Ned Bulatovic terug van weg Ondanks trainerswissel Danny Van Puyvelde outstanding Tweede helft overtuigend V.W. Hamme goed geluimd aan de start Paul Theunis ontslagen acht dagen voor de kompetitie Voetbalkalender Beveren voorbij Waalse hindernis 18 - 1.9.1989 - De Voorpost PAULS FLEt tel/**/* VOETBAL Net op het moment dat de eerste onweerswolken een einde maakten aan deze lange hete zomer pakten zich er duistere wolken samen boven het Puyenbekestadion. Vrijdagvoormiddag besliste immers de raad van bestuur van Sportkring Excelsior St. Niklaas om niet langer de diensten te gebruiken van trainer Pol Theunis. Het kwam hard over maar het was de realiteit. Theunis, die tot voor enkele weken nog als een wonder-boy behandeld en gerespekteerd werd, moest nu verdwijnen als een dief in de nacht. Op de persvoorstelling, enkele weken geleden, bleek alles nog koek en ei te zijn. De reden van het ontslag van Theunis zal altijd een gis blijven. Officieel heet het dat Paul gebrek had aan ondervinding. Hetgeen toch moeilijk voor ons te begrijpen valt want verleden seizoen keken St- Niklaas en Theunis toch niet om en haalden met glans de titel in derde nationale. Kwam dan de voorbereiding op het nieuwe seizoen en inderdaad, het klikte niet bij de geel-blauwe spelersgroep. Vooral de prangende wedstrijd tegen Heirnis en nadien het verlies tegen Mol moet het bestuur hoog hebben gezeten. Toch stond datzelfde bestuur achter de gevolgde transferspolitiek. 'Jonge ambitieuze spelers die met de ploeg mee konden groeien naar de hoogste afdeling', zo stond het te lezen in de persmap die Sportkring onlangs uitgaf. Het waren de woorden van voorzitter De Cock. Toch wel enkele tegenstrijdigheden dus als men weet dat Theunis onderwijl verantwoordelijk bleek voor die trans fers, die nu plots niet meer blijken te voldoen. Om evenwel kort te gaan: Paul Theunis is weg. Geen worst of video-shirt meer voor de Limburger. Die zijn nu bestemd voor Ned Bulatovic, een oude, bekende Joegoslavische oefenmeester die ook al in het seizoen '77-'78 trainer was van de Wase hoofdstedelingen. Ondertussen is er veel, heel veel water naar de zee gevloeid en dat gaf Bulatovic grif toe. 'Ik kende dit stadion niet meer, vooral de terreinen en de nieuwe tribune zijn imposant te noemen. Op dat punt en ook op organisatorisch vlak is Sint-Niklaas stukken sterker geworden. Het is nu aan mij om de spelersgroep danig te motiveren dat de competitie geen fiasko wordt. De spelersgroep zit in een slechte konditie en het moreel is beneden peil. Er rest mij dus een zware week', aldus de eerste indrukken van de nieuwe sportieve man van 'de beren'. Vorig seizoen was Bulatovic werk zaam bij Eendracht Aalst. Hij kent dus tweede klasse door en door. Van gebrek aan ervaring kan dus geen sprake meer zijn. Mare Stevelinck 1' nationale Standard-Beveren (Moons) Charleroi - Lokeren (Crucke) 2' nationale Lommel-E Aalst (Lepoutre) St.