Kaatsen in Kastel Mannen van Oud-Gemeentehuis winnen attraktief Sint-Rochustornooi te Wieze. Kaatsoverzicht Toyota blijft overeind Kaatskalender De Voorpost - 18.8.1989 - 25 jpy.ïbViJ Het 11de ziftkaatsspel, dat tij dens het halfoogstweekend door de Leo's op het Wieze- plein ingericht werd kende an dermaal een moi sukses. Er was immers een ruime belang stelling, wat blijkt uit het groot aantal deelnemende ploegen uit eigen midden, de vele opgekomen kaatsvrien- den, en evenzeer uit het feit dat door een plaatselijk meu belbedrijf - Top Stijl - een gloednieuw kaatszift - een getrouwe kopij van het origi- neel uit het St. Salvator ker karchief - vervaardigd en aan de inrichters geschonken werd. Tussen haakjes, dit driepotig lindehouten sier- stoeltje, met helend snaren- vlak is een handmade juweelt je met de in reliëf bewerkte benaming: «St. Rochus-Wie- ze» en «Leo's 1989». Kunst- en ziftwerk Het tornooi, waaraan niet minder dan 10 plaatselijke ploegen deelnamen kende een ludiek, zonnig en attraktief verloop. Het begon al op zaterdag 12 oogst met de spectakukaire openingslutte tussen de spe lers uit de «Dikke Eik» en de Leo's. Uitslag: 5-10. Verder werd nog de hand schoen opgenomen tussen Wieze Sortief en C,HIRO OLB (10-0) en de Mesopota- miërs (uit het Midden-Oosten op bezoek in het Gildenhuis) en de Kapio's (10-2) De ziftin gen van zondag 13 oogst gaven volgende resultaten: Pittekens (met Dirk Putteman als uiblin- ker) - Oud-gemeentehuis (7- 10). Ajuin - Kallewietereirs (0-10); Leo's - Wieze Sortief (1-10); Mesopotamiërs - Kal lewietereirs (10-9). Bij deze hoogspanningswed strijd zagen we veel mooie bal wisselingen. Als extra sportie ve uitschieter vermeden we het spontaan zelf toegeven van een door niemand gezien «quinze» door Luc Van Mol, die om zijn fairplay door het KAATSEN ganse dorp op een daverend applaus onthaald werd. Op die memorabele zondag werd voor de eerste keer in de St. Rochusgeschiedenis een lutte tussen dames betwist. Het werd een leuk ploegen- duel tussen de zusjes Van Steen, nipt(6-5) gewonnen door de Biekes van Ann, af- schoon Anja (van de Sloeber- kes) de meeste ballen over- keerde. Voor deze amusante lutte vermelden we dat Etien- ne Van Driessche, als scheids rechter, schepen Luc De Wael en Paul Scheirlinckx als kaats- vvieze. ue jinaiisien van ae zijiKaaising fgav). zetters en Kurt Guns aan de micro het beste van zichzelf gaven om het spannend ge beuren zo nodig nog wat bij te kleuren. Vanwege het Rita-lermis co mité werden de 10 vrouwelijke deelnemers met een weelderi ge ruiker St. Rochusbloemen bedacht. Wat 'n mooie at tentie! In de wedstrijd voor «Oude Gloriën» moesten de vetera nen van meester Jean Van Strijthem en ouderdomsdeken Marcel Cleemput met 5-7 cij fers de duimen leggen tegen de kleppers Frans Sanders, Jo- han Van Lysebeth, Hubert Van Caeckenberghe en Cie. Op halfoogst dinsdag zou ech ter het uur van de waarheid slaan. Vooreersr werden vol gende schiftingen afgewerkt: OLB - Dikke Eik (6-10). Kapio's - Pittekens (10-9); Oud-geemntehuis - Ajuin (10- 1). De troosting tussen de Meso's en Rooiense Kallewie tereirs gaf een 5-5 gelijkstand, na het voortijdig beëindigefi van de lutte om het tijdschema te respecteren. Deze kamp om de 3de en 4de plaats werd een echt ludieke bedoening van «Kaatsen om te kaatsen» en dit in een bijzonder tenue waarbij de mannetjes van Pe ter Pessemier in vrouwen klederen tussen het krijt kwamen. In een spetterende finale kwa men dan volgende vijftallen in de arena: Voor Oud-Gemeen tehuis: Remi Caudron, Dirk H,euvincl, Gilbert