I.T.B. Lokeren dit seizoen roos Vandaag voor het beroepskomitee Gelijkspel kwam er niet K.S.V. gewipt met de strafschoppen De dans der doelmannen Ertvelde/K.A.V.D.-Aalter Vriendschappelijk voetbal Derde ronde Beker van België Eendracht Aalst nodigt supporters uit Dirk Voetbalkompetitie 1989-1990 OHCNKENJ GENTRftLE I itt/MUX it-et-; HANDBAL Vandaag vrijdag 18 augustus om 15.00 uur wordt de zaak Ertvelde en K.A.V.D. aanhanging maakt by de Bond wegens poging tot omkoperij bij de match tussen Ertvelde en Aalter behandeld door het Beroepskomitee van de B.V.B. Vorige week publiceerde we de uitspraak van het Kontrolekomitee in extenso en daaruit konden we reeds afleiden dat er voldoende redenen waren om in beroep te gaan. Naar verluidt zouden er nog meer aanwijzingen zijn dat Aalter de heer Cooreman wél kende en bovendien zouden belangryke dokumenten niet eens ter sprake zyn gekomen. Het Beroepskomitee liet niet alleen opnieuw alle getuigen oproepen, maat tevens de leden van het Kontrolekomitee en het Onderzoekskomitee, wat erop wyst dat er ergens een haar in de boter zit. Een uitspraak moeten we allicht nog niet verwachten, maar de kansen dat K.A.V.D. naar bevordering gaat lijken steeds groter te worden. Het moet ergens frustrerend zijn, reeds enkele seizoenen speelt H.C. Lokeren een hal ve kompetitie de pannen van het dak maar in de andere kompetitiehelft likt er hele maal niets meer. Meteen ver speelde de ploeg van voorzit ter Van Vaerenbergh reeds enkele keren een wenkende titel en niemand die daar ooit de juiste diagnose kon over stellen. Het enige feit dat steeds weer de aandacht trok was de beperkheid van de basiskern en daar heeft de Waaslandse ploeg dit seizoen iets willen aan doen. Van Avanti werd Joris De Pauw overgenomen en nu al blijkt duidelijk dat Lokeren hier mee een witte raaf heeft ge vonden. Samen met het duo A. Wauters en Scheir - over genomen van Eeklo is hier door niet alleen de kern uitge breid maar met De Pauw heeft De Lokerse ploeg dui delijk een gevoelige verster king verwezenlijkt. Ook hoopt secretaris M. Verguit in laatste instantie nog de sterke Draquet van Kapellen te kun nen inlijven maar dit wordt een dubbeltje op zijn kant aangezien de transfertperiode vrijwel voorbij was toen wij met het Lokerse bestuurslid spraken. In elk geval I.T.B. Lokeren heeft zich voorgeno men dit seizoen opnieuw een gooi te doen naar de titel. Dankzij het uigebreide spon sorschip van I.T.B. kon ook een gerenomeerde trainer- -coach aangeworven worden en J. Princen - over hem gaat het - ziet het wel zitten in zijn nieuwe opdracht. De Antwer penaar weet echter beter dan wie ook dat de opdracht niet eenvoudige is. Het Limburgse Kiewit, financieel bijzonder ster- heeft zich opvallend ver sterkt met enkele spelers die in 1 ste nationale het klappen van de zweep hebben leren kennen. Zowel Houthalen als Hasselt werd door Kiewit af geschuimd en men maakt er daar geen geheim van dat men zo vlig mogelijk in 's lands hoogste reeks wil belan den. Meteen start Kiewit als torenhoog favoriet in 3' afde ling. De kaarten zullen echter vlug op tafel terechtkomen aange zien datzelfde Kiewit reeds op de openingsdag naar Lokeren op bezoek komt. Met volgen de heren moet Lokeren ech ter niet bij voorbaat het on- Handbal. Jef Prinsen, nu trainer-coach bij ITB-Lokeren (arch.). Handbal. Joris De Pauw, na één seizoen inaktiviteit nu een duidelijke versterking voor ITB-Lokeren (arch.). derspit delven Van Vaeren bergh, De Pauw, Brocklandt, Versele, Verguit, Verhof- stadt, Van Cauwenberghe, Van Hille, Lenaerts, Van Den Berghe, Wauters, Van Driessche en mogelijk nog Draquet. Toch wel een stevig geheel dat de trainingen is begonnen sedert 1 augustus. Naast de drie trainingen per week wer den reeds oefenwedstrijden gespeeld tegen H.K. Waas munster en Sasja en zo gaat het verder tot half september. In het voorbereidingspro gramma "zit" nog eigen tor nooi organisatie op