Dubbeltornooi van F.C. Wijnveld in Sinaai eensukses... Vos Reynaert uit Sinaai wint het tornooi van F.C. Puivelde... émgf mtM &ssma\ sms» Waasmunster F.C. Zeemeermin viert 20-jarig bestaan Technische resultaten De Voorpost - 18.8.1989 - 31 A' OU - otssou' LIEFHEBBERSVOETBAL Met medewerking van De Voorpost: Liefhebbersvoetbal. FC Leopoldstad tijdens het tornooi van Sanicentral (Iv). Liefhebbersvoetbal. De winnaars van het tornooi georganiseerd door Sanicentral: The Hog an Heroes uit Engeland (Iv). Liefhebbersvoetbal. Parkhof tijdens het tornooi van Sanicentral (Iv). Liefhebbersvoetbaltornooi van Sanicentral. De ploeg Houtequit (tv). Liefhebbersvoetbal. De mannen van Sanicentral tijdens hun eigen tornooi (Iv). In verband met de organisatie en F.C. Intramod, duidelijk radio, goed begonnen. Een Finale: F.C. Wijnveld 2-F.C. van het jaarlijks voetbaltor- aan elkaar gewaagd. De rust achterstand via een straf- Pony 1-0 nooi, was men bij F.C. Wijn- werd met een brilskore be- schop, werd door een own- Fair-playbeker: F.C. Intra- veld in Sinaai reeds aan het reikt en nadien, skoorde Paul goal van de Westvlamingen mod Antwerpen, tweede lustrum toe. Het werd Vermeiren voor F.C. 1000 ongedaan gemaakt (1-1). Tornooi B: daar ook een duidelijk sukses Appels (1-0). Het antwoord Toch zou F.C. Callensvrien- Schiftingswedstrijden: F.C. voor het tiende in de reeks en van F.C. Intramod bleef ech- den nog voor de rust nog- Wijnveld 3 - Vet. 1000 Ap- zoals gewoonlijk, met een uit- ter niet lang uit en langs die- maals aan de winst geraken pels 1-1 (3-5) stekende organisatie. Uitste- zelfde Paul Vermeiren, ge- (2-1). Deze werd nadien ook F.C. Callensvrienden-F.M. kend werd eveneens het aan- raakte F.C. 1000 Appels wéér stelselmatig opgedreven en deel der scheidsrechters en in het voordeel (2-1). Gast- met een drietal doelpunten Frans Wijmeersch, Willy De speler Raf Van Puyembroeck van Bob Callens werd de sko- Dobbelaere met het duo Ro- van de Antwerpse ploeg, stel- re nog afgetekend (6-1). Ook bert en Frank De Rechter, de in de reglementaire minu- in de troosting zou F.M. Si- hebben op 't Wijnveld een ten evenwel nog gelijk (2-2). naai tegen F.C. Wijnveld 3 goede kwotering afgedwon- De bijkomende strafschoppen niet kunnen skoren. Integen- gen. Een must eigenlijk ook moesten dan uiteindelijk be- deel, werden er een viertal bij het dubbeltornooi, waarin slissen en hierin was F.C. geïnkasseerd en het eerste, de deelnemende ploegen met 1000 Appels duidelijk beter werd na een kwartuur al op een bepaalde hardnekkigheid dan F.C. Intramod (3-0). getekend (1-0). Toen blun- voor de prachtige trofeeën Spektakel in de finale tussen derde doelman Kris De Cock hebben gestreden. Een paar F.C. Wijnveld 2 en F.C. Po- op een inworp van Romain logische uitsluitingen waren ny. Een vrij rusteloze wed- Cools en uit enkele goede daarvan het gevolg en deze strijd trouwens ook en op het momenten, kon F.M. Sinaai zouden de algemene sportivi- einde van de eerste helft, de gelijkmaker niet puren. Na teit bij de voetbaltweedaagse skoorde Stefaan Schelfaut de rust werd die ploeg zelfs van F.C. Wijnveld, nauwe- voor F.C. Wijnveld 2 (1-0). nog op een grotere achter lijks verstoren. Officieel werd Een beslissend doelpunt dat stand gespeeld. In die periode het dubbeltornooi met een later zou blijken, want