Red Star Haasdonk hoopt op wat meer geluk Divosr DEVO) V.K. Tielrode wil naar derde F.C. Gerda moet nu bevestigen Juv. Schoonaarde jeugd blijft "numero uno" K.A.V.D. bekert tegen een derde klasser Minister heeft het laatste woord i.v.m. aanleg voetbalterrein VV Straatje Red Star Haasdonk Digest SS P SCHOENEN Jr SCHOENER 18 - 18.8.1989 - De Voorpost Reeds een aantal jaren is Red waarde in derde provinciale. Star Haasdonk een gevestigde «Goed volk» zullen we maar Voorzitter: Robert Waterschoot Secretaris: Freddy Corné Trainer: Marcel Ongenae, Hulptrainer Eddy Van Bergen, Keeperstr. Etienne Van Den Berghe. Terrein: Pastoor Stepmanslaan (St.-Niklaas) Spelerskern: Luc De Roos, Dirk Maes, Kris Stevelinck, Walter Van Meervenne, Frank De Smet, Dirk Van Boxelaer, Kael De Beule, Eddy Van Puyvelde, Bruno Marin, Kenny Van Spittael, Franky Van Leuvenhaege, Erik Van Der Jeugd, Steven De Jonghe, Filip Mettepen- ningen, J.M. Engels, Gaude Verbraecken en Gunther De Geene. Oefenprogramma: 6 augustus: 14 u. Haasdonk - Kruibeke (reserven), 16 u. RS Haasdonk - Kruibeke (Beker van het Waasland) 12 augustus: 16 u. RS Haasdonk - Temse (reserven) 13 augustus: 16 u. White Boys St.-Nikl. (Beker van het Waasland) 19 augustus: 16 u. RS Haasdonk - KL Vrasene (reserven), 16 u. RS Haasdonk - KL Vrasene (Beker van het Waasland) 22 augustus: 19 u. Gerda St.-Nikl. - RS Haasdonk - (Beker Stad Sint-Nikl.) 23 augustus: 19 u. RS Haasdonk - Gerda Sint-Nikl. (reserven) 27 augustus: 14 u. Rupelmonde - RS Haasdonk - (reser ven), 16 u. Rupelmonde - RS Haasdonk zeggen want men moet de mannen van 't Ster nooit ach teraan de rangtabel gaan zoe ken. Zij verblijven steevast in de top vijf van de tabellen. Behalve dan verleden sei zoen. Toen vlotte het heel wat minder met de ploeg van voorzitter Robert Water schoot. Aanvankelijk zeer vlot gestart, zakte Red Star uiteindelijk fors terug om weer goed te eindigen met 32 punten. Net op dat ogenblik dat een top-vijf plaats meer dan ooit een noodzaak wordt in verband met de wenkende promotie, moet Haasdonk zich dit seizoen terug manife steren en de trend van de laatste jaren opnieuw zoeken. Trainer Marcel Ongenae heeft voor die mindere periode van verleden seizoen wel en ver klaarbare uitleg: «In de eerste drie wedstrijden van het sei zoen vlotte het opperbest maar toen sloeg het noodlot toe met enkele gekwetsten. Langdurig gekwetsten, zeg maar. Dat bleef zo vede het hele seizoen lang. 2 verschil lende spelers heb ik gebruikt om de kompetitie rond te ma ken. Ge begrijpt dat de kohe- sie dan volledig zoek is. In dien we nu echter van kwetsu ren gespaard blijven dan zie ik ons zonder grootspraak wel een plaats bij de eerste vijf bemachtigen. De ploeg verloor wel monu menten als Dirk Maes (Nieuwkerken), Benny Dae- men en Fons Bosman die stoppen met voetballen maar met de versterking die we bin nenhaalden moet toch een en ander kunnen bewezen wor den. Vooraan kunnen Filip Mettepenningen en vooral de ondervinding van Jean-Marie Engels toch van doorslagge vend belang zijn. Op het mid denveld zal de inbreng van Kenny Van Spittael (ex.Tem- se en SV. Melsele) ook al niet gering zijn terwijl achteraan Eddy Van Puyvelde best ook zijn mannetje kan staan. Sportief zou dus alles o.k. moeten zijn. Toch zijn er juist in de achterhoede nog enkele problemen gerezen. Van Boxelaer en De Beule zijn nog altijd niet paraat, maar ik hoop toch dat dit tegen de start van de kompetitie wél het geval zal zijn. Dit alles is nog een late nasleep van kwetsuren opgelopen in het vorige ongelukkige seizoen. Voor wat de ploeg nu zelf betreft zal waarschijnlijk Van Leuvenhaege als draaischijf fungeren terwijl Bruno Marin en Steven Bosman in de on middellijke omgeving van Franky moeten