#3 tAkve&swe? 1 desvooeve boowsbjide Laat je auto hier niet staan Boekenbestand Leedse bib steeds in stijgende lijn Aalstenaar Eddy Roelandt heeft in Couverture tweede thuis gevonden Aalsterse Gilles op de Jaarbeurs Glas apart De tien geboden van de politieman "mmff REGIO AALST: MAANDELIJKS 100 VACATURES 2- 11.8.1989- De Voorpost Het symbool van de takel wagen die een personen auto wegsleept is genoeg zaam bekend. Men vindt het op zowat alle garage poorten terug en ofschoon het niets aan duidelijkheid te wensen overlaat, nog steeds zijn er zogezegd haastige chauffeurs die niets liever doen dan uit gerekend hun auto daar te plaatsen waar een derge lijk teken is aangebracht. Om je dood te ergeren natuurlijk wanneer je als eigenaar van de garage niet eens in of uit kunt rijden. In Aalst heeft men het teken nu ook aangebracht op de stevige houten bloembakken in de Mo lenstraat waar men door het plaatsen van deze mooie bakken aan het kul- tureel centrum een poging heeft gedaan om foutpar- keerders weg te houden van de stoep. Daarop kwa men bloembakken, maar nu gaat men net naast de bloembakken staan. Dus op de bakken een verkeersteken. Men is ver wittigd, wie daar gaat staan loopt het gevaar dat zijn wagen wordt wegges leept en dat is een onder neming die heel wat meer kost dan gauw even de winkel in en uit lopen. Je bent algauw meer dan een briefje van duizend kwijt. En dat is het nu toch niet waard. Als we met z'n al len een beetje opletten en onze autootjes dat nog al tijd onze vrijheid is, daar parkeren waar het mag dan wordt Aalst een mooie stad. da Uit 'Police World' ontlenen we volgende tien gebo den van de o zo vaak verguisde politieman. Hieronder gaan ze. 1. TLEen politieman dient zodanig diplomaat te zijn, dat hij geschillen tussen personen zo kan oplossen dat iedere partij overtuigd is gelijk te hebben. Wanneer hij kiekeurig is, is dat verwaand heid. Wanneer hij nonchalant is, dan noemt men dat achterlijkheid. Als hij aangenaam is, dan is hij een flirt en anders is hij een zuurpruim. 2. Een politieman dient onmiddellijke beslissin gen te nemen waarover advokaten en rechters nadien maanden zullen studeren. Wanneer hij er spoed achter zet, dan is hij evenwel zorge loos en als hij er over nadenkt dan is hij lui. Een politieman moet de eerste aanwezig zijn bij een ongeval en onfeilbaar zijn bij de vaststellingen naar de schuldvraag. Terzelfdertijd moet hij de slachtof fers de eerste hulp toedienen, het verkeer regelen en de openbare orde handhaven door de toeschou wers op afstand te houden. 4. Een politieman moet elk wapen kennen, al lopend kunnen aanleggen en raak treffen zon der te doden. 5. Een politieman moet bekwaam zijn minstens twee tegenstrevers de baas te kunnen die veel groter en sterker zijn dan hijzelf en half zo oud, zonder schade te berokkenen aan zijn uniform en zonder brutaal te worden. 6. Wanneer een politieman slaag krijgt is hij een lafaard; maar geeft hij iemand een mep, is hij een beul en machtwellusteling. 7. Een politieman moet alles weten; zo kan hij een moeder wijzen waar ze luiers met afgronde hoeken kan kopen. Zo zal hij ook moeten weten waar alle zonden van de wereld bedreven worden zonder er zelf aan mee te doen. 8. Een politieman moet in staat zijn aan de hand van één haar de moord te beschrijven, alsook het wapen van de misdaad en de dader kunnen identificeren, en weten waar deze zich schuil houdt. Indien hij de kerel te pakken krijgt dan heeft hij geluk gehad. Vindt hij hem niet, dan is hij een stommeling. 9. Wanneer hij bevorderd wordt, dan heeft de politieman politieke steun of de goede vak- bondskaart; als hij niet bevorderd wordt, dan is hij een pummel. 10. Een politieman dient een rechtskundige te zijn, eensociaal werker, een biechtvader, een ver- keersdeskundige, een detective, een toffe jon gen, een vriendelijke heer en natuurlijk is het bovenal onontbeerlijk dat hij een genie is, want hij moet instaan voor het onderhoud van zich zelf en van zijn gezin met het loon van een politieman. LH Nu voor de meesten de drukke vakantiedagen eventueel met een reis naar het buitenland, ach ter de rug zijn, breekt op nieuw het moment aan om een boek aan te schaffen. Nogal wat anders dan elke avond voor de buis geklui sterd te zitten en te slikken wat er allemaal aan Ame rikaanse, Australische en Engelse feuilletons op ons af komt. Om nog maar te zwijgen over de vele on heilspellende berichten uit onze wereld. Een boek kan in die tijd een verademing beteke nen. Of het nu een roman is, een geschiedkundig werk, een stripverhaal of een sciènce fiction, een goed boek doet deugd. In de bibliotheek vindt men die boeken in overvloed. Ook in Lede, waar het boekenbestand van de bi bliotheek van jaar tot jaar toeneemt. Men heeft er nu om en bij de 27.000 ver schillende titels en wie daartussen zijn gading niet vindt, die moet al heel moeilijk gaan doen. Het zijn niet allemaal leesboe ken, maar men vindt er ook doe-boeken en reis gidsen. Kortom, voor ie dereen wel wat. Een be zoekje waard. da Lede. Welkom in de gemeentelijke biblioteek waar een massa boeken klaar staan voor de lezers van alle leeftijden (a) Wanneer de kamavaldrukte weer is aangebroken, dan vindt men Eddy Roelandt steevast terug in de Couvertu re. 