Dugene breekt bijna uurrekord fietsen op rollen in Bazel Gaston Hoskens geklopt door Erik Van Landeghem Het neusje van de zalm voor wielertoeristen De Sportdienst van Lokeren gaat op sportkamp in Frankrijk Derde reunierit van de Steendoodtrappers in Temse Op 10 september van Monschau naar Sint-Niklaas Marco Smet en Roger Hoof laureaten te Temse W.A.O.D.-wielrennen 24 - 18.8 1989 De Voorpost CAWP&W] T>EïHj|g WIELRENNEN Het organiserend trio Luc De Rijck, Jef Vermeiren en Erik Westelinck, tevens fervente aanhangers van het steen- doodtrappen, kreeg in samen werking met de W.A.O.D. afdeling Waasland negentien renners te verwelkomen op hun derde reünie wedstrijd. Op het vertrouwde parcours door drie gemeenten zijnde Beveren, Kruibeke en Temse stonden dan ook 20 seinge vers opgesteld om deze nu officiële koers in goede banen te leiden. Eén seingever méér dus dan de renners, zodat de veiligheid gewaarborgd was. Top-favoriet voor deze wed strijd was natuurlijk de Tem- sese eerste schepen Luc De Rijck die voor het laatst in deze voor hem vertrouwde koers voorbij zijn woning in de Steendonckstraat zou fiet sen. Een prikkel die kon tel len dus. Maar natuurlijk wa ren er buiten De Rijck nog andere kapers op de kust zoals Erik Westelinck, Jef Vermeiren, Gaston Hoskens en gebr. Hoof en Erik Van Landeghem. Afwezig évenwei dienden vol gende namen genoteerd: Jef Brijs, Pieter De Mayer, Raoul De Graef en Johny Buytaert. Zij hadden last van 'koerskoorts' want voor het eerst sinds hun bestaan dien de men nu officieel in regel te zijn. Hetgeen betekende dat naast koershandschoentjes en drinkbus ook de valhelm ver plicht werd evenals het rug nummer. De wedstrijd dan. De eerste twee ronden dienden net als in het bekende Sterrebeek achter de auto afgelegd te worden. Bij wijze van opwar ming. Eens de auto evenwel naar een vierde versnelling greep haakten de renners af om zes volle ronden alleen de last van de koers op de schou ders te nemen. Aanvankelijk bleef het peloton mooi samen tot het opgeschrikt werd door de klapband van Cartoonist Tony Van Drom. De volgwa- gen van het Van Drom-team was niet onmiddellijk in de buurt en zo valt te verklaren waarom deze anders getalen teerde renner slechts óp de 19de en laatste plaats ein digde. Van Drom moest dus ver huisd worden naar de bezem wagen en het was toen net alsof Gaston Hoskens zich in zijn sas voelde. Hij deed een knappe ontsnapping tot stand komen, waarin hij werd ver gezeld van Roger Hoof en Erik Van Landeghem. Drie favorieten aan de haal dus terwijl achter hen het hele peloton als het ware verbrok kelde. Negen renners gingen in de tegenaanval op zoek naar de drie koplopers. Wal ter Pijl, Freddy Hoof (stopte af voor broerlief), Luc De Rijck, Erik Westelinck, Luc Gosselin, Marc Gerlo, Freddy Muylaert, Julien Lijssens en Jef Vermeiren reden wat ze konden maar de verstandhou ding bleek toch niet altijd even goed te zijn. Heel wat berekeningen werden dan ook gemaakt, want Walter Pijl bleek niet snel te zijn zoals zijn naam aangaf en ook Jef Vermeiren zal nooit een touretappe op zijn naam we ten te schrijven na een mas saspurt. Beiden probeerden dan ook in hun eentje het 'gat' dient te rijden naar de koplopers maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Pijl slaagde daar wel eventjes in maar onder tussen waren we la in de laat ste ronde beland en probeer- Wielrennen. Burgemeester Van Riet komt de deelnemers Temse, even moed inspreken (dw). WIELERTOERISME aan de wedstrijd, georganiseerd door de Sneldoodtrappers uit Wielrennen. Zeer veel belangstelling voor de poging om het wereldrekord op rollen te breken (dw). de bij de koplopers Roger Hoof op zijn beurt er vanon der te muizen. Gaston Hos kens liet evenwel niet begaan en we kregen dus een spurt met drie. Een vermoeide Hoof speelde niet mee maar de in Beveren wonende archi- tekt Erik Van Landeghem te kende de kortste weg uit naar de streep en daar moest Gas ton Hoskens zich bij neer leggen. Enkele ogenblikken later was het dan Walter Pijl die toch nog vierde werd, licht afge scheiden voor Freddy Hoof die de spurt van de achtervol gers won voor Luc De Rijck en Erik Westelinck. Traditiegetrouw werden dan 's avonds bij een gezellig sa menzijn de prijzen verdeeld onder de deelnemers die al goed gerecupereerd leken. Op de vraag of de wedstrijd nu volgend jaar zijn verloop zal kennen in .en rond het centrum van Temse kon orga nisator De Rijcke nog geen commentaar geven.... 