TV-Ekspres heeft een kadootje van 50.000 fr cash voor je Vooropening wordt hoogstaande kulturele avond n EKSPRES Zevende kunsttentoonstelling van Defina in Dendermonds stadhuis De Voorpost Gemeenschapsminister voor leefmilieu akkoord met slechte waterkwaliteit van Dender Postzegels over de natuur in Sint-Niklaas voorgesteld VTB Affligem wandelt in Moerzeke Geloof je het met? Toch is het waar. Elke week opnieuw geeft TV-EKSPRES vijftien super cash-pnjzen kado. Voor een totaal bedrag van 100.000 FR cash. Een aardig extraatje om te winnen, Helemaal gratis. Zonder de minste moeite. Waag ook eens je kans in deze wedstrijd En geef het geluk dat kleine duwtje. TV-EKSPRES De specialist van je TV. Hij geeft je alle TV-programma's en een handig radio-overzicht voor de hele week. Overzichtelijk, kompleet, en steeds korrekt. En natuurlijk ook een massa boeiende lektuur voor heel het gezm. Dat mag je niet missen! i C) O j ;f t <8- 16 - 18 8 1989 De Voorpost Defina, de Vriendenkring van de Dendermondse finan- cieambtenaren organizeert voor de zevende keer zijn kunsttentoonstelling en net als de voorbije jaren werd het stadhuis van Dendermonde uitgekozen als de ideale expositieruimte. Defina heeft van de vooropening van de tentoonstelling meteen een hoogstaande kulturele avond gemaakt en ook dat wordt stilaan een traditie. Defina bestaat dertig jaar kele van onze meest voor- en het spreekt voor zich aanstaande en internatio- dat men een dergelijke naai gerenomeerde kun- verjaardag niet onopge- stenaars naar Dendermon- merkt wil laten voorbij- Vandaar dat men de te halen. En dat wil heel wat zeggen. Met deze van de tentoonstelling in tentoonstelling doet Defi- dit jubeljaar iets biezon- ders heeft willen maken. Men is er inderdaad in I om opnieuw en- Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredactie M. De Backer Redaktie Waasland W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer Bankrekenir 442-8601481 ng: 1-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 na zonder meer aan kunst promotie. Men heeft zich overigens niet beperkt tot de schilder- en grafische kunst, voor het eerst zijn er ook foto's te zien op deze tentoonstelling. De nog jonge fotoclub View maakt van de gelegenheid immers gebruik om zich bij Defina aan te sluiten en wil op deze manier de ex positie nog meer glans en uitstraling geven. Negen kunstenaars Voor de zevende editie van Defina's tentoonstel ling heeft men negen kun stenaars uitgenodigd. Het zijn Eliane Bosteels uit Lebbeke die haar tekenin gen presenteert, Christia- ne De Brucker uit Aalst met schilderijen, William Lambrecht uit Dender leeuw met schilderijen, Maarten Michielsen uit El- versele die beeldhouw werken expozeert, Eric Roelandt uit Aalst die pas tels maakt, Luc Van den Bergh uit Herdersem met schilderijen en Roger Van den Broeck uit Niel met tekemngen. En dan zijn er nog Victor Suy uit Moer- zeke, de befaamde por tretschilder en Lebbeke- naar Georges Teugels, een meester in het schilderen van het landelijke leven. En dat is voorwaar een biezonder knap negental, dat zeker en vast een hele boel kunstliefhebbers naar het stadhuis van Dender monde zal lokken. Daar naast expozeren er enkele leden van fotoclub View hun werk. Hier gaat het om Rudy Mory, Rudy Sic- card, Eddy Cooreman, Bob Vermeir, An Her mans, Francois Vermor gen en Maurice Jacobs. Plechtige opening Deze zevende tentoonstel ling van Defina die van 26 tot en met 28 augustus in het stadhuis te bezichtigen is, wordt op vrijdagavond 25 augustus om 20.00 uur met een akademische zit ting geopend. En dat wordt een avond voor de kultuurliefhebbers. Naast de toeüchting op de ten toonstelling wordt er na melijk ook een Nederland se vertaling van gedichten van Emile Verhaeren aan het publiek voorgesteld. Emile Verhaeren is de in het Frans schrijvende en te Sint-Amands aan de Schelde geboren dichter die bekend is omwille van zijn zeer poëtisch werk met als tema, de grote stroom de Schelde. Deze kulturele avond wordt muzikaal opgeluis terd door het koperkwin tet Da Capo uit Brugge. Toespraken worden ge houden door de voorzitter van Defina en de voorzit ter van View, door sche pen Meulebroek van kui tuur en burgemeester Die- rick, terwijl Juliaan Mae- revoet de tentoonstelling zal inleiden. Krista De Mey zal voordragen uit het werk van Verhaeren en zij zal daarvoor de Neder landse vertalingen gebrui ken die haar veel te vroeg overleden vader maakte van de gedichten van Ver haeren. De tentoonstelling is voor het grote publiek toegan kelijk op zaterdag 26 au gustus van 13.00 tot 21.00 uur, op zondag 27 augus tus van 11.00 tot 21.00 uur en op maandag 28 augus tus van 9.00 tot 21.00 uur. DE 3 KLOKKEN van langerchovestraat 1 st. gillis, dfjncjprmonde Uitslag van de winnende paren van donderdag 10 augustus: richting noord-zuid: 1. Magda Weymans en Paul Veldeman, 2. Toon Van Tilborg en Karei Colpaert, 3. Andrea Van Daele en Jos Nijs. Rich ting oost-west: 1. Hildegard Van Driessche en Jan Godaert, 2. Jan Van Wesemael en Henri Vandevel- de, 3. Yolande De Jonge en Michel Mathys. