't Peirt, een thuishaven voor elke Dendermondenaar V.C. Contra, een voorbeeld van een rekreatieklub Troepenschouw Eerste «Beker van de Denderstreek» voor rekreatieploegen Eerste interwijkenspel te Hamme Volleybalklub Pardaf Kruibeke organizeert haar 'Pardaffiësta' GZK-Darts 1989-'90 De eerste van drie fazen... 32 - 18.8 1989 - De Voorpost VOLLEYBAL trainen wij nog elke vrijdaga vond van 18 tot 19u30 in de sporthal van Appels. De herenploeg wordt getraind Volleybalklub Contra is een getraind en aan een of ander door iemand die zijn volley van de weinige volleybalklubs tornooi deelgenomen. sporen verdiend heeft op het die op rekreatief gebied werk- De heren vonden dat ze niet allerhoogste provinciaal ni- zaam zijn in de Denderstreek konden achterblijven en daar- Veau. De dames - en nieuw en in een rekreatiekompetitie om werd een herenploeg op- Voor dit jaar - de jeugd wordt spelen. De Dendermondse gericht. In datzelfde jaar werd getraind door een trainer die ldub werd zo'n drietal jaren beslist om in de Hamse kom- aktief is in tweede provincia- geleden opgericht door enke- petitie voor rekreatieploegen je De dames- en de jeugd- le mensen die zich wilden wa- aan te treden. Zowel de da- ploeg starten dit jaar in de penen tegen het roestig wor- mes- als de herenploeg deden damesrekreatiekompetitie den van hun lichaam. De mee. Nog steeds zijn ze aktief van Hamme. meest aangename weg leek in de kompetitie, het bedrijven van sport. Het Gedurende het jaar neemt waren de dames die het initia- Contra aan veel tornooien tief namen en Volleybalklub deel om de ploeggeest te be- Contra oprichten. Aanvanke- vorderen en wedstrijderva- lijk werd er enkel af en toe ring op te doen. Tussendoor Het bestuur, spelers en speelsters van V.C. CONTRA nodigen u op zondag 10 september 1989 uit op hun eerste volleybaltornooi dat de naam «BEKER VAN DE DEN DERSTREEK VOOR REKREATIEPLOEGEN - VOL LEYBAL» meekreeg. Wij bieden: - een tornooi met 12 rekreatieploegen - elke ploeg speelt minstens 5 wedstrijden, indoor in de sporthal van Appels - ganse dag de mogelijkheid tot het verkrijgen van drank en lekkere hapjes - 's middags een middagmaal te verkrijgen (koude schotel met kip), maar wel vooraf in te schrijven - verzekering en medische begeleiding - voor elke ploeg een mooie trofee, en een fair-play trofee - 100 fr. inschrijvingsgeld terug bij de prijsuitreiking Wij hopen: op een aangenaam en sportief tornooi en u daarbij te mogen verwelkomen. Wij vragen: inschrijvingsgeld: 500 Fr. te storten op rekening van V.C. CONTOA, 979-3539073-33, met ver melding van de ploegnaam. Dat u zorgt voor een wed strijdbal. Dat u om 9 u. aanwezig zult zijn. De inschrijving kan gebeuren tot 3 september 1989, bij: Van Gasse Johan, Zandstraat 59, 9330 Dendermonde, tel. 052-21.71.01 Hooft Gery, Kerkhofweg 13, 9330 Dendermonde, tel. 052-21.47.48 Het belangrijkste doel van de klub is het aangename aan het sportieve te koppelen. Zij wil wel goed kunnen volleybal len, maar dat mag niet ten koste zijn van de sfeer en de kameraadschap binnen de klub. Daarom krijgt iedereen speelkansen, zodat de ont plooiing optimaal is. Naast het volleybal zijn er nog akti- viteiten die de sfeer binnen de klub willen optrekken. Zo worden er geregeld uitstapjes, etentjes en dergelijke georga niseerd. Er heerst geen kom petitie- of prestatiestress, maar wel de wil om een toffe sport te beoefenen in een goe de klub. Noteren we alvast dat Contra naast de «Eerste Beker van de