Het Witte Paard van Troje, een grijze ezel en drie dagen... sound mix-shit Aalsterse Gilles nu in Portsmouth 9o wm LimBGRoen Voor wie iets beter zoekt De Gilles op de trappen van de Guildhall in Portsmouth vrouwelijke burgemeester Aalst. Een lachende De Voorpost Rondedans op de 'showground' te Portsmouth De Aalsterse Gilles zijn pas terug van hun zoveelste optreden in het buitenland. Over een tijdspanne van een paar weken gebeurde dit liefst twee maal in Groot-Brittannië: eerst in Sunderland en nu aan de Zuidkust in Portsmouth. Van 3 tot 7 augustus waren ze inderdaad te gast bij de «Portsmouth- en Soithseashow» een grandioos gebeuren met spektakel van internationale allure. Blikvangers daarbij waren het gerenommeerde «Hungarian State Circus», diverse «Arena Events», een uitermate prachtige bloemenshow, para-demonstraties door de Red Devils en niet te vergeten entertainment voor jong en minder jong en plaatselijke gastronomie. De Gilles waren present tijdens de openingsceremonie en brachten in de namiddag, begeleid door een imposante muzikale band en trommelaars, hun rondedans waarbij zowat 4000 oranjeappelen de lucht in gingen. De tweede dans werd de rondedans liefst twee maal gebracht en volgde ook de typische bezemdans. Dit herhaalde zich de derde dag en de Gilles hadden tevens hun inbreng bij de slotceremonie van de grootste feesten van Portsmouth die 90.000 bezoekers hadden gelokt. Niet in het minst omdat er dag aan dag van uur tot uur interessante aktiviteiten waren gepland en uitgevoerd. U kan zelf aan deze waardige kamavalambassadeurs van de Keizerlijke Stede een (financieel) steuntje verlenen op hun stand op de Jaarbeurs in de Keizershallen. iek )e- Er is de jongste weken nogal wat deining ontstaan rond het al dan niet optreden van het Blankenbergse gezelschap Het Witte Paard op de 42* Aalsterse Jaarbeurs. Het College van Burgemeester en Schepenen gaf uiteindelijk de te- voorkeur aan het Vlaams showechtpaar Anni Anderson en Maurice Dean, dat in de Verenigde Staten met een ier hoogstaand repertoire internationale faam verwierf. Na mondiale omzwervingen kwamen zij tenslotte, door u- heimwee geplaagd, weer naar Vlaanderen. di- Ondanks de onmiskenbare artistieke uitstraling van het duo Anderson-Dean, schoot de beslissing van het CBS de kennelijk in het verkeerde keelgat van het Stedelijk FeestkomiteeJ Voorzitter Frans Wauters nam prompt ontslag an omdat, naar zijn zeggen 'het advies van een bevoegd komitee werd genegeerd'. Het Witte Paard is immers een iet publiekstrekker en al staan Anni Anderson en Maurice Dean misschien wel artistiek op een hoger peil, de ervaren e- mensen van het Feestkomitee zien vooral de belangen van de exposanten. Het Witte Paard staat borg voor een volle te zaal en daar hebben de handelaars uiteraard baat bij. in de lezersrubriek 'Uw Mening' van die krant. De mening van de lezer wordt enkel afgedrukt wanneer die in het redaktionele kraam van de krant past... Vallen en opstaan De thans 45-jarige Willy Van Impe was als knaap al solozanger bij het school- koor van het Klein Kolle ge, dat zowat als de voor loper van het wereldbe roemde Cantate Domino mag worden beschouwd. Als 13-jarige nam hij deel aan wat toendertijd een 'crochet' werd genoemd van de wekelijkse radio uitzending 'Licht en liefde voor onze blinden' van Studio Kortrijk. Daar kwam ook Eddy Van de Walle - vandaag beter be kend als Eddy Wally - zijn kans wagen. In de halve finales werd de jonge Van Impe samen met Jacques Raymond uitgeschakeld. Een ernstige ziekte belette hem ruim twee jaar te zin gen. Eens hersteld, ging Willy echter opnieuw vol goede moed het podium op. In 'Ontdek de Ster' raakte hij vlot door de schiftingen. Een ongeluk kige val op zijn gezicht maakte het onmogelijk in de finales voor het publiek te verschijnen. Doch weer zette hij dapper door. Hij blééf zingen. Als 29-jarige trad hij op met het combo van Louis Vermoesen. Een