Gezinsinstuif te Baardegem Werk op de plank voor Marc Galle in Europa Daar waar ratten thuis zijn Wat met Le Pen? Hoe lang blijft de Dender nog stinken? Nieuwe terreinwagenclub in de streek Aalst-Ninove Vierde Negende Sint-Paulusfeesten, elfkamp van meer dan geslaagd AKV Graaleken Dest De Voorpost - 18.8.1989 - 5 Voor de Baardegemse ge meenschap is het «Jaar van het Gezin» dé gelegenheid om het gezin als kern van de maatschappij en als ba sis van het rijk gemeen schapsleven op dorp en in parochie te beklemtonen en verder te stimuleren. Samen leven en zich leren inzetten voor anderen ligt immers aan de basis van een valabel gemeen schapsleven. Met deze bedoeling orga niseert Baardegem een ge zinsweekend op zaterdag 9 en zondag 10 september aanstaande. Zoveel moge lijk gezinnen worden er sa mengebracht die uiteinde lijk één groot gezin moeten Het hele Dorp Het weekend wordt gedra gen door een brede basis organisatoren waarbij zo wat heel Baardegem zich betrokken kan voelen. De organisatie berust in derdaad onder koördinatie van Paul Jacobs bij volgen de verenigingen: Duiven- bond, Chiro, Scouts, Kerk straatvrienden, Molen vrienden, Vonckruiters, Sint-Jozefschutters BGJG, KVLV, Landelijke Gilde, Voetbal Vlugge Jongeren, Toneelbond Hoop in de Toekomst, Kon. Harmonie Sint-Ceci- lia, Kaatsers, Davidsfonds en verder alle verenigingen die in zaal «Ons Huis» hun thuishaven hebben. Aktiviteiten Op zaterdag 9 september in zaal «Ons Huis», Hoog straat, opvoering van de sacro-musical «De harte- wens van een clown», een realisatie van het Centrum Eigentijdse Jeugd, samen met dertig jongeren van Baardegemse scouts en Chiro-leden. Een gezins programma met muziek, zang, dans, dia's en film, licht, klank en kleur. Toe gang: 80 fr. Begin te 20.30 u. En op zondag 10 september in zaal «Ons Huis» en op de scouts- en chiroterrei- nen in de Winningstraat te 10 u. openluchtmis met als thema «Geloof in het ge zin» opgeluisterd door het Sint-Ceciliakoor o.l.v. Ed- mond Moortgat en met als voorgangers Pastoor Jos De Rouck en diaken Paul Jacobs. Te 11 u. brengt de plaatse lijke Harmonie o.l.v. Pier rot De Block een aubade en vanaf 11.30 u. kan U aanzitten aan een gezins barbecue en is er kinder- markt. Daarna, doorlopend, vol- leybaltomooi, ping-pong- wedstrijden, spel zonder grenzen, ballonwedstrijd, schilderatelier, schminken en niet te vergeten, bier en hamburgertent. Nadere info bij Paul Ja cobs, 052-35.79.08. LH In de Sint-Kamielstraat in Aalst klagen sommige be woners steen en been. Oorzaak van de ellende zijn de ratten die daar we lig tieren. Zijn ratten al geen erg lieve diertjes, in de Sint-Kamielstraat blij ken ze met ontelbaar velen te voorschijn te komen wanneer het drukkend warm is en in de straat stilletjes is. Sommige be woners zijn zo erg be vreesd voor ratten dat ze aan hun bezoekers vragen om vlug de deur te sluiten wanneer ze binnen zijn. Anderen beweren dan weer dat de ratten onder de straat tunnels hebben gegraven en vrezen dat het niet lang meer zal duren of er zullen zich ernstige ver zakkingen voordoen in de straat. Spuiters hebben daarop hun antwoord klaar en beweren dat Aalst de enige stad in ons land is Aalst. In de Sint-Kamielstraat wemelt het van de ratten (a) met een 'rattenmetro'. Voor de opening van het nieuwe Europese Parle ment had de vergadering plaats van de grootste frak- tie, namelijk die van de so cialistische en sociaal-de mocratische partijen van de 12 lidstaten: 180 leden. De delegaties van deze lidstaten hebben normaal elk een lid in het Bureau van de fraktie. Mare Galle verklaarde er geen genoegen mee te kun nen nemen, dat er wat Bel gië betreft, slechts één de legatie zou worden erkend. Hij argumenteerde, dat SP en PS niet alleen twee af zonderlijke partijen zijn maar dat hun vertegen woordigers in het Europe se Parlement bovendien in twee afzonderlijke kiesom schrijvingen werden verko zen. Uit de stemming in de fraktie, bleek dat dit fede ralistisch argument werd aanvaard: Mare Galle werd naast Dury van de