zondag 20/8, een driehoekstornooi op 27/8, op 30/8 komt Mechelen op bezoek en op zaterdag 2/9 volgt opnieuw een driehoek stornooi in Kapek. Ondertus sen worden twee wedstrijden gespeeld in het kader van de Belgiche Bekerkompetitie en Vooraleer Kiewit aan te pak ken komt ook E.V. Aalst nog een oefenwedstrijd spelen. Ook nog te vermelden dat de jeugdwerking zeker niet ver waarloosd wordt want ook dit seizoen speelt Lokeren met kadetten, miniemen en pupil len in kompetitie Woensdag ging de eersteklasse-kompetitie van start. Uit die eerste konfrontaties valt natuurlijk weinig af te leiden maar algemeen wordt ook dit seizoen opnieuw een span nend kampioenschap verwacht, met alweer Anderlecht en KV Mechelen als de twee tenoren. Nu met Anderlecht licht in het voordeel. Anderlecht weet zich de sterkste. Met trainer van het jaar Aad de Mos, met de grootste talenten van het ogenblik Degryse en VCan der Linden en met een ploeg die nu haar faam moet weten hoog te houden. Maar ook rivaal Mechelen weet zich sterker. Met jongens als Versavel, Severeyns en Albert werd de ploeg sterker in de breedte en nieuwkomer Ruud Krol heeft zowat alle voetbalwater tjes doorzwommen. De kans dat Anderlecht of KV Mechelen de eerste landtitel van het laatste decenium van deze eeuw pakt is dan ook zeer groot. Maar het mooie aan de voetbalsport is precies het onvoorspelbare. In voetbal blijft alles mogelijk en dure transfers staan niet (altijd) gelijk met suksessen. Club Brugge wordt genoemd als ernstige outsider en de klub kan zich in het duel om de heerschappij in West-Vlaande ren, duel met KV Kortrijk, naar een nog hoger niveau trekken. Ook Antwerp en Standard ten slotte willen het model van KV Mechelen volgen en dichter bij de ultieme twee aansluiten. Kan dat onder het bewind van respektie- velijk Davidovic en Kessler? Doelmannen Net voor het begin van de kompetitie begon een niet meer verwachte dans van de doelmannen. Twee feiten gaven daartoe de aanleiding. Bij Racing Mechelen kwam men in de keepersproblemen door de beenbreuk van eerstekeus Peter Maes. Even was er sprake van de, bij Anderlecht boventallige, Munaron, maar tendslotte werd het Bever- ens tweede doelman Yvan De Wilde die voor één seizoen naar Mechelen gaat. Bij Beveren komen of De Vliegher of de jonge Vinck op de bank. Luik bleef na het vertrek van Ranko Stojic naar Ander lecht op zoek naar een doelman met ervaring. Jacky Munaron, Anderlecht had de interesse geroken en ver hoogde prompt de transfersom, eindigt zijn eersteklasse- loopbaan weer in Wallonië. Wie uiteindelijk zijn opvolger in het doel van het Vanden Stockt-stadion wordt, blijft, intussen onzeker. Momenteel zou Filip De Wilde een lichte voorkeur genieten. Stojic heeft het nadeel buiten lander te zijn en hij zou bij Aad de Mos niet op veel begrip moeten rekenen. Nu zullen er natuurlijk meer van dat soort randverschijn selen in de gestarte kompetitie voorkomen. Feit blijft dat iedereen aan de vooravond van Italië 90 een interessant seizoen verwacht. Het is trouwens geweten dat nogal wat spelers hun zinnen gezet hebben op die eindronde van het W.K. Ze zullen dan ook alles doen om de reis naar het schiereiland te kunnen meemaken. Alles... Hugo Aerts St.-Niklaas - Atletico Bilbao: 0-1 De Katalaanse ploeg Bilbao atletic club die een tournée door ons land maakt belandde ook vorige week in het Waas land. De nieuwe tweede klas- ser St.-Niklaas haalde de Spanjaarden naar het Puyen- beke stadion en daarmee was de affiche goed gevuld. De massa evenwei vulde nog niet het stadion zoals algemeen verwacht want, 1500 is het getal dat Sportkring Excelsior doorgaans over de vloer krijgt. Zij die wel kwamen opdagen zagen dan het nieuw look St.