VAG Mijs, een superploeg Baasrode V.A. opnieuw leider Goede weerstand van Ons Vermaak Een aantal belangrijke voetbaltornooien... Topwedstrijden in onze streek Augustus als sportmaand van het jaar in Sint-Niklaas De Voorpost - 11.8.1989 - 27 tvf;C fuiO JfHH SUCKS KAATSEN Te Herdersem De huidige leider in de reeks bevordering, Herdersem, ontvangt op dinsdag 15 augustus om 15 uur de running-up om de titel Hoké Erembodegem. Deze wedstrijd is de voorlaatste in de huidige kompeti tie en zal bijgevolg de doorslag geven, want de laatste wedstrijd van Herdersem tegen Kerksken is een formali teit. Terwijl Erembodegem nog uit een ander vaatje moet tappen. Met een driepuntenvoorsprong op Hoké Erembode gem, de naaste achtervolger van Herdersem, lijkt het alsof de weg naar Hogere III voor deze laatste al geëffend is. Allen daarheen. Het belooft een strijd te worden!!! Te Denderbelle Bij de jeugd in de afdeling van de miniemen wordt de titel toegekend te Denderbelle. De winnaar van de wedstrijd Denderbelle-Terjoden is meteen ook de kam pioen. Dit treffen gaat door op zondag 13 augustus om 10.30 uur. Kaatsliefhebbers, op post. Deze week mag Ons Ver maak ook eens in het zonne tje worden geplaatst, omdat ze als hekkensluiter er toch in slaagde het beter gekwoteer- de Comerboys in moeilijkhe den te brengen. SK Corner schijnt helemaal weg te deem- steren. Nu werden ze geklopt door Wembley II en tenslotte was er de onverwachte over winning van Wembley I. Wembley I 12 Euro Trucks 9 De thuisspelende Wembley I - ploeg heeft zich opnieuw rechtgezet. Euro Trucks die de laatste tijd zeer goede re sultaten boekte werd nu op een zijspoor gezet. Wat weini gen hadden verwacht. De eer ste helft was vooral zeer span nend. Beide ploegen gaven zich tenvolle en dat beteken de dat de score weinig schom melde. De ouwe taaie Roger De Schrijver deed het nog maar eens bij Euro-Trucks. Bij de lokalen rekende men vooral op het keren van de ballen en dat was inderdaad ook het sterke deel van het vijftal. Met 5-5 even voor de rust kon Wembley I toch nog nipt het laken naar zich toe trekken 6-5. Na de pauze bleef het een tijdlang even spannend tot ongeveer 8-7. Dan brokkelde de weerstand van de bezoekers af. Willy Van Broeck komt dan nog Euro Trucks een handje hel pen, maar ook hij kon niet beletten dat de ploeg van Den Doorn het zou halen. Ons Vermaak 7 Cornerboys 12 Iedereen had een stevige ne derlaag verwacht van Ons Vermaak omdat bezoeker Cornerboys tot de besten uit de reeks behoort. Maar daar van is niets in huis gekomen. De ploeg van Ons Vermaak met Alois Goossens, Van Ha- vermaet Geert, Van Kerckho- ven Alfred, Maes Rudy en J. Heirwegh lieten met zich niet sollen en konden halfweg al terugblikken op een goede wedstrijd die hun toch drie spelen opleverde. Na de pau ze ging het zo mogelijk nog beter. Want dan konden ze vier spelen laten optekenen. Comerboys deden het van hun kant ook niet slecht maar lieten zich een paar keer be trappen op het ontbreken van doorzettingsvermogen en dat werd door de thuisploeg afge straft. SK Corner 8 Wembley U 12 De eerste helft was niet veel zaaks voor de thuisploeg die moeilijk iets in de weg kon leggen van de bezoeker. Ze bleven wel vechten