De machtige solo van Johnny Scheerlinck Jan Poppe promoveert met een hoog kwalifikatieattest Dendermondenaar Paul Boel behaalt tweede zege B.W.C.L.- WAOD-wielrennen in Zeveneken De Voorpost - 18.8.1989 - 23 WIELRENNEN Zondag in Sint-Lievens-Houtem C- en D-reeksen Marcel Van Impe en Frans De Mey Er moesten tien ronden ge fietst worden met twee be klimmingen, waaronder de «Ballyberg». Na een vliegen de start werden er snel heel- wat renners naar huis gefietst. Een zeer sterke Van Impe trok er op het laatst alleen vanonder om glansrijk te win nen. Frans De Mey eindigde knap tweede en was meteen de eerste D-renner. Dan arri veerden Frank Veldeman, Van Gestelen en Raoul Ver- braeken, terwijl de rest van het peloton geklopt werd door Van Steerthem, voor Willy Gillis. A- en B-reeksen Freddy Roelekens en Erwin De Rekeneire Na een bliksemstart van Tem merman, die gezelschap kreeg van De Rekeneire, kwam de koers direkt op gang maar na drie ronden was alles te her doen en kregen we talrijke vluchtpogingen zonder suk- ses. Toen echter Roelekens in de aanval ging in gezelschap van August Van Laethem en Ronny Platteeuw, leek dit de goede ontsnapping. Toch kre gen ze eerst gezelschap van Luc Van Der Eecken en later sloot ook de rest van het pelo ton weer aan. In de laatste ronde ontsnapten De Reke neire, Mettepenningen, L. Van Der Eecken met broer André, Filip Poté en Freddy Roelekens. Op amper één ki lometer van het einde wipte Roelekens weg en won licht afgescheiden voor De Reke neire, die Mettepenningen klopte in een lange spurt bergaf met op het laatst nog een bocht. Alles verliep ech ter goed en achter deze zes won Peter Baele de spurt van het peloton. Uitslagen A-reeks: 1. Erwin De Reke neire, 2. Mettepenningen, 3. L. Van Der Eecken, 4. Poté, 5. Baele, 6. Sergoris, 7. W. Paridaens, 8. Ameye, 9. Van De Velde, 10. Vergauwen. B-reeks: 1. Freddy Roele kens, 2. A. Van Der Eecken, 3. Van Laethem, 4. Van Ho len, 5. Van Handenhove, 6. Van De Meirssche, 7. De Kuyper, 8. Dierickx, 9. Ne vens, 10. De Clercq C-reeks: 1. Marcel Van Impe, 2. Van Gestelen, 3. Velde man, 4. Van Steerthem, 5. Gillis, 6. Roels, 7. Van Den Bosche, 8. Verhaegen, 9. De Man, 10. De Bruycker D-reeks: 1. Frans De Mey, 2. Verbraeken, 3. De Clercq, 4. Droesbeke, 5. Beké, 6. De Wolf, 7. Dewattines, 8. Boone, 9. Goossens, 10. D. Sonck Maandag in Lede C- en D-reeks Paul De Wever en Frans De Mey Dit criterium, verreden over 20 ronden met telkens de be klimming van de Keyberg kende een spannend verloop met een climax bij de D-ren- ners in de laatste ronde. Spea ker Franky vertelde voor de micro dat er nog nooit zoveel volk op de Keyberg heeft ge staan. De renners maakten er een mooi spektakel van. Na enkele schermutselingen gin gen Van Steerthem en De Wever aan de haal. Deze twee konden best opschieten met elkaar, verdeelden de premies en spurtten voor de zege. Daarachter vormde zich een groepje van zeven ren ners: Van Den Bossche, Van Impe, Roels, Van Laer, De Man, De Clercq en Goossens. Het peloton volgde op veilige afstand. Met nog amper drie ronden voor de boeg wipten Van Den Bossche en Van Im pe weg en uit het verloren gewaande peloton ontsnapte De Mey. Hij reed niet alleen als een onvervalste kampioen het gat dicht, maar klopte in de spurt ook nog Goossens voor de bloemen. Van sensa tie