Nog slechts vijf maxima Beker van het Waasland Rangschikking 20 - 18.8.1989 - De Voorpost In deze tweede bekerronde vielen in tegenstelling met de eerste speeldag heel wat ver rassende resultaten op te te kenen. Wanneer we de mon sterscore van Haasdonk bui ten beschouwing laten tegen de verminkte White Boys- ploeg dan valt toch vlug op dat F.C. Eksaarde mooi aan de winst bleef in Sombeke en dat Olympia Rupelmonde ook als vierde provincialer eveneens het in derde spelen de Herleving Vrasene achter zich wist te houden. Verder was in deze reeks I de knappe overwinning van Heikant Ze- Ie tegen de reserven van Sportkring-Excelsior te note ren en liet V.K. Hamme eveneens een sterke indruk bij Jong Vlaanderen Kruibe- ke. Klein Laar Vrasene moest wel tegen Verrebroek meer doelpunten toestaan dan het zich voorgenomen had, maar nieuwe winst brengt de man nen uit Vrasene wel aan de leiding met het maximum der punten, samen met Heikant Zele en Haasdonk wel te ver staan. Tot slot in deze reeks liet St.-Pauwels zien aan Hel rode dat zij in het nakend kampioenschap een te duch ten tegenstrever zullen zijn. In Reeks II blijven eveneens maar enkele kandidaten meer over met alle punten achter hun naam. Eendracht Bazel en traditiegetrouw S.K. Klin- ge zijn hier de lijstaanvoer ders. Bazel won op het veld van Robur, wat toch een ster ke prestatie is, en Klinge kon nu voor de tweede opeenvol gende keer driemaal juichen. Nu in de Tinelgemeente, waar het plaatselijke Herleving het onderspit moest delven. Svelta Melsele en Lokerse S.V., beiden goed gestart in de eerste ronde, lieten ook nu in een onderling duel een ster ke indruk. De snelwegjon gens leken zelfs lange tijd het te gaan halen maar een gelijk spel moest nadien door beide ploegen geaccepteerd wor den. Het kleine Daknam lijkt op weg om grootse dingen te doen. Nu kon Meerdonk zon der al te veel problemen opzij geschoven worden in de Ha- zestraat. Waasmunster won niet zonder moeite van een ai beter spelend Moerbeke en de Zeelse reservisten wezen Hoogeinde terug met duide lijke cijfers. F.C. Gerda blijft volharden en kwam niet ver der dan een 1-1 gelijkspel net als in de openingswedstrijd. Nu werd S.K. Lokeren in be dwang gehouden. Of was het andersom? Volgende speeldag staan dan ook enkele interessante wed strijden op het programma. Haasdonk-Klein Laar is een regelrecht duel tussen de nrs. 1 in de eerste reeks, terwijl Klinge het in reeks II niet zo makkelijk zal hebben met de komst van Robur Moerzeke. Afwachten is ook hier de boodschap en misschien zit er opnieuw wel een verrassing in van nog enkele ploegen. S.N.S.E. (res.) Heikant Zele 0-4 De jonge thuisploeg moest het in laatste instantie stellen zonder Pirelli en Van Cauter en werd daarom wel wat ge domineerd door een sterk spelend Heikant Zele dat al vrij ver blijkt te staan wat de voorbereiding betreft. Ach teraan stond de thuisploeg op slappe benen en dat werd na de aanloopperiode vlug uitge buit door de kwikzilveren be zoekers die konden scoren langs Dirk Hesters op de 20* minuut na voorbereidend werk van Benny Van Loke ren. Sportkring-Excelsior rea geerde wel langs Erik La- croix, B. Malick en Patrick Geertsen maar doelman Van Doorselaer liet zich in het Zeelse kamp niet verslaan. Éénmaal had hij het geluk nochtans aan zijn zijde toen Marino D'Hooge alleen voor hem verscheen maar het leder onbegrijpelijk een te zwakke toets gaf, zodat ook dit gevaar door Van Doorselaer kon ver ijdeld worden. De bezoekers hadden meer geluk bij hun aanvallend spel- patroon, want net voor rusten was het Etienne Cesteleyn die een voorzet van Mare D'Hol- lander tegen de plaatselijke touwen kon knallen. 