voor de vijftienen, maar echt veel aar de bracht dat niet aan de dijk 2-6. In het tweede stuk van de wedstrijd ging het heel wat vlotter. Beide formaties wa ren toen omzeggens even sterk. Iedereen haalde op beurten een spel op. Op zeker moment zat het er in dat Wembley zijn hele voor sprong nog zou moeten prijs geven. Zo ver is het uiteinde lijk niet gekomen. D'Hauwe, Pletincks en vrienden konden de furie van de lokalen opvan gen en toch nog indijken. Dat belette toch niet dat Comer dicht bij de overwinning was geraakt. SK Corner 4 Wembley I 12 Alhoewel het, naar de uitslag gekeken, een vlotte overwin ning is geworden had de be zoeker het toch moeilijk om in het eerste gedeelte over eind te blijven. De thuisploeg onder leiding van Van Den Broeck en Windey pakte de wedstrijd goed aan en Wem bley moest al drie spelen toe staan in dat gedeelte van de ontmoeting. Het scheen echt boeiend te zullen worden. Na derhand bleek dat de lokalen hun beste pijlen hadden ver schoten. Ze brachten er niets meer van terecht. Amper nog één spel konden ze binnenrij ven. Meteen zakt Corner ver der weg in de rangschikking. Zaterdag kregen we op het Twee Bruggenplein een ruime belangstelling voor de jaar lijkse eindfinale van de Ham- se kaatsbeker die werd ge speeld tussen VAG Mijs, Eu ro-trucks en Wembley I. De lottrekking had er voor ge zorgd dat VAG Mijs en Wem bley I elkander ontmoeten in de eerste wedstrijd. VAG Mijs 7 Wembley I 2 Het is een zeer spannende ontmoeting geweest ook al la ten de cijfers het anders uit schijnen. Wembley I speelde in het eerste gedeelte zuiver op hun wilskracht. De VAG Mijs-ploeg scheen onklopbaar en dat inspireerde Wembley om alles op alles te zetten. Ze kregen meteen iedereen op hun hand toen ze onder dave rend applaus het eerste spel binnenhaalde. Ook het twee de was echt spannend en met 40/30 stelden VAG Mijs ge lijk. In het derde was het weerom Mijs die het haalde met 40/30. Toch bleef het spannend als Wembley I weerom gelijk stelde 2-2 na een 40/40. Naarmate de wed strijd vorderde kwam VAG Mijs stilaan onder stoom en vooral in het keren waren zij de sterksten. In het vijfde spel werd het nog eens 40/40 en weer ging het spel, zij het met een stukje geluk, naar de VAG Mijs-ploeg. Naarmate de wedstrijd verder liep kon VAG Mijs zich loswerken en naar een afgetekende over winning gaan die toch lichtjes overdreven was. Wembley I 7 Euro Trucks 5 Het begon goed voor de ploeg van Hamme Sint Anna die gezwind naar een 2-0 voor sprong gingen. Er kwam spanning in de ontmoeting als de ploeg van Jackie Eeck- houdt kon milderen na een 40/40 stand. Euro Trucks bleef doorgaan en via een niet afgevende Roger De Schrij ver kwamen ze gelijk 3-3. De strijd was nog niet gestreden. De strijd bleef boeiend en naderhand weer een 40/40 stand en het klikte in het voordeel van Wembley 34. Het was zeker nog niet ge daan en als Euro-Trucks nog maar eens gelijk stelde 4-4 scheen de wedstrijd een ande re richting uit te gaan. In het vijfde en zesde spel was het Wembley die het zonder pro blemen kon halen 4-5. De strijd was nog niet gestreden en Euro Trucks kreeg een bevlieging en haalde weer een spel binnen 5-6. In het laatste spel echter werden ze