F.C. Milano uit Nieuwkerken eindlaureaat in het tornooi V.C. Bristol F.C. Wijnveld wint het tornooi van F.C. 1000 Appels AVONDMARKT EN VEDETTENPARADE F.C. Oud Geel: met hernieuwde moed 'T ZOLDERKEN BERLARE ORGANISEERT 30 11.8.1989 - De Voorpost m\w. LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbenvoetbal. FC Samara, organisator van het tomooi met die naam (Iv) Liefhebbersvoetbal. De organisatoren van het tomooi van Sanicentral bij de mooie wisselbeker (Iv) Op het terrein aan de Grote Baan in Waasmunster, werd reeds voor de 14c maal het tomooi van F.C. 1000 Appels gespeeld. Een traditie trou wens met een routine, als on dersteuning van een vlotte or ganisatie. Een goede gewoon te ook bij F.C. 1000 Appels, waar Jozef Van Driessche nu de nieuwe lijsttrekker gewor den is. Tijdens het tornooi dat ook al in het kader van de sportmaand in Sint-Niklaas werd opgenomen, hebben de talrijke belangstellenden een aantal interessante matchen bekeken. Spektakel was er al leszins op vrijdagavond bij de afscheidswedstrijd van Rudy De Beule, welke na 17 jaar aansluiting bij F.C. 1000 Ap pels het nu voor bekeken be schouwd. Voor deze gelegen heid speelden de lokalen met de kampioenenploeg '81-'82 tegen F.C. Cado uit Stekene, een zondagse reekskampioen zonder nederlaag en tevens de jongste bekerhouder bij Wali- vo. Het werd een bijzonder spannende match en het 3-3 eindresultaat, kon tenslotte nog de beide ploegen bevredi gen. Nadien in het tomooi van F.C. 1000 Appels, werd er ook hardnekkig en tamelijk sportief voor de winst gestre den. Voor Willy De Dobbe- laere als de enigste scheids rechter, geen gemakkelijke opdacht en duidelijk ook nog in een aanloopperiode. Bij de eerste schiftingsmatch won F.C. 1000 Appels met 3-1 van F.C. Centrumvrienden en de winst van F.C. Wijnveld te gen F.C. Sportarena uit Waasmunster, werd nadien minder afgetekend. Deze laatste ploeg zou in het tor nooi trouwens nog als derde eindigen. In de troosting werd F.C. Centrumvrienden met een goede Maurice De Key- zer tussen de palen, verslagen met het onneven doelpunt van vijf. Dat werd ook de skore bij de finale tussen F.C. 1000 Appels en het uiteinde lijk triomferende F.C. Wijn veld. Een Sinaaise derby wel ke op een behoorlijk niveau werd gespeeld en waarin de organisatoren, zich aanvanke lijk iets gevaarlijker konden aanstellen. Een eerste skore- kans werd door Franky Ros- saert echter verkeken en Leon De Bruyne de doelman van F.C. Wijnveld, hield toen de strafschop van de lokale puncher. Diezelfde Franky Rossaert bestelde nadien toch het openingspunt en F.C. 1000 Appels, scheen gelan ceerd (1-0). Niet voor lang echter want in een drietal mi nuten tijds, wees de winstba lans al naar F.C. Wijnveld. Voor die ploeg skoorde eerst Fred Colman en Peter De Wolf, volgde dit goede voor beeld (1-2). Voor de rust was alles terug te herdoen, want bij een nieuwe strafschop voor F.C. 1000 Appels, werd Pascal Wielandt de ideale af- werker (2-2). Tijdens de tweede helft nam F.C. Wijn veld dan de meeste initiatie ven, maar het werd onvol doende om de stand te kun nen wijzigen. Langs weerszij den hielden de verdedigers de netten trouwens ongeschon den en alleen op een tiental minuten van het einde, skoor de de 15-jarige Peter De Wolf nog voor F.C. Wijnveld (2-3). Een laatste reaktie van F.C. 1000 Appels bleef ook vruch teloos en tijdens de slotcere monie, mocht Urbain Vercau- teren de Sint-Niklase sport- schepen ook nog de Fair-play- beker aan een steeds voor beeldig ingesteld F.C. Wijn veld overhandigen... De resultaten: Afscheidsmatch Rudy De Beule: F.C. 1000 Appels - F.C. Cado 3-3. Tomooi F.C. 1000 Appels: Schiftingsmatchen F.C. 1000 Appels - F.C. Centrumvrien den: 3-1. F.C. Wijnveld - F.C. Sport arena: 2-1. Troosting: F.C. Centrum vrienden - F.C. Sportarena: 2- 3. Finale: F.C. 1000 Appels - F.C. Wijnveld: 2-3, Fair-playbeker: F.C. Wijn veld. Roger Van Laere. ZAALVOETBAL Het is voor de derde keer dat ZVC T Zolderken haar feeste oraganiseert in de Faukijkstraat te Berlare. Het dynamische bestuur heeft ook dit jaar voor een stunt gezorgd. Naast hun traditionele avondmarkt op vrijdag 11/ 8 waar terug het all-round orkest Cameleon speelt met zangeres Chantal, hebben ze ook een grandioze vedetten- parade in elkaar gestoken. Deze gaat door op maandag 14/11 in de sporthal Berlare, met klinkende namen op de affiche, het lijkt we een versie van 'Tien om te zien" van VTM. Hier volgt dan de lijst van activiteiten. - Carina, Danny Fabrie, Peter Springfield, Claudio D'ig- noti, Donkse Adamo, te zien in VTM's Soundmix Show, demonstratie van Bodybuldingcenter "Pativau" Berlare, Bianca, Luc Steeno, en als topper Willy Sommers VTM's "Tien om te zien" presentator. Presentatie Patrick Valain. Disco annimatie met dj. Guy. Liefhebbersvoetbal. Het bestuur van FC Oud Geel uit Sint-Niklaas: voorzitter Marcel Thiron, ondervoorzitter Frans De Pelsmaecker, penningmeester André Van Overloop en sekretaris Dirk D'Hondt (Iv) Het komende voetbalseizoen 1989-1990 is voor F.C. Oud Geel een nieuwe start. De ploeg, die haar lokaal heeft in café Oud Geel, bij Guido en Kathy, in de Breedstraat te Sint-Niklaas, kijkt met hoge verwachtingen uit naar dit nieuwe seizoen. Immers, er is de laatste maan den nogal wat veranderd in de schoot van de ploeg. Door de ontbinding van F.C. R. Spar ta in april, een spijtige aange legenheid die genoeglijk be kend is en waarop hier niet verder wordt ingegaan, kreeg F.C. Oud Geel meteen een unieke gelegenheid om zowel op bestuurlijk vlak als wat spelersmateriaal betreft een gevoelige versterking aan te trekken. Er werd binnen de ploeg een nieuw bestuur gekozen: Mar cel Thiron is de nieuwe voor zitter, Hans De Pelsmaeker is ondervoorzitter, André Van Overloop wordt de nieuwe penningmeester en Dirk D'Hondt de secretaris. In het bestuur zijn tevens nog ande re functies weggelegd voor Robert Colman, Wemer, Paul en René Heirbaut, Gil bert Vercauteren en Karei Van Pouck. Ook wat het voetballen zelf betreft, zijn er nogal wat wij zigingen. Er wordt dit seizoen gestart met een zondagploeg, naast de reeds bestaande za- terdagploeg. Zowel zaterdag als zondag wordt in de tweede afdeling van de Walivo-com- petitie gespeeld. De verwachtingen voor deze beide ploegen liggen hoog: in de competitie proberen de ti tel te behalen en in de beker- competitie zo ver mogelijk doorstoten. Dat dit niet een voudig zal zijn ligt voor de hand, maar toch meent het bestuur dat deze resultaten kunnen behaald worden. Im mers, zowel de zaterdag- als de zondagploeg zijn gevoelig versterkt met nieuwe spelers (een groot deel van de spelers van het ontbonden F.C. R. Sparta zijn overgestapt naar F.C. Oud Geel) zodat de twee coaches (Paul Heirbaut voor de zaterdagploeg en Mare Heyninck voor de zondag ploeg) over een uitgebreide en sterke spelerskern kunnen beschikken. Ook extra-sportief zijn een aantal zaken veranderd: de nieuwe hoofdsponsor van F.C. Oud Geel is André Van Overloop van de Volksverze kering (D.V.V) geworden. Hij sponsort beide ploegen. Ook Guido en Kathy van het lokaal Café Oud Geel blijven hun steentje bijdragen. Inkom 200 fr. Voorverkoop tot zaterdagavond 150fr. Kaarten zijn te verkrijgen op de volgende adressen