Veertiende Belskeskermis in Aalst «Kinderen van ons» Back to the sixties Met de fiets naar Tirol Een symbool voor het jaar 2000 Nieuwe verlichting voor Binnenstraat v.z.w. 14 - 18.8.1989 - De Voorpost MET SANDRA WASSERMAN, DE KREUNERS EN ZOVEEL MEER... Vrijdag 15 september pakt men in Puurs met een onvervalste primeur uit. De Puurse tennisclub De Hasselt heeft het voor mekaar gekregen om niemand minder dan de nationale nummer één bij de dames Sandra Wasserman, 50ste op de WITA-wereldrang- lijst naar zich te halen. Dat dan voor een demonstra tiewedstrijd die te 19 u. doorgang krijgt. Aansluitend aan deze wedstrijd is er een Duvel-receptie, aange boden door de club en muzikaal entertainment van The Jelly Roll band en discobar Sixth Sence Music. De eerste Duvel is gratis, men kan snacks bekomen en tegen 100 fr kan je er een ganse avond in. Zaterdag 16 septembezr komen de discobar en lokaal orkest weer aan de orde (The Jelly Roll band vanaf 22 u.) en is de topattraktie het optreden van De Kreuners vanaf 23 u. inkom in de reuzetent: 100 fr. Aanvang 20 u. ledereen welkom! (Pirre) voor het geven van ontspanning en materiële steun aan verlaten kinderen. 'Helpt elkander met de ga ve die men ontvangen heeft' is de tekst die ge kapt staat in een houten kruis dat beeldhouwer Paul Backaert op de Sint- Paulusfeesten te Aalst ex- pozeerde. Deze in Wieze woonachtige kunstenaar wil hiermee aan de mens heid een belangrijke bood schap meegeven voor het jaar 2000. Al zijn werk staat in het teken van de hoop op een betere we reld, een wereld waarin we elkaar zullen nodig heb ben, ieder met z'n eigen gaven. Backaert beeldhouwde de woorden op een kruis, het symbool van de hoop op een betere, goede toe komst. Hij heeft zo z'n eigen manier van denken en doen. Hij wil met deze tentoonstelling tijdens de Sint-Paulusfeesten aan de bezoekers aantonen dat er een betere wereld moet komen, een wereld waarin verstandhouding en we derzijds respekt moeten centraal staan. 'Dit is de enige manier waarop je in de variatie van alle vorm gevingen er steeds een te rugvindt die toelaat er een individuele betrokkenheid mee te hebben. Doorheen de verschillende symbo liek vind je steeds wegen die aan het leven beteke nis geven of voor het leven betekenis hebben gehad', zegt Backaert. Voor hem is het God die aan het leven betekenis en zin geeft. Hij vreest overigens dat in deze wereld van op pervlakkigheid en kon- sumptie iedere vorm van gevoelen, van respekt voor de anderen zal ver dwijnen. Voor deze waar den wordt de plaats schaarser meent Paul Ba ckaert die anderzijds ook weet dat er heel wat men sen geloven in die hoop volle toekomst die hij na streeft. Dat teken van hoop is voor hem meer dan het fatalisme waarmee sommigen behept zijn. Het is voor hem een aan zet tot een nieuw en beter leven waarop we ons alle maal moeten voorberei den. 'We hebben het recht daar op een individuele manier mee verbonden te zijn zodat die intieme band ook voelbaar blijft. Iedere mens is uniek en mag niet onder een feil loos geslepen massapro- duktie vergeten worden, alsof het definitief gedaan is. 