kans- MtfsVAG 7 Euro Trucks I 2 Verrassing in deze ontmoe ting toen een zeer nerveus spelend VAG Mijs het eerste spel verloor met 30-40. In het tweede spel was het even spannend want Mijs VAG haalde de gelijkmaker binnen met amper een 40/40 score. De Euro Trucks jongens lie ten zich niet doen en moesten wel een 2-1 toestaan na een kranig verweer. Daarna ech ter stelden ze gelijk 2-2 en iedereen dacht dat de ploeg van het Twee Bruggenplein voor de stunt ging zorgen. Jammer genoeg vielen ze daarna helemaal door de knieën. Ze brachten er niets meer van terecht. Tot grote ontgoocheling van het talrijke publiek. Het werd uiteinde lijk voor Euro Trucks een grote nederlaag. Het was schepen van sport Francois De Graaf die de ver schillende ploegen kwam ge lukwensen voor deze dave rende prestatie. VAG Mijs was de grote favoriet en heeft het ook waar gemaakt in deze spannende finale. In naam van het gemeentebestuur overhandigde hij de kaatsbe ker aan de kapitein van de VAG Mijs-ploeg. Samenstelling van de ploegen: Wembley: De Bus Emiel, Van Hemelrijck Mare, Van Hecke Antoine, Van Buyten Mare, De Bonte Gustaaf, Eeck- houdt Daniël, Malfliet Jozef Kaatsen. Zoals algemeen venvacht won VAG Mijs de finale t (vh) n de Beker van Hamme Euro-Trucks: De Schrijver Roger, De Landtsheer Mare, Van Den Bossche Serge, Key- molen Guy, De Rechter Fred dy, Van den Broeck Willy. VAG Mys: Beeckman Wal ter, Boon Dirk, Moortgat Pa trick, De Kinder Herman, Vermeir Gerrit, De Wilde Dirk en Moemout Eric. Scheidsrechter van de h. Gus taaf Verbustel. Eindstand: 1. VAG Mijs 14 p., 2. Wembley 19 p., 3. Euro Trucks 7 p. Kaatsen. Euro Trucks werd derde in de finale van de Beker van Hamme (vh) Kaatsen. Wembley I, verdienstelijk tweede in de finale van de Beker van Hamme (vh) Baasrode V.A. 15 Wieze 6 Na de nederlaag in Terjoden moest Baasrode de leiding de len met Kastel maar aange zien nu Kastel een steek liet vallen in Heme en Baasrode een driepunten overwinning boekte tegen Wieze neemt de ploeg van F. Claes opnieuw de leiding. Het wordt dus een bijzonder spannend kompeti tie einde maar een 2 punten voorsprong vier wedstrijden voor het einde is beslist een goede uitgangspositie zegt men bij Baasrode. Tegen Wieze kon V.A. op nieuw beroep doen op groot midden P. Willaerts maar toch heerste er voor de wed strijd nog enige onrust aange zien St. Koek, gekwetst, op het laatste moment diende vervangen. Er werd dan be roep gedaan op D. Van Dam me en Wieze kon via F. Ver speet een tijdje gelijke tred houden (44). Maar wanneer Willaerts en Quisquater de goede kadans te pakken had den werd het 7-4 maar even dreigde het toch nog mis te zullen gaan als V.A. onzuiver ging leveren en Wieze de rust bereikte met een 8-6 stand. Niemand dacht op dat ogen blik nog aan een driepunten zege maar na de rust begon de thuisploeg verbluffend sterk te spelen. Wieze slaagde er niet meer in nog één spel te pakken en bij 14-6 was de spanning om te snijden. Met P. Willaerts aan de opslag werd het nog 40-40. Willaerts beslechtte het pleit met een laatste moordende opslag waartegen de bezoekende keerders kansloos waren en meteen deed Baasrode een gouden zaak. Welle 11 Baasrode V.A. 15 Na de euforie van de dag