w Genoteerd op Dodentochtrit vanWTC Amerika Dodentochtrit lokt 873 wielertoeristen Dodentochtrit in cijfers De Voorpost - 11.8.1989 - 31 %f§|gp .WW» tl Lucien Van Impe kwam ook dit jaar de afspraak na. Niet als toeschouwer deze keer, maar als deelne mer. Hij vertrok omstreeks 9u30 voor de 100 km. tocht. Daarna onderhield de ex-tourwinnaar zich met al wie hem aansprak, deelde ook nog handtekenin gen uit, gaf uiteraard ook weer advies aan de wielertoeristen, Lucien bleef zelfs nog iets langer dan voorzien, want te 13 u. wachtte hem al een andere afspraak. Voor twee deelnemers was de tocht met zo fortuinlijk. Zo kwam ex. voetballer van Puurs Exc. Willy De Bruyn ten val te Londerzeel St.-Jozef. Met een hoofdwonde werd hij ter verzorging naar de kliniek gebracht, Een tweede slachtoffer zou een deelnemer van de Scheldevrienden uit Mariekerke zijn. Deze zou met een sleutelbeenbreuk zijn afge voerd. Enkele bekende figuren namen aan de 100 km. tocht deel. Naast Lucien Van Impe zagen we ook Heidi Van De Vijver, Willem Thomas, Eddy Pauwels, enkele politieke figuren als V.U.-man Hugo Segers en CVP-voorzitter Wemer Meskens. Ook de sponsors van WTC Amerika (Superclub) hadden gezanten. De eerste vertrekker was Paul Sluyts uit Wilrijk. Hij was de man die in '88 als eerste terug binnen was. De laatste vertrekker was de 25-jarige Kris Mollekens uit Reet. Hij vertrok als nummer 866... Achter hem (namiddag) vertrokken nog 7 deelnemers uit Menen, die laattijdig waren toegekomen. Een vriendenkring uit ondermeer Ruddervoorde, Goedelem en Wingene (allen rond Brugge) bood zich reeds te 10u20 in de voormiddag aan voor de gezinsfietstocht van 35 km. die pas te 13u30 zou starten. Omdat ze van zo ver kwamen en ook evenver terug moesten, mochten ze al vertrekken voor de gezinstocht. Deze kring nam in '88 reeds aan de Dodentochtwandeling deel. Deelnemers die niet eten voor het vertrek dreigen onpasselijk te worden. Dat mocht een deelnemer in '88 ervaren toen hij na aankomst flauw viel. Het was het enige ongevalletje van de tweede editie. Dit jaar werd hier geen melding over gemaakt. Eén voor beeld bleek genoeg te zijn, Alsmaar méér gezinnen nemen aan de Doto- fietseling deel. Het was dit jaar zéér opvallend dat families en vriendenkringen de grote tocht verkozen boven de gezinstocht. Men stelde vooraf wel de vraag «We moeten toch niet voor 12 u. binnen zijn hé?» Dat Lucien Van Impe er op gebrand lag om mee te fietsen mag blijken uit het feit dat in al zijn hevigheid hij zijn kontrolekaart vergat mee te nemen. Hij was echter voldoende bekend om probleemloos door de post te Brussegem te komen. OKaBee kreeg ze als souvenir mee.., (Pirre) at het goed gaat met deze Dodentochtrit mag afgeleid worden uit de cijfers die de organisatie op haar deelnemerstabellen mag plakken. Na 156,460 en nu 873 deelnemers maakten bijna 1500 (1489) deelnemers kennis met deze gigant wordende orga nisatie. Het grote pak deelnemers komt uit de prov. Antwerpen, terwijl het Waasland ook een grote invloed had op de cijfers. De trofeeën voor de clubs met minstens 15 deelne mers gingen naar: Blijf Jong (met Bornemnaar Johnny Verspecht) met 34 deelnemers, Wik, Puurs met 23, Sportif Marieker ke met 20, Brigand Bornem The Rayons Bornem elk 19, Real Groeninghe met 18, Aral, Het Wiel Bornem en Turnkring Vroom en Vrij Bornem 17. Fit Reet telde 15 deelnemers. (Pirre) Haast verdubbeling van deelnemersaantal van '88 Lucien Van Impe eregast van het organizerend WTV America met enkele medewerkers klaar voor de start (Pirre). TEGEN 33 PER UUR De eerste teams die zich op het domein Klooster- heide weer aanboden na de tocht over 100 km. wa ren