te vinden zijn. Ook van Gaude Verbraecken verwacht ik iets meer nu die aan alle trainingen kan deel nemen. Ik hoef echter niet te zeggen dat vooral de start erg belang rijk wordt. Want eens ge er vooraan bij kunt blijven is de kans groot dat ge de rest van het seizoen bij de toonaange- vers kunt behoren. Onze eerste wedstrijden vor men een Dendermonds festi val want achtereenvolgens worden ons Sint-Gillis-Den- dermonde, Grembergen en Buggenhout voor de voeten geschoven. Nadien moet echter de kon- centratie op punt blijven wan neer Sint-Gillis en vooral Ba zel partij dient te worden gegeven. Wanneer deze eerste wed strijden een resultaat opleve ren van 7 op 10 dan mogen onze ambities inderdaad wel kracht bij gezet worden, aldus nog een optimistische Marcel Ongenae. Dat men blijkbaar in Haas donk «iets» verwacht dit sei zoen kunnen we afleiden uit het feit dat wellicht nog voor de kompetitie de vernieuwde kantine én kleedruimten zul len opgesteld worden. Met drie knappe terreinen en een hele school aan jeugdvoetbal lers ligt het eindpunt van Red Star Haasdonk dus nog duide lijk niet om de hoek. Mare Stevelinck NL— «IN 'B S7.-MKUK st-NIKU*5 Voetbal. De nieuwe gezichten bij Red Star Haasdonk (Iv) SIN A Al 1 W SIN A Al Voetbal. De aanwinsten van Herleving Sinaai (Iv) SIN AA! Vorig seizoen had groen- ons vier maal bij de vijf -wit een prachtig seizoen, eerste te klasseren en één- Het wist zich lange tijd bij maal zesde. Dat geeft toch de kop te handhaven en aan dat wij een regelmati- toen enkel de 'jeugd in de ge ploeg zijn. zware terugronde naar de Het zou natuurlijk wreed tweede adem snakte zakte moeten lukken dat we uit- de ploeg van trainer Maes gerekend dit seizoen niet wat terug uit het titelde- onze prestatie's van de af- bat. Wel bleef men zich gelopen jaren kunnen altijd rond de top-vijf si- evenaren of zelfs verbete- tueren met nog enkele ren. Uit de kern van verle- prachtige resultaten tegen den seizoen verdwijnen grote kleppers als toe- slechts twee spelers Carl maatje. Nu, dit seizoen de Wilde was niet meer in een vijftal ploegen recht- de mogelijkheid om te streeks de sprong maken trainen en Dirk Van Strij- naar derde provinciaal is donck trok richting Steke- het natuurlijk een publiek nen. Anderzijds is het wel geheim dat ook de Durme zo dat wij vier nieuwe ge- jongens de ambitie hebben zichten bij hebben. Om het doelwachtersprobleem dat in het verleden toch om er bij te zijn. Sekretaris de Keyzer Voetbal. Marcel Ongenae de «groten bond" en ii traint R.S. Haasdonk (Iv) die tijdspanne wisten wij K.A.V. Dendermonde liet een gunstige indruk bij het Waalse Lignette, scoorde drie doelpunten die het resultaat waren van een construkctief overwicht en bekert zaterdag avond op Westvlaamse Bo- demtegen de derdeklasser Roeselare. Voetbal om je metéén de vin gers te likken werd niet gepre senteerd. Dat was onmogelijk op een veld dat met moeite de vergelijking kan doorstaan met dat van een doodgewone vierde provincialer zegt oe- fenmeester Toon Pfaff. In de eerste helft waren we meester van de situatie. We evolueerden doorgaans op de speelhelft van de tegenstrever en puurden twee doelpunten. De openingstreffer resulteer de uit de penalty nadat Guy De Baere een onheuse behan deling had ondergaan. slepend was, op te lossen Is er zelfs gerust in -Wel kwam Jos Caluwaert bij we zijn 5 jaar aangesloten van Bazel om samen met Ronny Persiau sportief uit te maken wie onder de lat komt te staan. In het mid denveld kunnen we vanaf dit seizoen rekene op een Karei van Bossche en ach teraan moet Diego de Sae- ger een en ander kunnen wegwerken. Blijft dan nog vooraan de versterking wisseling zijn alvorens hij in me* Hugo Nelis van Lo- staat is na revalidatie weer