gesproken! A- en B-reeksen De wielersport heeft te Zele steeds een speciale aantrek kingskracht gehad. De laatste seizoenen was de oogst niet zo denderend. Daar is nu wel enigszins een kentering in ge komen. Verschillende jonge renners manifesteren hun mo gelijkheden. De jongeman uit Zele-Huivelde, Jan Poppe, sedert een week overgestapt naar de liefhebberskategorie, is momenteel de lijsttrekker van de nieuwe Zeelse wieler- lichting. Zijn laatste junioresseizoen was gewoon knap en dat hij wat in zijn mars heeft, bewees hij in de twee wedstrijden die hij in de hoogste jeugdkatego- rie reed. Een vierde en een vijfde plaats betekent dat de aanpassingsperiode van korte duur zal zijn en hij de lijn naar de top zal doortrekken. Jan Poppe blijft met beide voeten op de grond en wordt op een zorgvuldige wijze be geleid door Ronald Van Avermaet, die zijn poulain in toom houdt. De stelregel is dat de opleiding als renner zich over een langere termijn spreidt. De koersen rond de toren worden gemeden en de veelzijdigheid primeert. Las tige parcours zijn de beste leerschool en de slotperiode bij de juniores werd dan ook in die richting opgevat en met veel succes. Bij de juniores reed hij dit seizoen 35 koersen. Hij won zeven koersen en eindigde ze ventien keer bij de eerste vijf. In gans het seizoen gaf hij amper twee keer op. Het juniorespalmares is het bewijsmateriaal dat de 19-ja- rige Zeienaar op de goede weg is. Hij krijgt rustig de tijd om open te bloeien en onder vinding op te doen. Jan Poppe als junior in cijfers, geeft volgende resultaat: Klubkampioenschap Bottela- re: 35 ver., 8e; Brussel-Opwijk: 147 vertr.: 2e; Pepingen: 49 vertr.: 3e; Wambeek: 47 vertr.: 3 Gent-Wevelgem: 186 vertr.: opgave Everbeek: 37 vertr.: 4e; Buggenhout:126 vertr.: 21e; Europaprijs Geraardsbergen: 165 vertr.: 45e; Zele: 51 vertr.: 23e; Hamme: 34e: 7e; Brakel: 37 vertr.: 6e; Kampioenschap van Oost- Vlaanderen Erpe Mere: 186 vertr.: 3e; Kampioenschap van België Merchtem: 118 vertr.: groep Ledegem-Kemmel-Ledegem: 115 vertr.: opgave Eksaarde: 41 vertr.: 2e Klimkoers Muur van Ge raardsbergen: 37 vertr.: Ie Oud Hevelee: 78 vertr. Ie Groot-Bijgaarden: 38 vertr.: 2e Kain: 63 vertr.: Ie Propsektiewedstrijd Seilles: 50 vertr. 14e Parike: 27 vertr.: 4e Opwijk: 50 vertr.: Ie Reningelst. 128 vertr.: 12e Trofee ASLK Ronse: 90 vertr. 21e; Ronde van Vlaanderen: 163 vertr.: 14e Essene: 59 vertr.: 6e; Vossem: 68 vertr.: Ie; Kester-Gooik: 37 vertr.: Ie Erondegem: 58 vertr. 2e; Ster der Juniores: le rit: St.-Gillis-Waas: 107 vertr.: 2e; 2e rit: Wetteren: 107 vertr. 10e; 3e rit: Leeuwergem: 107 vertr.: groep 4e rit: Gavere: 107 vertr.: le; 5e rit: Brakel: 107 vertr.: 13e; 6e rit: finale: Laarne: 107 vertr.: 12e; Eindstand: 2e. Puntenklassement: 3e Ploegenklassement: le. Beno 44 renners kwamen er aan de start voor dertig ronden. Na tien ronden kwam er een eer ste uitval van de Nederlander Antoon Aerts. Hij kreeg twaalf metgezellen in zijn wiel, maar na twee ronden kwam alles opnieuw samen. Na achttien ronden een nieu we uitval van Georges Gery, Antoon Aerts en Carlos De Clercq. Hun liedje duurde ook maar vijf ronden lang want er kwamen tien renners aansluiten. Een ronde later kregen we een nieuwe uitval van Paul Boel, Antoon Aerts en Graham Webb. Deze drie verstonden elkaar zeer goed en bouwden een voorsprong van 40 sekonden uit. In de laatste ronde probeerde Gra ham Webb nog alleen weg te raken maar zijn poging mis lukte, Paul Boel won nipt de sprint voor Webb en Aerts, terwijl Frits De Vos de spurt won van het achtervolgend groepje. 