Denderstreek» voor rekreatieploegen op 14 januari 1989 het nieuwjaars- tornooi van VKS Oost-Vlaan deren organiseert. Op zaterdag 26 augustus organiseert de gemeentelijke sportraad Hamme voor de eerste maal een interwijken spel. De bedoeling van deze sportieve namiddag is de verschillende wijken op een recreatieve wijze tegen elkaar te laten uitkomen. De deelnemende wijken zijn: Centrum, Heilige Familie, Sint Renilde, Heilig Hart, Zogge, Sint- Anna, Kastel en Moerzeke. Al deze wijken komen uit in de volgende proeven: lattenlopen, paraproef, ballonplof, tonlopen, appeloogst, kelnerproef en het eindspel. Al deze spelen zijn behendig- heidstesten waar de vaardigheden van de verschillende ploegen aan bod zullen komen. Zo moet men bevoorbeeld bij de kelnerproef met een dienblad over een omgekeerde zweedse bank lopen en onder een hindernis door terwijl men door de tegenstanders onder «vuur genomen wordt met plastic ballen. Bij de ballonplof komt het dan weer op samenwerking aan. De twee kandidaten moeten een ballon opblazen en zich een bepaalde afstand verplaatsen met de ballon ter hoogte van de borst. Hierbij mogen zij natuurlijk hun handen niet gebruiken. In de hoepel aangekomen dient één van de twee de ballon stuk te maken door er zich op te zetten. Pas dan mag het volgende koppel starten. Sensatie en spanning voor de supporters verzekerd dus. De voorzitter, Albert Pieters en de schepen van sport, Francois De Graef nodigen dan ook iedereen uit om hun wijk te komen aanmoedigen op het V.P.-terrein op zaterdag 26 augustus te 14 u. Rond 18 u. heeft de prijsuitreiking plaats aan Frank Dingenen's Durmedroom. HANDBAL H.K. Waasmunster-Uilenspiegel: 37-33 Zaterdag hield H.K. Waas munster een uitgebreide troe penschouw, in een wedstrijd tegen Uilenspiegel die in vier speelhelften werd opgedeeld. In de eerste twee speelperio den kwamen vooral de inval lers op het terrein en in de volgende 2 x 25' waren het de kernspelers die mochten op draven. U begrijpt dat de uit slag echt van ondergeschikt belang was, het kwam er meer op aan eens te checken hoe het gesteld was met konditie van de spelers. Over het alge meen mag H.K.W. over de individuele prestaties niet ontevreden zijn. Na Uilen spiegel is het duidelijk dat nieuwkomer D. Luypaert zonder meer een versterking betekent en wij kregen de indruk dat vooral W. Roels vlot zal gaan kombineren met de Lebbekenaar. Het ziet er ten andere naar uit dat die zelfde Roels opnieuw over al zijn mogelijkheden zal be schikken na zijn elleboog breuk van januari dit jaar. Ook het debuut van de 16- jarige W. De Groote kan een meevaller genoemd worden. Technisch sterk, met een knappe vista op het spelge- Pardaf Kruibeke is in volley balmiddens in Waas - en ver daarbuiten ook trouwens - een naam die rinkelt als een bel, want deze volleybalklub draait al menige jaren op vol le toeren in de nationale en provinciale volleybalkompe titie. Het komende seizoen zal Pardaf Kruibeke met maar liefst 9 (negen) ploegen aan treden in kompetitie en zulks kost uiteraard heel wat moei te, zowel op organizatorisch als op financieel vlak. Pardaffiësta Om de financiële noden enigszins te lenigen organi zeert Pardaf Kruibeke de jongste jaren een Pardaffiësta en dit jaar pakt men uit met grote - zeg maar grootse - at- trakties. De feestelijkheden gaan van start op vrijdag 8 september en zullen maar liefst drie da gen duren. Op de openingsavond lonkt men naar het grote publiek met optredens van 'The Peb bles', 'The