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken aan de Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis. In een antwoord aan VU- kamerlid Jan Caudron uit Aalst, heeft gemeen schapsminister van leefmi lieu, natuurbehoud en landinrichting geschreven, dat hij het roerend eens is met de bemerking dat de Dender lijdt aan een jaar lijks weerkerende slechte waterkwaliteit. Kamerlid Caudron had doen opmer ken dat die situatie steeds in de zomermaanden voor komt en dat ecologische problemen aan de basis liggen. Er zijn, volgens Caudron, verschillende oorzaken voor dit pro bleem: volgens sommigen zijn de bedrijven stroom opwaarts in Wallonië de boosdoeners, en wordt de ellende nog verergerd door het geringe debiet en de gistingsprocessen ten gevolge van de warmte. Een andere oorzaak zijn de landbouwmeststoffen en lozingen van huishou delijke afvalprodukten. De minister zegt in zijn antwoord dat er een aantal werken aan de gang zijn om aan de situatie te ver helpen en hij verwijst naar het bouwen van koliekto ren. In Aalst bievoorbeeld is de koliektor D in de Burchtstraat met aanslui ting van de reeds aange legde koliektor AB Rem- bodegem op de RWZI- Spuimeersen. De werken zullen beëindigd zijn in het eerste semester, zodat de realizatie van de aanslui ting van de twee koliekto ren een feit zal zijn begin 1990. In Dendermonde wordt gewerkt aan de koliektor Oudegem-Appels met aansluiting van de deelge meenten Oudegem en Ap pels en het bedrijf VPK te Oudegem op het zuive ringsstation Hoogveld in Dendermonde. De aan sluiting van deze koliektor werd al gerealizeerd in ju ni van dit jaar. Op 2 en 3 september wor den in Sint-Niklaas in de Broederschool in de Nieuwstraat 91 de vier postzegels in voorverkoop aangeboden die samen de reeks 'Natuur' uitmaken. Op de zegels staan afbeel dingen van eenden. Zo een wilde eend, een win tertaling, een slobeend en een pijlstaart. De zegels hebben een waarde van 13 fr. André Buzin maakte de tekeningen van deze een den. De zegels worden ge presenteerd in een boekje met 4 zegels. Men kan in de Broeder school terecht van 10.00 tot 17.00 uur op 2 en 3 september. Andere plaat sen waar deze zegels in voorverkoop verkrijgbaar zijn, zijn Maison des jeu- nes et de la Culture, Place du Centre 35 te Athus, vzw Cité des Orphelins, Ferdinand Elversstraat te 1080 Brussel, Zaal Tria non in de Stationstraat 63 te Hever en Domaine Chataigneraie, Chaussée de Ramioul 19 te Ivoz- Ramet. In de postkanto ren worden de zegels van af 4 september te koop aangeboden. HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Op zondag 20 augustus on derneemt VTB Affligem een wandeling in Moerze ke. Men koos voor de dij- kenwandeling over een af stand van om en bij de 12 kilometer en waarvoor laarzen een aanrader zijn. Men vertrekt om 14.00 uur onder leiding van gids Jan Aubroeck die Moerzeke en Kastel zal tonen langs de mooiste kant. Met zijn vele dijken doet Moerzeke steeds denken aan de na bijheid van de Schelde die een grote lus legt rondom deze deelgemeente van Hamme en het dorp zo vaak onder water heeft ge zet. Moerzeke is nu be schermd door 15 kilometer Scheldedijken en nog eens een net van 20 kilometer binnendijken. De wande laars komen voorbij aan het 'Oud Kasteel', het Pius-X domein met de Priester Poppekapel die opvalt, door haar moderne vormgeving. Verder zijn er de broeken en de dijken van Kastel waar men de neogotische Sint-Jozefs- kerk aantreft. Daar gaat men ook even rusten en een verfrissing nemen. Men kan daar ook zijn proviand aanspreken, want een wandeling in de vrije natuur zorgt voor de honger. Nadien kunnen de wandelaars een kijkje gaan nemen bij een groen- tenkweker in de vruchtba re polder. De wandeling gaat dan verder langs de Kramp, een grote bocht in de Schelde en zo keert men terug naar Moerzeke- dorp. De wandelaars komen sa men aan de hoofdkerk van Moerzeke om 13.30 uur. Er is daar voldoende par keergelegenheid. I Ba.aiQVE-BF.Loif; 13 BEUUÉ-BF.LOIQIJE 13 BEVGIQUE-BEWIÈ 13 3^ HEIXHÊBELCUQIE li V mmm i wm nu

De Voorpost | 1989 | | pagina 16