nadien skoorden Romain Cools, An- omvangrijke trofeeënuitrei- werd het skorebord niet meer dré Van den Durpel en nog- king besloten en daarbij wer- gewijzigd. Ook al door de maals Romain Cools, wat ten- den sportschepen Urbain goede prestaties van de beide slotte ook de 4-0 eindstand Vercauteren en sport- doelmannen, Fred Verhulst inhield. De finale tussen F.C. raadsvoorzitter Gerard Bon- van F.C. Pony en Etienne Callensvrienden en de vetera- tinck, de vertegenwoordigers Lambrechts van F.C. Wijn- nen van F.C. 1000 Appels, van het stadsbestuur in Sint- veld. Deze laatste ploeg werd werd een zeer spannende Niklaas... echter nog tot negen spelers strijd. In de eerste helft waren Tornooi A: F.C. Wijnveld 2 herleid: Danny Parijs en Gert de beide ploegen ook duide- eindlaureaaut... Simoen lieten zich elk twee- lijk aan elkaar gewaagd met Bij de schiftingswedstrijd maal geel aansmeren. Een eerder schaarse doelkansen, heeft F.C. Wijnveld 2 nogal handikap waarvan F.C. Pony Nadien namen de veteranen duidelijk de maat genomen niet kon profiteren en tenslot- van F.C. 1000 Appels méér van F.C. 1000 Appels uit Si- te, won F.C. Wijnveld nog initiatieven en dat resulteerde naai. Deze laatste ploeg kon helemaal verdiend... ook al vrij vroeg in een doel- tot aan de rust de schade nog Tprnooi B: Veteranen van punt van Koen Hallewhey (1- enigszins beperken. Toen was F.C. 1000 Appels... 0). Een achterstand welke de stand al 2-0 en nadien, In de eerste kwalifikatiematch F.C. Callensvrienden ook heeft F.C. 1000 Appels hele- was de eindstand al bij de rust herhaaldelijk trachtte te neu- maal moeten afhaken. Met bereikt. Toen hadden Erwin traüseren, maar de betere een viertal doelpunten werd Lapeire voor F.C. Wijnveld 3 kansen waren nog voor Dan- Gabriël Paz de topschutter bij en Willy Laheyne in het voor- ny Mels van F.C. Wijnveld 3. F.C. Wijnveld 2, dat nogal deel van de veteranen van Deze skoorde uiteindelijk nog gemakkelijk de finale zou be- F.C. 1000 Appels, reeds ge- tijdens de slotminuten en al- reiken (7-1). Voor F.C. Pony skoord (1-1). Die stand werd dus, werden de blauwbroeken uit Waasmunster werd dat nadien niet meer gewijzigd en uit Sinaai nog eindlaureaat in evenwel lastiger. Het Ant- bij de strafschoppen, lukten het eigen klubtornooi (2-0)... werpse F.C. Intramod bood de oudjes van F.C. 1000 Ap in een bijzonder hardnekkige pels er méér dan F.C. Wijn- Technische FCSlll- match, ook méér tegenstand, veld 3 (3-5). Voor F.C. Cal- Een doelpunt van Gilbert Fie- lensvrienden uit Ardooie DUCIl rens in iedere helft, zou noch- werd het behalen van een fi- Tornooi A: tans over het resultaat beslis- naleplaats geen probleem. Schiftingswedstrijden: F.C. sen en aldus, werd F.C. Pony Vooral tijdens de tweede helft Wijnveld 2-F.C. 1000 Ap- ook voor de finale gekwalifi- niet, toen F.M. Sinaai ook de pels 7-1 ceerd. (2-0) meeste doelpunten inkasseer- F.C. Pony-F.C. Intramod 2-0 In een vrij spannende troos- de. Nochtans was de match Troosting: F.C. 1000 Appels- ting waren F.C. 1000 Appels voor de mannen van de Wase F.C. Intramod 2-2 (3-0) Sinaai 6-1 Troosting: F.C. Wijnveld 3- F.M. Sinaai 4-0 Finale: Vet. 1000 Appels- F.C. Callensvrienden 2-0 Fair-Playbeker: F.C. Callens vrienden Ardooie. Roger Van Laere Een ruime belangstelling voor het jaarlijkse voet- baltornooi