- Niklaas aan het werk, zoals dat wellicht een star' van de kompetitie zal nem n begin september. Een kerr van zes tien namen stond \t meld op het wedstrijdblad e het laat geen twijfel dat tra ler Theu- nis uit deze zestif i ook zal kiezen wanneer iet echte werk eraan komt. Bilbao van hun kr it heeft aan de Beligsche trip al een enor me kater overgehouden. Van de kern waren al een heleboel spelers out wegens kwetsuren zodat inderhaast enkele 'in vallers' uit Spanje moesten gehaald worden om toch een valabel elftal tussen de lijnen te krijgen. Toch nog enkele ronkende namen bij de elf die aan de wedstrijd starten. Patxi Salina bijvoorbeeld is de broer van de bij Barcelona spelende in ternationaal terwijl Estani Argote de enige nationaal is die Atletic Bilbao thans telt. De eerste 20 minuten van de wedstrijd waren een zoeken en tasten bij beide elftallen en enkel op stilstaande fazen wist de Spaanse topclub even de show te stelen. Zo ook op de 20ste minuut wanneer Argote een prachtige hoekschop trap te tot bij Estevariz die met een kopstoot doelman De Vroe wist te verslaan. Na dit doelpunt was het St.- KSV Temse-Rita Berlaar 0-0. Verhelst rukt op naar het Berlaarse doel (dw). KSV Temse-Rita Berlaar 0-0. De Berlaarse doelman had meer werk dan hem lief was, maar redde toch zijn ploeg (dw). K.S.V. Temse - Rita Berlaar 0-0 (pen. 3-5) Niklaas dan dat blijkbaar van een faalangst bevrijd leek en nu ook richting Bilbao doel trok. Piet Verschelde toonde zich hierbij vooraan erg be drijvig al verliep de samen werking met Joris Cornet niet altijd even vlekkeloos. Het was dus duidelijk nog een zoeken en tasten voor de 'beren'. Gevaarlijk werd de thuisploeg dan toch wanneer een andere aanwinst Bart De Waele goed in de diepte werd gestuurd, maar de bal al liftend net over de dwarsligger plaatste. Na de rust kwamen bij St. Niklaas Crasson, Lathouwers, Lacroix, Kayser en Van Cau- ter dan in de ploeg. Het Wase spelpeil zakte evenwel niet en Cornet en Lathouwers misten opnieuw van dichtbij de ge lijkmaker. Het was in de tweede helft dan zelfs Bilbao dat via internationaal Argote nog het dichtst bij een doel punt was maar de paal verhin derde dit. Op die manier bleef het dus bij de 0-1 winst voor de Spaanse topploeg al had Cor net zeker een gelijkmaker verdiend bij al zijn pogingen. Hopelijk vergaat het Joris nu zaterdag beter wanneer Sportkring-Excelsior tussen de lijnen komt in de beker van België tegen R.H. Gent. Ondanks het klasseverschil dat er nu heerst toch een op te letten zaak voor de beren want twee bekers terug waren het ook de Gentenaars die Sportkring de strop omdeden. Aftrap om 20.00 u. Sint-Niklaas: De Vore (46' Crasson), Maes, Nijs, Kep- pens (62' Lacroix), Everaert, De Wachter (65' Van Cau- ter), Quintelier, De Waele, Verschelden (65' Kayser), Cornet, Calleeuw (46' Lat houwers). Mare Stevelinck K.S.V. Temse heeft op bijna dramatische manier afscheid moeten nemen van de Beker van België. Het was zeker even sterk zoniet sterker als opponent Rita Berlaar, maar het kon tijdens de wedstrijd geen afstand nemen van de Antwerpse ploeg. Hetzelfde geldt trouwens ook voor de bezoekers die op een weer sublieme De Mayer stuitten. Strafschoppen dan maar en hierin toonden de gasten zich veel autoritairder dan de thuispoeg. 5 elfmetertrappen waren raak bij Berlaar, ter wijl bij Temse Dirk Martens zijn strafschop miste en op die manier ook de vierde ronde zag voorbijgaan. Het is echter mooi geweest voor Temse dat blijk gaf in deze dadelijk op valt wanneer je jongens die in het verleden helemaal waren teurggevallen nu ziet draven als jonge veulens. Jan Pieters en De Maeyer uitblinkers Temse startte deze wedstrijd zonder de licht gekwetste Ru dy Peersman. Zijn plaats werd ingenomen door Wen- del Storms, die het heel goed deed. Het eerste gevaar in de wedstrijd kwam langs de thuiszijde via Patrick Waem. Patrick knalde echter de hem geboden kans haastig naast het doel van Berlaar. Jan Pieters was toen al de man die het grootste obstakel bleek te zijn voor Rita Ber laar want net als gedurende gans de wedstrijd moest Jan afgehouden worden door minstens twee bezoekers. Het