Verenigde Hamse Boogschutters huldigden hun kampioenen Tam. Steels, Britt Deck en K. De Witte verdelen goud, zilver en brons Stage- en initiatiekursus van Yoshin-Riu Boogschieten op de hoge wip Gilbert Vergauwen koning bij «Sint-Sebastiaan - De Eendracht» te Stekene De Voorpost - 18.8.1989 - 29 i •- BOOGSCHIETEN ZWEMMEN Dat T.S.Z. het met Kathy De Witte op de Europese kam pioenschappen goed deed wisten we reeds. Op de Belgische Seniores kampioenschappen waren de resultaten eveneens schitte rend. Kathy werd er tweede op de 50 m. schoolslag met een tijd van 0.33.69. Ze moest Virgini Droulez met negen honderdsten van een seconde laten voorgaan. Kathy be haalde op de 100 m. school slag nog een vierde plaats met een tijd van 1.14.66. Medhey Van Der Eecken werd der tiende met een tijd van 1.07.43 op de 100 m. rug. Mario Geleyn en Johan Da- damfort presteerden even eens op behoorlijk niveau. Door deze schitterende pres taties werd er met grote ver wachtingen uitgekeken naar de jeugdkampioenschappen in Seraing (jeugdkriterium). De voorbereiding was in opti male omstandigheden kunnen verlopen dit dankzij de mede werking van het gemeentebe stuur, de sportfunctionarissen en het badpersoneel. Trainer Dullaert kon tevre den zijn en nu wachtte men op de resultaten van het jeugdkriterium dat aanzien wordt als het Belgische jeugd kampioenschap. Schitterende resultaten reeds op de eerste dag met Kathy De Witte (kadet). Eerste op de 100 m. 1.15.61 en vijfde op de 200 m. wissel in een tijd van 2.35.38. Deck Britt (miniem) werd ze vende op de 100 m. vlinder in een tijd van 1.17.39 en vijfde op de 400 m. vrije slag met een tijd van 4.56.16. De Block Caroline (benjamien) werd dertiende op de 100 m. vrije slag en tiende op de 100 m. rug met een tijd van 1.27.42. De jongens van T.S.Z. heten zich eveneens opmerken, met bv. Bart Rasschaert (benja mien). Deze behaalde een vijfde plaats op de 100 m. rug met een tijd van 1.23.70 en werd vijftiende op de 100 m. vrije slag in 1.13.94. Wim Van Bogaert (miniem) werd dertiende op de 100 m. vlinder in 1.17.98 en veertien de op de 400 m. vrije slag. Zijn tijd was 4.57.91. Mario Geleyn werd twaalfde in 1.17.19 op de 100 m schoolslag. Maar de verrassing van de dag bracht Tamara Steels (benja mien). Zij werd eerste op de 100 m. rug met een tijd van 1.20.33. Wat een schitterende prestatie is. Zij werd even eens derde op de 100 m. vrije slag in 1.11.71. Dat dit schit terend is van Tamara staat vast. Zelfs in het franstalige dagblad 'La Meuse' werd de ze zwemster geciteerd. Dus T.S.Z. kon reeds tevreden zijn na de eerste dag. Zaterdag leek het er op dat het minder vlot hep maar toch enkele goede resultaten. Gert Vercauteren (miniem) werd negentiende op de 100 m. rug in 1.15.47. Wim Van Bogaert werd veertiende op de 100 m. vrije slag in 1.05.77. Bart Ras schaert werd negende op de 200 m. wissel in 2.58.38 en veertiende op de 100 m. schoolslag in 1.35.14. Kathy De Witte (kadet) was achtste op de 100 m. vlinder in 1.12.61 en veerle Perdaen (miniem) zesde op de 100 m. rug in 1.19.05. Tamara Steels werd zevende op de 100 m. schoolslag in 1.33.73 en negende op de 200 m. wissel in 2.58.99. Caroline de Block werd vijftiende in de wisselslag met een tijd