deze uit Hingene (Scheldelandvrienden), en Londerzeel (De Trappers). Hier viertal Louis Weyns, Alex Peeters, Robert en Jos De Bondt lieten mede- maat Luc Van Cauwen- bergh (opgave) achter. Te gen een gemiddelde van 33 per uur (een ploegentij drit?) haspelden de vier de 100 km, af. Met inbegrip Burgemeester Van Eetvelt op de afspraak en uiter- van de kontrole te Brusse- aard werd er een gesprek gevoerd met Lucien Van gem reden ze minder dan 3 Impe (Pirre). WTC. AMERIKA De wielertoeristenklub uit het gelijknamige lokaal telt een groot ledenaantal van wie 30 aktievelingen. De club wil niet persé groeien, doch met een goede struk- tuur alles zo professioneel mogelijk benaderen. Van daar dat er geen proble men waren om promotie te voeren, sponsoring te vin- den, het grote wielertoeris- De eerste wielertoeristen komen toe: Scheldelandvrienden Hingene en de tenpubliek aan te spreken. Trappers uit Londerzeel (Pirre). WW ie dacht dat het wielertoerisme door zijn beste periode heen is zit lekker mis. Vooral als we de evolutie volgen van de Dodentochtrit, de 100 km. tocht over het Dodentocht- parkoers, die nu voor de derde keer door WTC, Amerika uit Bornem werd ingericht. Toen in '86 de eerste echte georganiseer de fietstocht in de huidige formule 156 lokte en vorig jaar dat aantal toenam met meer dan 300, er waren 460 deelnemers, mocht men inderdaad al een voorspelling maken dat ook de derde editie een sukses zou worden. De haast perfekte aanpak van het hele gebeuren, de ser vice en niet in het minst de vlotheid waarmee de orga nisatie de vele wielertoeris ten door de inschrijving kon loodsen waren al redenen te over om vanuit het deel nemersveld een mond- aan-mond reklame te voe ren. WTC. Amerika is ech ter zeer aktief en hun deel name aan enkele grote or ganisaties was ook al een levende reklame op zich voor de Dodentochtrit, van zondag 6 augustus. Met een aangroei van 419 deelnemers kon men dit jaar de nog korte tabel ver rijken met een nieuw re- kordcijfer 866 deelnemers, opgetekend op afsluittijd... want er bleken in de na middag zelfs nog gegadig den te zijn om de 100 km. tocht af te leggen. MASSALE STORM LOOP IN 30 MINUTEN Tussen 7.30 u. en 8 u. 's morgens liepen reeds 500 inschrijvingen binnen. Zaal Kloosterheide werd als het ware bestormd door wie lertoeristen, Aan de in schrijvingstafel loodste men echter zonder veel problemen dat grote aantal door. Wilden de eerste deelnemers reeds te 7.15 u. vertrekken, dan werden ze terecht opgehouden tot 7.30 u. Daardoor kwam zeker de planning van de organisatie niet in gevaar. Men had immers drie be zemwagens klaarstaan om eventuele opgevers, ge kwetsten en deelnemers met een mechanisch de- fekt op te vangen. Boven dien was de kontrolepost te Brussegem open tussen 8.30 u, en 14 u. In café feestzaal de Toekomst be manden Freddy Verbist en Freddy Van Caer die post, TEAMWORK WTC, Amerika heeft aan getoond degelijk voorbe reid te zijn op een organi satie als deze. Men schrikt er niet voor terug vele hon derden wielertoeirsten en hun aanhang van dienst te zijn. De in Videoclub T-shirt uitgedoste medewerkers (men kwam met de 50 aangevraagde shirts niet eens toe!) werkten als één team. In de keuken stond een tiental dames reeds vroeg in de ochtend klaar om voor de nodige hapjes te zorgen tegen dat de gro te massa weer in zaal Kloosterheide zou toestro men, De inschrijvingsfor mulieren werden via com puter van M M Compu ting uit Bornem geregi streerd. Marcel Daelemans had hier de leiding over een team met Werner Van Praet, Marleen Daelemans, Karin Polfliet, Diane Hile- gems. In de kortste keren konden de namen op lijst uitgeprint worden