Clouseau out-standing De Voorpost - 11.8.1989 - 3 Aalst. BRT 2 dag. Niet iedereen was opgetogen met het initiatief (a). Vierduizend rekreanten in Aalsters stadspark Aalst. BRT 2 dag. De reusachtige tent was nog niet groot genoeg (a). Onder een weldoende zon genoten zowat vierduizend rekreanten verleden dinsdag van de happening, gebracht door BRT 2 Gent. Een evenement dat te Aalst voor de eerste keer een onvermoed sukses kende. Toen verleden jaar BRT 2 te Aalst in de stedelijke bibliotheek te gast was, ter gelegenheid van 'Op weg naar Boekegem', waren kontakten tussen stadsbestuur en BRT 2 - meer bepaald Hendrik Cooleman (Broccoli) - gerezen en plannen gesmeed om ook Aalst van dergelyk BRT 2-evenement te laten genieten. Het stadsbestuur had wel een waarschuwende vinger opgestoken en vreesde dat het te Aalst niet noodzakelijk een topper zou kunnen worden. De geïnvesteerde gelden door de stad in het optreden en de huur van een tent die plaats bood aan 600 belangstellenden, wat uiteindelijk veel te weinig bleek, wilde het stadsbestuur dan alleszins rekupereren. Dat kon als er maar voldoende kopers waren voor frisdrank, voor picknickpakketten die niet moesten worden meegebracht doch ter plekke gekocht en voor de barbecueschotel, ook al was die voor de hongerigen niet zoveel zaaks en moesten de meesten verorberd worden zittend in het gras. Maar geen nood. Volk was er ruim voldoende. En dat reeds vanaf zowat 8 u. 's morgens zodat wie tegen het aanvangsuur kwam, geen enkele hoop meer had ooit een plaatsje in de tent, plaats van heel wat gebeuren, te kunnen be machtigen. De zon zorgde er voor dat de frisdrank goed van de hand ging en het vier uur durende spek takel over het middaguur heen, was de oorzaak van de grote verkoop van de aangevoerde spijzen, ook al waren die niet zo den derend. De vedetten moesten het doen en die deden het dan Aalst. BRT 2 dag. Jef De Loof werd geïnterviewd over de vredesinitiatieven (a). ook. Opvallend is de invloed die de komst van VTM ook op BRT-programma's uitoefent. Men ging inder daad de populaire toer op en ook onze eigen Vlaam se artiesten kwamen aan bod. Clouseau stal daarbij, het kon moeilijk anders, de show, maar ook Eddy Wally in burger, kreeg verdiend applaus. Wat ook Raymond van het Groenewoud met zijn schorre stem ten deel viel. Aalst zou Aalst niet zijn als het geheel niet zou overgoten zijn met een pi kant karnavalesk sausje. Daarvoor zorgden naast de opstelling van het 'Ros Balatum', dat door Den- dermondenaar Frank Her- vent op ludieke wijze werd 'afgemaakt', maar vooral de Aalsterse karnavalisten in hart en nieren, vol kar- navaleske humor en spirit, Herman Louies, Frans Wauters en niet in het minst de onlangs tot voor zitter van het Feestkomité bevorderde Odilon Mortier. De kinderkoetsenrace kende eveneens sukses, ook al waren die op het technisch plan verre van origineel. Wie minder sukses kende waren de mensen die tus sendoor moesten zorgen voor een ernstig gesprek. Het was duidelijk niet de geschikte plaats en even min was het geschikt pu bliek aanwezig om Dr. Jef De Loof over vredespro- blemen te horen peroreren of nog te luisteren naar de hoopvolle vooruitzichten die de voorzitter van Een dracht Aalst, Erik Goe- thals, en diens appreciatie van Juan Lozano. Hoedanook, het was de eerste keer in de BRT 2- uitzendingen van dit pro gramma dat de politie er moest bijgeroepen worden om de belangstellenden degelijk achter de drang hekken te houden. Het ligt dan ook voor de hand dat dit experiment voor herhaling vatbaar is. Nu bleef het voor een eer steling bij 4.000 bezoe kers. De volgende keer wordt allicht dit zomers evenement opgetrokken tot de 6.000 die elders worden gehaald. Aalst. BRT 2 dag. Raymond van het Groenewoud, één van de vedetten, (a) Aalst. BRT 2 dag. De tentzeilen werden losgemaakt om de vele fans toch maar bij hun idool te laten komen (a). Aalst. BRT 2 dag. Het was handenklappen de hele voormiddag door (a). Aalst. BRT 2 dag. De vedetten gingen een praatje slaan met hun fans (a).

De Voorpost | 1989 | | pagina 3