Het Witte Paard en drie dagen... van Troje, een grijze ezel soundmix-shit Aktiegroep wil geen tweede industriezone in Erpe-Mere Anni en Maurice: een paar apart! Freddy Grey: groeiende waardering voor veelzijdig artiest Wat wordt het antwoord van de mandatarissen? 4 - 18.8.1989 - De Voorpost e.k. geeft hij een aperitief- koncert ten beste met de bariton Willy D'heere, van 11.30 u. tot 13 uur in Hotel 'Royal Astrid', aan het Keizerlijk Plein. En met zijn Freddy Grey Produ ctions brengt hij op zon dag 11 februari 1990 nie mand minder dan Marco Bakker naar het Kultureel Centrum De Werf. Hijzelf treedt daar op met zijn combo en ook de bekende operettezangeres Jeannine Martony zal daar te horen zijn. Laten ze het hem maar eens nadoen, al die mensen die de mond vol hebben over het brengen van kwaliteitsprogram ma's en aanverwante evenementen. Geen woor den maar daden, niet lul len maar keihard werken! Dat doet Freddy Grey en hij verdient het hardbe- vochten sukses en de op rechte waardering die hij momenteel in steeds meer kringen terecht geniet. C.T. Anni Anderson en Mauri ce Dean hadden reeds een afzonderlijke internatio nale zangcarrière achter de rug toen zij in 1970 met elkaar trouwden. Twee individuele artiesten werden meteen een paar apart. Want wie de Engel se, Duitse en Franse adel- Aalst. Anni Anderson en Maurice Dean, een showpaar dat vele landen ons kunnen benijden. brieven van het artistieke echtpaar onder ogen krijgt komt onwillekeurig onder de indruk van hun wereld wijde uitstraling. Als zeventienjarige werd Anni Anderson laureate van de toenmalig Ijefaam- de Ontdek de Ster. Met een begon een loopbaan die via een Europese tour nee voor Amerikaanse sol daten en suksessen in En geland, leidde naar het Thunderbird Hotel in Las Vegas. Als on-Vlaams glo betrotter trok Maurice Dean als zanger de aardbol rond met orkesten als dat van Kurt Edelhagen, Wer ner Müller, Paul Kuhn, Max Gregor: toch niet van de minsten... en ook, ja wel, met het BRT-orkest. Na hun huwelijk trokken zij opnieuw naar Las Ve gas, het echte, niet één van de vele nep L.V.- sen... Maar uit heimwee keerden zij weer naar hun geboorteland, waar zij momenteel optreden in het circuit van casino's, luxe-hotels en cruises, uiteraard voor een veelei send publiek. Volgende woensdag in de Keizershallen zullen Anni en Maurice opnieuw voor zo'n kritisch publiek staan, het Aalsterse. Maar die uitdaging kunnen zij aan. Zij hadden enkel de tegen slag op 5 juli jl. op de BRT-televisie terecht te komen in een zieltogend Star Festival, ook al zo'n totaal afgekluifd geval. Bovendien spuwden enke le deskundig geachte kriti- ci met hun vitrioolproza het gewillige krantepapier vol, zodanig dat hun re- daktie geen blijf wist met terecht verontwaardigde lezersbrieven. Waarachtig vakmanschap kan echter nooit worden geloochend, en dat zal woensdag a.s. van 21 uur af overduidelijk blijken in de Aalsterse Keizershallen. C.T. Namens de aktievoerders tegen een tweede industriezone een hulpeloze en krampach tige start dan is daar intussen toch verandering in gekomen. Waar het begon met een paar protestborden te plaatsen ergens op weggestoken landbouwgrond is dit uitgegroeid over geheel de deelgemeente Mere. Intussen hebben zij al een aktieverga- dering en een hoorzitting achter de rug en meer recent was het richten van een open brief aan de gemeentemandatarissen waarin ze alle bezwaren tegen een nieuwe industriezone nog eens in de verf zetten. De raad van «vijfentwintig wijzen» zal uiteindelijk moeten beslissen, want men dient niet alleen reke ning te houden met de ak tiegroep maar ook met de talrijke inwoners die een petitielijst ondertekend hebben. Tot nog toe na men de plaatselijke poli tiekers geen standpunt in maar sinds de hoorzitting in het gemeentehuis in ju ni 11. hebben de onder