-Niklaas-Rac. Jet (Adriaensen) 3' nationale Ninove - E. Zele (Berchtholt) Bevordering A Evergem-VW Hamme (Schluter) J. Lede-Dcnderhoutem (Verstraeten) 1' Provinciale KAVD-Waarschoot (Okladnicoff) Olsene-Temse (Taeleman) Melsele-Kallo (Van der Eecken) Robur-Ertvelde (Van Damme E.) E. Meldert-SK Lebbeke (De Bleeckere) 2' Provinciale A T Melle-Klinge (Arys) Kruibeke-St. Amandsberg (Verstraeten) Kemzeke-De Pinte (Santon) 2' Provinciale B TK Meldert-Zottegem (Lievens) St L. Houtem-Baasrode (Dierickx) SK Aalst-Etikhove (Van Zande) 3' Provinciale B Windeke-Schcllebelle (Beeckman) Serskamp-Massemen (Melkebeeck) Melsen-Edeboys (De Cock) 3' Provinciale D Hcldergem-Erembodegcm (De Greef) Doggen-St. Denderleeuw (Balthazar) Hofstade-E. Houtem (Coppens) Mere Aaigem (Dc Bosscher) W Moorsel-Edixvelde (De Mesmaeker) Erpe-Bambrugge (De Tandt) Kerksken-Gijzegem (De Meulenaerc) 3' Provinciale E Haasdonk-St.-Gillis-D. (De Wilde) Heikant-Stekene (Roelandt) R. Lebbeke-Bazel (Heerwegh) Sombeke- H. Vrasene (Dillis) Lokerse - St. Gillis-W. (Drieghe) Klein Laar-Buggenhout (Maes) SK Overmere-Grembergen (De Kocker) Wicze-Gerda (Paul) 4' Provinciale D Vlierzele-FC Aalst (Hautman) Nieuwerkerken - Oordegem (Van Imschoot) Erondegem-Ede (Van Damme) Terjoden-Letterhoutem (De Vos) 4' Provinciale G Boonwijk-Lutterzcle (Waem) Schoonaarde-Kalken (Van de Moortere) SK Kalken-Baardegem (Van Mele) Herdersem-Val Overmere Verhelst) Opstal-Smetlede (Van de Graaf) Oudegem-S. Moortel (Van de Perre) Opdorp - Appels (Verstraeten) Wichelen - Berlarc (Van Ransbeeck) 4' Provinciale H Daknam-Tielrode (Behiels) Sinaai - Verrebroek (Heirbaut) Eksaarde-Meerdonk (Van Haelter) Kieldrecht-White Boys (Cap) Hoogeinde-Moerbeke (De Bccldc) VK Hamme-Waasmunstcr (Van Lombergen) SK Lokeren-St. Pauwels (Van der Stylen) Straatje-Rupclmonde (Meul) St-Niklaas 0 Germinal Ekeren 4 Heelwat belangstelling (3000) in het Puyenbeke stadion te Sint-Niklaas voor deze beker wedstrijd tussen het plaatse lijke Sportkring Excelsior, ook wel 'de beren' genaamd en Germinal Ekeren. De re den voor deze publieke be langstelling lag natuurlijk voor de hand. Iedereen wilde wel eens zien hoe sterk de thuisploeg wel stond onder het beleid van Ned Bulatovic die 24 uur voordien de spor tieve leiding had overgeno men van Paul Theunis, verle den seizoen, ja zelfs enkele weken geleden nog, bejubeld om zijn klare kijk op voetbal. Het werd voor Bulatovic ech ter geen plezierig weerzien want van schokeffekt was nauwelijks sprake. Ekeren bleek in alle lijnen de betere te zijn van een onsamenhan gende thuisploeg die volgens de nieuwe oefenmeester voor al konditie te kort kwam. In hoeverre die konditie nu kan bijgeschaafd worden met het oog op de eerste kompetitie wedstrijd van morgen zater dag tegen Racing Jet Waver zal vlug duidelijk worden. Cornet in de greep van de bezoekers Dat er voor Bulatovic nog heelwat werk aan de winkel zal zijn kwam tot uiting in deze wedstrijd waarin Germi nal van bij de start het kom- mando in handen nam. Reeds na enkele minuten moest De Vroe een gevaarlijke poging van Ipermans pareren en toen Germinal na een tiental minu ten een tweede aanval in el kaar stak was het al meteen raak. Prins kon een thuisaan- val onderscheppen, zette voor naar Snelders die op zijn beurt Peter Van Wambeke (geen onbekende voor het thuispubliek) de openingsgoal voor de voeten schoof: 0-1 na 12 minuten. Meteen stond het vast dat de thuisploeg voor een moeilijke avond stond. Eddy Snelders en Bartholo- meeusen waren de volgende kleppers die De Vroe kwa men bedreigen maar gelukkig voor de wedstrijd viel een tweede doelpunt nog niet te noteren voor de supersnelle bezoekers. St-Niklaas kon enkel in het