2-0 na 40 minuten. Na de rust diende trainer Van Haver dan bij de thuisploeg ook Lacroix naar de kant te halen zodat de jonge thuis- kern nu voorgoed aan het zwalpen ging. Op een lage hoekschop in de 65ste minuut was er niemand die reageerde behalve bezoeker Mare D'Hollander zodat de bordjes konden gedraaid worden naar 0-3. De wedstrijd leek gespeeld en in de 80ste minuut was het zelfs Benny Van Lokeren die na een kort geharrewar er 0-4 van kon maken in deze voor Heikant Zele knap gespeelde wedstrijd. F.C. Daknam-W.S. Meerdonk 2-0 Voor deze eerste kennisma king op eigen terrein waren heel wat kijklustigen komen opdagen in de Daknamse Ha zenstraat. Daknam liet zich dan ook langs een beste zijde zien en kon gedurende de he le wedstrijd een licht voordeel afdwingen, hetgeen resulteer de in een verdiende zege. In de eerste helft kon de thuis ploeg langs Erik Suy de score openen toen deze een voorzet van Alain De Vos voorbij Meerdonkdoelman Theo De Cock kon koppen. 1-0 na 32 minuten. Na de rust kwamen de Meer- donkse gasten iets meer in de wedstrijd, maar ze konden evenwel geen doelgevaar af dwingen voor het thuisdoel van doelman De Smedt Ronny. 20 minuten ver in de tweede helft was het zelfs Daknam dat de score verdubbelde langs Gino Daman die een ingestudeerd nummertje op vrije trap rechtstreeks voorbij De Cock plaatste terwijl assi stentie verleend werd door Alain Audenaert. Kort hierop dan toch even repliek van Meerdonk toen een straf schop mocht gegeven worden. Van Royen leek echter té ze ker van zijn zaak en trapte de elfmetertrap enkele meters over. Zo bleef de stand ongewijzigd en nadat Meerdonk langs Erik Van Goethem en Filip Van Mieghem nog even de neus aan het venster had ko men steken eindigde deze •i'oHctri jrf verdiend in het voordeel van een erg goed op dreef zijnd Daknam. H. Sinaai - K.S.K. Klinge 0-3 Logische zege voor een snel ler opererend Klinge. De grensploeg versmachtte bij momenten de moedige thuis ploeg. Vooral de snelheid van uitvoering viel op bij Klinge dat evenwel toch een half uur moest wachten alvorens het een eerste maal kon scoren. Het werd dan nog op de koop toe een 'rommel'-goal, want een schot in de grond van Dirk Van Vlierberghe bete kende een ideale aanloop voor Danny Cockheyt die Hans De Greyt in het thuis doel kansloos liet. Nog in de eerste helft kon Sinaai enkel langs Patrick Van Acker even weerwerk bieden, op voorzet van Dominique Van de Vel de, maar de gelijkmaker le verde dit niet op. Integen deel, het was Klinge dat na de rust op enkele minuten tijd de score kon optrekken naar 0-3. Eerst kon Bert De Caluwé na een geharrewar onder Hans De Greyt besluiten op de 67ste minuut en vijf minuten later was het alweer Danny Cockheyt die op aangeven van Vlierberghe, nadat Dan ny De Ruyte gekwetst de lin kerflank had moeten prijsge ven, het derde doelpunt scoorde. De wedstrijd was gespeeld ook al kreeg Sinaai naar het einde toe langs Patrick Van Acker en Guy De Groeve nog enkele kansen. Zij talmden net iets te lang en dat geeft goed