Brandglasraam op Duivelsput Kursussen in Netwerk Opendeurdag In rusthuis Sint-Job 'Bindteken tussen Herdersem en Moorsel' De Voorpost - 1.9.1989 - 13 Maandag 11 september, Schouwburg 13u45 Artsen zonder Grenzen door de heer Gennotte, dr. Urologie Actueel Denken en Leven. Info: 053-80.40.64 Wijkbib. H. Hart dicht Na Sint-Job en Mijlbeek gaat ook de filiale H. Hart dicht. Ze sluit inderdaad vandaag 1 september haar deuren definitief. Van nu af dient u zich te wenden tot de hoofdbib in De Werf of tot de filiale in de Binnenstraat. Ontleende boeken kunnen nog wel worden teruggebracht in de filiale H. Hart telkens op vrijdag tussen 18 en 20 u. Vanaf 30 september dienen alle nog in omloop zijnde boeken teruggebracht te worden naar de hoofdbibliotheek. Vluchtmisdrijf Het voertuig van Aalstenaar J.P. Meert werd verleden dins dagochtend door een onbekende wagen aangereden. Het voertuig werd fel beschadigd. De dader vertrok met de noorderzon! H.Hartkapel De H. Hartkapel aan de Botermelkstraat 116 is bijna klaar. Er werd door vrijwilligers gewerkt aan vloer, zoldering en dakgo ten. Het altaar werd meer vooraan geplaatst. De heropening gebeurt op zaterdag 30 september te 18 u. Baardegem Gezinslnstulf Zaterdag 9 september '89 om 20.30 u. in de zaal Ons Huis Hoogstraat Sacro-musical 'De Hartewens van een clown'. Een realisatie van het centrum Eigentijdse Jeugd samen met 30 jongeren uit Scouts en Chiro. Een sacro-musical, een familie- en ge zinsprogramma met muziekdans, zang dia en film, licht klank en kleur. Toegang: 80 fr. Zondag 10 september '89 op de scouts- en chiroterreinen en zaal 'Ons Huis' Winning. 10 uur: Openluchtmis 'Geloof in het gezin' opgeluisterd door het St-Ceciliakoor olv. E. Moortgat, voorgangers; Pastoor De Rouck en diaken Jacobs. 11 uur: Aubade door de Harmonie Ste-Cecilia Baardegem olv. Pierrot De Block. 11.30 u.: Start gezinsbarbecue en kindermarkt. Daarna doorlopend: Volleybaltornooi, pingpongwedstrijden, spel zonder grenzen, volksspelen, bal Ion wedstrijd, schildera telier, schminken en bier en hamburgertent. Groene Kring Groene Kring Baardegem organiseert morgen zaterdag 2 september te 20 u. een super TD in de parochiale zaal en op zondag 3 september een Gymkana met behendigheidsproe- ven voor traktorbestuurders waarna luchtdopen per heli kopter. Kleurenpalet Tijdens de kermisdagen in het Parochiaal Centrum tentoon stelling gratis toegankelijk op zaterdag 2 van 14 tot 22 u. en op zon- en maandag telkens van 10 tot 22 u. Erembodegem Dekenijfeesten Hogeweg-Erembodegem Zaterdag zondag 3 september '89 Vanaf 14 uur: braderij, prondel- en kindermarkt. Zondag 3 september '89 Namiddag- en avondmarkt. Vanaf 14 uur: braderij, prondel- en kindermarkt. Van 14 tot 18 uur: brandweerdemonstratie. Vanaf 17 uur: wandelkoncert door de K.F. Niets zonder Arbeid - Erembodegem. Doorlopend: autoshow met medewerking van AHGRA. Op zondag is er tijdens de braderij eetgelegenheid. K.B.G.-nleuwsjes Op 14 september a.s. te 14 uur start (opnieuw) de veertien daagse hobbyklubkursus in 't Gerstenhof. Ook een nieuwe danskursus gaat door, elke maandag te 14 uur, vanaf begin september. Telkens te 14 uur in de Volks kring. Davidsfonds-Erembodegem De eerste aktiviteit van het nieuwe DF-werkjaar van de afdeling Erembodegem is een zoektocht in het land van leper en IJzer. Een tocht van 50 km. af te leggen per auto of per fiets. Als afdelingsdatum is zondag 17 september 1989 voorzien, met vertrekuur 13.00 u. aan de O.L.-Vrouw Hemelvaartkerk te Erembodegem (centrum). Geïnteresseerden nemen best eerst kontakt op met de afdelingssekretaris, dhr. A. De Quick, Heuvel 72A biErembodegem, tel. 053/77.51.05. K.S.A. St.-Amandusbond Zondag 27 augustus vierde K.S.A. St.