Overzicht kaatskompetitie Klieksken met hakken over de sloot HERDERSEM KAMPIOEN Kaatsverbond van Lebbeke De Snelle Vlucht Stekene 26 - 18 8 1989 - De Voorpost KAATSEN Kaatsen. De miniemen van Denderbelle zijn kampioen (gdv). bal bij 40-40 over te keren (10-3). De bezoekers kon den niets terug doen, maar na een 11-3 tussenstand zakte Herdersem even weg. Erembodegem maakte hiervan gebruik om via Aelbrecht op te rukken naar 11-6. De ga sten werden een handje toegestoken door scheids rechter Audenhove, die verzaakte nog langer tamis fouten vast te stellen. Her dersem was de betere ploeg, zowel in de opslag als in de terugslag. Het laatste spel was een waar dige afsluiter voor de titel. Een hongerig Herdersem maakte de klus af met 40-40. Dat deze overwinning en kel op het startsignaal voor een vochtige en pret tige kampioensviering was, kan men zich wel in beelden. HOGERE III Denderbelle-Idegem: 15-9 ruststand 8-7 Bij de thuisploeg diende Ivan De Kinder voor de aanvang van de wedstrijd van dit tref fen op consultatie bij de kine- sist om zich te laten behande len voor een geknelde zenuw in de rug. Een afwezige Dan ny De Coninck werd vervan gen door Maes. Vooraleer de spelers warm gedraaid waren, was de stand al 0-5. Peter De Smedt hield Denderbelle overeind in de eerste helft. Hij kreeg voldoende werk, omdat de gasten amper hun ballen bij de opslagbeurten over de koord kregen. De thuisploeg kwam terug tot 4-5 en leidde bij de rust met 8-7. Na de pauze draaiden de gast heren op volle toeren. Er wer den weinig ballen afgeleverd, maar er werden vele overge- keerde ballen genoteerd. De voltallige ploeg van Dender belle kan terugblikken op een puike prestatie in de tweede helft van de wedstrijd. Eens Denderbelle op 12-9 gekomen was, ging het in één ruk door naar een verdiende 15-9 over winning. Met een sterker be gin had de thuisploeg wel eens een driepunter kunnen bin nenhalen. Lagere I en II Wieze Sportief 6 Aalst Herleving 15 ruststand 6-8 Aalst Herleving heeft nog maar drie punten prijsgege ven op een hele kompetitie. Toch bleef deze ploeg een lastige klant gehad aan Wieze Sportief. De thuisploeg ver diende een punt, zeker wan neer men ziet, dat 8 spelen bij 40-40 werden beslecht. Aalst diende in te grijpen om verder puntverlies te voorkomen en zo kwam het, dat Raymond Bouters als grootmidden werd uitgespeeld. Met een betere Peter Rimbaut zou Wieze misschien wel een punt heb ben weten binnen te halen. Aalst Herleving koestert de ambitie om zo snel mogelijk door te stoten naar Hogere III. De ploeg stelt alles in het werk om versterking aan te trekken voor het komende seizoen. Hogere III Wieze Sportief 13 Welle 15 ruststand 4-8 Wieze, dat op Idegem de pun ten wegkaapte, trad in de sportieve arena zonder Hans Aubroeck. Deze jongeman vertoeft nochtans de laatste weken in een uitstekende for me en kan terecht de beste speler van Wieze genoemd worden. Hij is echter in onge nade van het bestuur gevallen en door hetzelfde bestuur ge sanctioneerd met bankzitten. Gedurende de hele wedstrijd bleef dat zo, ondanks de ver liescijfers. Een vervanging was echter wel aangewezen, daar alle spelers onder hun niveau akteerden. Heeft Wie ze zich reeds bij de degradatie neergelegd? Wieze kon het eerste spel op halen, omdat de bezoekers drie ballen buitenleverden en een bal buitenkeerde. De gas ten werden beter en konden tijdens hun opslagbeurten scoren en tot 2-5 uitlopen. Nadat twee spelen bij 40-40 werden binnenghaald. Wan neer Verspeet, duidelijk aan de betere hand, zijn spel ver loor kwam Welle op 3-6. Bij de gastheren viel de ploeg uit de toon, zodat de ruststand werd ingegaan met een 4-8 stand. Na de koffie kwam Wieze opzetten tot 6-9. Enig gekib bel tussen de spelers op het bezoekende achterveld zorg- de ervoor dat kleinmidden De Saedeleer als grootmidden kwam postvatten. Welle zakte terug en Wieze rukte op naar 10-11. Dan ging het bezoe- kende team opnieuw aan de