voordien leek leider Baasrode in Welle een serieuze opdof fer tegemoet te gaan. Het draaide totaal vierkant bij de bezoekers en vooral in de op slag werden de fouten opge stapeld. Meteen raakte V.A. zowaar 7-1 achter maar aan gemoedigd door het kontigent meegereisde bezoekers kon V.A. nog voor de rust de schade enigszins beperken (84). Bij een 9-5 stand kreeg men in Welle echter het echte V.A. te zien en vooral P. Willaerts zorgde ervoor dat de leiders nu meer en meer op hun normaal niveau gingen spelen. Het werd 9-8 en bij een 10-8 stand werden enkele plaatswissels doorgevoerd bij de leiders waardoor de terug slag nog beter ging lopen. Het werd 10-11 en als Welle nog gelijk kon stellen (11-11) was dit de laatste stuiptrekking van de thuisploeg. Vooral Willaerts en Koek zorgden er daarna voor dat het in een ruk naar een 11-15 overwinning ging. Meteen bewees Baasro de dat met 5 punten op 6 een schitterend weekeinde lukte, dat het voldoende sterk is om ook een vrijwel hopeloze si tuatie nog recht te zetten. Lagere Gyzegem 15 Baasrode V.A. 14 Het werd een bijzonder span nende wedstrijd tussen Gijze- gem en baasrode. Vanaf het wedstrijdbegin bleken beide ploegen sterk aan elkaar ge waagd. Het werd een nek aan nek tot 6-6 met beide ploegen om beurten aan de leiding maar dan kon Gijzegem een 8-6 kloof slagen aan de rust. Na de rust bleef V.A. op achtervolgen aangewezen (9- 8) maar via Verleyen en Heir- weg maakte de thuisploeg op nieuw een 2-punten kloof (14- 12). Toch gaf Baasrode zich niet gewonnen en sloeg terug tot 14-14. Maar in het beslis sende spel haalde de routine van Gijzegem het van de jeugd van Baasrode dat toch wel verrassend verloor van het minder gunstig gerang schikte Gijzegem. Kadetten Baasrode kampioen Hamme Zogge 0 Baasrode V.A. 13 Van een wedstrijd was er nau welijks sprake. Hekkensluiter Hamme-Zogge maakte geen schijn van kans tegen kam pioen Baasrode dat dan ook droge 0-13 cijfers op het sco rebord prikte. Meteen kan de Baasroodse kadettenploeg zich klaarstomen voor het provinciaal kampioenschap waar het het sterke Bever te bekampen krijgt. Geen ge makkelijke opgave zegt men in Baasrode maar met de spreekwoordelijke karakter sterkte van de Broekkantse ploegen geeft men zich beslist niet bij voorbaat verloren. Miniemen Baasrode V.A. 10 Denderbelle 9 Leider Denderbelle kreeg het deksel op de neus van een voortreffelijk spelend Baasro de dat met Timmy Joos over de pion beschikte die over winst en verlies zou beslissen. In het kader van augustus als de sportmaand van het jaar in Sint-Niklaas, hebben de voetballende amateurs altijd al een belangrijke plaats ingenomen. Thans werden er niet minder dan een 16-tal tomooien aangekondigd en het merendeel daarvan, wordt tijdens het komende weekend gespeeld. Traditioneel en al dan niet met een uitgebreid programma, zoals bij F.C. Sanicentral en F.C. Wijnveld. Twee ploegen trouwens met een zeer gunstige reputatie in verband met het jaarlijks tornooi en telkens ook met een deelname uit verschillende provinciëen. Bij F.C. Sanicen tral wordt daar zelfs al een internationaal kleurtje aan gegeven en bij F.C. Wijnveld, wordt het aansluitend damestornooi ook al een ernstige aanloop voor