leverde wel meermaals een vrije trap op, maar daarvan konden de lange jongens Ro- drigo en Volckerick dan weer niet profiteren. Rodrigo spandde zich wel hard in, maar tegen een ploeg uit be vordering krijgt men natuur lijk niet veel tijd om het bal letje nog even goed te leggen. En dat ze in vierde afdeling ook niet op een fout kijken, ondervond Patrick Waem aan den lijve. Daniël Lemmens haklte er maar op los, maar kreeg in de eerste helft toch hiervoor al een gele kaart van scheidsrechter Van Gansbe- ke. De enige bezoekende doelkans in de eerste helft viel dan te noteren even voor rust, toen Stefan Gijsemans een mooie kans kreeg met het hoofd maar zijn poging be landde over het Temse doel. Na de rust dan was het De Maeyer die Temse in de beker hield. Tot twee maal toe moest Geert de bezoekers van een gemaakt doelpunt hou den. Eerst was er een schot van Bob Van Noten dat door Geert prachtig werd gestopt en vervolgens kon de bezoe kende vuurtoren Christiaan Janssens met een prachtige kattesprong op zijn beurt van een doelpunt gehouden wor den. Temse leek even aange slagen maar was zeker geen K.O. na '55. Rodrigo had zelfs even later een doelpunt aan de voet, maar Guy gaf nog een nodelo ze voorzet in plaats van zelf zijn kans te gaan. Onder im puls dan van de tomeloze in zet van Jan Pieters vocht Temse zich telkens weer op nieuw een weg doorheen de bezoekende afweer. En na een kwartier in de tweede helft, werd Temse bijna be loond toen een vrije trap door E. Aalst organizeert op vrijdag 18 augustus om 18.30 u. op de parking van het stadion (kant Landbouwersstraat) de 'Dag van de Supporters' welke plaats heeft in een grote tent. Trainers, spelers en sponsors worden aan het grote publiek voorgesteld in aanwezigheid van talrijke sport- en showbizzvedetten. VTM verleent zijn medewerking en de Jeggpap N.O. Jazzband uit Dendermonde zorgt voor de gezellige muzikale noot. De toegangsprijs bedraagt 150 fr (voorverkoop 100 fr). Toegangskaarten zijn te verkrijgen in de verschillende supporterslokalen en op het sekretariaat van de klub. (ABL) een bezoeker bijna in eigen doel werd verwerkt. De bal ging echter via de lat buiten. Met nog twintig minuten te spelen kreeg bezoeker Lem mens dan opnieuw een gele kaart nu voor een fout al weer op Pieters. Tweemaal geel is rood. dus de bezoekers met 10. K.S.V. rook nu een kans op winst en trok alle aanvalsregi- sters open. In de 78ste minuut dacht ie dereen dan dat het gebeurd was toen na een hoekschop Luc Volckerick de bal ver lengde maar Pat. Waem enke le cm. te kort kwam om bin nen te duwen. Filip Snijckers werd dan nog in de ploeg gebracht voor Wendel Storms, die een goe de wedstrijd had gespeeld, maar ook Filip kon aanval lend geen doelpunt meer af dwingen voor Temse, zodat regelrecht op strafschoppen afgestevend werd. Bij die strafschoppen begon Berlaar met een treffer en scoorden voor Temse ook De Wilde en Waem raak. Toen kwam ongeluksvogel Dirk Martens da en diens straf schop werd door de Berlaarse portier gestopt. Berlaar deed zonder complexen verder en het was Van Noten die de laatste twijfels wegnam voor Berlaar nadat ook Verstrae- ten voor Temse nog had ge scoord. Op deze manier moet K.S.V. dus de beker verlaten, maar indien deze weg verder kan ingeslagen worden, staat K.S.V. zeker nog een mooie competitie te wachten. Mare Stevelinck Van Nieuwenhuyze out bij KAV Dendermonde KAV Dendermonde zal zijn topschutter Dirk Van Nieu- wenhuyze tot november a.s. moeten missen. Hij sukkelde reeds vorig seizoen met een letsel aan de buikspieren. Tij dens de rustperiode hoopte hij volledig te kunnen herstel len, maar bij het hervatten van de trainingen bleek dat niet het geval te zijn. Hij zal een heelkundige bewerking ondergaan. Ook Philippe Se- ghers. gekwetst aan een dij spier zal slechts tegen het ein de van september kunnen ge- rekupereerd wordedn. De Voorpost - 18.8.1989 - 17

De Voorpost | 1989 | | pagina 17