1 Paul Boel, 2. Graham Webb, 3. Antoon Aerts, 4. Frits De Vos, 5. Hubert Van Craynest, 6. Modest Smet, 7. Francois Brouwers, 8. Carlos De Clercq, 9. Gabriël De Meyer, 10. Georges Gery. B-reeks Veertig renners namen de start voor 25 ronden. Van in de tweede ronde ontsnapte Robert Gabert en men zou hem nooit meer terugzien, Halfkoers gingen nog drie renners weg uit het peloton: Victor Wartel. Piet Marchand en Marcel Mortier. Zij kon den niet dichter naderen dan 40 sekonden. Later zou War tel nog uitgeschakeld worden door een valpartij. Met nog vijf ronden voor de boeg reed Gabert voorbij met 45 sekon den voorsprong op het achter volgend tweetal en 1'30 op het peloton. Hij kwam alleen over de eindstreep met 30" voorsprong op Mortier die Marchand klopte voor de tweede plaats en op 2' regelde Karei Smet de sprint voor de vierde plaats. B-reeks: 1. Robert Gabert, 2. Mortier, 3. Marchand, 4. Smet, 5. De Vos, 6. Van Hul, 7. Vermeersch, 8. Wielle, 9. De Boeck, 10. Van Ren- tergem. C-reeks: 1. René Taels, 2. Van Oost, 3. Rombout, 4. De Pauw, 5. Pieters, 6. Verbeke, 7. Verhegge, 8. Verbeke M., 9. Sloek, 10. Truyens. BWCL-wielrennen. De renners tijdens de beklimming van de Ballyberg. We herkennen Bert De Leeuw, Johan Sergoris, Theo Van Handenhove, Paridaens en Van Holen (xl). Wielrennen. Jan Poppe, beloftevol jeugdrenner uit Zele WAOD-Wielrennen. In Zeveneken won Paul Boel uit Dendermonde de A-reeks (xl). Wilfried Paridaens en Freddy Roelekens Deze wedstrijd leek wel een formule 1-race. Vijf ronden lang snoerden de renners over het parcours en toen gingen de kampioenen Roelekens, De Vos en Paridaens zelfs nog harder op de trappers duwen. Drie leiders en de rest kon fietsen om niet gedubbeld te worden. Achteraan ging nog een groepje in de achtervol ging van Van Ransbeeck, Van Gijseghem, Sergoris, Van Der Meersche, Govaert, Coopman en De Coorde. Zij bleven wel voor het peloton BWCL-Wielrennen. Marcel Van Impe won in Houtem de C-reeks en Frans De Mey de maar naderden geen sekonde D-reeks (xl). op de leiders. Even sensatie nog toen vooraan De Vos zijn beide gezellen moest laten gaan! In de spurt werd het wroeten tot op de meet en een miniem winstverschil voor Roelekens. Van Ransbeeck, Van Gijseghem en Van Der Meerssche waren de volgende renners, terwijl Sergoris de rest van de groep klopte. Dit staat al vast: wie er volgend jaar zin in heeft moet op de Keyberg staan. Spektakel ge waarborgd! Uitslagen A-reeks: 1. Wilfried Pari daens, 2. De Vos, 3. Van Ransbeeck, 4. Van Gijse ghem, 5. Sergoris, 6. Go vaert, 7. Coopman, 8. De Coorde, 9. L. Van Der Eec ken, 10. Baele. B-reeks: 1. Freddy Roele kens, 2. Van De Meirssche, 3. Van Holen, 4. Van Handen hove, 5. A. Van Der Eecken, 6. Van Den Abbeele, 7. De Winne, 8. De Kuyper, 9. Van Der Helst, 10. Tuypens. C-reeks: 1. Paul De Wever, 2. Van Steerthem, 3. Van Den Bossche, 4. Van Impe, 5. Roels, 6. Van Laer, 7. De Man, 8. G. Sonck, 9. Cob- baut, 10. Moorthamer D-reeks: 1. Frans De Mey, 2. Goossens, 3. De Clercq, 4. Becké, 5. De Rijbel, 7. Van Impe, 8. Nuel, 9. D. Sonck, 10. De Paepe. Dinsdag