Leedse Handelsbeurs ondanks alles nog een sukses Rochusfeesten in Lede weer een sukses Ledenaar Harry Van Cauter, een van de velen i De Voorpost - 18.8.1989 - 11 De negende Leedse handelsbeurs is niet zonder moeilijk heden van start gegaan. Eerst was voorzien dat de beurs zou plaatsvinden op de ruime parking aan het station in Lede. Alles leek in kannen en kruiken te zijn en de organizatoren prezen zich al gelukkig met deze stand plaats. Lede. Voor de opening van de negende handelsbeurs was veel volk komen opdagen Lede. Burgemeester Roelandt en voorzitter Van Hove op weg om het lint door te knippen (a) Rode Kruis was present op de handelsbeurs (a) Lede. Ook het Lede. Allerlei kermisattrakties stonden rond de handelsbeurs opgesteld (a) Het mocht evenwel niet zijn, want op het laatste ogenblik moest men van deze plaats afzien. Eerst stelde het college van bur gemeester en schepen van Lede als eis dat er een verzekering werd afgeslo ten die voor de organizato ren niet haalbaar was. Daarbij kregen de organi zatoren nog te horen dat er dringend riolerings werken aan het plein moesten uitgevoerd wor den, zodat er geen tent kon geplaatst worden. Kortom, er waren proble men in overvloed. Maar die hebben toch niet kunnen beletten dat deze negende Leedse handels beurs een sukses werd. Het werd evenwel een wedren tegen het uurwerk om alles tijdig klaar te krijgen, zoals voorzitter Bert Van Hove het in zijn openingstoepsraak zei. Hij voegde er nog aan toe dat deze negende beurs in ver gelijking met de voorgaan- den en omwille van deze problemen eigenlijk een beurs in pocketformaat was. Bert Van Hove had ondertussen twee pro grammaboekjes in de han den. 'In mijn ene hand heb ik het verleden vast, in mijn andere hand het he den', zo vervolgde hij zijn toespraak. De voorzitter alludeerde daarmee op de problemen die er de laat ste dagen waren gerezen. Hij dankte de vele trouwe medewerkers op wiens steun men steeds kan re kenen, ook in de moeilijke dagen zoals er geweest wa ren. Ook de expozanten werden in de bloemetjes gezet omdat ze toch bereid gevonden waren aan deze beurs deel te nemen in alles behalve gemakkelij ke omstandigheden. Omwille van hun trouwe deelname kregen een aan tal expozanten van de voorzitter een aandenken, SÉPli» beruchte 'Vlaamse franken' in een zilveren uitvoering. De Leedse handelsbeurs kon dus niet doorgaan op de voorziene plaats. Ge lukkig waren er nog een aantal landbouwers die be reid gevonden werden hun grond ter beschikking te stellen voor het plaatsen van de tent. Bovendien Vanaf dit jaar kan men in Londen aan een gespeciali- zeerde wandeling deelnemen in het Nederlands. Trudie Nielsen en Manuela de Groot zijn dan de gidsen. Reserveren kan telefonisch in Londen op het nummer 01/725.94.23 en jj, de wandeling kost 3,5 pond I per deelnemer. Harry Van Cauter is een pionnen in het geheel van Niet dat hij zichzelf als maar zonder hem zou er van die vele onmisbare de Leedse handelsbeurs, onmisbaar beschouwd, toch veel mank lopen. Dat zeggen de medewerkers van de Leedse handels beurs zonder uitzonde ring. De sfeer op de beurs is overigens heel uniek. Hij, Harry dus, wil voor geen geld van de wereld de beurs missen. Het is een stuk van zijn leven gewor den, een aangename vrije tijdsbesteding. 