van F.C. Pui- velde. Traditiegetrouw ook met de medewerking van garage Walter Vincke uit Belsele en thans, bijge staan door nog een aantal andere sponsors. Een hier van is de beenhouwerij Ja- cobs-De Roover uit Pui- velde, schenkt trouwens de matchbal bij de eerste kompetitiematch tegen F.C. Puivelde in de zater dagse topklasse van Wali- vo. Een ploeg waarvan het tornooi uiterst sportief en vooral opmerkelijk, kaart- van F.C. Fortuna-Nantes. Die plaats werd dan tij dens de finales ingenomen door de veteranen van F.C. Puivelde. Tegen S.K. Belsele bleef het resultaat scoorloos en bij de straf schoppen, geraakten de ouderen van F.C. Puivelde met de Fransman Ludovic Hervo als gastspeler, nog in het voordeel (5-4). Ook V.C. Bristol met de nieu we out'fit van de B.V.B.A. Gebroeders Baert uit Sint-Niklaas, wist de winst te verwervan tegen F.C. Centrumvrien den en de 3-0 werd bereikt loos werd gespeeld onder tijdens de reglementaire de goede leiding van het trio Marcel Boone en An- dré met Frans Van De Voorde. Voor de organi satoren waren er alleen problemen met de deelna me van F.C. Fortuna-Nan tes uit Sint-Niklaas. Een ploeg welke zich op de eerste dag van het tornooi, met slechts acht spelers zou aanbieden en tijdens de finales het helemaal liet afweten. Een weinig stich tend voorbeeld dat echter door de veteranenploeg van F.C. Puivelde werd ondervangen en aldus, werden in het tornooi ook de gebruikelijke matchen gespeeld. Het hoogtepunt daarbij werd alleszins een uiterst boeiende finale en voor klubvoorzitter Omer Zaman met zijn groep me dewerkers, volgde dan nog wedstrijdminuten.. De finale Twee sterk gemotiveerde ploegen bij een finale wel ke tot een zeer boeiend kijkstuk zou uitdraaien. Tijdens de eerste helft wa ren F.C. Puivelde en Vos Reynaert een ploeg uit de Katholieke Sportfederatie en reeds met een 27-jarig bestaan, ook duidelijk aan elkaar gewaagd. De eerste kansen waren trouwens voor de mannen van aan voerder Jo Van Wolvelaer en Peter Koslowski, liet er een tweetal onbenut. Dat deed Paul Van Laere aan de overzijde echter niet en F.C. Puivelde met Gaston De Schepper als gelegen heidsdoelman, stond al na een half uur op winst (1- 0). Bij de organisatoren zou de traditionele trofeeën- de vreugde evenwel niet uitreiking met Theo Van lang duren en een tweetal Liefhebbersvoetbaltornooi van Sanicentral. F.C. Derby (Iv). Bij de aanvang van het nieu we voetbalseizoen viert voet balclub F.C. Zeemeermin te Waasmunster, haar twintigja rig bestaan. De club speelt gedurende die ganse periode in het liefhebbersverbond en is gegroeid uit enkele midden standers uit de Hoogstraat. Die de behoefte kregen om na de dagtaak eens de benen te strekken en enkele kilometers te lopen. Al snel groeide de groep en kon gedacht worden aan een voetbalwedstrijd. Oorspronkelijk sporadisch en vriendschappelijk, later we kelijks spelend in kompetitie- verband. Op het hoogtepunt van het liefhebbersvoetbal traden zij aan met drie ploe gen, zaterdagnamiddag en met twee ploegen op zondag voormiddag. Buiten dit spor tieve gebeuren heeft de klub van voorzitter Jozef Maes ook op sociaal vlak en qua ont spanning in de Heidegemeen- te steeds iets betekend. Hier bij zijn vermeldenswaardig het jaarlijkse bal van F.C. Zeemeermin, het teerfeest, de nieuwjaarsreceptie, de ve le