kerse S.V. en ge ziet dat aan te treden. Ronny Steen- we in aUe ljjnen ducht ver man hervatte voorlopig nog s*erk* zijn. Moet ook na- niet, en het duurt, nog een tuurlijk want iedereen zal poosje vooraleer dat Philip bij de eerste 5 wllen eindi- Segers zijn verschijning 8en> 'n dit seizoen dat zich maakt. a's bijzonder boeiend aan- Zoals eerder gemeld kanhet kondigt." Aldus nog de best dat K.A.V.D. weldra kwikzilvere secretaris van een Nederlandse aanvaller Tielrode. aantrekt. Zonder Dirk Van Nieuwenhuyse beschikt de eerste provincialer over te Op het sportieve zitten de weinig aanvallende troeven. qroen witten dus op het K.A.V.D. wil blijkbaar het risico niet lopen om vroegtij dig onthoofd te worden. goede spoor, maar ook materieel is er weer heel wat vooruitgang te note ren. Heel wat liters verf (groene en witt) werden uitgesmeerd en toen ook brouwerij Maes (geen fa milie van de voorzitter) een duit in het zkje deed was er vlig een zichtbaar resultaat te bespeuren. Zij die nu de weg nog verlie zen naar de V.K. kantine willen vast en zeker niet vooraan staan... Hoofdtrainer blijft nog al tijd Mare Maes (2) terwijl Dirk Buytaert, nu er terug drie keepers zijn, deze ga sten zal onderwerpen aan de meest gevarieerde si tu atie's. Het kan Tielrode alleen maar ten goede ko men in al hun strijd en ijver naar derde. Tielrode Drie maal MAES... V.K. digest Ere-voorzitterSiegfried Buytaert. VoorzitterJozef Maes (3). OndervoorzitterGerry Bals. Sekretaris De Keyzer Jaak. SchatbewaardersElewaut Dirk en Van Gocthem Alois. Trainers Mare Maes en Dirk Buytaert. Voorlopige spelerskern Per siau Benny, Calluwaert Jos, Permentier Pascal, Diego De Saeger Gunther Van Uffelen, Mettepeningen Peter, Van Gijsel Franky, Van Bossche Karei, Mare Maes, De Calu- wé Kurt, De Keyzer Yvan, Hugo Nelis, De Puyselier An- dré, Van Den Eynde Erik, Meyntjes Rony, Salembier Martin, Blommaert Davis en Wevn André. Sommige Stekenaars zullen zich allicht reeds hebben afgevraad waarom er zoveel omhaal wordt gemaakt in verband met de voetbalterreinen van Voetbalvereniging Straatje. Zoals uit nevenstaand artikel blijkt is de huidige - en zal ook de toekomstige - akkomodatie van de voetbalclub gelegen (zijn) in een agrarisch gebied. En... daar mag men zomaar niet "iets doen". Dat blijkt andermaal en* overduidelijk uit een schrijven van hoofdingenieur directeur P. Vansteelandt van de administratie voor ruimtelijke ordening en leefmilieu van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap aan de gouverneur van Oos-Vlaanderen te Gent. Strijding "Aangaande de aankoop van gronden door het gemeentebestuur van Stekene in de Heistraat kan ik u mededelen dat mijn bestuur voorlopig ongunstig advies uitbrengt over deze zaak", aldus de brief. Dit omdat met uitzondering van het gedeelte van koop 1 dat binnen de 50 meter woongebied van het vastgestelde gewestplan Sint-Niklaas - Lokeren. "De aanleg van voetbalvelden met bijhorende ak komodatie is fundamenteel strijdig met de bestem ming van het agrarisch gebied", gaat de brief verder. Wel wordt aangestipt dat in toepassing van artikel 20 van het KB van 28.12.72 het aanleggen en beheren van sportinfrastruktuur door de overheid in strijdige bestemmingszones in principe wel verde digbaar is op voorwaarde dat een aantal voorwaar den zijn voldaan. Deze voorwaarden zijn - Er moet worden aangetoond dat er binnen de morale zones onvoldoende mogelijkheden aanwe zig zijn om de nood aan sportinfrastruktuur op te vangen en dat mogelijkheden aanwezig zijn om de nood aan sportinfrastruktuur op te vangen en dat deze nood dwingend is in de tijd. - Het moet een overheidsinitiatief zijn of van een instantie die naar inhoud en doelstelling taken van openbaar nut vervult. - De