'Ik heb er vele vrienden ontmoet', zegt hij en hij voegt eraan toe dat vriendschap in de ze tijd een kostbaar bezit is. Hij beseft dat er heel wat voorbereidend werk aan de beurs vooraf gaat en dat het lang niet altijd even gemakkelijk en aan genaam is. Waar ook min der aangename dingen moeten gedaan worden. Voor hem is het hoogte punt van de handelsbeurs het optreden van de Leed se groepen. da prees men zich in Lede gelukkig dat de regen ach terwege bleef zodat de noodoplossing nog best meeviel. Al is het natuur lijk nooit aangenaam dat men van hier naar daar wordt gestuurd. Volgend jaar is de Leedse handelsbeurs aan haar tiende editie toe. En daar wil men iets extra's van maken al zal daar hard moeten voor gewerkt wor den. Maar dat schrikt de organizatoren helemaal niet af. Men wil de suk- sesjaren opnieuw in het leven roepen. Opmerkelijk was dat tij dens de officiële opening nogal wat zaken verwezen naar de moeilijkheden. Zo was er geen opfficieel lint door te knippen, maar wel een wit-rood gestreepte Lede. Voorzitter Van Hove aan het woord (a) plastiek band die men ook van Priester Dacns erop. den werd een rondgang gebruikt om wegeniswerk- Burgemeester Roelandt gemaakt doorheen de en af te bakenen. En aan was present om de beurs te beurs op de tonen van de dat lint werd een witte vlag openen en met de toch nog plaatselijke Street Band. geknoopt. Met een afdruk aanwezige vooraanstaan- da Lede. Sint-Rochusfeesten. Vermaak voor iedereen (a) De Rochusfeesten in Lede zijn al aan hun zevende editie toe en net zoals de vorige uitgaven, was ook deze zevende een sukses. Het hele gebeuren speelde zich af op en rond de Keiberg. Vorig jaar was er rond die Keiberg trouwens heel wat te doen. Er waren plannen om er de ambachtelijke zone te laten verdwijnen. Tot dusver is dat nog niet gebeurd. Toch werd er sterk op aangedrongen en de plaatselijke bevolking wil van de beleidsverantwoordelijken bekomen dat de mooie natuur in de omgeving van de Keiberg en Solegembos tot zijn volle recht komt. En terecht, want mooi is het er ongetwijfeld. Men wil dat de gemeentelijke overheid via een BPA de ambachtelijke zone laat schrappen om zo het groen en de groene omgeving tot haar volle recht te laten komen. Om deze eis meer kracht bij te zetten en om de politici nog eens te herinneren aan die vraag, werd een zomerwandeling door het Keiberg- en Solegembos georganizeerd. De wandeling ging van start op het hof van Robert Droessaert na een algemene toelichting over de gescheidenis, de ligging, de waarde en het ontstaan van het bos. En dan trok men op pad onder de deskundige leiding van natuurgids Andre Mathijs. En dat de wandeling een sukses werd, dat kregen we na afloop honderduit te horen van de tevreden deelnemers. Zaterdag werden dan de zevende Sint-Rochusfeesten plechtig geopend. Om te beginnen was er een gerrebolling voorbehouden aan de vrouwen en werden de buren verwacht op een gratis koffietafel. De allerkleinsten konden hun hartje ophalen op een springkasteel. Zondag organizeerde de plaatselijke afdeling van Vakantiegenoegens er een fietstocht en op het binnenhof van de hoeve konden de liefhebbers van muziek luisteren naar de mooiste orgelmelodieën. Het hoogtepunt op zondag was ongetwijfeld het opstijgen van de warme luchtballon. Maandag stonden de boogschutters klaar om hun geluk te wagen op de liggende wip. En was er een natuurwandeling. Voor de wielerliefhebbers stond er een criterium voor BWCL renners op het programma. En dinsdag 15 augustus werden de feestelijkheden besloten. De Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia maakte een rondgang in de wijk en nadien volgde nog de traditionele zegening en llof ter ere van Sint-Rochus. De feestelijkheden werden besloten met een openlucht bal. da Lede. Harry Van Cauter, tweede van links, tussen twee collega's in en met J. Hendrickx, tevreden over het resultaat (a) IjpÊi'KV* Km- %f 'KjSS Lede. Sint-Rochusfeesten. Een rommelmarkt mocht niet op het programma ontbreken, (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 11