F.C. Sinaai Girls naar de nakende kompetitie in de nationale tweede reeks... De belangrijkste tomooien in Waas voor dit weekend: Halfoogsttornooi V.K.W. 70 aan de Breedstraat in Sint- Niklaas: Zaterdag 12 augustus Om 14u00: V.K.W. 70 - F.C. Oud geel om 16u30: F.C. Cado - R.C. Raap Zondag 15 augustus om 14u00: troosting om 16u30: finale om 19u30: trofeëenuitreiking Dinsdag 15 augustus om 15u00: veteranen V.K.W. 70 - Transport Cast Scheidsrechters: Robert Van Steelant en André Beniers Voetbaltornooi F.C. Puivelde aan de Kruisstraat in Bel- sele-Puivelde Zaterdag 12 augustus om 13u30: F.C. Puivelde - V.C. Bristol om 15u30: V.O.S. Reynaert - S.K. Belsele om 17u30: F.C. Centrumvrienden - F.C. Fortuna-Nantes Zondag 13 augustus om 13u30: wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats om 15u30: wedstrijd voor de derde en vierde plaats om 17u30: algemene finale om 20u00: trofeëenuitreiking Pre-kompetitietornooi F.C. Sanicentral aan de Mees- terstraat in Nieuwkerken: Vrijdag 11 augustus om 19u30: vriendenmatch F.C. Baenslandwijk - F.C. Ex- Sanicentral (hiervoor worden alle oud spelers uitgeno digd). Zaterdag 12 augustus - Reeks A om 14ul5: F.C. Derby Antwerpen - Hogan Heroes Enge land F.C. Molco Aartselaar - F.C. Parkhof Wijne- gem om 16u00: F.C. Derby Antwerpen - F.C. Molco Aartse laar Hogan Heroes Engeland - F.C. Parkhof Wijnegem om 17u45: F.C. Derby Antwerpen - F.C. Parkhof Wijnegem Hogan Heroes Engeland - F.C. Molco Aart selaar Reeks B om 15u00: F.C. Sanicentral Sint-Niklaas - V.K. Leopold- stad Sint-Niklaas F.C. Scoutshuis Sint-Niklaas - F.C. Houtteqie- te Beveren om 16u45: F.C. Sanicentral Sint-Niklaas - F.C. Scoutshuis Sint-Niklaas F.C. Leopoldstad Sint-Niklaas - F.C. Houtte- qiete Beveren om 16u45: F.C. Sanicentral Sint-Niklaas - F.C. Scoutshuis Sint -Niklaas V.K. Leopoldstad Sint-Niklaas - F.C. Houtte- qiete Beveren om 18u30: F.C. Sanicentral Sint-Niklaas - F.C. Houtte- qiete Beveren V.K. Leopoldstad Sint-Niklaas - F.C. Scouts huis St.-Niklaas Zondag 13 augustus om 14u00: wedstrijd voor de zevende en achtste plaats wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats om 16u00: wedstrijd voor de derde en vierde plaats alge mene finale om 18u30: trofeëenuitreiking Scheidsrechter: Werner Van Daele, Bernard Van Hoor- nyck, Robby De Jonghe en Achiel Rossou 10e Wynveld-Tornooi op het Wijnveld in Sinaai: LIEFHEBBERSVOETBAL Zaterdag 12 augustus Tomooi B om 13u30: F.C. Wijnveld 3 - Vet. 1000 Appels om 15u00: F.C. CaUensvrienden Ardooie - F.M. Sinaai Tomooi A om 16u45: F.C. Wijnveld 2 - F.C. 1000 Appels om 18u30: F.C. Pony Waasmunster - F.C. Intramod Antwerpen Zondag 13 augustus om 13u30: troosting tornooi B om 15u00: troosting tomooi A om 16u45: finale tomooi A om 18u30: finale tomooi B om 20ul5: trofeëenuitreiking Maandag 14 augustus om 19u30: Veteranen F.C. Wijnveld - F.C. Bauwens Zele Dinsdag 15 augustus: Damestornooi F.C. Sinaai Girls om 13u30: F.C. Ekeren - F.C. Bellem om 14u30: F.C. Sinaai Girls - F.C. Puurs om 16u00: troosting om 17u00: finale om 19u00: trofeëenuitreiking Scheidsrechters: Frans Wijmeersch, Robert De Rechter, Willy De Dobbelaere en Raf Van Puyembroeck Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 27