UHkr- Tweeënveertigste Jaarbeurs beloftevol Het is weer zo ver MNtMÜ Jaarbeursspektakels ninr Stijgende belangstelling Waar heel wat beurzen de jongste tijd te kampen hebben met tanende belangstelling houdt de Aalsterse Jaarbeurs haar góede reputatie en blijft suksesvol. Onder meer kan zulks te wijten zijn aan het gezellige karakter van de Jaarbeurs waar bij pot en pint in verbruikersstands zaken kunnen worden gedaan. Bovendien biedt de kombinatie van handel en spektakel supplementaire troeven aan deze beurs, een laatste treffen bovendien in ontspannen stemming vóór het hervatten van de werK 'taamhècn na de vakantie. Dat U met uw ingangsticket gratis kan present zijn op spektakels in andere omstandigheden honderden fr. kosten geeft onze Jaarbeurs alvast een supplementaire dimensie. Aalst. Jaarbeurs. Een beeld van het nog lege paviljoen, dat werd aangebouwd en men kan zelf vaststellen dat het om een reusachtige oppervlakte gaat (a) Jaarlijks wordt op de parking van de Aalsterse Keizershallen een reusachtige tent opgetrokken door specialisten in het vak. Ze slagen erin om deze tent op minder dan een enkele dag helemaal overeind te zetten. Een hele opdracht en lang niet zo eenvoudig als men wel zou kunnen vermoeden. Ondertussen zijn ook de werklieden van de stad Aalst druk doende. Zij moeten er onder meer voor zorgen dat er verlichting is in de tent en dat er voor de expozanten ook aansluitingsmogelijkheden zijn op het elektriciteitsnet. En terwijl dat allemaal aan de gang is, komen ook nog de standhouders naar de hallen om er met man en macht aan het opbouwen van hun stand te beginnen. Er komt dus heel wat werk om het hoekje kijken eer de jaarbeursbezoeker vanaf zaterdag 19 augustus in de Keizershallen aan zijn trekken komt. da Weetjes - De 42* Jaarbeurs heeft plaats van zaterdag 19 tot en met maandag 26 au gustus. - De Jaarbeurs heeft plaats in de Keizershallen en in een tentenpaviljoen op de parking van de Beekveldstraat. - Een toegangsticket kost 50 fr. Kinderen onder de 12 jaar vergezeld van een volwassene krijgen gratis toegang. Andersvaliden betalen evenmin enig in komgeld. - De exposanten kunnen vrijkaarten geven. Deze kaarten geven toegang van 15 tot 20 uur. - De Keizershallen zijn wegens verbouwingswer ken enkel toegankelijk via de kassa Beekveldstraat aan het tentenpaviljoen. - Twee informatiebalies zijn voorzien. Eén aan de ingangskassa en één in het jaarbeurs sekretariaat in de hallen zelf. Deze beide balies zijn uitgerust met Commodore computers. - Vanaf 21 u. kost een ticket 200 fr. aan de kassa van de spektakelzaal, tot 21 u. slechts 50 fr. - Vóór 21 u. is de spekta kelzaal toegankelijk via de beurshallen (tent). Vanaf 21 u. via de ingang (nieu we zaal). - Plaatsreservatie is enkel mogelijk de dag van het spektakel zelf tussen 18 en 20 u. en dit aan 50 fr. per plaats met een maximum van 4 reservaties per per soon. Deze plaatsen blij ven vrij tot 21.30 u. Enquête Voor de verdere uitbouw van de Jaarbeurs in de toe komst doet de organisatie een beroep op de mede werking van de bezoekers via het invullen van een enquêteformulier. Iedere bezoeker kan aan de eraan verbonden wedstrijd deel nemen doch slechts één keer. Uit de bezoekers die hun enquêteformulier vol ledig hebben ingevuld wordt elke dag te 20 u. een winnaar uitgeloot. De des betreffende formulieren moeten inderdaad aan de uitgang of aan het sekreta riaat worden gedepo neerd. De winnaar wordt dan opgeroepen via de pu- blic-adressinstallatie. Hij of zij ontvangt dan een verrassingspakket, een