Sporthal Berlare, en Café 't Zolderken Frankrijkstraat 1 Berlare 42.24.19 Het volledige programma van de Zolderfeesten ziet er als volgt uit Vrijdagavond vanaf 19 uur avondmarkt met op het podium vanaf 20 uur all round orkest Cameleon met zangeres Chantal Zondag 13/8 vanaf 9 uur grote rommelmarkt in de Frankrijkstraat voor groot en klein, s' avonds annimatie met disco-bar. Maandagavond 14/8 vedettenparade in de sporthal vanaf 19 uur. Toen we over drie jaar begonnen met onze feesten dan was er in de gemeente op die datum niets te doen. We staken onze hoofde bij elkaar en starten onze zolderfees ten. Vanaf dat ogenblik is er in de gemeente een storm loop gekomen om feesten in te richten met soms wel gelijkaardige manifestaties op dezelfde data. Dit jaar hebben we uit onze vedettenparade wel degelijk een schot in de roos. Het is ook daarom dat we nog niet verklappen wat we volgend jaar gaan doen, want er zijn kaper op de Berlaarse kust. Deze feesten zijn dan ook een goede steun voor onze zaalvoetbalploeg die in derde nationale speelt. Onder impuls van voorzitterDe Kegel Jeff, Sekretaris Verholen Etienne, bestuurleden Heekhout Eddy, Mau- rissen Oktaire, Van Den Abbele Guy, De Maertelare Frans, manager De Maerschalk Julien (alias de fijnen), en ere voorzitter Van Der Steen Patrick, trachten we steeds er het beste van te maken. We hebben dit jaar geen enkele wijzegingen aangebracht aan onze spelerskern doelmannen blijven Hanselaere Geert en Patrick De Beule, verder blijven de volgende spelersDe Kegel Paul, Putteman Bart, De Meyer Bert, Van Den Abbeele Frank, Berkens Jan, Bayens Olivier, Van Hyfte Frank, Callaert Gino en Van Campenhout Jan. Van Huffel wou zijn geluk ergens anders uitproberen en die hebben we graag afgestaan voor een jaar. Nieuwe aanwinsten zijn Francois Laurent en Stefaan Mathijs. Het bestuur hoopt met deze ploeg een meer dan goed fipuur fp. slaan in derde nationale Muziek in het park straat, zaterdag 12 oogst om In de hovingen van de Casino 16 u koncert van de harmonie te Sint-Niklaas, Stations- Sinte-Cecilia. Door V.C. Bristol uit Sint- Niklaas, wordt het jaarlijks voetbaltomooi telkens nogal groots opgevat. Vooral door de deelname van een achttal ploegen en de publieke be langstelling, is dan ook altijd bijzonder ruim. Nu ook weer door de zeer gunstige weers omstandigheden en de kassa van V.C. Bristol, heeft dan ook aanhoudend gerinkeld. Voor een bediening echter geen problemen aan de Mees- terstraat in Nieuwkerken en de vrouwelijke clan met Inge borg De Pelsmaeker, Linda Verstocken, Krstine Burm, Martine De Sutter, Linda Vertongen, Ann De Boeck, Myrianne Van Puyvelde en Nancy Heyndrickx, hebben er het sukses der voetbaltwee- daagse van V.C. Bristol hel pen bepalen. Sportief werd daar ook nogal goed geskoord met een reeks aantrekkelijke matchen onder een zeer goe de leiding van Rudy Foubert, André Van De Voorde en in mindere mate van Roland Pannecoucke. Een degelijke konditie werd ook nog niet door alle ploegen bereikt. Door F.C. Milano uit Nieuw kerken echter wel en tijdens de trofeeënuitreiking met Ur bain Vercauteren de sport- schepen van Sint-Nildaas, werd ie ploeg trouwens als de eindlaureaat gehuldigd van een bijzonder geslaagd tor nooi van V.C. Bristol... De reeksen: Bij de schiftingen in reeks 1, heeft F.C. Milano ook niets aan het toeval overgelaten. Tegen V.C. Bristol en Klub 65 werd het telkens een dui delijke 3-0 en alleen V.K. Leopoldstad, zou F.C. Mila no een puntje afhandig kun nen maken. Voor de mannen van de markt in Sint-Niklaas, was dat ook voldoende voor het spelen van de troosting en V.C. Bristol met Klub 65 wel ke elk één winstmatch totali seerden, kwamen in aanmer king voor de volgende plaat sen. In de tweede reeks heeft F.C. 