van 3.06.02. Een schitterende prestatie dan weer van Deck Britt (mi niem) die een tweede plaats behaalde op de 100 m. rugslag met een tijd van 1.15.17. Zij werd eveneens zevende op de 100 m. vrije slag in een tijd van 1.08.47. Nu werd het afwachten of de zondag nog iets zou brengen aan ereplaatsen. Ja hoor, Se- gers Jurgen werd dertiende op de 100 m. schoolslag in 1.26.53. Medhy Van Der Ee cken werd voor de tweede maal uitgesloten voor het ne men van een slecht keerpunt, terwijl hij aan het strijden was voor de vijfde plaats. Pech dus. Maar de meisjes deden het weer schitterend. Kathy De Witte werd negende op de 100 m. vrije slag in 1.05.14. Steels Tamara behaalde nogmaals zilver op de 400 m. wissel met een tijd van 5.16.93. De Block Caroline werd in deze wedstrijd vierde met een tijd van 5.25.27 maar werd ook nog elfde op de 100 m. vlinder in 1.30.89. Ruth van Moeseke werd zesde op de 400 m. wis sel in 5.14.63. Nathalie De Beleyr behaalde dan weer een zesde plaats op de 100 m. schoolslag in 1.26.06. Maar Deck Britt zette dan weer de kroon op het werk. Zij be haalde goud op de 200 m. wissel met een tijd van 2.40.42. Dus iedereen was tevreden bij T.S.Z. voor deze prestaties. Ju-Jitsu. De volledige groep nieuwe leden van Yoshin Riu uit Sint-Niklaas (Iv). De Verenigde Hamse Boog schutters die alle schutters- kringen van Groot-Hamme groepeert hebben hun veer tiende kampioenschap afge sloten met een ontvangst ten gemeentehuize. Het is trou wens een zeer spannend kam pioenschap geweest waarvan de beslissingen meestal zijn gevallen in de laatste schifting die plaats vond in het lokaal der Bastianen te Hamme Sint Anna. Het werd daar een sportieve, maar keiharde ont moeting die nog veel verras singen inhield. De raadszaal van het gemeen tehuis was volledig volgelo pen met enthousiaste schut ters en hun familie. De ont vangst hier is voor de schut ters altijd een van de hoogte punten van het seizoen, waar de bekers en diploma's wor den uitgereikt. Burgemeester Baert, geflan keerd door schepen Van de Casteele, deed bij zijn wel kom dadelijk opmerken dat er iemand ontbrak. Lucien Peelman, de man die al veer tien jaar de Hamse Boog schuttersvereniging dirigeert. Schutters, zei de burgemees ter, zijn fantasten. Nu hebben ze me wijs gemaakt dat Lu cien Peelman de nieuwe sport heeft beoefend. Zo met een rekker zich laten vallen van op een grote hoogte. Maar het een en ander was niet goed berekend en Lucien is aan de rekker blijven hangen. Boogschieten is een geweldi ge bezigheid vertelde de bur gemeester die heel wat tijd opslorpt van de beoefenaars. Als we dieper graven naar het boogschietengedoe dan zien we dat boogschieten zo oud is als de mensheid zelf. Met pijl en boog ging de oermens al op stap om in zijn levensonder houd te voorzien. Later zou het ook een oorlogstuig wor den. Gelukkig is pijl en boog weerom een ontspannings- sport geworden. De pijl en de boog vroeger uit beweeglijke houtsoort vervaardigd is nu geperfektioneerd door het ge bruik van modern materiaal. De bekroning ging de burge meester verder van uw kam pioenschap is deze bijeen komst hier. Dat biedt ons als gemeentebestuur de gelegen heid om u allen te danken voor de vele inspanningen die u levert