bloemenruiker en een ta felreservatie voor het avondspektakel met een drink. Op de sluitingsdag, maan dag 28 augustus, wordt uit alle volledig ingevulde en quêteformulieren een win naar getrokken. Die ont vangt dan een computer ter waarde van 40.000 fr. Aalst. Jaarbeurs. In de tent die meer een feestpaviljoen is, Aalst. Jaarbeurs. Het rechtzetten van zo een tentpaviljoen is eigenlijk een makkie. Eerst worden de wanden opgetrokken (a) Zaterdag 19 augustus 1989 21.00 uur: Family Duck. 22.30 uur: Skyblasters. Zondag 20 augustus 1989 21.00 uur: Preselectie Playback en Soundmix wed strijd. Presentatie: Micha Mar ah, 30 kandidaten. Gastoptreden van Tony Servi. Maandag 21 augustus 1989 16.00 uur: Namiddag bloemschikken door Jempy. 21.00 uur: LSP Band. Voorprogramma: Bozart en Mika Human Race. Gasten: Boogie Boy, Angie Dylan, Walter Grootaers, Ludo Mariman, Félice Damiano. Dinsdag 22 augustus 1989 21.00 uur: Eddy Wally Show. Woensdag 23 augustus 1989 14.00 uur: Freddy Grey Variété, met Kathy Varna, Lou Marcel, Henk De Bruin, Samantha en het ballet Lime Light. 21.00 uur: 'Brussels - Las Vegas* met Anni Ander son Maurice Dean, Nicole en Hugo, Kathy Varna, Freddy Grey, De Roestini's, Jacky Coppe- jans, orkest Dick Barry, presentatie: Dirk Everaert. Donderdag 24 augustus 1989 21.00 uur: Tien om te Bezien. Met Willy Sommers, Claudia Caluwe, Phil Kevin, Danny Fabry, Els Satja, Margriet Hermans en James Loyd. Vrijdag 25 augustus 1989 21.00 uur: Aalsterse Avond. Zaterdag 26 augustus 1989 21.00 uur: Preselectie Playback Soundmix wed strijd. Presentatie: Micha Mar ah - 30 kandidaten. Gastoptreden: Liliane St. Pierre. Zondag 27 augustus 1989 21.00 uur: Finale Playback Soundmix wedstrijd. Presentatie: Micha Marah. Gastoptreden: Luc Steeno. Maandag 28 augustus 1989 21.00 uur: Will Tura in concert. Aalsterse Gilles op de Jaar beurs I .inks aan de ingang van de spektakelzaal, op stand nr. 104, vindt U zoals ie der jaar de stand van de Gilles. U kan er genieten van hamburgers, brochetten, hot dogs, witte en zwarte pensen, belegde broodjes, koude schotel, pannekoe ken op diverse wijzen en ijskreem met o.m. Gille scoupe, koffie, wijnen en frisdranken bij het eten. Jaarbeurs '89 praktisch Voor de eerste keer wordt de Jaarbeurs die reeds aan haar 42ste editie toe is georganiseerd door een kersvers Jaarbeurskomitee dat, onder voorzitterschap van Muriëlle Boeykens- Boel bestaat uit afgevaar digden van enerzijds het Feestkomitee dat traditio neel de organisatie op zich nam van de Middenstands- raad. De kontroverse tus sen Feestkomitee en Mid denstandsorganen is trou wens niet nieuw en gaf in het verleden reeds aanlei ding tot het inschakelen van 'waarnemers' bij het Feestkomitee. Momenteel is het zo dat de Middenstandsraad zich zou ontfermen over het handelsgebeuren en het Feestkomitee over' de spektakels. Maar steeds onder de auspiciën van het schepenkollege zoals dui delijk bleek bij het weige ren van het optreden van het 'Witte Paard-gezel schap' dat duidelijk niet in de smaak van het college zou zijn gevallen ook al was het in het verleden een attraktiepunt van belang. Het stijgend sukses van de Jaarbeurs de laatste jaren bracht ook andere proble men mede. Dit zowel voor de organisatoren als voor de standhouders. Tijdens de piekuren vormden er zich inderdaad geregeld opstoppingen in de al te smalle gangen met als ge volg dat een aantal bezoe kers de beurs vroegtijdig verlieten en dat de drukte de standhouders afremde in hun handelsaktiviteiten. Het plan van de opstelling van de diverse