PS, volwaardig lid van het Bureau. De volgende stap was nog belangrijker. Ernest Glin- ne werd voorgesteld voor het quaestorschap, Mare Galle voor het voorzitter schap van een Parlemen taire Kommissie. Door een stemming in de fraktie werd hij voorgesteld als Voorzitter van de Kom missie Reglement, onder zoek van de geloofsbrieven en van immuniteiten. Op 27 juli werd hij als zodanig geïnstalleerd met 18 stem men tegen 2 (voor de kan didaat van uiterst-rechts). Daarnaast werd Mare Gal le nog lid van de Politieke Kommissie en van de Kom missie van Jeugd en Kui tuur (Media inbegrepen), alsook van de Interparle mentaire Kommissie Cen traal-Amerika en de Vere nigde Staten. Eind augustus wordt Mare Galle in zijn funktie van Voorzitter al gekonfron- In de vorige week werd Aalst gekonfronteerd met verhoogde stank van onze Dender. Tussen de Zeeberg- brug en het sas te Aalst dreef een vuile, dikke brij die niet alleen de buurt doch tevens het in de nabijheid gelegen stadscentrum heel wat stankhinder bezorgde. De Civiele Bescherming van iLiedekerke werd opgeroepen om de klus te klaren, doch dat kon in één etmaal niet gebeuren. Omwonenden zijn van oordeel dat deze extra- vervuiling zou kunnen af komstig zijn van het vilbe- luik te Denderleeuw, in de volksmond eerder «vuil- blik» geheten. Volgens de Civiele Bescherming zijn daarvan echter nog geen overtuigende bewijzen ge leverd. Wel werd verno men dat er in dat Vilbeluik heel wat supplementair werk is geweest omdat tal van neerhofdieren wegens de hevige hitte zouden ge storven zijn. Om het dan nog niet te hebben over de vissen... Caudron vroeg: Volksvertegenwoordiger Jan Caudron, reeds jaren begaan met de verontrei niging van onze waterlo pen in het algemeen en van de Dender in het bij zonder, stelde reeds eer der een aantal vragen aan gemeenschapsminister Theo Kelchtermans, ver antwoordelijke voor Na tuurbehoud en Leefinrich- ting in Vlaanderen. Over de multipele oorza ken van dergelijke vervui ling is het duidelijk ieder een eens: te weinig gekon- troleerde lozingen stroom opwaarts in Wallonië, o.m. van een aardappelbe- drijf (het probleem heeft een kommunautaire di mensie...) het geringe de biet van de Dender en ac cidenteel de buitenmaatse gisting wegens de hoge temperaturen. Voeg daar bij de lozingen van fabrie ken en van huishoudelijk afvalwater en niet in het minst het overdreven ge bruik van chemische mest stoffen op de landerijen en het rijtje is ver kompleet. De preciese vraag die Jan Caudron aan de gemeen schapsminister stelde hield dan ook in «of het juist is dat voor de komende vijf jaar geen budgetten voor zien zijn om de vervuiling van de Dender effektief te lijf te gaan». gooien. Er wordt gespeeld in groepsverband met ploe gen die ten minste uit 5 spelers bestaan. De deel nemende groepen ontvan- teerd met een belangrijk gen elk een mooie trofee, dossier: een vraag om de Het inschrijvingsgeld be- onschendbaarheid van Le draagt 200 fr. per ploeg. Pen op te heffen. Ook een Inschrijven kan tot 8 sep- aantal initiatieven inzake tember en voor verdere de overheveling van het informatie kan men te- Europese Parlement van recht bij Bodo Meevis, Straatsburg naar Brussel Graaleken Dest, Dire- liggen op behandeling door straat 2, te 9300 Aalst, zijn Kommissie te wach- ten... J Heyman Werken Minister Kelchtermans antwoordde door het ge ven van een opsomming van aan gang zijnde of ge plande werken waarbij vaak tijdslimieten duide lijk uit de weg werden ge gaan. De minister wijst al leszins op twee aan gang zijnde werken: de aanslui ting van de koliektor Ou- degem-Appels en aan die van de aansluiting van de koliektor van het papier en kartonfabriek Oude- gem op de waterzuive ringsinstallatie Hoogveld te Dendermonde/Hoog- veld. Aan gang is alleszins het werk aan de koliektor in de Burchtstraat aan Amy- lum met aansluiting van de reeds eerder te Erembode- gem aangelegde koliektor. In het eerste semester van volgend jaar zou dit werk moeten voltooid zijn. Daarna moet dan de aan sluiting