-Amandusbond zijn jaarlijks bondsfeest met volgend programma: 10 uur: Eucharistieviering in de O.L.-Vrouw-Hemelvaartkerk. Nadien optocht met fanfare. 17.30 u.: Breugheliaans feest in het Jeugdheem Erembout, Bredestraat 37, met oude volksspelen, barbecue, gezellig samenzijn. Met BGJG-Terjoden naar 'De Gordel' De BGJG-Terjoden nodigt alle wandelaars uit om op zondag 3 september samen te gordelen rond Brussel. De heen- en terugreis gebeurt per autocar. Vertrek om 10 uur stipt aan de kerk van Erembodegem-Terjoden. De wandeling van 7 of 14 km. start vanuit Dilbeek en voor 's middags wordt een picnic voorzien. Deelname: gordel 70 fr.; busreis 130 fr.; niet-leden 200 fr. Inschrijven bij De Bleser A., Kloosterstraat 2, Erembodegem- Terjoden; mevr. Van Belle, Hof ter Lokerenstraat 40, Erembo degem-Terjoden; mevr. Callebaut, Ninovestraat 1, Erembode gem-Terjoden; mevr. Van Melckebeke, Beukenlaan 61, Erem bodegem-Terjoden. Herdersem Volkstuinen Traditiegetrouw organiseert het Werk der Volkstuinen afdeling Herdersem het vroegere 'Werk van den Akker', haar kermis- tentoonstelling met zelf geteelde groenten, bloemen en fruit. De tentoonstelling in het zaaltje van 't Clubhuis, Kouterbaan 32 is toegankelijk op zaterdag 2 september vanaf 19 u. bij de opening, op zondag 3 van 11 tot 13 en van 14 tot 23 u. en op maandag 4 van 11 tot 13 en van 14 tot 21 u. waarna verkoop van het tentoongestelde bij opbod. Eetfestijn van -'t Muziek' De Koninklijke Harmonie Concordia et Docilitas organiseert morgen zaterdag 2 september vanaf 18 u. en a.s. zondag 3 vanaf 11.30 u. een eetfestijn: lekkere mosselen aan schappe lijke prijs. Dit in de feesttent tijdens het kermisgebeuren. Ook pannekoe ken en koffie. Alles ten voordele van de Hardingwijk. Oud Chiroleidsters Samenkomst op zondag 10 september te 14 u. in het Parochiaal Centrum. Inschrijven bij Mireille De Bolle (77.97.89) of bij Bea Bruyland (70.51.69). Botsing Maandag rond 22 u. botsten op de Grote Baan ter hoogte van huis nr. 4 twee personenwagens op elkaar. Jo De Ryck en Tanja De Winter liepen lichte verwondingen op. speenvarken en te 21 u. verkiezing van Miss Babbelaar. Morgen zaterdag 2 september doorlopende teerlingenworp en te 19 u. start van een tweedaags kaatstornooi. Zondag 3 vanaf 14 u. pannekoekenslag en maandag 4 te 10 u. kaarting, te 15 u. volksspelen en te 17 u. ringsteking voor kinderen. Te 19 u. karamellenworp. Meldert Het Goede Doel vzw Op zaterdag 16 september vanaf 18 u. en op zondag 17 vanaf 11.30 u. organiseert vzw Het Goede Doel in het Faluintjeshof, Hoogstraat 57a, een eetfestijn ten voordele van anders validen en hulpbehoevenden in de Faluintjesstreek. Steengroevefeesten te Meldert Op zaterdag 9 september en zondag 10 ter gelegenheid van de nieuwe akkomodatie die luistert naar de naam 'De Steen groeve' verzorgt de vzw Parochiecentrumraad haar eerste Steengroevefeesten. Openluchtmis ter plekke achter het Parochiecentrum, Steven- sveldstraat te 17.30 u. waarna plechtige opening door burge meester De Maght. Verder zaterdag vanaf 19 u. en ook op zondag vanaf 11.45 u. barbecue aan demokratische prijs. Afscheid De gemengde gemeentelijke basisschool Meldert organiseert vandaag vrijdag 1 september een viering van erevoorzitter Paul De Gols en ereleden van de Vriendenkring. De nieuwe voorzitter L. Jans zorgt voor een welkomstwoord en brengt een historische schets van de werking van de Vriendenkring. Philip De Cock herinnert aan de aktiviteiten tijdens het voorbije schooljaar waarna schepen van onderwijs Gracienne Van Nieuwenborgh en Leonce De Troch, hoofd van de dienst onderwijs, aan de gevierden een afscheidsgeschenk overhan digen. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Albert en Josée De Cuyper. Volgend weekend Mare Deboelpaep en echtgenote. Moorsel Tweede Eglantierbuffet Op zondag 17 september in de chirohemen Tweede Eglantier buffet georganiseerd door de Chiromeisjes Moorsel. Vanaf 14 u. speurtocht met animatie voor jong en oud met vertrek aan het Heem. In het Heem koud buffet tussen 11.30 u. en 14 u. en vanaf 17 u. Inschrijven vóór 10 september bij Liesbeth De Bondt, Rijgerstraat 18 of Kathlijn Jacobs, Herbergstraat 14. Gratis tombola op de toegangskaarten, ledereen van harte welkom. Ongeval In de wijk Kattenbroek botste Patrick De Poorter verleden dinsdag in de vroege morgen met zijn bestelwagen op een aldaar geparkeerde vrachtwagen. De echtgenote van de chauffeur, de 25 jarige Marie-Louise Colson uit de Nieuwmo- lenstraat 13 verkeerde in stervensgevaar en ook de 24-jarige chauffeur werd ernstig gekwetst. Ze werden samen naar het ziekenhuis te Aalst overgebracht. Nieuwerkerken Ongeval Bromfietser Rudy Van Londerzele uit de Kraaiwinkelstraat 47 te Nieuwerkerken kwam zaterdagochtend in botsing met een personenwagen. De bromfietser liep verwondingen op. Uitgerekend op de plaats van de 'Duivelsput' waar zich volgens de legende de gebeurtenissen met de H. Gudula en de duivel dertien eeuwen geleden afspeelden, staat nu een brandglas dat elke voorby ganger, althans tot mid dernacht want de verlichting gaat mee men de openbare straatverkichting, aan deze gebeurtenissen herinnert. De put zou er gekomen zijn toen de duivel uit de grond plots oprees en er weer in verdween. Vroe ger diende hij als rootput samen met een aantal an dere in de buurt, o.m. de 'Engelenput' in de tijd dat Herdersem en Moorsel nog vlas teelden. Pogingen om daarna de put te dempen zouden steeds falikant uitgelopen zijn of men er nu huisvuil, steengruis of om het even wat in stortte. Finaal slaagde Desiré De Cock er in, niet alleen de put te vullen doch er bo vendien een mooie woning op te bouwen. Op een grondrestantje op de hoek van de Kattenbroekstraat en de Koning Albert- straat, de straat die de doorsteek realiseerde, staat nu het brandglas. Een fraai 'monument' van de hand van de Tematse glazenier De Ceuckeleire dat er de legende levendig moet houden. Een mooi gekonstrueerd en geschil derd brandglas gevat in een aluminiumkader en uitgevoerd in driedubbel gelaagd glas. Voor het on derhoud zullen de bewo ners van de wijk Katten broek (een naam die reeds verwijst naar een moeras sig gebied) zorg dragen, inzonderheid dan uiter aard Désiré De Cock. Kattenbroek is trouwens niet weinig fier op dit gloednieuw monument. 'Tegen een steentje kan het. Tegen een hamer ech ter niet' waarschuwde Paul Stockman, oud-schepen en duivel-doet-al. de grens Moorsel-Herder- sem, maar toch op Moor sels grondgebied, moet dit glasraam een bindteken te meer zijn tussen de ge meenschappen Moorsel en oude wijkkermis in een wijk die vroeger quasi uit sluitend door landlieden werd bewoond. Een ker mis die enkele jaren terug nieuw leven werd ingebla- Aalst. Het glasraam heeft in Herdersem een fraaie plaats gekregen (a) In het centrum Netwerk worden volgende kursus sen gegeven: flamenco- dansstage met Ana Ra mon, een initiatiekursus die plaats heeft op zondag 17 september van 14.00 tot 18.00 uur onder leiding van de flamenco-danseres Ana Ramon, artistiek di- rekteur bij de flamenco dansschool te Antwerpen. Er wordt gewerkt op pal mes of handklappen, zapa teado of het ritmisch voe- tenspel en posturas de arm en handbewegingen. Ook de historiek van de fla menco komt aan de orde. De toegang bedraagt 600 fr. of 500 fr. (voor de le den van Netwerk); mana gement in de non-profit- sektor: een inleidende les senreeks waarbij men het heeft over algemeen