buitenlandse uitstappen met bijhorende verbroedering en voetbalwedstrijden, de fa milie weekends in de Arden nen en aan zee, de ééndags- uitstappen, de animatie bij de jaarlijkse braderij in de Hoogstraat, en tal van andere manifestaties. Dit alles maakte van Zee meermin een door iedereen geliefde klub, waar aan sport wordt gedaan en waar vriend schap en ontspanning prime ren boven rendement en kom petitie. De viering van het 20- jarig bestaan heeft plaats op f'°.al 20 augustus, waarop heide Hamme. Te 13 u. is er de 200 leden en oud-leden een receptie en te 14 u. barbe- met hun dames worden uitge- cue. Nadien volgt er een wan- D nodigd. Te 10 u. is er op het delzoektocht die in het teken voor Vos Reynaert ult s>' torrüin Cmiehoaleetennl non nu n.' tonnn U n. m nedl..- Bockxlaer als een goed ge ïnspireerde animator... De wedstrijden Bij de schiftingen lagen de waardeverhoudeingen tus sen de deelnemende ploe gen nogal uit elkaar. Het waren vooral afgetekende scores in het voordeel van F.C. Puivelde tegen V.C. Bristol uit Sint-Niklaas en terrein Sousbeekstraat een staat van voetbalwedstrijd tussen F.C. meermin. Zeemeermin en F.C. Moer- 20 jaar Zee- V.G.P. naai, tegen het moedige S.K. Belsele. Ook F.C. Centrumvrienden uit Bel sele won zonder veel pro blemen tegen het achttal 'Red Star Bosdorpwerd ten gemeentehuize ontvangen ter gelegenheid van het behalen vZ^Z'Zir' mhde, i'rfe."fde"nS Liefhebbersvoetbalkompetitie Walivo. Z T Werk,en de ">"de Marin «ZZt r FZ ^assens, "irk Zaman (kapitein), Marc Noens, Erik Van Bogaert, Gust Raman, Peter Vlassenroodt, Emanuel en Rony De Bruyne, Rony Van S™ VerRauwen, Dirk Raman, Erik Steeman, Rony Windhey en Ivan Suy als spelers en Frangots Bressmck, Franky Van Gaeveren, Ivan Vergouwen en Luc Caessens als 'werkende' bestuursleden. (d.Brol) minuten later, stelde Jo Van Daele de ploegen te rug gelijk (1-1, 37e min.). De ruststand trouwens en na de hervatting, geraakte Vos Reynaert door een own-goal van Dirk Van Driessche, zelfs in het voordeel (1-2, 53e min.). Voor F.C. Puivelde ook het moment om de inspan ningen te verdubbelen en met een suksesvolle straf schop van Geert Elewaut, was alles te herdoen (2-2, 55e min.). Aantrekkelijk en technisch op een hoog niveau, werd het vervolg en op een kwartuur van het einde kroop Vos Rey naert met Jo De Sutter en doelman Bart Geusens als de betere spelers, terug op voorsprong. Dit gebeurde na een vlotte kombinatie en een laatste center van Frank Van Wolvelaer, welke door Evert Vercau teren met het hoofd tot een doelpunt werd omge bogen (2-3, 75e min.). On middellijk zou F.C. Pui velde ook méér aandrin gen en enkele kansen langs Geert Elewaut, Geert Van Bockxelaer en Filip Heyninck één der be teren, bleven zonder ge volg. Ook al door de doel matige verdediging was Vos Reynaert, dat tenslot te niet helemaal onver diend het voetbaltornooi van F.C. Puvielde won... Schiftingswedstri j den F.C. Puivelde-V.C. Bristol 6-0 Vos Reynaërt-S.K. Belsele 13-0 F.C. Centrumvrienden-F.C. Fortuna-Nantes 3-0 Wedstrijd voor de vijfde en de zesde plaats: Veteranen F.C. Puivelde-S.K. Belsele 0-0 (5-4) Wedstrijd voor de derde en vierde plaats: V.C. Bristol-F.C. Centrumvrienden Algemene finale: F.C. Puivelde-Vos Reynaert Fair-playbeker: S.K. Belsele Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 31