volgen op het wa terzuiveringsstation Spui- meersen te Hofstade. Ge pland is verder de aanslui ting via een persleiding van Gijzegem en van de ververij NV Denderland, te ramen op 15 miljoen. Dertig miljoen zullen no dig zijn om de koliektor Eindelijk is het zover voor de liefhebbers van terrein voertuigen of 'jeeps', zoals men zegt in de volksmond. Er is een club opgericht te Denderhoutem onder ve teraan 4x4 Todd Hunter. De club luistert dan ook naar deze naam: Todd 4 x 4-club. Deze organisatie beschikt over een zes kilometer lang parcours om aan ter reinrijden te doen. De bedoeling is niét om aan terreincross te doen, zegt de organisator, want lang niet iedereen die een 4 x 4-wagen heeft wil er mee crossen. De koper wil er gewoon terrein mee rij den. Wij beschikken daar voor over een uitgelezen parcours. Het is 100% vei lig en elke terreinwagen kan het aan. Er zitten heel prettige gedeelten in. Er is een apart crossstuk voor handen. Wie echter wil le ren terreinrijden zal zeker Aalst. De jeugd kwam volop aan haar trekken op de Sint-Paulusfeesten (a) bij ons terecht kunnen. Het lidgeld bedraagt 1.000 franken voor één jaar. Hiervoor krijg je als lid het belangrijkste van al voor de terreinrijder: een knap en lang parcours. Dat geven wij niet vrij, omdat er geen wildgroei zou ontstaan. Wij eisen strenge naleving van de regels. Er is een tractor ter be schikking voor diegene die het toch klaarspeelt zich vast te rijden en naarmate de club zich uitbouwt zal er in samenspraak met de leden spoedig tot meerde re akties overgegaan worden. Les kan je ook krijgen, dan wel op afspraak. Wie zijn 4x4 eens 'bui ten' wil laten, mag zeker niet nalaten eens kontakt op te nemen met Rudi Scheerlinck, Nieuwstraat 50, 9480 Denderhoutem, 054/32.54.19 's avonds. Aalst. Ook tijdens de Sint-Paulusfeesten doet men een beroep op bereidwillige handen (a) Burchtdam te Ninove aan te leggen en voor de aan sluiting van het centrum van de stad op het water zuiveringsstation Neder- wijk. Anderzijds zal de onder toe zijn behelzen de uit bouw van een kollektoren- net op de rechteroever te Aalst en de aansluiting te Geraardsbergen van de rechteroever op het water zuiveringsstation. De re- doorsteek van de Dender novatie van dit station is ter hoogte van de Spui- meersen 25 miljoen kosten en de aanleg van de Erem- bodegemse koliektor en van de industriezone vraagt zowat 37 miljoen. Toekomstmuziek Verdere plannen die nog niet aan preciese planning wel voorzien voor volgend jaar. Het einde van de stankhin der is dan ook alleszins nog niet in zicht. LH Aalst. Zelfs een chef moet af en toe tijd nemen om de inwendige mens te versterken. Een beeld van de Sint-Paulusfeesten (a) Aalst. De volksspelen op de Sint-Paulusfeesten kregen heel wat belangstelling (a) ters was er natuurlijk de haast onmisbare kaart- wedstrijd. In de bodega troffen we de fijn- en wijn proevers aan. Op de slot dag, Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, mocht de de monstratie paardendres- suur zich in een ruime be langstelling verheugen. da Op zaterdag 16 september heeft voor de vierde keer de elfkamp plaats van AKV Graaleken Dest. De plaats van gebeuren is café Free Time aan de Wel vaartstraat 117 te Aalst. Op deze elfkamp worden de deelnemers onderwor pen aan volgende proe ven: pitjesbak, bakschie- ten, vogelpik, zaklopen, ringen rond een fles wer pen, lepel met knipper, pottenwerpen, vissen, na gels in balk slaan, gerre- bolling en met hoefijzers Voor de negende keer werden aan het kerkje in de Botermelkstraat de Sint-Paulusfeesten georga- nizeerd. De opbrengst van deze feesten wordt bes teed aan de bouw van een nieuwe parochiekerk. Op de negende Sint-Pau lusfeesten stond onder meer een prondelmarkt op het programma waarop men uiteraard weer heel wat snuisterijen kon be wonderen en ook kopen. En verder waren er volks spelen die kenden een ge weldige belangstelling. Het lijkt wel dat de volks spelen weer in zijn de laat ste tijd. En voor de kaar-

De Voorpost | 1989 | | pagina 5