in Sint-Lievens-Houtem C- en D-reeksen René De Bruycker en Roger Van HufTel Met een vroege uitval van Fred «Calvados» Neyts was er direkt leven in de brouwerij. Roger Tanckeré en Pierre De Watines trokken met hem mee. Dit trio fietste algauw 30 sekonden voorsprong bijeen. Toen achteraan de grote ka nonnen zich melden smolt die voorsprong als sneeuw voor de zon. Toen probeerde Willy Roels het alleen en hij kreeg nadien gezelschap van Van Steerthem, De Bruycker, Veldeman, De Wever, Van Impe, e.a. Toen iedereen dacht dat deze mannen voor op zouden blijven kwam de rest weer aansluiten onder im puls van Roger Van Huffel, René De Bruycker, Michel Dubois, Johnny De Paepe en Pierre De Watines, die als laatste man aansloot. Deze zes bleven dan toch voorop en het was De Bruycker die zijn eerste bloementuil behaalde, voor Frank Veldeman, die in de bocht voor de aankomst niet teveel risico durfde ne men en zijn zegekans zag voorbijgaan. A- en B-reeksen Rudy Amay en Johnny Scheerlinck Johnny Scheerlinck heeft er een waar festijn van gemaakt en in de laatste vijf ronden iedereen in vervoering ge bracht. Na de gebruikelijke schermutselingen een uitval van Wilfried Paridaens en Marc Schoonjans, die het een paar ronden volhielden maar onder druk van Patrick Van Renterghem en De Mits terug in de gelederen moesten, kre gen we een ontsnapping van een achttal. Van Renterghem sleurde opnieuw alles bijeen. Toen ging Scheerlinck er al leen vandoor met nog vijf ronden voor de boeg, telkens de Ballyberg en een stevige wind, kreeg hij van niemand enig krediet. Theo Van Han denhove en Rudy Amay gin gen er achter. Zij zagen hem zeventig meter voor hen uit rijden en toen bleven ze han gen. De kloof werd opnieuw groter en Scheerlinck hield vol! Hij werd de grote triom fator met achter zich Theo Van Handenhove op zo'n 100 BWCL-wielrennen. Peter Baele won de sprint van de groep, voor Johnny Van Holen en August Van Laethem (xl). BWCL-Wielrennen. De beklimming van de Ballyberg. Aan de leiding de latere winnaar De Rekeneire, voor Mare Schoonjans, Rony Mettepenningen en August Van Laethem (xl). BWCL-Wielrennen. Freddy Roelekens won de B-reeks in Sint-Lievens-Houtem, terwijl Erwin De Rekeneire de A-reeks won (xl). meter en daarachter Rudy Amay, winnaar van de A- reeks. Kort daarop arriveerde Luc Van Der Eecken en Geert D'Hondt, dan Johnny Dierickx en het peleton, waarvan de sprint gewonnen werd door Patrick Van Ren terghem voor Freddy Roele kens. Uitslag A-reeks: 1. Rudy Amay, 2. L. Van Der Eecken, 3. D'Hondt, 4. Franceus, 5. Mettepenningen, 6. De Vos, 7. Platteeuw, 8. Ryde, 9. W. Paridaens, 10. Sergoris. B-reeks: 1. Johnny Scheer linck, 2. Van Handenhove, 3. Dierickx, 4. Van Renter ghem, 5. Roelekens, 6. Tas, 7. Van Der Helst, 8. Van De Meirssche, 9. De Kuyper, 10. De Winne C-reeks: 1. René De Bruy cker, 2. Veldeman, 3. Du bois, 4. Van Laer, 5. Van Steerthem, 6. De Wever, 7. De Backer, 8. Roels, 9. Bie, 10. Cassiman. D-reeks: 1. Roger Van Huf fel, 2. De Paepe, 3. De Wati nes, 4. Droesbeke, 5. De Wolf, 6. Van Den Hoecke, 7. Tanckeré, 8. Boone. 9. De Mesmaecker, 10. De Mey. Volgende wedstrijden Zaterdag in Wetteren, Kapel- lestraat, lagere school, eerste start te 14 u. Zondag in Asse, brandweer- arsenaal, zaal 't Smis, eerste start te 14 u.

De Voorpost | 1989 | | pagina 23