De Wolf, danny Matthys en Ronny Van Biesen. Als Wieze-Sportief jongens: Mare Peirlinck, An- dré De Smet, Jan Lissens, Pe ter Cami en Etienne De Smet. Deze eindwedstrijd die door de kraks van het Oud-ge- meentehuis met 12-8 gewon nen werd kende een weelde van mooie speelfazen met een groot aantal overgekeerde Wieze. Zo ziet kaatsen op het zift eruit (gdv). ballen. Na deze hoogstaande finale zal de mooie St. Rochus wisseltrofee op zijn minst voor een jaartje ergens in de scha duw van de St. Salvatortoren geherbergd worden. Ereprijzen Het is een loffelijke gewoonte om telkenjare bijzondere prij zen te schenken en deze atten ties worden toegekend naar ongewone leuke criteria, zoals kledij, presence op het plein, kontakt met de supporters e.a.m. Zo werd de «Leo-koe» toege kend aan de Kallewietereirs omwille van hun verklede show en ambiance tijdens de troosting. De zilveren bal ging naar de Mesopotamiërs im hun fantas tische wedstrijd tegen de Kal lewietereirs. Het kwam echt op één «15» aan, wand de Meso's wonnen na een spekta- kulaire gelijkstand van 9-9 en 40 gelijk. Om zijn autenthieke mentali teit van St. Rochuskaatser kreg Peter Pessemier de gou den bal, terwijl Patripk Van Landuyt, om zijn prachtige prestatie als niet-kaatser de gouden handschoen in ontvan gst mocht nemen. Iemand die al 14 jaar onafge broken belangloos en deskun dig de wedstrijden leidt ver diende, en kreeg ook een spe ciale trofee... Proficiat dus voor Willy Bruylandt. Tussen haakjes vermelden we toch ook het puik en humoristisch microwerk van André Cami. En dan was er nog een bij zondere prijs voor de «Zwever van eerste klas» Francois Ledegen, die om zijn herhaal delijk «plongeren» op de dor- psasfalt - liever bloed dan doorlaten! - met een pittig be- schermmatje bedacht werd. Vermoedelijk om het volgend tornooi zonder lijfsgevaar te kunnen aanpakken. Nog even een slotbeschou wing. Het 11de St. Rochustor- nooi was echt een volks, zonni ge (wat een weer!) en dus zeer aantrekkelijke sportmanife statie. We stellen vast dat de trend om steeds meer en meer ploegen van niet-kaatsers voor het tornooi te vormen zich verder doorzet, en tevens dat ook de publieke belangstelling van jaar tot jaar crescendo gaat. Toch wel een hart onder de kaatsriem van de inrichters.! J. Van Landuyt. Hogere Hl 20.8.1989 15.00 Denderbelle - Wieze Opstal - Baasrode Heme - Idegem Zandbergen - Kase! Welle - Terjoden 19.8.1989 15.00 Tollembeek-Okegem 18.8.1989 17.00 Tollembeek-Kastel Bevordering 20.8.1989 15.00 Denderzonen - Baardegem Duvel Willebr.-Kastel Rap en Vlug Herdersem - Kerksken Merchtem-Hoke Erembodegem Zele Duimen - Moorsel Adec Baasrode - Hamme Zogge Lagere 1 en II 19.8.1989 15.00 Opwijk - Baasrode 20.8.1989 15.00 Aalst - Baasrode Brussegem - Hamme St. Anna Buggenhout - Haaltert Wieze -Vliegende Bal Nieuwer- kerken VBR Opwijk - Gijzegem Opwijk - Puurs Merchtem is vrij Tornooi te Denderbelle 21.8.1989 15.00 Dorpsplein Denderbelle Hogere III Kastel Rap en Vlug 15 Opstal Belote 10 Ruststand 84. Een voor een zaterdag talrijk opgekomen publiek heeft kunnen genieten van een hoogstaande en geanimeerde wedstrijd. Voortdurende hef tige over en weer gaande bal wisselingen lokten applaus uit bij de liefhebbers. Kastel nam gewoongetrouw een sterke start, vooral onder impuls van Vernimmen en Van Duysen. De thuisploeg liep via 6-2 uit tot een 84 bij de rust. Onmiddellijk na de rust was het hetzelfde spelbeeld. Een autoritair en sterk akterend Kastel liep tegen een verbeten en nooit afgevend Opstal. Er werd voor iedere vijftien ge vochten. Op dat