gekozen inplantingsplaats moet verenigbaar zijn met de onmiddellijke omgeving en mag de plaatselijke "goede ordening" niet in het gedrang brengen. Een objectief waarnemer kan niet anders dan vaststellen dat aan minstens twee van deze drie voorwaarden niet is voldaan. Het advies van de Vlaamse Gemeenschap besluit dan ook "Gezien het hier om een afwijking van het gewestplan gaat, gezien de voetbalvelden niet zijn opgesomd in de lijst van werken en handelingen die normaal in toepassing van art. 20 kunnen worden vergund, is het akkoord van de bevoegde minister noodzakelijk." Zeggen dat F.C. Gerda vorig Van seizoen een slechte beurt ge- Roy keilde de elfmetertrap maakt heeft zou de waarheid binnen. Voor de fust werd geweld aan doen zijn. Onder Guy De Baere de maker van de waakzame en allesziende een tweede treffer. De oppo- ogen van Chris Van Puyvelde nent liet zich vaak op overtre- werd sukses na sukses opge- dingen betrappen. Voorna- stapeld en pas in de eindspurt melijk in het begin van de werd het kampioenschap ver tweede periode werd geregeld loren tegen KJinge en Bazel, de grove borstel gehanteerd. Toch verdwijnen aan de Klokkedreef een aantal gevestigde waarden die jaren hun inzet betoond hebben voor de club. Het was dan ook voor Voorzitter Keppens een drukke transfer.campagne om alles terug in de oude plooi te doen vallen en nieu we mensen binnen te halen die van dit Gerda terug een ploeg moeten maken die min stens evengoed, kan doen als verleden seizoen. En dan is er Resultaat was een uitsluiting en enkele gele kaarten. In zijn globaliteit bekeken mak ik te vreden zijn, zowel wat het resultaat als de verrichting betreft. Dirk Van Nieuwenhuyse be hoorde voorlopig een laatste keer tot de Dendermondse kern. Hij ondergaat dezer da gen een heelkundige ingreep aan de lies. Het zal waar schijnlijk dicht tegen de jaar- wel een promotie weggelegd Bovendien houdt hij er de- hak p,km_. r voor de groen witten. zdfde gedachten op na als een doen vergeten Verder Voorzitter Keppens was na- Chris Van Puyvelde dus twij- meer v00raan 'Van Duvse en tuurlijk best geplaatst bij het fe[den wij niet om deze man v - Steen het vertrek wel en wee van F.C. Gerda binnen te halen. jjg, Sailie en Kris tijdens de laatste maanden. in opvolging dan van Frans y soittael moeten onvm Dat we een trainer als Chris De Caluwé die jeugdvoorzit- Van Puyvelde moeilijk in on- ter wordt bij sportkring kwam d T h ze ploeg konden houden dan Mare Van Den Branden re„ M de «rsfeTte einfen aroJreeds, b.1 Spioneerde 0mdaI die p|aalsen IecWgge; ven op rechtstreekse promo- Het voorbije seizoen was voor seren. Geen gemakkelijke op- volledig te kunnen concentre- aandacht tijdens het volgen- Juventus Schoonaarde verre dracht natuurlijk want er zijn ren op mijn voorzitterschap, deseizoen. Met liefst 8 ploe- van schitterend. Slechts 24 nog 15 andere kapers op de Moet trouwens ook want, met gen zullen wij in competitie puntjes werden verzameld promotiekust... 8 ploegen in competitie is dit uitkomen. Hiervoor werden van de 60 die er te verdienen Natuurlijk willen wij graar bij Juventus geen broekventje Zes trainers aangesteld het waren. De felle verjonging die top-vijf eindigen "begint meer. geen toch ook een zware inve- die het Juventus bestuur voorzitter Hugo Van Den Ab- De kinderschoenen zijn we stering betekend voor de evenwel toen invoerde in de beele zijn pleidooi. Maar we dus reeds lang ontgroeid daar- ciub. Zeker als men weet dat spelerskern zal daar niet hebben voor een bewuste ver- om dus dat wij de voorkeur a| deze acht ploegen met een vreemd aan geweest zijn. jonging van onze kern nu een- gaven aan een trainer die nieuwe uitrusting aan de start Toch blijft men ook dit sei- maal gekozen