Dinkies' en een gastgroep Kruibeekse muzi kanten die vroegere jaren al len aktief waren in Kruibeek se orkesten zoals o.a. The Communities. Zaterdag 9 september alweer een topper met de 'Radio Tros Pop formule' die vooral de jeugd naar de feesttent zal moeten lokken. Zondag 10 september tenslot te staat het mosselfestival op het programma aangevuld met een 'Wedden dat... show'. Alle aktiviteiten zullen plaats vinden in een feesttent, welke zal opgesteld worden op de parking van taverne 't Hou tenkruis in de onmiddellijke omgeving van klublokaal 't Kafkot, gelegen aan de Bazel- straat 349 tc Kruibeke. In het klublokaal zijn voor de drie dagen reeds kaarten te verkrijgen in voorverkoop. Carlos beuren wordt deze jonge spe ler beslist een aanwinst voor het fanion team. Maar het vlotst speelde H.K.W. tijdens het eerste kwartier van de derde speelperiode. Met De Bode, De Meerschman, Luy paert, Borgers, Roels aange vuld met Van Mele of Sanders kregen de toeschouwers toen een goed beeld van de H.K.W.-mogelijkheden. Daarbij komt in de toekomst ongetwijfeld nog de nu licht gekwetste P. Van Damme en E. De Vlieger aangevuld met T. De Graeve, P. De Clercq, W. Leunis en eventueel ook A. De Brauwer wordt dit wel licht de kern waarmee H.K.W. zijn debuut in 2' na tionale niet kan missen. Toch kampt H.K.W. nog met een klein probleem dat niettemin dringend om een oplossing vraagt. Inderdaad, W. De Graeve staat totaal alleen om het doelwachtersprobleem op te lossen. Desseaux is jammer genoeg dit seizoen niet be schikbaar en men kan enkel hopen dat de revalidatie van K. Van Renterghem een vlot verloop kent. Een valabele keeper is echt niet houdbaar in 2' nationale. Ook al omdat verdedigen nu niet direkt het sterkste wapen blijkt bij H.K.W. Voor wat het nuttig kan zijn, de respektievelijke scores na elke speelhelft: I. 8-5 2. 11-13 3. 22-19 4. 37-33 H.K.W. speelde met: W. De Graeve, G. Maes, I. Willaerts I, St. De Meerschman 2, W. De Groote 7, K. Sanders, D. Luypaert 8, N. Verhelst, H. Borgers 3, Van Mele, Berk moes, T. De Graeve 4, 'P. De Clercq 2, W. Roels 6, A. De Brouwer 3, De Bode. EVA D.C. Grembergen heeft tijdens de dode periode niet stil gezeten. Er werd gewerkt aan een nieuwe ploeg, wat wel noodzakelijk was na het vertrek van een van de kernspe lers (Luk Van Audenrode). Zo blijft Luc Putteman ploegcaptain, De Waele Jo wordt uitgespeeld als targetman met in zijn spoor winnaar van de GZK zomertornooien Tonnelier Pascal. Nieuwe spelers zijn: De Schrijver Larry, vorig jaar nog ploegcaptain bij D.C. De Corner en als men het mag zeggen zeker een aanwinst; Maes Dirk, vorig jaar ploeg captain bij Den Beer II en na een periode van dartstegen slagen terug bezig aan een heuse come-back van formaat; Saerens Danny, voor het eerst startend in de kompetitie- sport maar zeker een belofte waar menigeen nog meerdere nachten zal van wakker liggen. Dit is dus de nieuwe kern van D.C. Grembergen waar men zeker nog rekening zal moeten mee houden. D.C. Lebbeke vorig jaar kampioen onder de naam Lesley- boys heeft de al zo sterke ploeg nog meer kracht gegeven. Bij hen spelen de eerste de beste niet. Hun namen zijn: Berghman Jozef, vorig jaar winnaar van het kompetitie- kriterium en 2de in het individueel klassement en bij de GZK-Masters; De Vlieger Kurt, vorig jaar GZK Master en 2de in het kompetitiekriterium (Kampioen van België juniores BDF 1988); Verdickt Freddy, Kampioen van België seniores BDF; De Potter Peter, komt van dartsclub Den