het spelbeeld aan van deze wedstrijd. Klein Laar-Verrebroek 5-3 De thuisploeg ontgoochelde vooral achteraan. Het was heer en meester in de wed strijd; dwong een veertigtal kansen af, maar liet tussen de aanvalsgolven door ook Ver- rebroek 'eendrachtig' drie keer scoren. Het werd zelfs 0-1 toen Joris De Witte in het begin van de wedstrijd een hoekschop kon binnenknikken voor de gas ten. Klein Laar herstelde dan vlug en nadat al een heleboel kansen de nek werden omge wrongen, waren het toch Smeyers, Mare Bosman en Jean-Pierre Boon die aan de rust de 3-1 voorsprong aante kenden. Na de rust dreef Gerry Stre- mersch nog op tot 4-1, maar toen nog een hele korf kansen gemist werden, kwamen de bezoekers via De Witte op nieuw dichterbij. Mare Bos man zou dan tenslotte de 5-3 eindstand aantekenen voor de thuisploeg die dus achteraan nog niet op stevige benen staat. Robur-E. Bazel 1-3 Eendracht Bazel heeft een he le goede partij gespeeld bij het pas naar eerste provin ciaal gepromoveerde Robur. Vooral de eerste helft was er een op hoog niveau. Robur kwam eerst op voorsprong via een strafschop maar het ant woord van Bazel was kort maar krachtig. Na een kollek- tieve aanval was het Hooft- man die gelijkstelde en even later kon Mare De Clercq de bezoekers al aan een 1-2 tus senstand helpen. Om deze ge slaagde eerste helft af te ron den, was het Danny De Bauw die de eindcijfers nog vastleg de alvorens de wedstrijd half gespeeld was. Rust: 1-3. Na de rust probeerde Robur dan toch de bezoekende ach terhoede onder druk te zet ten, maar een opening vinden was er niet bij. Na dit thuisof- fensief was het zelfs Bazel dat terug het initiatief nam en via De Bauw nog de paal trof. S.K. Lokeren-F.C. Gerda 1-1 Matige wedstrijd van beide ploegen. Het eerste doelpunt was voor de gasten maar de thuisploeg replikeerde vlug langs Kris Van Laere die een voorzet van Danny Van Hoey in één tijd overnam. E. Zele Res.-F.C. Hoogeinde 4-2 Gelijkopgaande partij waar bij de bezoekers nog een aan tal basisspelers moeten mis sen zoals doelman Van Poe- cke, Verschaffeit, De Sadeleir en Schelfout. Toch kon de rust bereikt worden met een 0-0 stand en werd zelfs een Hoogeinds doelpunt afge keurd van Mare Van der Hae- gen, nadat Van Hoenacker Yves de bal achterwaarts had gespeeld. Kort na de pauze waren enke le vertwijfelingen binnen de bezoekende groep voldoende om de thuisploeg toe te laten uit te lopen tot 2-0. Marc Van der Haegen zou dan evenwel toch zijn doelpuntje lukken en Hoogeinde weer in de wedstrijd kunnen brengen. Zele nam evenwel even later opnieuw wat meer afstand en Mare Van der Haegen bleef de gevaarlijkste bezoeker. Dat bewees hij een twintigtal minuten voor tijd toen hij Hoogeinde opnieuw in het spoor van de thuisploeg bracht en zelfs even nadien de paal trof. Uiteindelijk gaf de fysiek toch de doorslag in dit duel en kon Zele de wedstrijd zegevierend afsluiten met een 4-2 winst tegen een zich moe dig verwerend Hoogeinde. Sp. Waasmunster- F.C. Moerbeke 2-1 In deze goede en gelijkop gaande wedstrijd kwamen de gasten halfweg de eerste helft op voorsprong via een straf schop. Het was ook de suiker- ploeg die de eerste helft tech nisch goed voetbal bracht en de beste akties kon voorleg gen. Na de rust evenwel liet de fysiek de gasten in de steek en stak de thuisploeg nu ge vaarlijk op. Walter Van Ha ver