om deze sport te bestendigen. De schutters- sport is nog een liefhebbers- sport waar tussen pot en pint aan sociaal kontakt wordt ge daan. Waar men nieuwe men sen en nieuwe vrienden maakt. Want het menselijk kontakt is noodzakelijk geble ven ondanks alle computer en andere elementen die eigen lijk de mensen van elkaar doen vervreemden. Patrick Rossau, ondervoorzit ter van het verbond, vertelde in zijn toespraak dat voorzit ter Lucien Peelman wegens innerlijke moeilijkheden in het bestuur ontslag heeft ge nomen. Hij hoopte dat dit ontslag niet definitief zal zijn. Meteen werden de verschil lende kampioenen en ploegen gehuldigd. Ze ontvingen niet alleen ingekaderde ere-diplo- ma's maar ook verschillende bekers. Bij de Panacheschutters werd Dirk De Cauwer (Bastianen) de kampioen met 45 punten voor Eddy De Schepper (Den Bond) 37 punten. Dirk De Cauwer heeft moeten wach ten tot de laatste schifting om deze plaats veilig te stellen. Maar toen schoot hij den ho gen tegen het zeil, samen met de beide zijvogels en als toe maatje nog drie latvogels. Meteen was het duidelijk, De Cauwer had zijn eindoverwin ning veilig gesteld. Op de der de plaats eindigde hier Alain van den Broeck (Kastel) 36 punten. Bij de latschutsters werd Sandra De Witte (De Wuitens) de laureaat met 18 punten die het haalde voor Ann D'Hollander (Kastel) 17 punten en Greta Casier (Den Bond) die eveneens 17 punten ophaalde. Bij de 55-plussers was Cesar Verheyden (Kastel) de pri mus. Hier was de strijd onge meen scherp. In de laatste schifting was Cesar Verhey den in zijn element en schoot in zijn eerste vijf scheuten telkens raak. Robert De Graef (Kastel) reageerde daarop zeer gepast en kwam op gelijke hoogte. Er moest dus worden gekampt voor de eindtitel. Deze mooie kamp werd op een overtuigende wijze door Cesar Verheyden gewonnen. Ook bij de lat- schutters werd de laatste dag de beslissende dag. Daniël Eeckhoudt (Bastianen) deed het zo goed dat hij in de tweede ronde al op gelijke hoogte was gekomen van lei der Jean D'Hollander (Ka stel). In de derde ronde mis ten beide koplopers. Daarna echter kon Jean D'Hollander het laken naar zich toe trek ken. Met nog vijf treffers toonde hij zitfi de waardige kampioen. Daniël Eeckhoudt totaliseerde 26 punten en dat was nog goed voor een twee de plaats en nummer drie was hier Eric Lambrechts ('t Ei land) met 24 punten. Bij de juniors mag men echt van een verrassing spreken. Gedurende bijna het ganse kampioenschap was Peter Steels de onbetwiste leider. Tijdens de laatste speeldag gebeurde het dan. Hij schoot wel raak in zijn derde en vier de beurt, maar raakte daarna helemaal de kluts kwijt als zijn konkurrent Kristof de Vijlder de hogen tegen het net schoot in de vijfde ronde. Wat Peter Steels daarna ook deed, het ging niet meer en meteen werd hij maar twee de. Wat natuurlijk niet leuk is als je een gans kampioen schap aan de leiding prijkt. De uitslag was hier dus 1. Kristof De Vijlder (Den Bond) 19 punten, 2. Peter Steels (Den Bond) 18 punten, 3. Bary Willaert ('t Eiland) 11 punten. Bij de dames Panacheschut ters werd Marleen van Ker- chove (Den Bond) de grote alleenheerser met 20 punten. Bij de peletons ging de eindo verwinning voor de vierde opeenvolgende