haal met 10-14. Bij 10-13 ver loochende Verstrepen zijn ei gen principes om vlug twee kaatsen te halen. Hij wou even zijn kunnen inzake leve ren demonstreren, maar le verde drie keer buiten. Welle geraakte gemakkelijk aan een 10-14. Bij 13-14 en de laatste opslagbeurt van Verspeet kon Welle nog twee ballen over- keren, terwijl Verspeet de laatste bal buiten leverde. Het wordt eerder eentonig in Wie ze. De prestaties van de Wie- zespelers blijven ondermaats, plaatswissels worden niet doorgevoerd. Spelen om te spelen... Denderbelle Op maandag 21 augustus 1989 organiseert Kaatsclub XV van Denderbelle een groots kaats- tornooi. De deelnemende ploegen zijn: Kastel Rap en Vlug, Wieze Sportief en orga niserende club Denderbelle. De wedstrijden vangen aan omstreeks 15.00 uur en dit op het dorpsplein van Dender belle. Pupillen VA Baasrode 10 Terjoden 4 Ter joden was niet met de illu sie vertrokken punten te sprokkelen op Baasrode. Wel is de ploeg nu al bezig zich voor te bereiden voor het vol gend seizoen. Er werd aan elke speler spelgelegenheid geboden, zodat uitblinker Cassiman en Brouillard geen moeite hadden om de bezoe kers puntenloos naar huis te sturen. Zondag 13 augustus 1989 Denderbelle kampioen bij de miniemen Door de incidenten tijdens de wedstrijd De Toekomst Bug- Klieksken Waresvrienden 15-14 Quiévrain Coothem Lucien, 6. Van Gij- 42 oude. sel Freddy, 7. De Block De- 1. Itterbeke en zoon (1325,97 nis, 8. Boel August, 9. Boel m), 2. V.D. Linden Norbert, August, 10. Itterbeke en 3. Itterbeke en zoon, 4. Van zoon. Coothem Lucien, 5. Van 305 jonge. 1. De Boeck Rudi (1393,85 zoon, 8. Van Dorselaer Jozef, m), 2. Van Hohe en zoon, 3. 9. Van Dorselaer Julien, 10. Itterbeke en zoon, 4. V.D. Vaerewijck Eduard. Berghe Gilbert, 5. Van 221. Boxelaer Hector, 6. Itterbeke en zoon, 7. Van Hoye en Waresvrienden dat naar Leb beke kwam met de idee om de leiders een hak te zetten, slaagde er ei zo na in. Er was enorme belangstelling en veel ambiance. Klieksken kwam zwaar gehandicapt aan de start daar grootmidden Jos Van Ingelghem brandwonden had opgelopen over het ganse lichaam. Toch verscheen hij aan de opslag en won zelfs zijn eerste spel: 1-0. Daarna stond er geen maat op de Waresvrienden en van 1-0 werd het direkt 1-7. Iedereen dacht dat de leiders deze maal in het zand zouden bijten, want deze achterstand leek niet meer goed te maken. Toch vocht Klieksken terug en er werd rusten geblazen bij een 5-8 stand. Na de pauze waren Jacques Schockaert en zijn maats zodanig gemoti veerd dat in één ruk 9-8 werd, mede door het schitterende werk van Jos Van Ingelghem die maar niet bezweek. Toch bleef het spannend en sportief buiten enkele toeschouwers die wat onrustig werden en het niet konden verteren dat hun ploeg die komfortabele voorsprong moest prijsgeven. De spanning was te snijden en het werd 14-14. In dat beslis sende spel leverde kapitein Schockaert werkelijk supe rieur en daarmee bezorgde hij Klieksken de niet meer ver wachte 15-14 zege. Nu blijft het stevig op de eerste plaats. Aanstaande zondag moet Klieksken op bezoek bij het tweede gerangschikte Backer- klub uit Merchtem, wat zeker een moeilijke opgave wordt. Twee dagen later, op 15 au gustus, moet Klieksken op be zoek bij derde gerangschikte Groendalers uit Moorsel, wat ook al niet van de poes is. Welkom - Moerstraat M.D.B.-Super Zeven Klieksken-Wares Bolvr.