ogenblik brak bij Vqrnimmen en Van Duysen de veer. De doorge voerde wissels met Wielandt op grootmidden en Van der Stricht op achterman rendeer den wel, maar de wissel die Opstal uitvoerde met Verma- chelen rendeerde nog beter. Deze speler keerde een ver bluffend spel en Opstal kwam oprukken. Eerst bij een 11-7 stand, tevreden met een punt... Maar dan dreigend via 11-8 en 11-9 en 12-10. Pas dan kon Kastel verdiend uit maken. De beste spelers bij Kastel: Tijdens de eerste helft waren dat Vernimmen en Van Duy sen. Over de hele wedstrijd beschouwd kwamen Wielandt en Van der Stricht als beste spelers uit de bus. De sterke, haast niet te keren opslag van deze laatste vormde een zwaar probleem voor de be zoekers. Bij Opstal was Rob bie Seghers samen met Ver- machelen de uitblinkers. Digest Afgeleverde ballen: Kastel 11, Opstal 17. Overgekeerde ballen: Kastel 7, Opstal 7. Klassement: Het ging hier om een inhaal wedstrijd. Kastel komt met deze overwinning weer op twee punten van leider VA Baasrode. Hogere III Kastel Rap en Vlug 15 Okegem 8 Ruststand: 8-2. Gewoontegetrouw startte Hogere III Denderbelle 13 Tollembeek 15 Na een paleisrevolutie in de schoot van Club XV, gevolgd door het ontslag van voorzit ter Germain De Ridder, heeft nare gevolgen gehad voor de ploeg uit Denderbelle. Ach terman Frank De Ridder, die ermee dreigde eveneens te zullen stoppen, werd wel overhaald en vatte de wed strijd aan als bankzitter. Iven De Kinder geeft als achter man een uitstekende wed strijd vertolkt, terwijl Peter De Smedt en Danny De Co- ninck ondermaats bleven. De Coninck was zo vermoeid, dat hij naar de bank geroepen werd en dat De Ridder op het terrein verscheen. Denderbel le nam het eerst een voor sprong met 4-0, maar werd nadien ingehaald. Door deze nederlaag blijft Denderbelle in de degradatiezone, zodat de volgende wedstrijd tegen Wieze alleen maar aan belang kan winnen. De derby kan alleen de kijklustigen maar meer genoegen verschaffen. Lagere I en II Opwijk 15 Vliegende Bal Nieuwerkerken 13 ruststand 8-5 In de beginfase was de wed strijd gelijkopgaand, zodat de rust werd ingegaan met een 8- 5 stand. Tijdens de tweede helft van de wedstrijd dicht ten de bezoekers de kloof, nadat Van der wveken en Cooreman hun opslagspel wonnen: 8-7. Tot tweemaal toe kwamen beide ploegen op gelijke hoogte bij 9-9 en na 0- 40 gewonnen opslagspel van Van der Veken nog een keer bij 12-12. Sonck bracht zijn ploeg op 14-13. Tijdens de rust werd besloten Borremans in plaats van Goossens in te schakelen. Bij de bezoekers behoorden Denis, Van der Veken en Borremans tot de betere spe lers, terwijl bij de thuisploeg Pascal Bessens er met kop en schouders bovenuitstak. Negen spelen werden beslecht bij 40-40, waarvan er amper drie naar de gastheren gingen. Kastel weer als beste. Er werd bij de aanvang van de wed strijd zeer sterk gespeeld, met De Clercq op grootmidden in plaats van Vernimmen. Het jonge keerdersduo Van Duysen-De Clercq deed het zeer goed en na een 1-1 stand, waar Vander Stricht bij 40-40 een bal over (maar nipt bui ten) leverde, ging Kastel in een ruk door. Het werd in een wip 8-2 bij de rust. Opnieuw konden de suppor ters van een driepuntenover winning beginnen te dromen, maar bij een 13-4 stand was De Clercq door zijn beste krachten heen. Coach Steels diende zijn ploegopstelling te wijzigen. Dat bracht de ploeg voor enige tijd uit kadans en Okegem kon hiervan gebruik maken om langs Van Daele terug te komen tot 13-6 en bij 14-6 en 40-40 het beoogde punt pakken. Rudi Getteman speelde de gehele wedstrijd onder