ma nagement, begripsom schrijving, funkties en sa menhang. de organizatie en haar omgeving, de or- ganizatiedoelstellingen en het gebruik ervan bij de planning en de voort- gangskontrole en tenslotte strukturen, taakverdeling en managementstechnie- ken. De lessen worden ge geven op de maandagen 11, 18 en 25 september en 2 oktober. Telkens vanaf 19.30 uur. Inschrijvings geld bedraagt 1.450 fr. voor de Netwerk-leden en 1.800 fr. voor niet-leden. Objektenteater of het ge heime leven der dingen: een kennismaking met een vrij recente vorm van tea- ter. Ervaring en/of oplei ding in drama of vormge ving is niet noodzakelijk, wel is een open interesse een voorwaarde. Op woensdag 20 septem ber kan men kennismaken met deze nieuwe teater- vorm; nadien hebben er lessen plaats op 27 septem ber, 4, 11, 18, 25 oktober en 8 november telkens om 19.30 uur. Voor de kennis makingsavond wordt 150 fr. inschrijvingsgeld ge vraagd, voor de kursus is dat 1.600 fr. voor de leden en 2.000 fr. voor niet-le den. Mens en milieuvriendelijk huishouden: vier dinsdag avonden waarop ervarin gen worden uitgewisseld en informatie wordt gege ven over water en waspro- dukten, schoonmaakmid delen, spuitbussen, afval, verpakking, enz. Telkens vanaf 19.30 uur op 3, 10, 17 en 24 oktober. Het aan tal deelnemers is beperkt tot 16. Inschrijvingsgeld bedraagt 1.000 fr. voor de leden en 1.250 fr. voor niet-leden. Bonsai: de kursus geeft een grondige inleiding op de basistechnieken van bonsai en achtergrondin formatie over de geschie denis, de filosofie, de stij lenkennis, het assorti ment, enz. De lessen heb ben plaats op maandag 9, 16, 23 en 30 oktober van 19.30 tot 22.00 uur. Het aantal deelnemers is be perkt tot 10. Het inschrij vingsgeld bedraagt 2.100 fr. voor de leden en 2.600 fr. voor niet-leden. Organizatie en ontwikke ling: men behandelt de be langrijkste organizatori- sche problemen die in een kleine non-profit organiza tie kunnen voorkomen: strukturering en taakver deling, personeelsbeleid, besluitvorming, decentra- lizatie, flexibiliteit en or- ganizatiekultuur, plan- nings- en managements- technieken. Telkens op woensdag vanaf 19.30 uur op 25 oktober, 8, 22 en 29 november en 13 decem ber. Inschrijvingsgeld be draagt 1.600 fr. voor leden en 2.000 fr. voor niet-le den. Inhuldiging Bij een talrijke aanwezig heid onder een weldoende zon werd het gedenkteken onthuld door 'Wijkcham- petter' Edmond Vinck die dit deed met de vlegel in de hand. Luid applaus bij de onthulling door o.m. huidige en vroegere leden van gemeentebesturen, af gevaardigden van Broe derschappen, Heemkundi ge Kringen en VW's en niet in het minst door de mensen van Kattenbroek zelf. Paul Stockman trad, na de optocht met de Konink lijke Harmonie Contordia et Docilitas, op als spreker en deed dit voor de vuist en uitermate gevat. Hij to verde in woorden de Satan in de vorm van 'Kludde' terug op. De kerel die de vrouwen besprong in de duisternis. 'Een bronzen beeld zou ons een miljoen hebben gekost en dat hebben we niet. Een koperen een half miljoen en dat hebben we evenmin. Een brandglas- raam hopen we te kunnen betalen. 120.000F. Die moeten komen en zijn deels reeds gekomen door o.m. bakken van ovenkoe ken op diverse gelegen heden. Aalst. Het pas ingewijde glasraam van Sint-Gudula (a) Inzegening Het was diaken Rik Van den Meerssche, zelf een oud-Boskanter, die het glasraam met een gelegen heidsformule inzegende. Op een vijftal meter van Herdersem. Een samen werking die o.m. duidelijk tot uiting komt o.m. in de jaarlijkse Moorselse Mis met de Sint-Antoniusfees- ten in januari Stoppelkermis Na de plechtigheid werden dorstige kelen gelaafd op 'Stoppelkermis', een oer- zen door Bart Corthals en Freddy