gaf als trainer het goede voorbeeld en stelde beide teams weer naast elkaar. Ten slotte was er ook een straf schop in het thuiskamp die door Frank Van Boxelaer werd omgezet, hetgeen met een de winst betekende voor Waasmunster. W.S. Sombeke-Eksaarde 0-2 Sombeke zonder de gekwet sten Van Eyck, Thijssens en Wijmeersch, terwijl Dirk Van Buyten nog afwezig blijft we gens verlof, heeft tegen een vinnig spelend Eksaarde een slechte beurt gemaakt. De be zoekers begonnen ook het felst en langs Erwin De Cock werd hun ijver beloond met een doelpunt in de eerste helft. Nog later werd het zelfs 0-2 wanneer aanwinst Kris Van Spittael zijn snelle benen liet zien en iedereen uit het wiel spurtte. Na 40 minuten: 0-2. Eksaarde bracht nochtans na de rust enkele nieuwe en jon ge elementen in zoals Stee man Jo en N. Van Damme, maar ook dan wist de thuis ploeg geen vuist te maken. Eksaarde speelde achteraan flink gesloten en liet de thuis- aanvallers geen kans meer zo dat het mooie resultaat met een behouden bleef. Voetbal. De ploeg van Daknam wil het dit jaar beter doen (polo). de bezoekende doelman ver scheen nadat ook Van Strij- donck toch wel een aandeel had in dit thuisdoelpunt. Zo dicht tegen het einde kon Vrasene niet meer reageren zodat de zege naar de thuis ploeg ging. White Boys- R.S. Haasdonk 0-7 Cijfers zeggen natuurlijk niet alles in deze wedstrijd waarin de thuisploeg met een combi natie Juniores-reserven van start ging na eerder zwaar werk tegen V.W. Hamme. Geen wonder dus dat een bij na voltallig Haasdonk op uit zondering van De Roos, De Jonghe en De Wolf, er een echte 'oefen-wedstrijd' van maakte. De eerste 20 minuten wist de thuisploeg nog stand te houden maar dan begon het 'Ster-festival' met doel punten van Engels, Van Leu- venhaeghe en Van Der Jeugt, zodat aan de rust al een 0-3 werd genoteerd. Na de rust dreef Engels ('67) op naar 0-4 en waren het Van Der Jeugt Erik ('75) en Clau de Verbraecken ('78) die de 0-6 tussenstand voor hun re kening namen. Jean-Marie Engels tenslotte eindigde de wedstrijd zoals hij die begonnen was: met een doelpunt. 0-7 op zeven minu ten van het einde. Onnodig te zeggen natuurlijk dat de sco- ringsmachine bij Haasdonk nu volledig gesmeerd zal lo pen in dit verdere bekerduel. J.V. Kruibeke-V.K. Daknam 3-2 De thuisploeg draaide niet zoals het hoorde en daarvan heeft V.K. Hamme gebruik gemaakt om lange tijd het heft in handen te houden in deze wedstrijd. In de eerste helft wist Hamme al vrij vlot stand te houden maar toen Danny Hamerlinck met een typische Hamerlinck-goal (na te korte terugspeelbal) kwam aandraven op slag van rust, vreesde men het ergste voor de bezoekende ploeg. Doch, vijf minuten na de her neming was het Kruibeke dat tegen een 1-2 achterstand aankeek. Op twee stilstaande fasen wisten de gasten even veel maal te scoren. De Ge broeders Waegeman konden dan ook een hoekschop en een vrije trap verzilveren. Kruibeke moest nu wel druk uitoefenen op de bezoekers maar echt goede combinaties zaten er niet in. Het gevaar kwam dan ook uit de tweede lijn waar Robert Temmerman erg bedrijvig was. De blonde raket loste tweemaal een pro- jektiel dat vanop 30 metei telkens raak was. Nadien wil de Robert ook nog een derde doelpunt, doch toen stond de paal in de baan van de bal. Op die manier kwam de thuis ploeg toch nog aan een zege, zij het zonder een groots ver toon op de mat te brengen. H. St.