achttal jaren geleden begon de definitieve door braak toen hij Gilbert Temmerman ontmoette. Die schreef o.m. teksten voor het kabaret 'Kop en Staart' en op de muziek van onze Aalsterse orkest leider Octaaf Boone. Hij was geestdriftig over Wil ly's stem en zijn manier van optreden en bedacht in een mum van tijd een heuse artiestennaam voor hem. Freddy Grey was ge boren. Van dat ogenblik werd het amateuristische helemaal gebannen en trad Freddy Grey niet en kel op tijdens trouw- en familiefeesten en bals. Zijn optredens trokken ook de aandacht van mevr. De Caluwé, direk- trice van het Kultureel Centrum van Lokeren en later ook van de direktrice van het K.C. in Zonho ven, mevr. Miet Mom- meyer. Noteerde Freddy Grey tij dens het seizoen 1985-'86 zo'n 35 40 optredens, in 1986-'87 werden dat er op één na honderd en het jaar Vervolg op blz. 4 üe Gilles werden ontvangen door het stadsbestuur van Portsmouth met aan het hoofd, net als te Aalst In de straten van de Zuidengelse havenstad Aalst. Een lachende Freddy Grey in gezelschap van de onverslijtbare Vlaamse zanger Henk De Bruin die al talloze singels en elpees heeft volgezongen en nog steeds een veelgevraagd artiest is. haast vergeten schlager- zangers naar voor schoof. De reaktie van de gevi seerde hierop: 'Als stads- bediende ben ik Willy Van Impe, de 'Brussel-Las Ve- gas'-show werd aan het stadsbestuur echter voor gesteld door de Freddy Grey Productions. Dat zijn twee heel verschillen de zaken, die men niet kwaadwillig door elkaar mag halen. Wat 'de haast vergeten schlagerzangers' betreft: Anni Anderson en Maurice Dean kunnen op het podium nog altijd wed ijveren met de wereldtop van het showgebeuren', stelt Willy Van Impe be slist. 'Als we de huidige lichting van onze zoge naamde artiesten aan het werk zien, kunnen wij en kel vaststellen dat zij nog vele jaren zullen nodig hebben om het pad naar Het CBS gaat uit van het standpunt dat 'Brussel-Las Vegas' enkele tienduizen den franken goedkoper is en waarschijnlijk ook vol doende volk zal trekken, zodat de neringdoeners op de Jaarbeurs daar alleszins geen nadeel zullen van on dervinden. Het wordt nu afwachten wat het op de avond van woensdag 23 augustus a.s. zal worden op en rond het podium van de Keizershallen. Paard van Troje Intussen werd de man ach ter het 'Brussel-Las Ve- gas'-projekt van diverse zijden flink op de korrel genomen. Uit de alomge- kende Knipoogjes van 22 juni jl. bijvoorbeeld dit ci taat: 'In het CBS stuurde men echter aan op een show van stadsbeamte Freddy Grey, die een rits Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie de internationale bekend heid te effenen. Ze moe ten dan eerst eens ophou den met woord-voor- woord-playbacken bij het opnemen van hun singles. Artiesten als Anni Ander son en Maurice Dean kun nen nog zingen en hebben geen playback nodig. De stielkennis en de podium vastheid die zij gedurende jarenlange internationale ervaring opdeden resul teert in hun shows, die èf zijn. Is het dan verkeerd wanneer men een perfekte prestatie brengt, vol schwung en bravoure, die bij ons publiek de nostal gie naar de romantiek doet herleven?' Nu wordt Willy Van Impe in de gloed van zijn betoog Freddy Grey, volgens raadslid Willy Van Mosse- velde in de laatste ge meenteraadszitting het Paard van Troje dat in de Jaarbeursspektakels wordt binnengehaald. Want Het Witte Paard mag, volgens een leuke en geestige car toon van Frans Wauters in 'Het Nieuwsblad' de Jaar beurs niet in omdat het geen das draagt. Zichzelf relativerend kan Willy Van Impe hartelijk lachen met de grapjes die rond het hele gebeuren worden gemaakt. Hij er gert zich echter mateloos over de inderdaad bijzon der lompe kritiek die 'journalist' Willy Coene- bracht in 'Het Laatste Nieuws' van 7 juli 11. op het duo Anderson-Dean spuide. Hij reageerde met een waardige repliek in briefvorm, maar die werd natuurlijk niet opgenomen

De Voorpost | 1989 | | pagina 1