stands werd dan ook totaal herstruktu- reerd. De gangen tussen de stands worden breder en doorgangsruimten wor den optimaal benut. Bo vendien worden de stands in zones gegroepeerd per verkoopsartikel maar dan wel zonder visueel kontakt van konkurrenten. Bezoe kers krijgen dan ook bete re kansen tot vergelijken en tot een gemotiveerde keuze voor hun eventuele Aalst. Jaarbeurs De deelnemers aan de beurs waren rechtzetten van hun stand (a) 6 - 18.8.1989 - De Voorpost Aalst. De tent bestaat uit panelen die aan elkaar worden gehecht op een eenvoudige wijze (a) Jaarbeurskoncerten - Zaterdag 19 augustus 1989 15 uur - Opening Jaarbeurs. K.H. Concordia et Docilitas Herdersem. - Zaterdag 19 augustus 1989 16 uur - Jaarbeurscon cert Grote Markt. Muziekkapel 'Brandweer' Aalst. - Zondag 20 augustus 1989 16 uur - Jaarbeurscon cert Grote Markt. De Terjodenaren Erembodegem. - Zaterdag 26 augustus 1989 16 uur - Jaarbeurscon cert Grote Markt. Soc. Harmonie Hand aan Hand Aalst. - Zaterdag 26 augustus 1989 18 uur - Jaarbeurscon cert Grote Markt. K.F. St. Cecilia Erembodegem. - Zaterdag 26 augustus 1989 18 uur - Kroegentocht Baardegem. K.F. Sinte Cecilia Baardegem. Aalst. Jaarbeurs. Honderden stoelen wachten voorlopig op hun gebruikers (a) Bloed inzameling tfjdens Jaarbeurs Op zaterdag 26 augustus aanstaande organiseert het Bloedtransfiisiecentrum in samenwerking met het Stadsbestuur en de organiserende comités een bloedinzameling in de Keizershallen. Kandidaat bloedgevers kunnen zich melden van 15 tot 18 u. aan de artiesteningang van de Keizershal len, Beekveldstraat, Aalst. Alle bloedgevers krijgen een vrijkaart voor de beurs en worden een consumptie aangeboden in de verbruiksstand van de Prinsencaemere (stand nr. 84). Alle bloedgevers uit de regio worden verwacht op zaterdag 26/08/1989 van 15 tot 18 uur in de Keizers hallen. LH komt een plankenvloer (a) aankoop. En om een bepaald artikel zonder moeite te vinden staan er twee geautomati seerde informatiebalies die de bezoekers wegwijs maken. Het organiserend komitee heeft duidelijk al les in het werk gesteld op dat bezoekers van de Jaar beurs het zo komfortabel mogelijk zouden hebben. Zondag 20 oogst Te 21 u. préselektie van de playback- en soundmix- wedstrijd onder leiding van Toni Servi. De Jaarbeurstrofee, een wedstrijd playback soundmix, ingericht door het stadsbestuur van Aalst in samenwerking met Be- neluxtheater, gaat door op zondag 20 augustus (prése lectie), zaterdag 26 augus tus (préselectie) en zondag 27 augustus 1989 (finale) telkens om 21 uur. Het reglement en inschrij vingsformulier kan beko men worden bij: Stedelijk Feestcomité, Kattestraat 33 te 9300 Aalst, tel. 053/ 77.11.11, toestel 277 - Be nelux Theater, Bastena- kenplein 19/6, 1080 Brus sel, tel. 02/426.47.21. De kandidaten kunnen naar eigen keuze deelne men aan de preselektie op 20 of op 26 oogst. Openluchtkoncert bij Foundation Helan-Arts vzw te Bomem Zondag 27 augustus wordt in het prachtige openluchtmuseum van Foundatior Helan-Arts vzw. een openluchtkoncert georganiseerd. Er zal tussen 14 en 18 u prachtige New Orleans-muziek ten gehore worden gebracht en dat door de gereputeerde Fondy Riverside Bullet Band. Midden het koncert (om 16 u.) wordt de barbecue geopend. De inkom voor dit koncertgebeuren bedraagt 250 fr. en uiteraard is iedereen welkom. Bij slecht weer gaat het hele gebeuren binnenska mers door. Dus geen paraplu's meebrengen! Pirre Aalst. Jaarbeurs. De verlichting is ondertussen al aangebracht (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 6