-Appels Groendalers-Rapide Mieregem-Backerklub Stand 1. Klieksken 2. Backerklub 3. M.D.B. 4. Welkom 5. Groendalers 6. Waresvrienden 7. Appels 8. Eurika 9. Bolvrienden 10. Rapide 11. Super Zeven 12. Mieregem 13. Moerstraat 15-3 15-4 15-14 11-15 12-15 8-15 17 254 17 239 17 234 17 225 16 221 17 220 17 211 16 188 16 168 17 163 17 119 16 94 16 89 Kaatsen. Eric De Wolf van kampioen Herdersem in aktie (gdv). Kaatsen. Herdersem is kampioen in bevordering (gdv). Bevordering Herdersem - Hoké Erembodegem 15-6 ruststand 8-3 Herdersem bracht een goed uitgebalanceerde ploeg in lijn, die erin ge slaagd is in de voorlaatste wedstrijd van de kompeti tie de promotie naar Ho gere III af te dwingen. Voor dit belangrijk treffen was een schare supporters naar het terrein afgezakt. Sfeer was er genoeg rond het terrein. Een echte top per is het weliswaar niet geworden. De bezoekers mikken reeds een aantal jaren op de promotie en heeft dit jaar Michel Hendriks aan getrokken met het oog op Hogere III. Toch loste de- ze speler de gekoesterde verwachtingen niet in en moest hij bij een 7-3 stand naar de bank verwezen worden. Na een gelijkop- gaand begin bleven de ploegen in eikaars nabij heid tot 3-3. Dan ging Herdersem in een ruk tot 8-3 bij de rust. Enkel bij 4-3 probeerde Erembode gem nog een spel te pak ken met 40-40. Doch te vergeefs. Na een slechte opislagbeurt van Hin- drickx, met een kortgesla- gen bal kwam Jan Van Den Broeck op het terrein. Na de pauze leverde Luc Cooman twee keer buiten, en zo kwam de thuisploeg op 9-3. Dan sloeg Phillip Marcoen zijn opslag drie keer buiten de lijnen, maar won toch nog zijn spel door de beslissende Kaatsen. Een rijtje dames tijdens de lutte in Herdersem (gdv). genhout - Terjoden, die zijn beslag kreeg op de groene tafel, was de laatste wedstrijd van het seizoen van doorslag gevende aard voor de kam pioenstitel. Terjoden, tot op zondag on geslagen in de kompetitie, moest deze wedstrijd winnen, wou het aanspraak maken op de titel. Datzelfde gold voor Denderbelle. De spelers van Denderbelle hebben zich on derling voorbereid op dit tref fen, terwijl Terjoden zich 'op gewarmd' heeft tijdens een tornooi op Buizingen. Daar heeft Terjoden de finale be reikt, maar het werd versla gen in de finale met 7-1. Voor de aanvang van de wed strijd stonden beide ploegen met 37 punten achter hun naam, hoewel Denderbelle drie nederlagen geleden had. De thuisploeg deed voor deze kampioenstrijd een beroep op Davy Misotten (achterman), grootmidden Raf Tilburg, kleinmidden Davy Heyn- drickx, en als koordspelers Peter Cooreman en Stefan Philips. Terjoden kwam opdagen met zijn traditionele grote suppor- tersaanhang en de volgende spelers Pierre Bayens, bracht David Devits, Steve De Cooman en Muylaert als keerders, terwijl Jurgen Mar tens en Franky De Meuleer als koordspelers in de basis stonden. De Aalstenaars be gonnen het best aan de wed strijd. Ze openden met 0-2. In het begin keerden Tilburg en Heyndrickx hun balletje over. Naarmate de wedstrijd vor derde, werden de spelen steeds meer en meer bij 40:- 40 beslecht. Voor de rust ging elk spel gelijk af. Er ging een naar de bezoekers en de over ige naar de thuisploeg. Bij 4-3 werd er een beroep gedaan op Steven Bocquet, die zijn opwachting deed aan de koord. Denderbelle leidde verdiend met 5-3. Toch liet het keerderstrio van Terjoden een staaltje kaatswerk in de terugslag zien. Na de pauze kon Denderbelle twee spelen bij 40-40 binnen halen. Wanneer Missotten twee keer kort sloeg, kwam Terjoden terug tot 6-4 om daarna met goed keerders- werk terug te komen tot 6-5. De spanning bleef in de wed strijd. De thuisploeg ging op zijn elan verder. Onder de goede leiding van scheids rechter De Block konden de gastheertjes in een ruk naar de eindstand gaan. Dat dit niet zonder horten of stoten ging bewees het scorebord. Denderbelle vormde als ploeg een beter geheel, terwijl bij Terjoden den koordspelers te licht uitvielen. Denderbelle won verdiend en werd na de wedstrijd door tegenstander en medestander in de bloeme tjes gezet. Ook de voltallige ploeg van Grimmingen was op de wed strijd aanwezig., op,18 augus tus om 18.30 u. vondt de heenwedstrijd plaats tussen Denderbelle en Grimmingen in het kader van het Kam pioenschap van Vlaanderen. De afwezigen zullen ongelijk hebben, want het spel van miniemen is de verplaatsing naar het Dorpsplein van Den derbelle waard. Kaatsen. De miniemen van Denderbelle in aktie op het dorpsplein (gdv).

De Voorpost | 1989 | | pagina 26