-Pauwels-V.K. Tielrode 3-1 Tegen een achteraan erg ge teisterd V.K. Tielrode heeft het vernieuwde Herleving St.- Pauwels een mooie en ver diende zege weten te behalen. De geel-zwarten waren heel wat agressiever dan hun op ponenten uit Tielrode. Zij lie ten de bal vlot rondgaan ter wijl Tielrode zich moest be perken tot meeloper in dit kat- muisspel. Voor trainer Maes dus nog heel wat werk aan de winkel, dit in tegen stelling met zijn collega, Willy De Meyer, bij de thuisploeg. Die zag al op de 25ste minuut hoe aanwinst (in de juiste zin van het woord) Luc Van Lie- rop de bal tot bij Kris Van der Koelden kon brengen en deze bezoekend portier Caluwaert geen schijn van kans liet. 1-0. Nog maar pas waren de appel sienen weggewerkt of daar was het opnieuw een knap spelende Luc Van Lierop die een gemeten voorzet naar Wim Melis trapte, die op zijn beurt voor de verdubbeling van de voorsprong zorgde. 2-0 na 50 minuten. Herleving dus op rozen ook al stak er nog één doorn uit wanneer Martin Salembier van de tegenpartij op de hielen getrapt werd in het strafschopgebied en Kurt Caluwé de elfmetertrap feil loos omzette. Dat was op de 60ste minuut. 2-1 dus en Tiel rode probeerde langs Hugo Nelis nu aanvallend zich wat te manifesteren. Doch een goede doelman Verstrepen in het thuisdoel kende geen moeilijke ogenblikken meer. Dit in tegenstelling tot zijn overbuur, die een kwartier voor tijd een derde maal ge passeerd werd. Dirk Van Royen, binnengehaald als draaischijf bij de thuisploeg, vervulde die rol naar beho ren, want hij draaide een voorzet richting Eddy Goet- hals en deze knalde de schijf in één tijd in het Tielroodse doel zodat de einduitslag met een op het bord te hangen kwam. Svelta Melsele-Lokerse S.V. 2-2 (strafsch. 4-3) Lokerse S.V. zorgde in deze tweede bekerronde bijna voor de stunt door eerste provin cialer Svelta Melsele in eigen vesting te verslaan. Dat het zo ver niet gekomen is, was te wijten aan de betere fysiek van de thuisploeg, die in de tweede helft nog een uitzicht loze 0-2 stand wist om te bui gen naar een gelijkspel. Na de studieronde was het eigenlijk onverwacht Lokerse S.V. dat op voorsprong kon komen toen Pascal Van Gheem zich verslikte in een terugspeelbal en de aartsgevaarlijke Costa Vervaet er als de kippen bij was om de wegspringende bal tegen de touwen te jassen. 0- 1Het Melseelse gevaar dien de vanop rechts te komen na dien, strook waar Luc Van Mieghem opereerde. Doel man Van Hecke van Lokerse gaf echter een secure indruk en hoe de thuisploeg ook aan drong, het geraakte niet voor bij de Lokerse ploeg die zeker ook een aardig woordje mee sprak op het middenveld. Rond het halfuur dan toch een gevaarlijke thuiskans langs Luc Van Mieghem. Waumans en Bordhui hadden Luc in ideale positie afgezon derd, maar de lob ging naast het bezoekende doel. Dat het spelbeeld in de reste rende tijd voor de rust heen en weer ging getuigt dat beide doelmannen elk nog eens hard op de proef werden ge steld. Dirk Smet zag zijn po ging gestuit door Van Hecke en Costa Vervaet bewees nog maar eens kort voor de pauze dat hij zeker één der beste kanoniers was uit de wed strijd. De tweede helft was amper op gang gebracht door scheids rechter De Wilde of daar stonden de snelwegjongens aan de leiding met 0-2 cijfers. Een hard schot van Jo Die- rens week nog even af voor dat het voorbij een tevergeefs reagerende Van Gheem tegen de netten belandde. 