden op zoek naar een overwinning, maar het heeft opnieuw een nederlaag gele den in het Aalsterse. De thuisploeg kende een ware blitzstart met vele overge keerde ballen. Via 3-0 werd het 6-2. Een goedspelende Franky Van Hoof kon dit keer niet rekenen op de hulp van Van Kerckhoven, die in het begin van de wedstrijd niet zijn normale spelpeil kon houden. Daar kwam echter verandering in, wanneer Al- fons Van Kerckhoven post kon vatten op kleinmidden. Merchtem kon zo oprukken tot 6-4, waarna de thuisploeg op zijn beurt afstand nam tot 8-4. Een verdiende voor sprong voor de gastheren. Bij 9-5 gingen de gasten op nieuw naar de basisopstelling. Van Hoof, in goede doen, zorgde voor zeven overge keerde ballen, bijgestaan door Van Kerckhoven (4 stuks) en Polfiet met drie overgekeerde ballen. De be zoekers kwamen steeds en meer oprukken na een 13-5 achterstand. Bij 14-12 viel het verdikt. Afwachten wat de wedstrijd van Merchtem te gen Kerksken brengt. Het kan de definitieve redding van Merchtem betekenen. Hogere III Heme 15 Kastel Rap en Vlug 11 Ruststand 5-8 Kastel, de nederlagen van vo rige jaren indachtig, 3 op 3 in Heme, begon bang aan deze wedstrijd. Een treffen dat niet mocht verloren worden. Dit leidde al onmiddellijk tot een slecht opslagspel van De Clercq, die tweemaal uit en een keer binnen leverde. Het was 1-0 voor Heme. Maar Kastel werd vurig aangemoe digd door de talrijk meeafge- reisde supporters. De bezoe kende ploeg nam het com mando over en liep onder im puls van een sterk kerende Veraimmen tot 1-6 uit. Het werd dan nog 2-7. Een jeugd zonde van de trouwens zwak akterende Van Duysen belet te een 2-8 ruststand en zo kon Heme langzaam terugkeren tot 5-8. Bij dit laatste spel was het 40-40 en een overgelever de bal van Van Der Stricht was nodig om met winst de rust te bereiken. Het weg- deemsteren van Van Duysen, eerst aan de koord en daarna vervangen door Steels op ach terman, het zwak presteren van De Clercq, samen met het verzwakken van Vemimmen lagen aan de basis van de Kastelse nederlaag. De over winning van Heme begon meer en meer vorm te krij gen, wanneer een driftig spe lend Heme bij een 11-11 op het bord langszij kwam. Een totaal ontmoedigd Kastel werd ter plaatse gelaten. Door de driepunten van Baas rode verspeelt Kastel de kans op de titel. Digest: afgeleverde ballen: Heme 16, Kastel 24. overgeleverde ballen: Vander Stricht 1. Deze laatste was de beste spe ler op het terrein, zeer sterk in de opslag en secuur aan de koord. Klassement na 18 speeldagen 1. VA Baasrode 2. Kastel Rap en Vlug 17 32 3. Heme 18 31 4. Opstal 17 28 5. Okegem 18 28 6. Tolembeek 18 28 7. Terjoden 18 25 8. Idegem 17 23 9. Welle 18 23 10. Zandbergen 18 22 11. Denderbelle 17 21 12. Wieze 18 20 Bevordering Kastel Rap en Vlug 13 Zele Dunnen 15 ruststand: 4-8 Het was een wedstrijd, waarin vooral de toeschouwers de dupe waren van het lusteloze spelen van de thuisploeg. Blijkbaar was Kastel niet geinetresseerd in een overwin ning, die nochtans in de twee de helft van de wedstrijd voor het grijpen lag. In de eerste periode was Dur- men met een sterk kerende Schiettecatte op, achterman de beste ploeg en de bezoe kende ploeg liep gestadig uit met een 4-8 stand aan de rust. Marc Lambert er elke wed strijd met kop en schouders bovenuitstekend, verkeerde in een totale off-day en er lukte bij hem werkelijk niets. Burill was ook al zwak in de eerste helft, maar herpakte zich gelukkig voor Kastel in de tweede helft. Zo doende werd de opgelopen achterstand bij de rust goed gemaakt bij 11-11. Een slecht opslagspel bij 12-12 van Leu- nis bracht de bezoekers weer op voorsprong. Daarna kwam hun overwinning niet meer in het gedrang. Zwakke partij, zonder uitblinkers. In de eer ste helft bij Zele Dunnen een uitstekende Schiettecatte, die kompleet in het niets verzonk in de tweede helft. Pupillen Kastel Rap en Vlug 10 Hamme Zogge I De Kastelse youngsters hiel den een goede repetitie in het vooruitzicht van hun tornooi op zondag. Een te sterk Kastel had niet de minste moeite met een zwak Zogge, dat in alle lijnen onderdeed. De bezoekers konden enkel van een Kastels weggeefspel gebruik maken om een spel te laten noteren. Kadetten Kastel Rap en Vlug 7 Wieze Sportief 13 Een paar Kastelse kadetten stuurden hun kat voor deze wedstrijd of waren met va kantie. Coach Ringoot bleef met de enige kadet Kris Van Haver over, die samen met enkele miniemen diende aan te treden tegen een volledig Wieze. De bezoekers zagen hun overwinning nooit in ge vaar, maar dienden wel kon- stant de strijdende Kastelse jongens van hun huid te houden. Voetbal. Trainer Luc La- 18 36 8aert van H. Sinaai (Iv) Voetbal. Trainer Bert Dt Tamper van KSV Ternst

De Voorpost | 1989 | | pagina 26