en per club. Nadat de laatste deelne mers uit Bornem vertrok ken waren begon men met man en macht de bijna 900 diploma's klaar te maken. Invullen van de deelnemers hun naam, enz. BEZIENSWAARDIG HEDEN WTC. Amerika maakte van deze gelegenheid gebruik om zich aan zijn collega's wielertoeristen voor te stel len, Zo waren er videobeel den te zien van de georga niseerde aktiviteiten in clu bverband of naar buiten toe, zoals o.m. beelden van de Dodentochtrit '88. Overigens was ook nu weer een filmploeg van de organisatie op de omloop aan het filmen. Pierre Pol fliet was de kineast voor de inrichters. Beelden ook van de club via een foto-album, krantenknipsels, enz. van de aktiviteiten en tenslotte kon het publiek ook nog een filmmontage zien van de Ronde van Vlaanderen en de film van Eddy Merckx 'Beter fietsen met Eddy Merckx'. Tips voor de wie lertoerist door Mark Van Lombeek ingesproken, en gekommentarieerd door de wielerkampioen zelf. Eén van de bezienswaar digheden naast kledij was alvast de fiets van Greg Lemond waarmee hij de berichte tijdrit won in de Tour van dit jaar en alzo de Ronde nog won. Daar naast stond ook de fiets van Raoul Alcala van het P.D.M. team tentoon. De fiets waarmee Alcala de Tour reed dit jaar. En ten slotte kon men ook de prachtige trofeeën bewon deren die aan de deelne mende clubs werd aange boden, met een extra-gro te versie voor de grootste klubs (vanaf 15 deelne mers). Deze dames stonden op de bres voor de hapjes (Pirre). CONTROLEKAART DODENTOCHTRIT <100 KM) J.H. KADEE W.T.C. AMERIKA SUA NAAM Vtfêf - lrtf& voornaam L.uc ié fj LEEFTUD:I POSTNR. CLUB CONTROLEPOST GEMEENTE X" A Pi- IK HEB REEDS MAAL DEELGENOMEN CONTROLEPOST Voorzitter is Luc Van We- semael en Vik Merckx is ondervoorzitter én par- koersverantwoordelijke. De 'architekt' van WTC. Ame rika die de leiding had over dit gebeuren. Albert Van Troyen tekent voor de logi stiek, Dirk Van Kerckhoven doet het sekretariaat, Theofiel Lambrecht is feestleider en Erwin Van Put materiaalverantwoor- delijke. De club beschikt over ei gen gebouwde aanhang wagens voor het opbergen van fietsen en materiaal, zet konstant per wekelijkse tocht één of twee volgwa- gens in en neemt aan min stens één grote klassieker per jaar deel. (Pirre) uur over de tocht. Te 10.50 u. waren ze samen met de een kwartier eerder ver trokken Hingense vier binnen. AANGEPASTE OMLOOP Uiteraard werd niet de identieke wandelomloop gevolgd door de wielertoe risten. Zo werd op Bor- nemse grondgebied via de Kloosterstraat, Doregem, Boskant, Branst en Weert aangedaan en werd vervol gens via Hingene, Wintam en Eikevliet langs Kalfort, Breendonk (d'Hand), naar Londerzeel St. Jozef ge fietst. Van Rossem, Impde, Wolvertem en Oppem ging het naar Gssel om dan na 57 km. in Brussegem de kontrole te passeren. De terugtocht ging via Lint hout, Meusegem, Merch- tem, Buggenhout-Bos, Opdorp en Lippelo. Van Liezele, Oppuurs, St, Amands, Mariekerke en Branst naar Luipegem en de Kloosterstraat bracht de meer dan 800 deelnemers weer veilig en wel op het domein Kloosterstraat, De hongerigen, dorstigen en vermoeiden werden on middellijk opgevangen. Er was gelegenheid tot dou chen in CC. Ter Dilft, Rode Kruismedewerkers ston den paraat. De registratie van de deelnemers geschiedde nu al met vier computers (Pirre). Het orkest en het koor van tie Jeugd en Muziek, Baron Saitama Sakae Hogeschool Hortastraat 5 te 1000 Brussel, treden in ons land op naar 021512.19.93 vanaf 21 au- aanleiding van Europalia 89 gustus. Japan. Optredens zijn voor zien in Antwerpen op 27 au- gustus en in Brussel op 31 augustus. Voor meer informa-

De Voorpost | 1989 | | pagina 31