0-2 na 49 minuten. Daar stond de fiere eerste provincialer nu met een 0-2 aan de broek tegen het nog steeds ambitieuze Loker se S.V. Theo Bordhui vond dan maar dat de tijd gekomen was om de rollen eens om te keren en hij trok Svelta dan toch uit eindelijk naar een hoger ni veau. Dirk Smet werd vrij spoedig na deze Lokerse goal alleen voor Van Hecke afge zonderd, maar weer kweet de Lokerse goalie zich knap van zijn taak zodat meester Hoo- genboom tevreden kon zijn over zijn leerling. Doch enke le ogenblikken later viel dan toch een thuisdoelpunt. En het was Theo Bordhui zelf die de karwei moest klaren, nadat hji wel heel wat steun had gekregen van Luc Van Mie ghem en Kurt Van Raem- donck. De achterwaartse voorzet van Kurt werd in één tijd door Bordhui voorbij Van Hecke geknald. 1-2 nè 57 min. Lokerse diende nu wat gas terug te nemen, hetgeen er gens normaal is, omdat toch twee reeksen lager geakteerd wordt in de normale kompeti tie. Twintig minuten voor tijd viel dan de gelijkmaker toen alweer een sterk spelende Kurt Van Raemdonck de in gevallen Wim Vijlders de ge lijkmaker op het hoofd schil derde. Vijlders die in de ploeg gekomen was voor Waumans, 2-2. Tijdens het slotkwartier dan hield een sublieme Van He cke nog kansen uit zijn kooi van o.m. Maris, Smet en Luc Van Mieghem zodat het ge lijkspel behouden bleef. Voor Lokerse was dit wel een zegen waard, want vergeten we niet dat de thuisploeg op enkele uitzonderingen niet te na ge sproken, compleet aan de start verscheen met de eerste ploeg. Marc Stevellnck Rteks I 1. Heikant Zele 2 2 0 0 5 0 4 2. R.S. Haasdonk 2 2 2 2 9 1 4 3. Klein Laar 2 2 0 0 10 3 4 4. S.N.S. 2 1 1 0 6 4 2 5. Sombeke 2 1 1 0 4 3 2 6. St.-Pauwels 2 1 1 0 3 2 2 7. Kraibeke 2 1 1 0 4 4 2 8. Eksaarde 2 1 1 0 2 2 2 9. Tielrode 2 1 1 0 3 4 2 10. Rupelmonde 2 1 1 0 2 4 2 11. WhiteBoys 2 1 1 0 3 9 2 12. H Vrasene 2 0 2 0 2 4 0 13. V.K. Hamme 2 0 2 0 3 7 0 14. E. Verrebroek 2 0 2 0 3 11 0 Reeks D 1. Klinge 2 2 0 0 6 0 4 2. E. Bazel 2 2 0 0 4 1 4 3. Melsele 2 10 18 4 3 4. Lokerse S.V. 2 101743 5. Daknam 2 10 13 13 6 Waasmunster 2 10 13 2 3 7. Zele res. 2 1 1 0 4 3 2 8. Robur 2 1 1 0 2 3 2 9. Meerdonk 2 1 1 0 2 3 2 10. Temse 2 110 13 2 11. Gerda 2 0 0 2 2 2 2 12. Hoogeinde 2 0 1 1 3 5 1 13. S.K. Lokeren 2 0 1 1 2 3 1 14. H. Sinaai 2 0 2 0 2 8 0 15. Moerbeke 2 0 2 0 3 8 0 16. Res. Lokeren SC 0 0 0 0 0 0 0 Marc Sterdinck Voetbal. De trainers van Herleving Vrasene: Bert Van Puymbroeck en Dirk Cool (Iv). 01. Rupelmonde- Herl. Vrasene 1-0 Beide teams zoeken nog naar de gewenste opstelling maar toch was te zien dat de thuis ploeg vooraan bijzonder ak- tief was. In de eerste helft al kon het verschil gemaakt zijn indien jongens als Wim Lau- reys en Peter Buytaert hun koelbloedigheid bewaard hadden. In het middenveld was het bij Rupelmonde voor al het werk van Jansegers (ex- Bornem) dat opvallend was. Hij lag dan ook aan de basis van het enige doelpunt in de ze wedstrijd dat gescoord Voetbal. SK Lokeren was zeker niet de mindere van Gerda Sint-Niklaas. De ruststand werd aan de 80ste minuut via war ook de eindstand (polo). Franky Noens die alleen voor Voetbal. SK Lokeren hoopt dit jaar op meer dan een ereplaats (polo).

De Voorpost | 1989 | | pagina 20