'Dat is dan m^jn tweede thuis', zegt hy. In de zomermaanden loopt hy er een beetje onwennig bij, want weinig of niets te doen. Maar dan heeft hy gelukkig nog zyn tweede hobby waarmee hy zyn bezigheid heeft. En die hobby is motorsport. Zoals trouwens ieder jaar zijn de Aalsterse Gilles na hun optredens her en der, ook in het buitenland, an dermaal present op de Aalsterse Jaarbeurs. An dermaal staat de Gilles stand op een strategische plaats opgesteld, nl. op de doorgang tussen de oude halle en de spektakelhalle. Maar dan wel met enige korrektie. Om veiligheids redenen werd de stand im mers een vijftal meter die per geïnstalleerd en dus niet meer gelijklijnig met de andere verbruikersstands. Opgehangen affiches van de Gilles zullen de herken baarheid echter beklemto nen. Gedurende 10 dagen worden op hun stand nr. 104 koude schotels geser veerd maar tevens ijs- kreem en pannekoeken met o.a. de reeds vermaar de Gillesspecialiteiten en verder koffie, wijn en fris drank. Bij de bakplaten vooraan kan u genieten van hot dogs, hamburgers, witte en zwarte pensen, bro- chetten en belegde brood jes. En dit alles tot bij het einde van de spektakels. Uiteraard komt de op- 0 brengst integraal ten goe de aan de vereniging. Na de vernieuwing van de hoeden tijdens de voorbije twee jaar zullen de in komsten zeer welkom zijn vermits tegen volgend kar naval liefst 125 nieuwe en dure kostuums moeten worden klaargemaakt. De stand van de Gilles wordt trouwens groter en zal meer zitplaatsen bie den. Door uw bezoek en verbruik aldaar geeft u de Aalsterse Gilles, ambassa- deurs van onze karnaval- stad, alleszins een steuntje Aalst. Eddy Roelandt steeds bereid om de collega's een in de rug. handje toe te steken (a) T.H Eddy is bezeten door de ronkende motoren en van jongsafaan droomde hij ervan ooit een motorclub te stichten. Eindelijk is het zover, de club is er. De nieuwe club pioet het niet zozeer hebben van de snel heid, wel van toeristische rondritten, zeg maar ge nieten van het landschap terwijl men aan een geza pig tempo rijdt. Trouwens wie met de club wenst mee te rijden moet tijdens de ritten afzien van elk alko- holgebruik. Eddy is lid van liefst twee karnavalgroe- pen. In de eerste plaats van de nog echte Schra- moiellekrabbers en ook van AKV De Schoimers. Bij de ene is hij lid gewoon voor de lol en de leute, bij de andere groep als wa genbouwer. En naar zijn zeggen profiteert hij ei genlijk van de inbreng van de twee groepen. Aan de ene kant is er de ervaring van de oude ratten in het vak, aan de andere kant is er dan weer het dynamis me en de onuitputtelijke ideeënrijkdom van de jeugd. En alsof het allemaal nog niet genoeg is, heel wat karnavalgroepen doen een beroep op de diensten van Eddy. Hij is een all-round- man die goed over de weg kan met het verfpistool en oog heeft voor de kombi- naties van kleuren. Karnaval is en blijft voor hem een groot toneelstuk met verschillende bedrij ven en waarbij de akteurs en aktrices voortdurend wisselen. Belangrijk is dat men kan beschikken over een kar- navaltraditie. Voortko mend uit een karnavalfa- milie bijna want alleen zo heeft men dat heel specia le en aparte gevoel voor karnaval. Een niet-Aalste naar begrijpt dat allicht niet. Eddy betreurt het wel dat er onderling zoveel kabaal wordt gemaakt om pietluttigheden vaak. Maar van de andere kant is het dan ook weer zo dat vele van deze twisten even vlug vergeten zijn als ze zijn begonnen. En dan ko men de drie dolle dagen waarop iedereen zich voelt als een lid van de grote karnavalfamilie. Het mooiste voorbeeld van die hechte familie is de sfeer- tijdens de verbranding van karnaval. Vorige keer was er zoveel volk dat de Gro te Markt te klein was. Dat bewijst genoeg, zegt Eddy. AD informatie over scholingsmogeli|kheden inde regio aalst FONDS VOOR VAKOPLEIDING IN DE BOUWNIJVERHEID Koningsstraat 45 1000 Brussel Tel. 02/219 43 77 BOUWWERELD- VAKOPLEIDING REGIO AALST Residentie «Keizersvest» - Esplanade 11 9300 Aalst - Tel. 053/21 18.76 Op een zestal plaatsen in groot-Lede staan centraal gelegen glascontainers. Wanneer iedereen zich een beetje inzet en het glas uit het huisvuil sorteert, dan zit men goed. Zo kan het huisvuil op een rendabele manier opgehaald worden en het glas dat in de glascoritainers wordt geworpen kan herbruikt worden. In een glascontainer hoort alleen glas thuis, geen konserven, geen plastic, geen metaal, geen kunststoffen, alleen glas. Men vindt glascontainers aan de Wichelsesteenweg ter hoogte van de oude Melkerij, in de wijk Veilig Wonen in de Nachtegaallaan, in Impe aan de Langehaag, in Smetlede aan de Schildekcnsstraat en in Wanzele aan de Processieweg. In Papegem staat er een glascontainer aan de hulpkerk. Lede. De container aan de Wichelsesteenweg is allicht de meest centraal gelegen (o)

De Voorpost | 1989 | | pagina 2