en die koers reeds ervaring had en die een Van het nieuwe seizoen zullen zoen zweren bij een fel ver- zullen we dan ook de volgen- Heizeldiploma op zak had. verschijnen. Het hoofdterrein jongde ploeg die het moet de seizoenen aanhouden. Pierre Cornelis werd verko- ligt er schitterend bij en ook proberen waar te maken om Verleden seizoen zou zeker zen uit tientalle kandidaturen het tweede terrein mag gezien zich bij de eerste vijf te klas- niet falikant zijn uitgedraaid en zijn profesionele ingesteld- worden. Een tweede terrein indien we niet die steeds maar heid leert ons dat we de juiste dat wij zeker nodig hebben. weerkerende ellenlange zie- keuze gemaakt hebben. Pier- De pré-miniemen, miniemen, kenboeg moesten aanschou- re kan dit seizoen ook reke- knapen, scholieren, twee re- wen. Van De Cauter, Bogaert nen op jonge aanwinsten serven-ploegen en onze eer- en Van De Abbeele om maar zoals Pascal Christiaens (17)ste ploeg moeten toch moge- enkele de revue te laten pas- en Sven Teirlink (18) voor-, lijkheid hebben om te kunnen seren, stonden meer naast de aan, en als versterking op het j trainen. Zelfs een Dames lijn dan wat anders. De jonge middenveld zal Danny Van ploeg nam daarenboven geen Der Hauwere de bevelen wel al te beste start en ge begrijpt overbrengen naar de rest van het vorig seizoen vast. Tegen Excelsior. Hij Is al meteen het bod van het grote sport- ingeburgerd in de club net als kring konden wij niet op. Dus 0nze kinesist Mare De Chris vertrok na dit eerste en Schenkel, enige seizoen voor ons. Ik Sportief hebben wij een vijftal meen evenwel te kunnen stel- nieuwe spelers aangetrokken, len dat wij voor dit seizoen Patrick Van Den Branden en opnieuw een knap trainer Martin Van Daele zullen ach- hebben weten uit te zoeken teraan het beste beentje voor- uit de tientallen kandidaturen ze„en en onze nieuwe doel- die wij k,egen; Rudy Stne, is man Mare Maes zp vee, «eng tie. Het komt er dus voor ons op aan om de prestatie's van vorig seizoen te evenaren, maar dat dit makkelijker ge zegd dan gedaan zal worden, daar zijn we ons terdege van bewust. Doch F.C. Gerda heeft al voor hetere vuren bij Sint-Pauwels nog veldtrai- geIijk moeten bijstaan. Deze Keooens ner geweest en heeft natuur- Maes krijgt trouwens de lijk ook een Heizeldiploma. moeilijke taak om een klas- dan dat er vlug een serieuze kloof ontstaat met de kop- ploegen. Dit seizoen geef ik het trai nerschap over aan Pierre Cor nelis uit Herdersem om mi F.C. Gerda Digest Voorzitter Toon Keppens Secretaris Albert Van Daele Ondervoorzitter: Marc Van Den Branden Terrein: Klokkedreef Sint-Ni- klaas Trainer: Rudy Smet Spelerskern: Voorlopig nog niet vrijgegeven. Mare Stevelinck de groep terwijl Mario Buyens en Dré Maes beiden- -terugkomen-van-wegge- weest-zijnde. Deze laatste wordt met zijn 34 dan ook de ouderdomsdeken van de ploeg. In het doel blijft Frank Roelandt op post en hij wil zoals altijd de Numero Uno zijn van de doelwachters. Aderlating is wel het vertrek te noemen van Patrick Die- rickx (Overmere) en het trio Van Cauter, Van De Cauter naar Oudegem. Toch denk ik evenwel gewa pend te zijn om het nakende seizoen probleemloos aan te vatten. De jeugd geniet na tuurlijk ook onze bijzondere ploeg hebben wij in competi tie. En ik je verzekeren dat die zeker hun beste beentje(s) voortzetten en niet willen on derdoen voor hun mannelijke collega's, aldus nog voorzitter en oud-trainer Hugo Van Den Abbeele die kennelijk alles weet van Juventus. Maar ja wat wil je, hij is dan ook de "Numero Uno" van Juventus Schoonaarde... VoorzitterVan Den Abe- beele Hugo. SecretarisDe Beuckelaer Oscar. TrainerPierre Cornelis. Terrein Moleneinde Schoonaarde. Clubkleur Blauw.

De Voorpost | 1989 | | pagina 18