scheiden partijen nu toch de nodige tijd gehad om hun bestuur te raadplegen want vooral dit laatste was de reden dat men toen - en .terecht - geen standpunt innam. De uitbreiding van de be staande en tevens volzette industriezone blijkt zowat de goedkeuring van ieder een weg te dragen maar de inplanting van een tweede, aan de andere kant van de snelweg, zorgt voor heel wat narigheden. Alhoewel er slechts een vijftal land bouwers enkele stukken grond zien teloor gaan met het daaraan verbonden verlies van een gedeelte van hun inkomen, is er toch nog een grondiger re den die de tegenkanting weerlegt. Met dit projekt wordt Erpe-Mere, en Me re vooral, beroofd van en kele tientallen hectaren vruchtbare grond die op zichzelf een waardevolle open ruimte betekent voor de inwoners. Dit kan ver taald worden als zijnde een nieuwe inbreuk op het leefmilieu van de omwo nenden en zelfs van alle andere Erpe-Merenaren die er nog altijd kunnen genieten van een rustige en vredige omgeving waar het nog goed is om te wan delen. Onmiddellijk denken we hierbij aan het toenemen de verkeer, niet alleen op de invalswegen van de au tostrade maar meer nog in het anders zo rustige Ot- tergem en Bambrugge- Egem. Men zou dit argu ment kunnen verwerpen ware het niet dat de ver antwoordelijken plannen smeden voor nog andere uitbreidingen, zij het dan op langere termijn: «De Intercommunale Land van Aalst plant een ontsluiting met de omliggende land bouwgronden van het do mein Steenberg via de uit rit vanuit de richting Brus sel en de inrit naar Gent. Via een kort stuk van de Provinciale Baan en de Keerstraat van Ottergem zou het industrieterrein langs deze kleine deelge meente en de brug over de autostrade ontsloten wor den. Dat de op één na kleinste deelgemeente van Erpe-Mere hierbij zwaar getroffen wordt is een van de elementen die het ak- tiekomitee naar voor brengt om geen tweede in dustriezone in te planten». Waarom toch al deze lan delijke gemeenten opoffe ren voor een paar fabrie ken die zeker niet de be doeling hebben om ar beidsplaatsen te kreëren maar wel naar Erpe-Mere komen wegens de voor hen zeer gunstige ligging en uitbatingsvoorwaarden die aan de gemeente zelf financieel weinig baat bij brengt. Alternatieven Het aktiekomitee wijst op de overbodigheid om nieu we terreinen in te palmen en maakt aldus aan het gemeentebestuur duidelijk dat in de regio, begrepen tussen Aalst-Zottegem- Geraardsbergen en waar eveneens industriezones liggen, nu nog voldoende gronden voorradig zijn om aan de direkte en de toe komstige eisen te voldoen. De intercommunale ver kiest echter het nieuwe projekt in plaats van het benutten van de beschik bare reserves op industrie terreinen als dat van Aalst en Ninove. Zij blijken evenmin geïnteresseerd te zijn in deze van Erpe-Me re (station) noch in KMO Denderleeuw (station). Daarom dringen de aktie voerders met allen aan om de toekomstplannen een andere wending te geven: «Het is de taak van de regionale gemeentebestu ren om op hoger niveau te pleiten voor betere verbin dingen naar en de ontslui ting van de braakliggende terreinen in de omgeving van Geraardsbergen en Zottegem, zodat de daar beschikbare reserveterrei nen van de intercommuna le aantrekkelijker wor den». Arbeidsplaatsen Het argument van de te werkstelling stoelt niet op een vaste fundering en hiervoor verwijst men naar het verschijnsel dat een bedrijf steeds minder werknemers nodig heeft om het te exploiteren. Bij het inplanten van nieuwe bedrijven schermt men al tijd met de gedachte dat nieuwe arbeidsplaatsen zullen beschikbaar zijn maar daarover heeft men grote twijfels. Men heeft op de industriezone I ge noeg bewijzen dat de fir ma's hun personeel voor een groot gedeelte mee brengen, vooral dan wat het kaderpersoneel be treft. Het resterende per centage is in ieder