Nevens. De H. Gudula leeft in de Faluint- jes trouwens ook gastro nomisch verder in het naar haar genoemd donker gerstenat 'Goeleken' waarvan niemand minder dan Leo Tindemans het peterschap aanvaardde. LH Hofstade Babbelaarfeesten Van vrijdag 1 tot en met maandag 4 september in een feesttent in de Zakstraat jaarlijkse Babbelaarleesten. Van daag vrijdag 1 september te 19 u. dobbelprijskamp naar een Op 12,13 en 14 oktober heeft in het Sportpaleis te Antwer pen de "Night of the Proms" plaats met onder meer een optreden van de ftlmkompo- nist Maurice Jarre Het dameskomitee van de In ternationale jaarbeurs van Vlaanderen organiseert op donderdag 7 september in de oranje zaal van het Kongres- centrum te Gent een informa tievergadering over glaze nierskunst en parels. Aan vang om 14.30 en voor meer informatie kan men terecht bij de Internationale Jaar beurs van Vlaanderen, 091- 22.40.22. De H. Gudula Gudula werd in 644 gebo ren op het kasteel van Ham te Herdersem als dochter van de heer van Moorsel Witger en de H. Amelberga. Ze kreeg een zeer devote opvoeding in het klooster van Nijvel bij haar doop meter de H. Gertrudis. Toen die overleden was keerde Gudula naar Ham terug. Iedere dag, in de vroege morgen, in het'half duister trok ze door een bos- en veldwegel op be detocht naar Moorsel. Op één van die tochten overviel haar de Satan die haar lamp uitblies. Een kort gebed zou echter vol doende zijn geweest om een engel uit de lucht te doen nederdalen en de kaars terug te ontsteken. Op respektabele ouder dom zouden haar ouders zich terugtrekken in een kloosterleven. Gudula's resten werden overge bracht naar de kerk van Sint-Goriks te Brussel en alhoewel Schutsvrouwe van de Faluintjes avant la lettre, ons door de hoofd stad afgesnoept in de im ponerende kerk 'Sainte Gudule'. Herdersem houdt de her innering aan Gudula steeds in ere. Moorsel trouwens niet minder met haar Gudulakpel op het Dorp en de zeven schilde rijen erin die het leven van deze heilige vrouw uit beelden. Te Herdersem stapt Gu dula ieder jaar mee op in de Sint-Antoniusstoet en de straat vlakbij het nieuw gedenkteken heet niet voor niets de 'Gudstraat', duidelijk verwijzend naar Gudula. Bovendien is in het dorp van de meivis- koppen de Confrérie van de H. Gudula', samen met die van Sint-Antonius, steeds bedrijvig. Initiatiefnemers van deze oprichting zijn de Vlegel- dorsers van 'Sint-Barbara' die zowel een vrouwelijk als een mannelijk team hebben. Vrouwelijk met Jozefien De Landsheer, Jozefien Goffin en Nelly Vinck en mannelijk met Paul Stock man, Alfons De Wolf, Ronny De Wolf en Ignace Aalst. Het Sint-Job rusthuis zet zijn deuren open voor de bezoekers a Vinck. Op zondag 10 september zet het Aalsters rusthuis Sint-Job zijn deuren open voor de bezoekers. Er worden heel wat aktivitei ten voorzien tijdens deze manifestatie. Voor de be woners en voor het perso neel van het rusthuis is zo een dag altijd een drukke bedoening. Men kan in het rusthuis onder meer gaan kijken naar een tentoonstelling met dingen gemaakt door de bezigheidsterapieclub en vanuit het rusthuis zijn er op geregelde tijdstippen uitstappen voorzien naar het nieuwe stedelijk zie kenhuis. Dat gebeurt met een aloude maar ver trouwde paardenkoets. Op het programma staan ook volksspelen. En voor de muziek zorgen twee harmonieën uit Aalst. Het programma ziet er chronologisch als volgt uit: 10.45 uur plechtige ope ning van de opendeurdag door OCMW voorzitter Eddy Dierickx, om 11 uur apertiefkoncert aangebo den door de Harmonie Hand in Hand; van 12 tot 14 u. gelegenheidsrestau- ranl, 14 uur optreden van de Harmonie de Oude Garde en om 14.30 uur optreden van de OCMW Band. da

De Voorpost | 1989 | | pagina 13