't Stamineeken uit Belsele, zich duidelijk voor de algeme ne finale aangemeld. Er werd driemaal gewonnen tegen F.C. De Strijders, F.C. Wa- zoo en V.K. Trappen Steels. De laatste twee zelfs nogal afgetekend en daarmee waren de rivalen of F.C. Milano ook verwittigd. Bij deze schif tingsmatchen werd het ook de enigste nederlaag voor V.K. Trappen Steels, dat het ticket voor de troosting wegnam voor F.C. Wazoo en F.C, De Strijders beiden uit Sint-Ni- klaas. Finales: Deze laatste ploeg zou zich bij de eindwedstrijd met slechts acht spelers aanbieden. Daar mee werden ook alle kansen op de fair-playbeker verloren en door Klub 65, werd voor iedere speler van F.C. De Strijders één doelount aange rekend. Veel spannender werd de match tussen V.C. Bristol en F.C. Wazoo. Daar in skoorden de beide ploegen elk tweemaal en tijdens de bijkomende strafschoppen, bestelde F.C. Wazoo er een tje méér dan V.C. Bristol. In de troosting heeft V.K. Leo poldstad het niet kunnen waarmaken tegen V.K. Trap pen Steels. De ploeg uit Bel sele was trouwens schotvaar- diger ingesteld en dat bepaal de tenslotte nog het eindresul taat. Het hoogste rendement in de voorronde bij het tor nooi van V.C. Bristol, behaal de F.C. 't Stamineeken van klubvoorzitter Danny De Block. Er werd toen dertien maal geskoord en in de alge mene finale tegen F.C. Mila no, zouden de Belseelse ka nonnen duidelijk in gebreke blijven. Hoe het moet demon streerde F.C. Milano bij de aanvang nogal vlot. In vijf minuten tijds werd er twee maal geskoord langs Rudy Bolssens en Peter Van Royen (2-0). Een serieuze handikap al voor F.C. 't Stamineeken dat slechts door een own-goal van Raoul Waterschoot, nog even dichterbij kwam (2-1). Echter voor niet lang en aan de rust, stond F.C. Milano met doelpunten van Yurick Turel en Rudy Bolssens reeds veilig (4-1). Na de hervatting zou de hoop bij de ploeg van aanvoerder Johan Vandewal- le nog even oplaaien. Toen skoorde Peter Kluskens van twerd de eindstand nog niet F.C. Milano ook een own- «n nadat de Belseelse doel- goal op een misverstand met nan zich had laten uitsluiten, doelman Van Wiele (4-2). Verd het doelpuntenfestival Geen nood echter voor de ,an F.C. Milano door Jean- formatie uit Nieuwkerken; >jerre Pannecoucke nogal ge want Yurick Turel bestelde er nakkelijk afgesloten (:6-2) ook nog eentje (5-2). He- Technische resultaten: Schiftingsmatchen Reeks a V.C. Bristol-V.K. Leopoldstad 3-1 (5-2) F.C. Milano - Klub 65 3-0 (3-5) V.K. Leopoldstad - F.C. Milano 1-1 (2-3) Klub 65 - V.C. Bristol 1-0 (5-5) F.C. Milano - V.C. Bristol 3-0 (5-3) V.K. Leopoldstad - Klub 65 5-0 (4-4) REEKS 2 F.C. 't Stamineeken - F.C. De Strijders 2-0 (4-4 V.K. Trappen Steels - F.C. Wazoo 2-1 (3-5) F.C. De Strijders - V.K. Trappen Steels 1-2 (2-4) V.K. Trappen Steels - F.C. 't Stamineeken 1-6 F.C. Wazoo - F.C. 't Stamineeken 0-5 (2-4) F.C. De Strijders - F.C. Wazoo 1-8 (3-2) Wedstrijd voor de zevende en achtste plaats: Klub 65 - F.C. De Strijders 8-1 Wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats: V.C. Bristol - F.C. Wazoo 2-2 (3-4) Wedstrijd voor de derde en vierde plaats: V.K. Leopoldstad - V.K. Trappen Steels 1-3 Algemeen finale: F.C. Milano - F.C. 't Stamineeken 6-2 Fair-playbeker: F.C. Wazoo Liefhebbersvoetbal. VC Bristol organiseerde een tornooi (dw) Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. VK Leopoldstad op het tomooi van VC Bristol (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 30