keer naar het peleton van Dirk De Cauwer (Bastianen). Het is verder sa mengesteld uit Lucien Peel man. Alfons Ringoot, Rudi Macs en Daniel Eeckhoudt. Nu haalden ze de overwinning binnen met een voorsprong van liefst 19 punten. Het hoogste aantal dat op acht scheuten werd samengescho- ten was 112 en stond op naam van Den Bond die dat in 1984 verwezenlijkte. Nu scoorden de Bastianen maar eventjes 135 punten. Een enorm aantal punten, een rekord dat niet meer zo gauw zal verbeterd worden. Voor de tweede plaats was het een boeiende strijd tussen Den Bond en Kastel. Uiteindelijk zou Kas tel het halen voor een sterk aandringend Den Bond met Boogschieten. De Hamse Verenigde Schutters werden o (vh). het gemeentehuis ontvangen om hun kampioenstitels te vieren Omer Steels, Eddy De Schep per, Gilbert De Schepper, Pa trick Rousseau en Willy D'Hollander. De eindstand van de peletons is de volgende: 1. Dirk De Cauwer (Bastianen) 135 p.2. Alain Van den Broeck (Ka stel) 116 p., 3. Eddy De Schepper (Den Bond) 115 p., 4. André Van Geyte ('t Ei land) 102 p., 5. Sandra De Witte (De Wuitens) 92 p., 6. Robert De Graef (Kastel) 81 p., 7. Jan Peelman (Vier Ge- kroonden) 80 p., 8. André Robberecht (Ons Vermaak) 68 p., 9. Marleen Van Kerck- hove (Den Bond) 61 p., 10. Louis Lambrechts ('t Eiland) 58 p., 11. Cindy Steels (Den Bond) 58 p., 12. Gilbert Leemans (Bastianen) 50 p., 13. Ronny de Witte (De Wui tens) 47 p., 14. Leopold Rob- berecht (Vier Gekroonden) 44 p., 15. Herman Eeckhout (Bastianen) 39 p. Deze laatste ploeg ontving onder gelach uit de handen van burgemeester Louis Baert de rode lantaarn die ze nu een jaar lang in hun lokaal mogen bewaren... Na het officiële gedeelte kwam de hele schuttersfamilie bij elkaar voor het jaarlijkse feestmaaltijd en het gezellig samenzijn. Deze keer werd er verbroederd en verzusterd te Moerzeke-Kastel. Samengevat: driemaal goud, tweemaal zilver en éénmaal brons, daarboven nog zestien- maal bij de eerste tien eindi gen is gewoon formidabel van T.S.Z. Dat Dave Kiekens nergens in de uitslag voorkomt is de schuld van een dom keerpunt in het Scheldebad waarbij hij vier weken geleden een enkel- breuk opliep. Weinig clubs in Vlaanderen zullen dit resultaat kunnen voorleggen na drie marathon- dagen in het zwembad te Seraing. Van onze zijde een hartelijke proficiat aan gans T.S.Z. en wij zullen dit bescheiden club je met aandacht blijven volgen. Mare Stevelinck JIU JITSU Voor de tweede maal wordt door Yoshin-Riu een stage en initiatiekursus georgani seerd. Nu zondag 20 augustus in de sporthal De Witte Mo len in Sint-Niklaas met als sporturen: van 9 tot 12u30 en van 14 tot 17 u. Door het grootse sukses verleden jaar, wordt dit initiatief bij Yoshin- Riu nu herhaald. Een tai- en jujitsuklub welke in Sint-Ni- klaas al een tweetal jaren ge leden werd opgestart en in de archieven, werd daarvoor 8 mei '87 opgeschreven. De pioniers van Yoshin-Riu zou den ook de bestuurskern vor men en aldus, werd de vol gende samenstelling bereikt: Corneel De Windt (voorzit ter), Alberic Dutré (onder voorzitter), Kris Van Der Stricht (sekretaris), en Benny Van Lombergen als penning meester. Trainer werd de thans bijna 29-jarige Gino De Geest, een 2e dan bij het tai- jitsu