geval niet denderend want op het huidige industrieter rein telt men zo een der tienhonderd werknemers waarvan er slechts een driehonderdtal van Erpe- Mere afkomstig zouden zijn. Dit argument dient dan ernstig in overweging genomen te worden voor aleer men de vraag van de intercommunale al dan niet positief beantwoordt en van de omgeving van Steenberg een vervuild mi lieugebied wil maken dat eventueel kan hinderlijk zijn én voor het gemeen- tepersoneel en het ge meentebestuur die er hun dagelijkse werkzaamhe den hebben. Daarom is de visie en de mening van de aktiegroep zeer manifest: «Deze ves tigingen moeten verwezen worden naar de grote groeipolen in Vlaanderen. Als onze streek haar ka rakter wil behouden, moe ten we nieuwe industrie terreinen krachtig afwij zen, zoniet wordt de eco logische draagkracht van onze reeds beperkte le vensruimte overschreden en stevenen we af op een verstedelijkte gemeente, zoals het nu reeds het ge val is in Erembodegem, Liedekerke, en Dender leeuw. Hiermee wil het aktieko mitee de mandatarissen overtuigen hoe absurd het is een tweede vestiging in Erpe-Mere in te planten. Vervolg van blz. 1 nadien weer 95. Momen teel zit hij al aan over de honderd, waaronder twee suksesvolle en felopge- merkte aperitiefkoncerten in Hotel Royal Astrid en tijdens de jubileumfeesten van de dekenij Katte- straat. Tot spijt van wie 't benijdt heeft Willy Van Impe, met vallen en opstaan, de ar tiest Freddy Grey vaste ge stalte gegeven en zich ook een vaste stek veroverd in de Vlaamse showwereld. Triomf van de mediokriteit Vorig jaar heeft Willy Van Impe gebruik gemaakt van het V^-systeem die het stadhuispersoneel wordt geboden om, mits uiter aard loonverlies, dat ande re Vs voor familiale of artis tieke of nog andere doel einden te gebruiken. Hij richtte de Freddy Grey Productions op en had de vrijgekomen tijd hard no dig voor de administratie ve rompslomp, het schrij ven van scenario's, repeti ties, optredens en het or ganiseren van optredens door F.G. Productions. 'Freddy Grey en F.G. Pro ductions mogen niet zo maar met elkaar worden vereenzelvigd', legt hij uit. 'In en met F.G. Produc tions worden doelgericht shows georganiseerd voor elke bevolkingsklasse. Het is wel zo dat Freddy Grey, zoals vele andere Vlaamse en buitenlandse zangers en zangeressen, deel uit maakt van de schare artie sten waaruit een keuze wordt gemaakt voor de sa menstelling van de F.G. Productions. Tenslotte is de 'Freddy Grey Variété' een specifieke formule, welke zich richt tot een ouder publiek'. Al die eerlijke inspannin gen om ons Vlaams pu bliek dingen te brengen op een hoger artistiek niveau dan momenteel door de media wordt bereikt, wor den in bepaalde kringen blijkbaar niet gewaar deerd. Iemand als Willy Van Impe die daar keihard voor werkt, die het aan durft om initiatieven te ne men en die kreatief is in de zelfverworven vrije tijd, wordt niet op prijs gesteld. Al te veel louche invloe den achter de schermen en de onvermijdelijke vriend jespolitiek hebben ertoe geleid dat wij momenteel de triomf van de mediokri teit beleven. Echt talent is altijd al zeld zaam geweest, maar wordt steeds schaarser. Het klak keloze playback-systeem heeft veel na-apers in de waan gebracht dat ook zij vedetten zijn, terwijl hun hele 'act' toch slechts een imitatie is en zijzelf pseu- do-artiesten, een kopie van hun idool. Zij beklimmen het podium met een air van 'wat kan ons nog gebeuren' en rug- graatloze jury's stijven hen in die overtuiging. Artiesten die al jaren be wezen hebben dat zij hun vak beheersen en het zelfs in de bij ons anders zo kritiekloos aanbeden Sta tes wèhr hebben gemaakt, worden door de 'kritici' als 'fonkelloze sterren' voor gesteld. Wie 'Tien om te zien' en 'Sound-mix' bekijkt, vraagt zich met een gevoel van schaamte af of dèt dan de