ni veau, maar zou met een paar overgekeerde ballen een be hoorlijk aandeel hebben in het punt van zijn ploeg. Op nieuw kon de thuisploeg haar evenwicht vinden maar het overwicht in alle spelonderde- len kon echter door Kastel niet in een driepuntenover winning omgezet worden. Digest Afgeleverde ballen: Kastel 12, Okegem 18. Overgekeerde ballen: Kastel 8, Okegem 6. Overgeleverde ballen: Kastel 1, Okegem 0. Beste spelers: Bij Kastel wa ren het weer Wielandt en Van der Stricht, die over een gehe le wedstrijd uitstekend werk geleverd hebben. Goed bijge staan door de keerders Van Duysen, Vernimmen en De Clercq. Beste speler bij Okegem was ongetwijfeld Stefan Van Dae le, die samen met Cardoen voor het munt zorgde. Kadetten Kastel Rap en Vlug Hamme St. Anna Voor de laatste kompetitie wedstrijd hadden een paar Kastelse kadetten hun kat ge stuurd. Coach Ringoot diende dan ook een beroep te doen op enkele miniemen. Deze vervulden hun plicht meer dan behoorlijk en ze ver plichtten Hamme St. Anna tot zware inspanningen. In het begin van de partij was een gelijkopgaande strijd met een lichte voorsprong voor Hamme. Gaandeweg kwam Kastel onder stoom en won bijgevolg vlot en met afgete kende cijfers. Miniemen Zele Durmen 5 Kastel Rap en Vlug 10 Het vrij winderige weertje lag aan de basis van nogal wat buitengeslagen ballen. Vooral de sterke Kastelse opslagen leden hieronder. Een weinig weerstand biedende Zeelse ploeg slaagde er zo in toch een punt thuis te houden. Bij Kastel was Guy De Clercq, naast Jimmy Van den Broeck aan de koord de meest klaarkijkende speler. Een verdiende zege. Overgekeerde ballen: Vlie gende Bal Nieuwerkerken met Van der Veken, Sonck en Cooreman Opwijk: 10 ballen overge- keerd. Vliegende bal Neiuwkerkerken 15 Merchtem 1 ruststand 8-0 Merchtem slaagde erin zo maar eventjes 24 ballen af te leveren tegen amper zes voor de thuisploeg. Vliegende Bal kwam zo zonder enige moeite met 8-0 voor. Bij de gastheren moest De Vulder inspringen voor een van de twee vakan tiegangers in de ploeg. Er was amper sprake van een wed strijd, want slechts twee spe len kregen hun beslag op 40- 40. Nieuwerkerken ligt gebrand op de wedstrijd tegen Wieze, waar Van der Veken vorig jaar zijn netten opgeslagen had. Hopelijk worden de Aal- sterse spelers niet overmand door zenuwen en wordt het een sportieve strijd. Moge de beste winnen! Deze keer ging de aandacht naar de ontmoeting tussen Toyota en Euro-Trucks de be tere ploegen uit de reeks waarvan alleen Toyota nog een kans maakt om de leider VAG Mijs een voetje te lich ten. Toyota bleef overeind. Een ander opvallend resultaat was de eerste overwinning van 't Geemzicht weliswaar tegen het zwakke Ons Ver maak. Maar een eerste over winning doet toch altijd deugd. Wembley II deed ook een grote zaak door Corner- boys in eigen vesting te ver slaan. TOYOTA 12 EURO TRUCKS 8 De bezoekers hebben een flinke weerstand geboden aan de lokalen die moesten win nen om nog een titelkans te hebben. Ze hebben het ge daan, ook al bleef de bezoe ker geweldig aandringen. Het is zeer spannend geweest. De lokalen met hun beste samen stelling stonden in de eerste helft al voortdurend onder druk van de bezoekers langs Van Der Stockt en De Schrij ver. Stilaan veroverde Euro- Trucks het intiatief en half weg wedstrijd hadden ze zelfs al een kleine voorsprong ge nomen 4-6. In de tweede helft beterde het fors bij de lokalen die onder leiding van Louis Colman stilaan op gelijke hoogte kwamen. Dan pas brokkelde bij Euro Trucks hun weerstand iets af. Voor de plaatselijken de ideale kans