en reeds met een 14-tal jaren ervaring. Als dojo werd voor de bovenzaal van De Witte Molen gekozen en bij de lancering van Yoshin-Riu, hebben zich al een 40-tal le den aangesloten. Meestal werd daarbij ook de jeugd onder de 16 jaar bereikt en de jongste tai- en ju-jitsuklub uit Sint-Niklaas, zou ook bij de Eurobudofederatie aanslui- ten. Onder de Bloso-regle- menten werd trouwens ook de toekomst van Yoshin-Riu uit gebouwd en het ledenaantal bij de klub der zelfverde- dingstechnieken, zou nog ver der toenemen. Het aanstellen van een hulptrainer werd dan ook een noodzaak en Peter Boel een 3e dan in het ju- jitsu, zou de rangen van Yos hin-Riu komen vervoegen. Nodig ook voor de groep van bijna 90 sporters en waarbij het «zwakke» geslacht, ook wordt vertegenwoordigd. Een duidelijk trainingsschema zou zich ook opdringen en in de I stedelijke sporthal in Sint-Ni- klaas worden de aktiviteiten van Yoshin-Riu bijna dage lijks aangeboden: maandag van 20u30 tot 22 u. tai-jitsu woensdag van 14 u. tot 16 u. ju-jitsu (jeugd) donderdag van 20 u. tot 21u30 (tai-jitsu) vrijdag van 18u30 tot 19u30 ju-jitsu (jeugd) van 19u30 tot 21 u. ju-jitsu (volwassenen) zaterdag van 16u30 tot 18 u. tai-jitsu zondag van 10u30 tot 12 u. ju- jitsu (algemeen) Bij de buitenaktiviteiten van Yoshin-Riu, wordt het meest al bij demonstraties gehou den. Onlangs nog tijdens de 5e ballonmeeting op het do mein De Ster in Sint-Niklaas en voor Yoshin-Riu, werd dat een duidelijk sukses. Dat wordt nu ook vooropgesteld bij de stage- en initiatiecursus in de Sint-Niklase sporthal, met de medewerking van een aantal toppers uit de Belgi sche gevechtssporten: Felix Van Hoof (5e dan judo), Gui- do Van Hove (3e dan judo), Yvan Dewindt (4e dan karate en vice-wereldkampioen), Pe ter Boel (3e dan ju-jitsu), An- toine Van Lokeren (3e dan tai-jitsu), en Luk Van Houte (le dan aikido)... Roger Van Laere Ju-Jitsu. Onder leiding van Gino De Gendt werd in Sint-Niklaas een nieuwe klub opgericht (Iv). Bij hoge wipschuttersgilde «Koninklijke Maatschappij Sint-Sebastiaan - De Een dracht» uit Stekene volgde Gilbert Vergauwen «derde leeftijder» Theofiel Inghels op als sire van de vereniging. Deze koningschieting was het hoogtepunt en de bekroning van een feestelijke dag voor de hoge wipschutters. Tijdens de eigenlijke koningschieting keilde Gilbert Vergauwen reeds vroeg de zo begeerde koningsvogel naar beneden en het bleek meteen het «ko ningsschot» want niemand deed het hem nog na. De sire is reeds 27 jaar aktief als lid van de hoge wipschutters- maatschappij «Sint Sebas- tiaan - De Eendracht» en pre cies 21 jaar geleden schoot hij zich al eens tot koning, zij het dan in de Nova-toten. De nieuwe Stekense sire is een goede hoge wipschutter die geregeld «zijn prijsje» af schiet. Hij is trouwens een regelmatig schutter: elk week end is hij wel ergens aan de slag en tijdens z'n verlof staat hij elke dag onder de hoge wip! De regelmaat beloond dus... Op bijgaande foto het gezelschap van de hoge wip schuttersgilde «Koninklijke Maatschappij Sint-Sebastiaan - De Eendracht» uit Stekene geschaard rond hun nieuwe schutterskoning. (d.Brol) Boogschieten. G. Vergauwen werd koning op de hoge wip (d. brol).

De Voorpost | 1989 | | pagina 29