Eva's Kumtich winnaar zonder één tegendoelpunt Mario De Block in Lede Vijf Kemzekenaren 25 jaar bij B.W.B. Kamillekes Aalst-S.K. Londerzeel Jeugdtornooi-Kamillekes Aalst 2? - 18-8.1989 De Voorpost Wielrennen. In Lede werd de spurt voor de tweede plaats gewonnen door Alain Mijnsberghe (da). WIELRENNEN Liefhebbers De zestiende Grote Prijs voor amateurs, Frans Roelandt kende met 64 deelnemers veel belangstelling. Vanzelfspre kend waren er heelwat ren ners uit de streek, maar ook uit het Brusselse, Nederland en zelfs uit West-Duitsland. De renners moesten 112 kilo meter afleggen, verdeeld over 14 ronden van acht kilometer. Reeds van in de tweede ronde kozen zeven renners het ha zenpad en het peloton reed erbij voor spek en bonen. De vlucht werd in gang gezet door Danny Daelman uit Sint-Gillis-Waas en de ande ren waren Alain Mijnsberghe, Mario De Block (Merchtem), Franky Weemaes, Willy Ver- eecken (Oudegem), Guido Van Eester, Eric Wuytack, voorlaatste ronde kon Mario Peter De Frenne, Gino Brijs De Block uit dat groepje ont- (Kruibeke), en Ronny Wes- snappen en meteen behaalde terlinck (Zele). Tijdens de hij zijn zestiende zege van het De Kemzeekse sportklub 'Ne ring door Sport' beleeft dit jaar een jubileumjaar. De klub met die naam bestaat inderdaad precies 25 jaar al dient hier onmiddellijk aan toegevoegd dat de prille pio niers van de Kemzeekse sportklub reeds vroeger aktief waren. Enkele jaren vooraleer 'Ne ring door Sport' effektief werd opgericht, werden in en rond Kemzeke inderdaad reeds (plaatselijke) wieler koersen georganiseerd. De toenmalige dancing 'Pondero- sa', uitbaters Edgard De Mae- re en Willy Schelfhout en de plaatselijke wielerbelofte Paul Van Kerckhove met z'n grote schare supporters waren de oorzaken en/of aanleiding. Op die manier werden in de jaren 1962, 1963 en 1964 toen nog onder de naam van 'Roda' te Kemzeke een drietal wielerwedstrijden ge volgd door een 'sportavond' ingericht. Pas in 1965 werd werk gemaakt van een zelf standige sportklub die in her berg 'Metropole' bij Petrus seizoen. Uiteindelijk werd het een vrij eentonige wedstrijd. Uitslag: 1. Mario De Block, 2. Alain De 5 pioniers van sportklub Nering door Sport Kemzeke' die eind dit jaar zullen worden gelauwerd, (d. Brol) Bert boven de doopvont werd gehouden. Hij kreeg de naam 'Nering door Sport - Kemze ke' mee. Vijfentwintig jaar later is 'Ne ring door Sport' uit Kemzeke Wielrennen. Mario De Block na zijn zege in Lede, omringd door organisatoren en supporters (da). Mijnsberghe, 3. Danny Dael man, 4. Guido Van Eester, 5. Eric Wuytack. DA een vaste waarde in wieler- middens. Een officiële viering 'Vijfentwintig jaar Nering door Sport -.Kemzeke' mocht dan ook niet ontbreken. Tussen al het feestgeweld door mag men evenwel de mannen-van-het-eerste-uur niet uit het oog verliezen. Het zijn deze pioniers die de Kem zeekse sportklub in z'n prille en bijwijlen moeilijke beginjaren hebben overeind gehouden. Daarom past het dan ook dat deze Kemzeekse pioniers de mensen van het. eerste uur dus ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van 'hun' sportklub speciaal in de bloemetjes worden gezet. In december van dit jaar zul len inderdaad vijf leden van 'Nering door Sport' gedeko- reerd worden omdat ze reeds vijfentwijting jaar officieel aangesloten zijn bij de Belgi sche Wielrijdersbond. Deze eer valt te beurt aan Marcel Van Kerckhove, Jozef Blommaert, Alfons Van Hau te, Willy Schelfhout en Ed gard De Maere. Proficiat en... doe er nog en kele (aktieve) jaartjes bij! d. Brol ZAALVOETBAL DAMESVOETBAL Beker van België Zaterdag 19 augustus om 16 uur Voorwedstrijd om 14 uur: Kamillekes Prov.-Berchem-Antwerpen Zondag 20 augustus 1989 11.00 u.: Hoeilaart-Kamillekes Aalst 11.30 u.: Assenede-Wezemaal 12.00 u.: Kamillekes Aalst-Assenede 12.45 u.: Penaltycup 14.30 u.: Wezemaai-Hoeilaart 15.00 u.: Hoeilaart-Assenede 15.30 u.: Wezemaal-Kamillekes Aalst Prijsuitreiking rond 16.45 u. Zaalvoetbaltornooi van Dynamo Sint-Niklaas. Z.V.C. Derde Internationaal Damesvoetbaltornooi waasmunster <i,>. Het voorbije weekend ging aan de Zandberg voor de der de maal een internationaal damesvoetbaltornooi door, georganiseerd door Kamille kes Aalst. Deelnemers waren de Neder landse klubs Stolwijk en Bre da, de Westvlaamse provin cialen Menen en Gistel, de Brabantse eersteklasser Eva's Kumtich en uiteraard de na tionale en provinciale ploegen van de thuisklub. De weermaker verleende zijn gewaardeerde medewerking, doch ondanks de perfekte or ganisatie en de gevoerde pu bliciteit liet het Aalsters pu bliek het afweten. Toch wel jammer dat al die inspannin gen niet optimaal werden be loond, maar al bij al werd de derde editie van het Kamille- kestornooi een