échte, flonkerende ster ren zijn? Het dieptepunt van on kunde en slechte smaak is inderdaad bereikt! Will: steeds Top of the Bill! Om op dat vlak even in Aalst te blijven: met de jaarbeursspektakels gaat het al verschillende jaren met rasse schreden bergaf. Een suksesformule is tot op het bot afgekloven. Dat Will Tura net als in 'Tien om te zien' nog steeds moeiteloos Top óf the Bill blijft van de jaarbeurstien- daagse, spreekt boekde len. Dat daarbij drie van de tien avonden met sound-mix-shit worden ge vuld, is beslist geen waar borg voor variatie van het komen. Wij zijn er rotsvast van overtuigd dat Aalst vol doende jong en ongekend talent herbergt, dat voor de levensnoodzakelijke vernieuwing kan zorgen in het volkse, specifiek-Aal sterse maar stilaan ver molmde amusementsleven van onze stad. Aalst is en blijft een kar- navaleske topper, maar onze ajuinenstad is méér dan karnaval alleen, kan ook meer dan alleen maar Vastelauved vieren... Het woord is nu aan de jongere generaties om aan hun stad opnieuw de allure te geven van Keizerlijke Stede! Cyriel Temmerman gels bracht hij ook twee kamavalschlagers op de markt, begeleid door Lot- jonslos (waar was het paard van Troje toen?). In 1981 verscheen van hem de dichtbundel 'Allemaal woorden' en momenteel legt hij de laatste hand aan een poëzieboekje dat vol gend jaar zal verschijnen. Hardbevochten sukses De titels van zijn op plaat uitgebrachte liedjes: 'Too young' met 'Wat is de lief de mooi'; 'Melody d'a- mour' met 'Wacht op mij'; 'Eenzaam zijn' met 'Cin dy' en 'Marianne' met 'Till'. De kamavalliedjes waren 'Ze kennen de pot op' met een instrumentale b-kant en 'Ai, ai, ai, ai, ik Mensen die dan wat an ders willen brengen dan dat eeuwig wit paard, wor den voor grijze ezel versle ten. Gelukkig staat den 'Oilsjtersen Auved' in het teken van "t Wit Peerd'. Als ze op het podium ge noeg spiegels zetten zullen heel wat artiesten schrik ken bij het zien van... het grijze beeld dat die weer kaatsen... Zij drijven graag genadeloos de spot met anderen, maar lachen als boeren met kiespijn wanneer zijzelf al eens het mikpunt worden van een grapje! Het wordt hoogtijd dat jongere mensen aan bod komen, die bij het organi seren van diverse manife staties ook rekening hou den met de mening van anderen en met nieuwe ideeën. Altijd weer komen dezelf de namen terug en dat zal steeds verder gaan totdat nog enkel dié mensen zul len overblijven om naar hun eigen spektakels te kijken. Gelukkig heeft Willy Van Impe daar wat verande ring willen in brengen, een beetje maar, doch dit kan het begin zijn van grondi ge vernieuwingen, die niet alleen de jaarbeursexpo santen maar ook het pu bliek ten goede zullen Zanger, conferencier, organizator. Freddy Grey vindt stilaan de weg naar het grote publiek. Freddy Grey is niet alleen een zanger die met een welluidende stem begaafd is, hij is ook een veelzijdig artiest en een uitstekend organisator. Naast de vier 'gewone' sin- em ne koter', keerzijde 'Vastelauved es e stiksken van mè leven'. De ver koop van al die plaatjes verliep vlot, doch de poor ten van zowel de officiële BRT-ether en dito-scherm evenals de kommerciële kanalen van VTM bleven voor hem dicht. Daarom niet getreurd, wat nog niet is, kan komen. In ieder geval is Freddy Grey zélf te zien op de Jaarbeurs, samen met Henk De Bruin, Saman- tha, de humorist Lou Mar cel en het ballet Limelight, op woensdag 23 augustus a.s. van 14 uur af. Diezelf de avond om 21 uur treden Anni Anderson en Mauri ce Dean op met in het voorprogramma Nicole en Hugo een balletgroep. Op zondag 10 september Aalst. Marco Bakker, dank zij Freddy Grey Productions Aalst. Kathy Vama is de jonge en talentvolle zangeres te gast op 11 februari van volgend jaar in De Werf. die vaak samen met Freddy Grey optreedt

De Voorpost | 1989 | | pagina 4