'Backaert zegt dat het symbool van de hoopvolle toekomst hem de hoop en de kracht geeft om te pro beren mensen te blijven helpen en om aan die op dracht ook tastbare vorm te geven. da In de Binnenstraat te Aalst werd een nieuwe openbare verlichting aangebracht met energiebes parende hogedrukantriumlampen van 150 watt. Er kwamen 17 verlichtingspunten die van deze nieuwe lampen werden voorzien. Zeven ervan werden op een verlichtingspaal aangebracht, de anderen aan de huisgevels. ,ja Aalst lijkt wel in de ban van de fiets. Reden vroeger enkele dapperen per fiets naar Lourdes en Santiago de Compostella, enkele weken geleden ondernamen twee Aalstenaars een trip naar Tirol. En zaterdag vertrok vanuit Mespelare een trio per fiets naar Tirol, Paul, Sven en Hubert Roels zijn de dapperen die de tocht ondernemen. Op 6 dagen willen ze ter plaatse zijn. Het is geen gemakkelijke tocht, want vallen de Ardennen nog wel mee, de bergen van de Vogezen en Tirol zijn andere koek. Het drietal wordt begeleid door Patrick De Clercq, Steven en Sigrid Roels die de fietsers met de auto zullen volgen. JM Heyman Traditioneel organizeren Gaston Matthijs en zyn vriend beker. Om 21 u. wordt "er kesbal. Dinsdag 22 augus- de Belskeskermis. De kermis heeft vooral oog voor het opnieuw gedanst. Maan- tus is de slotdag van de sportieve aspekt al wordt het sociale niet over het hoofd dag 21 augustus om 15 u. is kermis en dan wordt er om gezien. Voor Gaston is kaatsen de sport by uitstek en dat er een koffietafel waarop 18u30 gekaatst tussen de komt voor een groot gedeelte omdat Gaston zelf een de vrouwen uit de buurt ploegen van Gaston en de prima kaatser is geweest in zyn jonge jaren. Via de welkom zijn. Om 18 u. ploeg van Alois. En van- kermis wil hy de mensen by elkaar brengen, want staat de finale van het zelfsprekend hoeft nie- volgens hem loopt er een en ander mank met het sociaal kaatstornooi op het pro- mand honger te lijden, kontakt. gramma en dat is dan de want boterhammen met Tweede Grote Prijs Auto- kop en mosterd zijn voor- Hij wil in de buurt nieuw len en de laureate krijgt banden Benoit De Smet. zien. leven brengen. De mensen een mooie overwinnings- Om 21 u. volgt het Bels- d moeten elkaar leren ken nen en waarderen en niet naast elkaar leven, oor deelt Gaston. Belskesker mis moet daartoe de ideale aanzet zijn. Vandaar dat de buurt welkom is op de Oude Dendermondse Steenweg en de Poppero- dedries waar het hele ge beuren zich tijdens het ko mende weekend zal af spelen. Vrijdag 18 augustus wordt begonnen met een kermis- belotting waarvoor 8.000 fr. vooruit is voorzien en de winnaar een plan mee naar huis krijgt. De orga- nizatie is in handen van de belottersclub «De Bels- kes». Men begint te kaar ten om 20 u. en er zijn vier beurten voorzien. Inschrij ven kan vanaf 19 u. Zaterdag 19 augustus is er om 14 u. het grote kaats tornooi met zes ploegen: De Ton Lebbeke, Rode Roos Moorsel, Sportman Lebbeke, Moderna, Edel weiss en Half-Time ook ploegen uit Lebbeke. Na dien komt er een sportieve ontspanning met het Bels- kesbal dat om 21 u. aan vangt. Zondag 20 augustus moet men om 18 u. paraat zijn. Dan staat er kaarten voor vrouwen op het program ma. Er is 1500 fr. te verde- Aalst. Gaston Matthijs algemeen organizator van de kermis en de kaatswedstrijd (a) Aalst. Een beeld van het kaatsterrein aan de Oude Dendermondsesteenweg (a) rock rollavond en de inspanningen van OMP brachten hem terug tot echt musiceren. In de Sint- Annazaal kan u dat mee beleven. Ook The Falling Stones danken hun come-back aan Beebopalula met Frans Tas, Stefaan Van De Velde, Willy Cloche- ret, Etienne Cassiman en Jean-Pierre Geurts. Hoog tepunten van hen waren destijds optredens voor ra dio Antwerpen en voor de BRT Televisie. Op 9 sep tember ziet en hoort u hen weer aan het werk. LH optreden nog een verras sing moet worden. De pre sentatie is in de hand van D.B. Sound Survey. Aan vang van het feest te 20 u. Kaarten kosten aan de kassa 150 fr. in voorver koop 100 fr. in de Dirk Martensstraat 10 (Carlos Buyle) 053-70.15.98, in ca fé Melody, Molendries (21.71.84), in pompstation Elf aan de Vijfhuizen (78.91.94) en in café De Kollega's (Zeshoek 