om meteen de bezoekers op een achterstand te dwin gen die ze nooit meer konden ophalen. Een verdiende loka le zege. CORNERBOYS 8 WEMBLEY II 12 De ploeg van het Twee Brug- genplein vond tegen een goed spelend Wembley II moeilijk hun draai dat vooral in de opslag verrassend goed was. De thuisploeg kon wel een paar keer in het tegenoffen sief gaan en dat leverde hun toch kostbare spelen op. En dat betekende dat halfweg wedstrijd de thuisploeg met 4- 6 nog niet verloren was. Er werd zeker niet slecht ge kaatst in de tweede helft. Vooral de bezoekers met de gebroeders Pletinck als de bli kvangers lieten gestadig spe len optekenen. Naarmate de wedstrijd vorderde zou Cor nerboys stilaan wegdeemste- ren. Met de moed der wan hoop bleven ze echter strij den, maar Wembley II nog tot andere intenties brengen was er helemaal niet bij. GEEMZICHT 12 ONS VERMAAK 10 Gelukkige jongens van het Geemzicht deze week die on verwachts de overwinning konden vastleggen. Nu moest het immers gebeuren. Ze heb ben daar hard moeten voor strijden. De lokalen die ge start waren met Eddy Raem- donck, Van Den Broeck Ro bert, Van Broeck Willem, Van Broeck Francois en Frank Windey speelden een goede wedstrijd maar dat kon Ons Vermaak moeilijk over donderen. Deze knapen de den het ook deze keer ge zwind wetend dat ze ook een ruime winstkans in handen hadden. De score ging zeer gelijk open dat zou zich ook aan de rust manifesteren 5-6. Beide formaties gingen in de hervatting op zoek naar de overwinning en allebei mee nden ze er kansen toe te heb ben. Halfweg deze helft be gon er sleet te komen op de prestaties van Ons Vermaak dat een paar keer van een niet een spel miste. Dat was koren op de lokalen molen die op voorsprong kwamen. Het werd echt spannend en zelfs met 11-10 gaf Ons Vermaak zich nog niet verloren. Jam mer genoeg zagen ze het laat ste spel zo langs hun neus voorbijgaan. ONS VERMAAK 0 WEMBLEY I 12 Het derby te Hamme Sint Anna was begrijpelijk een één richtingswedstrijd. Ons Vermaak als gastheren kwa men er niet bij te pas. Toch heeft de plaatselijke ploeg met Bartel Peelman, Fr. Van Kerckhove, Van Havermaet Geert, Maes Rudy en Goossens Alois de grote ver dienste om ondanks alles moedig verder te strijden om een eerreddend spel te laten optekenen. Het is er niet van gekomen. Toch zat het er dik in. In het eerste gedeelte wer den de lokalen totaal over klast van een bezoeker die met het grote geschut was afgekomen 0-6. In het tweede stuk van de ontmoeting kreeg Ons Vermaak ietwat meer ruimte. Geraakte een paar keer op een 40/40 stand, maar moesten dan weer afhaken, 't Is om er moedeloos van te worden. SK CORNER 3 CORNERBOYS 12 Het derby op het Twee Brug- gcnplein is een grote overwin ning geworden voor Corner- boys. De Corner-jongens met Eddy D'Hondt, Luc Verlee, Van Broeck André, Schiers Serafien en Eduard D'Hondt wisten al na het afsluiten van de eerste helft hoe laat het was. Ze moesten dan opkij ken naar een 2-6 achterstand. Ieder verwachte dan dat ze zich zouden herstellen na de rust. Maar daarvan is er niet veel in huis gekomen. De greep van de bezoeker bleef bestendig en als de plaatselij ken dan nog buiten de lijnen gingen keren was hun neder laag gauw een feit geworden. Voor Corner SK werd het een zware afstraffing. KLASSEMENT 1. Euro Trucks 13 8 5 118 130 2. Toyota 11 10 1 73 128 3. VAG Mijs 10 10 0 28 120 4. Wembley I 12 8 4 77 117 5. Cornerboys 11 7 4 78 111 6. Corner 13 4 9 128 93 7. Wembley n 11 4 7 103 85 8. Geemzicht 12 1 11 142 63 9. Ons Vermaak 13 1 12 154 54

De Voorpost | 1989 | | pagina 25