geslaagd voet balevenement. De tornooi- kommissie o.l.v. de heren Philippe Molly en Roger Phi lips hield nauwgezet de hand aan het geplande tijdschema en alles verliep vlekkeloos. Er heerste een gemoedelijke sfeer, er was ruim voldoende om de hongerigen en dorsti- gen aan hun trekken te doen komen en er was kwalitatief niet onaardig voetbal te zien. Hierbij dient rekening te wor den gehouden met de nog lopende vakantieperiode en het feit dat de meeste ploegen toch nog niet op volle toeren draaien. Volgende zaterdag met de eerste ronde van de Beker van België en de week daarop met de eerste kompetitie match wordt het pas echt me nens... In nederlaag groot blijven! Van de zeven deelnemers was de ploeg van Kumtich duide lijk reeds in de verst gevor derde lichamelijke konditie. Ook taktisch draaide het ge smeerd bij de Eva's, die in de twaalf tornooiwedstrijden geen enkel doelpunt inkas- seerden. Dat met Kumtich zal moeten rekening worden ge houden in de titelstrijd, on dervonden de Kamillekes in een midweekse oefenwed strijd die zij met 5-1 van Kum tich verloren. Tot overmaat van ramp kwetste Peggy Van de Maele zich en kon niet deelnemen aan het tornooi. Hopelijk is het ervaren sluit stuk van de Aalsterse defensie er wel bij in de komende bekerwedstrijd tegen Londer zeel. Behalve Paula Bisback, die nog met vakantie is, was de volledige kern van het eerste elftal reeds aanwezig op het tornooi. De A-ploeg kon dan ook beslag leggen op een ver dienstelijke tweede plaats met 19 punten en een doelgemid- delde van 12-2. De B-ploeg kon de glansprestatie van tor- nooiwinst in Nederland niet herhalen en strandde op een Damesvoetbal. Kamillekes Aalst heeft voor het seizoen '89-'90 versterking gezocht bij Meerbeke. V.l.n.r.: Anja Verpaelst, Tanja Desert en Myriam Plancke, die voor één jaar de oranje-blauwe kleuren zullen verdedigen (da). voorlaatste plaats met 6 pun ten en een 3-21 als doelgemid- delde. Triomf en nederlaag liggen in de sport inderdaad dicht bij elkaar, dat hebben ook de allergrootsten reeds onder vonden. In de nederlaag moet men zich echter groot tonen en hard blijven werken om er te komen. Maar de Kamille kes hebben in hun 20-jarig bestaan reeds herhaaldelijk bewezen dat zij ook bij verlies het moreel hoog blijven hou den en er altijd weer in slagen er bovenop te komen. Zij starten de kompetitie 1989-'90 in Eerste Nationale en zullen er ook ditmaal alles aan doen om niet meteen weer een klasse lager te belanden. In het tornooi slaagden zij er alvast in Kumtich in bedwang te houden (0-0) en meteen ook het enige van de totaal 24 te winnen punten te ontfutse len. De wedstrijden werden tot ieders voldoening geleid door het scheidsrechterstrio Walter Verdonck, Luc Van Landuyt en Eddy Levingbird. De inzet van een tiental hard werkende idealisten zorgde voor een kompleet geslaagd tornooi. Doch een speciaal pluimpje verdient toch de toe gewijde terreinverzorger Ro ger Van Schuylenbergh, die twee dagen reeds van 7 uur 's morgens op post was om 'zijn' terrein optimaal te ver zorgen... Een andere onderscheiding verdient het team van Came raclub Videomanie. Emiel De Schrijver, Leander De Bruyn en Freddy Herssens waren de club Videomanie verwezen lijkte ook de drie uren duren de videofilm over Aalst Kar naval 1989. Niet alleen de stoet, maar Alles wat met Vas- telauved te maken heeft: hele duur van het tornooi be- sfeerbeelden, bezoek aan be zig met alle wedstrijden op jaardentehuizen, Voil Jeanet- videoband vast te leggen. On- ten, ajuinworp... middellijk nadien waren die Die film werd in het Kultureel reeds op het scherm te be- Centrum vertoond en te koop wonderen. Vakwerk van aangeboden. 1.200 frank voor formaat! drie uur film, het is een koop- Tussen haakjes: de Camera- je maar de karnavalisten Zaalvoetbaltornooi van Dynamo Sint-Niklaas: de Vitamientjes (Iv). Wielrennen. Bart Peelman, de junior uit Moerzeke, rijdt momenteel weer goed. Hij werd Zaalvoetbaltornooi van Dynamo Sint-Niklaas. De ploeg tweemaal tweede op minder dan een week. Binnenkort zitten de overwinningen er weer in van Stekene (Iv) (vh). kochten slechts zo'n vijftig kopies. Bitter weinig voor de grootste karnavalstad van het land! Wie het damesvoetbaltornooi 1989 van de Kamillekes nog eens in zijn totaliteit opnieuw wil belonen, kan dat nog, evenals enkele topmatchen van vorig seizoen. Tenslotte nog de eindstand van dit tornooi: 1. Kumtich 12 11 0 1 25- 0 23 2. Kamil. A 12 8 1 3 12- 2 19 3. Stolwijk 12 4 5 3 6-12 11 4. Menen 12 3 4 5 5- 5 11 5. Gistel 12 4 6 2 8- 9 10 6. Kamil. B 12 2 8 2 3-21 6 7 Breda 12 0 8 4 0-10 4 C.T. Zaalvoetbaltornooi van Dynamo Sint-Niklaas. Z.V.C. De Sportingers uit Dendermonde (Iv).

De Voorpost | 1989 | | pagina 22