Beer, was vorig jaar individueel kampioen bij GZK; Saerens Piet eveneens van den Beer; Van Petegem Guy, een man die zijn vorm van zijn topjaar terug te pakken heeft. Op de hoek van de Veerstraat en de Kas teelstraat in Dender monde staat 't Peirt, een monument van een zaak. Vorige zaterdag mochten we er aanwe zig zijn toen Fernand en Matti hun vernieuwd in terieur aan hun trouwe klanten voorstelden, wat uiteraard samen ging met een gezellige drink en enkele toespra ken. Ook burgemeester Dierick en schepen Jan Van Damme waren er om de felicitaties van het stadsbestuur over te brengen. Fernand De Baere, af komstig van Grember gen, waar zijn vader ja renlang schoolhoofd was, is in Dendermonde terechtgekomen door zijn huwelijk met Matti Van Causbroeck van een welbekende familie. In 1979, net toen het Sinksenbraderij was, opende Femand 't Peirt, een café met een lange traditie, voor al bekend als sportlo- kaal toen de heer Van Aerschot er nog uitbater was. Na de suksesrijke her opening zetten Femand en Matti er meteen met volle inzet hun schou ders onder en de zaak bloeide open tot een trefpunt van zowat gans Dendermonde. Men kan bijna geen vereni ging opnoemen die niet ergens banden met 't Peirt heeft. 'Ge gaat mij toch niet al de klubs doen opnoemen die hier vergaderen of hun lokaal hebben', vraagt Fernand. 'Het moeten er rond de dertig zijn'. In de gerieflijke bovenzaal vinden die gemakkelijk plaats. Nu gingen we echter naar de vernieu wing van het café kij ken. Het is inderdaad de moeite waard. Naast een fraaie schenkbank, waarachter Fernand troont, werd een volle dig nieuwe vloer ge legd, een stenen vloer nu omdat die gemakke lijk te reinigen en hygië nisch is. Daarnaast werd ook al het meubi lair vernieuwd en de zaak krijgt nu een fris moderne uitstraling, al blijft het er even gezellig met knusse zithoeken maar ook grotere tafels. Wie van cafésporten houdt vindt er zeker zijn gading. Naast een snookertafel en een match-golfbiljart, vinden we er ook nog twee per- fekt onderhouden ca ramboles. 'We blijven echter niet stilstaan', meent Fer nand. 'Nu beginnen we binnenkort aan de ver nieuwing van de kelder, waar we - laat ons zeg gen - een jazzkelder willen van maken, en later wordt ook de bo venzaal aangepakt. Daar moet een mooi po dium komen zodat er zelfs toneelvoorstellin gen, kleinkunstavonden en free podia kunnen gegeven worden'. We verdachten Fer nand er lichtjes van dat hij een soort cultureel centrum gaat openen. De ontwerpen voor al deze verbouwingen, die gebeuren onder het goedkeurend oog van brouwer Ivo Bosteels en zijn sympathieke echt genote, werden ge maakt door dochter Mi- ta, een zelfstandig ar- chitekte, die na haar stage in het buitenland samen met twee vroe gere leraars een archi- tektenbureau heeft in Gent. Zij maakte de plans die nu werden in gediend om een bouw- aanvraag te doen. Mita heeft reeds bewezen dat ze op de hoogte is van de zaak, want en kele tijd geleden won ze een prijs in de wedstrijd 'Bouwen met baksteen', georganiseerd in Brug- wordt niet stilgezeten en daarom brachten ve le klanten die zaterdag avond een kleine hulde aan Fernand en Matti, die er toch voor zorgen dat ze het zoveel moge lijk naar hun zin hebben. 16483-VC ge. Niet alleen kreeg ze de prijs voor haar ont werp van de verbouw ing van een klein huisje van amper 70 m2, ze kreeg ook nog een prijs voor de uitvoering er van. Dat is dus in goede handen. Nee, daar in 't Peirt

De Voorpost | 1989 | | pagina 32