laatste kwartier van de eerste helft wat weerwerk tonen, vooral via Joris Cornet. De talentrijkste thuisspeler die weinig in het spel betrokken werd door zijn medemaats kon op hoekschop krachtig inkoppen en velen zagen die poging dan ook pas achter de lijn weggewerkt door Prins. Scheidsrechter Goethals, die een wat onzekere indruk na liet, gaf echter het voordeel van de twijfel aan Germinal zodat de verdiende gelijkma ker uitbleef. Ook een schot van de weeral onzichtbare De Wachter en een schuchtere poging van De Waele konden de Antwerpse doelman Pau wels niet uit zijn lood slaan. Toen iedereen dan al met de gedachten bij de koffie zat viel plots een nieuwe kans voor de voet van Eddy Snel ders. Op voorzet van Bartho- lomeeusen knikte de zoon van de Germinal-boss het tweede doelpunt binnen, 0-2 en hoeft het gezegd dat dit een koud stortbad was voor 'de beren'. Strafschop onthouden Kort na de pauze opnieuw opschudding in het St-Niklase kamp toen Luc Criel de bal in eigen strafschopgebied duide lijk met de hand speelde. De geclaimde strafschop werd echter door Goethals wegge wuifd zodat ook de kans op een vlugge aansluitingstreffer teloor ging. Tot overmaat van ramp kon kort daarop Germinal uitlo pen tot 0-3 toen Gunther Hof- mans een lange ren opzette op rechts en een voorzet de goed opgestelde Vos bereikte die de Vroe voor de derde maal het nakijken gaf: 0-3 na 61 minuten. Zonder nog verder grootse dingen te laten zien 'slofte' Germinal later nog naar een vierde doelpunt langs Bartho- lomeeusen en Snelders. De ingevallen Luc Leys werd door een goed akterende doelman de Vroe nog van een vijfde of afstraffend doelpunt gehouden. Joris Cornet had dan kort voor het einde van de wedstrijd alsnog een doel punt aan de voet maar ook hij deelde in de malaise van de ploeg en hij kon al struikelend de bal niet voorbij Pauwels krijgen. Hiermee bleef de droge 0-4 stand behouden en is St-Ni- klaas een nieuwe illusie rij ker. Het is nu aan Bulatovic om deze spelersgroep vol doende te motiveren om er morgen tegen Recing Jet als nog het beste van te maken. Geen gemakkelijke opdracht als je 't ons vraagt... Mare Stevelinck Dirk Verbustel, Robbie Smet en Arnold Van Puyenbroeck zijn vermoedelijk onbeschik baar voor de trip naar Ever- gem. De ploeg: De Wilde, Coucke, D'Hondt. De Paep, Van Bogaert, Vermeir. Here mans, Naidus, Van der Stock, Vergeylen, Van Caelenbergh (De Pelsmaecker, Ledens). E. Aalst klopte zondagnamid dag 11. in eigen huis Hoogstra ten na een wedstrijd, die wat de eerste helft betreft, weinig kon bekoren. Het vroeg uitval len van Van de Keere na een kniekwetsuur, onwrichtte Een dracht een hele tijd. Er was zelfs een strafschop nodig om wat vertrouwen in het team te brengen. Na de kampwisseling en het ontvangen van de nodi ge instrukties ging het vlotter draaien bij de thuisploeg en toen Mandiangu met een prachtige kopbal, vroeg in tweede helft, de cijfers kon verdubbelen, kreeg nadien Aalst de volledige kontrole op de wedstrijd. Toen een tiental minuten van het eindsignaal Chunga met het hoofd dc bal liet deviëren tegen de bezoe kende netten, kon de Aalstcrse aanhang aan het zingen gaan en vergaf de misser van Mari- man in de slotminuten. Oefenmeester Van Malde- ghem was tijdens de traditio nele perskonferentie na de wedstrijd