1. Erik Van Landeghem, 2. Wielrennen. Het erepodium na de koers in Temse-Velle samen met schepen Luc De Rijck (dw). Gaston Hoskens, 3. Roger Hoof, 4. Walter Pijl op enkele meters, 5. Freddy Hoof op iets meer meters, 6. Luc De Rijck, 7. Erik Westelinck, 8. Luc Gosselin, 9. Mare Gerlo, 10. Freddy Muylaert, 11. Ju lien Lijssens, 12. Jef Vermei ren, 13. Erwin Van Geyte, 14. Marcel Verhelst, 15. Eddy Verhulst, 16. Ludo Vinger- hoets, 17. Julien Riské, 18. Etienne Van Doorselaer, 19. Tony Van Drom Mare Stevelinck Steendoodtrappers in Temse. De spurt voor de eerste plaats werd gewonnen door Van Landeghem, voor Hos kens (ms). Half augustus is het wijkker- mis in Bazel. Dit jaar werd er een speciale klemtoon op ge legd door wielertoerist Eugè- ne Michieisen uit Bazel. Hij wilde immers het voorbije weekend het werelduurre- kord fietsen op rollen aanval len. In een feesttent tegen over café Trefpunt in de Hoogstraat te Bazel was de spanning te snijden. Ex-wiel renner Rony Van de Vijver had voor Eugène een speciale fiets ontworpen. Zo bestond de fiets uit een ossekopstuur, twee volle wielen, een ver snelling met vooraan 114 tan den en achteraan een tand wiel van 7 tanden. Een ver plaatsing van 34,67 meter per omwenteling werd mogelijk. Eugène, die deze maand pas 42 jaar wordt, behaalde een gemiddelde snelheid van Wielrennen. Eugène staat recht op de trappers. De laatste dertig sekonden zijn begonnen 173km en 55 m per uur. Zijn (dw). streefdoel was 190 km per uur. 'Het Guinesbook of Re cords' vermeldt momenteel een wereldrecord van 174 km per uur. Dit werd onlangs nog verbeterd door Jean Staldeur uit Blaasveld met 180 km en 500 m. Dit werd niet gehomo logeerd. De laatste tijd nam de voorbereiding voor het of ficieel uurrekord praktisch al de vrije tijd van Eugène in beslag. Zo was hij van bij het begin van het nieuwe wieler- seizoen iedere zaterdag en zondag op de baan voor een trip van 80 km. Ook andere wielerklassiekers stonden op zijn agenda. Eugène is ook aangesloten bij W.T.C. Hoogstraat in Bazel. Eugène Michieisen is electricien in een koeltechnisch bedrijf. Hij is gehuwd met Florence Ost. Zij hebben twee dochters, An en Heidi. Sinds 1975 wonen zei. In zijn jeugd ging Eugène geregeld boogschieten. Door i een toevallige ontmoeting met enkele wielertoeristen j kreeg hij ook die smaak te pakken. De jury bestond uit burge- meester De Nert, Guy Roos- I sen en Rony Van de Vijver. Gedurende één uur werd Eu- i géne luidruchtig aangemoe- digd door een overvolle tent. j Via een video kon men alles goed volgen. Eugène, die bui ten de tent op een podium stond, werd van dichtbij ge volgd door zijn kinesist. Vooral toen de zweetdrup- peld duidelijk zichtbaar wer den steeg de spanning. Ook de laatste minuten volgden zijn vrouw .en kinderen van nabij. Na afloop zei Eugène dat hij het niet opgeeft en nog beter zal doen naar de 180 km per uur toe. De waarde van wielerklassiekers tegenover elkaar afme ten is vrijwel onmogelijk omdat de waaier van het aangebondene zeer breed is en elke klassieker zijn speci fieke eisen stelt en zijn eigen karakter heeft. Maar ongetwijfeld is Monschau-Sint-Niklaas de meest tot de verbeelding sprekende wegklassieker voor wielertoe risten. Deze klassieker heeft een eigen imago opgebouwd en is een toporganisatie op wielertoeristisch gebied. Hij staat nu al enkele weken in de aktualiteit. Het steeds stijgend aantal deelnemers (548 in 1988) wijst erop dat door de organisatoren gebruikte formule goed aanslaat. Wat het speciaal maakt De wegklassieker Monschau-St.