78.22.45) Tien jaar werking Carlos Buyle onderkende de noden die 69 homes in de eigen provincie moes ten meemaken. Geïnspi reerd door een groep uit Gent waar hij zelf Sinter klaas speelde richtte hij te Aalst «Kinderen van Ons» op, een variante op de Gentse instelling die lui sterde naar de naam «Kin deren van bij ons». Op 7 mei 1979, tien jaar terug, verscheen het bericht van stichting van deze vzw trouwens in het Belgisch Staatsblad. Feestje aller hande voor gerechts- en verlaten kinderen werden opgestart doch hoofdbrok van de aktie was het be zorgen van vakantiemoge lijkheid aan de kust aan deze misdeelden. Via «Service-telefoon» raakte de vzw te Oostduin- kerke aan een villa. Met eigen personeel werd ze opgeknapt door mensen uit Aalst maar tevens uit Dilbeek en Zottegem. De huur bedroeg aanvanke lijk 6000 doch beloopt mo menteel 8000 fr. per maand. De villa werd he lemaal gerenoveerd en aangepast aan eigentijdse noden. Ook centrale ver warming werd erin aange bracht. Tijdens vakantieperiode en rond feestdagen, en voor zieke of niet-school- plichtige kinderen, staat de villa volledig open. Er kunnen telkens 15 kinde ren in terecht samen met 2 of 3 begeleiders. Het is zo dat de villa niet alleen een onderkomen doch vooral een thuis biedt aan de residenten. Ouders dienen er als even tuele begeleiders en alles is present om er een (groot) huishouden te la ten kokkerellen, leven, slapen, zich thuis voelen. Het ligt inderdaad in de bedoeling dat de kinderen aan zee zich volledig thuis voelen in de witte villa van de vzw die eigenlijk ook de hunne moet zijn. Feest voor het goede doel Met John Woolley en de beloofde steun van OMP zit de vzw Kinderen van Ons op zaterdag 9 septem ber goed. De nostalgie naar de sixties is er. Dat is reeds ruim voldoende door o.m. Beebopalula bewezen. John Woolley is een Brit wgeboren te Leeds van een T3elgische moeder. Van Engeland weet hij eigen lijk niet veel meer. Hij was nog een broekje als hij naar het Vasteland kwam van over de plas. Pas 15 zette hij reeds een groep op poten en uit versmel ting met Just-Born groeide voor hem een platenkon- trakt dat aanving met «Ru by Baby». Goed voor zo wat 20.000 exemplaren en opname in de tophits in Duitsland en Frankrijk. Platen en optredens volg den elkaar met de regel maat van de klok op. Doch midden de zeventi ger jaren kapte John Woolley ermee. Het organiseren van een Aalst. Beeldhouwer Paul Backaer (a) Aalst. Het houten kruisbeeld met daarop de alleszeggen de tekst (a) «Kinderen van Ons vzw», een instelling die zich inzet voor het bezorgen van ontspanning en voor materiële steun aan verlaten en gerechtskinderen, heeft nood aan fondsen om haar aktiviteiten draaiende te houden. Normaliter zyn er de bals, de mosselfestijnen, de verkoop van kaarten, de tombola's en noem maar op. Maar die volstaan uiteraard niet om de vele akute noden te helpen lenigen. Van staatswege is er geen enkele tussenkomst. En van de stad krijgt de vereniging 3900 fr. Een geste. Voorzitter Carlos Buyle, een Gentenaar, die uit week naar de Ajuinenstad en er woont in de Dirk Martensstraat, plande daartoe samen met My- riam Petit van café Melo dy, met de steun van V.K. Giwo wat dan staat voor «Geen inspanning, Wel ontspanning» en met de aktieve inbreng van O.M.P. Oiljsterse Mu- ziekprodukties met meer in het biezonder John Wolley, een nostalgische avond in zaal Sint-Anna aan de Roklijfstraat te Aalst op zaterdag 9 sep tember e.k. Een avond ge woon voor het goede doel waaraan meewerken uiter aard John Wolley Friend, «The Falling Sto nes» en een muzikant uit Buggenhout waarvan het

De Voorpost | 1989 | | pagina 14