-Niklaas, die men even goed de "kastelenroute" zou kunnen noemen omdat er niet minder dan 32 kastelen of rivieren langs het traject staan, situeert zich vooral in het noordelijk gedeelte van ons land. Vertrekkend vanuit het wondermooie dal van de Sur (Monschau) wordt onmiddelijk het dak van België (Hoge Venen, Botrange en Baraqie Michel) onder de wielen geschoven. Verder gaat het over de berg van Eben Emaal (stijging 10%) wie steile hellingen, haarspeldboch ten en lange afdalingen naar Sint-Niklaas toe, de hoofd stad van het Waasland. Eerst moeten de deelnemers echter nog een flinke brok kasseien verteren. Na de aankomst kan men zich goed verfrissen in de was-en douchezaal (warm en koud water beschikbaar) en genieten van wat de organisatoren aanbieden. Tijdens de wegklassieker zijn er vier gekende kontroleposten en één geheime. Op elk van die posten wordt iets lekkers aangeboden. Na aankomst wordt aan elke deelnemer die de 260 km rond maakte een exklusief brevet overhandigd, gemaakt door een Wase kunstenaar. Vermelden we nog dat het fraaie parcours helemaal afgepijld is. Grote sportavond Op 15 december heeft dan een grote sportavond plaats, waarop de meest verdienstelijke deelnemers aan Mon- schau-St. Niklaas zullen gehuldigd worden. We denken dan vooral aan de oudste deelnemer, de grootste groep, de eerste dime, de van verst komende, enzomeer. Bovendien is er een nieuwigheid, nl. de uitreiking van de Gouden Cup. Praktische schikkingen De toeristische rit gaat van Monschau naar Sint-Niklaas over een afstand van 260 km. Het vertrek is vrij tussen 6 en 7 uur 's morgens op zondag 10 september op Parkplatz Burgau aan het water. Het inschrijvingsgeld bedraagt 150 bfr. (versnaperingen inbegrepen). Het parcours wordt vol ledig afgepijld en onze fotografen zijn paraat om mooie dia's te maken, die dan getoond worden tijdens de sportavond. Men kan door een zelf ingelegde autocar naar Monschau gebracht worden tegen de civiele prijs van 900 bfr, inschrijving inbegrepen. Wie meer inlichtingen wenst kan terecht bij 'De Wase Wielertoeristen', Kalkstraat 5, 2700 Sint-Niklaas of bij Jozef Baert, Hertjen 186, 2700 Sint-Niklaas, tel. 03/778.17.88 en Freddy Van Vlierber- gen, Vlasrootstraat 80, 2778 Sint-Pauwels, tel. 03/ Vrijdagavond streek het W.A.O.D. legioen neer te Temse Veile. Op het pro gramma stonden twee wed strijden. Een voor inwoners van Temse en een voor de jongens die houden van het grotere werk. De wedstrijd voor de Temsenaars was een kolfje naar de hand van Ro ger Hoof. Deze ex-renner kwam afgescheiden binnen voor Luc Van Raemdonck terwijl Gaston Hoskens ook een oud-prof eervol beslag legde op een derde plaats. De wedstrijd voor de W.A.O.D. Liefhebbers ken de een eerder saai verloop want al snel gingen acht ren ners aan de haal en die zou den het koersverloop bepa len. In een spurt met acht was het Marco Smet uit Beveren die zijn zoveelste bloemtuil van het seizoen veroverde voor Patrick Van Renterghem en de zuid Afrikaan Alan Van Herden. Verder ereplaatsen waren er voor Marc Cock, Patrick Bolssens, Van Paemel en Borggraef. De spurt voor de negende plaats werd ten slotte gewonnen door Patrick Van Wetter die aan een mooie come back toe is. Van 9 tot 17 september organiseert de stedelijke sport dienst van Lokeren een buitenlands sportkamp in het natuurreservaat van «Les gorges de l'Ardèche». Stand plaats is Vallon-Pont-d'Arc. Gedurende dit avontuurlijk sportkamp zullen volgende aktiviteiten aan bod komen: initiaties kajak en cano, dagtochten kajak, cano, mountain-bike en bergwandelen. Dit alles zal starten op beginnelingenniveau zodat geen bijzondere ervaring vereist is. Zowel pas-afgestudeerden als volwassenen kunnen hier aan deelnemen. De afvaart van de Ardèche bedraagt 36 km. Deze heldere en visrijke rivier biedt een afwisseling van vlak water en turbulente stukjes wild water welke onder begeleiding probleemloos afgevaren worden. De omgeving van Vallon-Pont-d'Arc is van een onvergelij kbare wilde schoonheid en biedt enorme mogelijkheden voor votttochten en bergfietsen. Tijdens het zomerverlof is deze streek een echte pleister plaats voor het toerisme. In september daarentegen keert de rust er terug en kan er echt genoten worden van natuur en sport. Wie nog geen plannen heeft voor september'en deze periode op een zinvolle gezonde manier wil doorbrengen krijgt hier een unieke kans. De deelnameprijs bedraagt 10.000 fr. (overnachting, maaltijden, lesgeven, reisplus- verzekering, huur en transport materiaal en de dagaktivi- teiten zijn in de prijs inbegrepen). De reis heen en terug is op eigen kosten (kan kostende- lend met de andere deelnemers geregeld worden!) Inschrijven kan op de stedelijke sportdienst in sporthal of zwembad, Sportlaan 2-3, 9100 Lokcren, tel. 48.68.46 of 48.31.99 mits betaling van een voorschot van 2500 fr.

De Voorpost | 1989 | | pagina 24