duidelijk tevreden met het resultaat. "Ik geef grif toe dat het begin moeilijk was voor mijn poulains. Hoogstra ten pakte ons sterk aan en Lo- zano was het mikpunt van me nige tegenstander De zenu wen raakten hierdoor strak ge spannen en de durf ontbrak. Na het vroeg uitvallen van Ju- lien Van de Keere klopte het niet met de veldbezetting. maar tijdens de rust kon ik dat uitpraten.". Toen Van Maldeghem werd gewezen op het feit dat het in de defensiesektor tijdens de eerste helft niet naar wens ver liep. antwoordde de Een- drachtcoach "Het is een kwe stie van vertrouwen. Ze heb ben het achteraan zeker niet verleerd. Trouwens mijn twee mandekkers speelden vandaag al heel wat steviger dan tijdens de voorbereidingsperiode. Bo vendien kan in het slechtste geval nog beroep gedaan wor den op de nieuwe aanwinst Kanu. T.B.A. Wi V.W. Hamme stelde zijn team deze week officieel voor. Daar hoorden de klas sieke toespraken bij. Voorzit ter Van Den Broeck merkte op dat de sfeer gezonder dan ooit is en dat alle problemen Francs Borains - S.K. Beveren: 0-2 Francs Borains liet in het ver- pfaff goede doelkansen, leden al meermaals een be- Na de rust was het aanvanke- kerstunt optekenen en SK Be- lijk Francs Borains dat het veren zag de wedstrijd bij de initiatief opeiste. Doelman derdeklasser uit de Borinage R0Sez moest tot tweemaal toe wat angstig tegemoet. De de Waaltjes van het openings tegenstander werd dus zeker doelpunt houden, Beveren niet onderschat. Toch bleek zag het gevaar en reageerde het klasseverschil voldoende met akties vanuit de verdedi- om de Waaslanders met twee ging. Toch moesten de Waas- doelpunten in het laatste landers tot bijna tien minuten kwartier een ronde verder te voor tijd wachten alvorens laten bekeren. Van Kessel een eerste maal Tegen het sterk Vlaams getint kon scoren. De Henegouwers Francs Borains, dit jaar ver- reageerden zwak en het heili- sterkten o.a. Hauwaert en ge vuur doofde traag. Net Vandenhende de aanval, voor affluiten haalde Van kreeg Beveren het eerste half- Vossen met een tweede doel- uur nauwelijks overwicht. Pas punt alle twijfel uit de beker- tegen rust aan ging Beveren wedstrijd die slechts weinigen echt dreigen en kregen Van had kunnen bekoren. Kessel, de pas ingevallen Van h.A. Vossen en kapitein Danny Eendracht Zele Racing Jet Waver 1 Bourdeau'huy eenzelfde kans niet teloorgaan. Hij stuurde doelman Maillieux naar de r- verkeerde hoek en effende Een kondmoneel sterke thuis- het d naar een verdiende ploeg heeft z,ch ten nadele kwa|fBkatie. van tweedeklasser RJ Waver gekwalificeerd voor de ze- De Zeelse goalie werd na af- stiende finales van de beker loop uitvoerig door de mede van België. Het keerpunt van maats en zijn sportieve over- dit bekerduel situeerde zich buur Maillieux de lof toege- op het halfuur van de eerste zwaaide. 'Ik ben met vertrou- speeihelft toen scheidsrechter wen de wedstrijd ingestapt'. Van Elshocht twee aangeslo- aldus tevreden Van Puyvelde. ten ballen met de zwaarste Tijdens de wedstrijden om de sanctie bedacht. Een uitste- beker van Oost kwam in nau- kende doelman Danny Van welijks aan mijn trekken. Puyvelde stopte in eerste in- Vandaag kreeg ik voor het Voetbal. Eendracht Zele won de Beker van Oost-Vlaanderen door in de finale Eendracht stantie de knal van de Brus- eerst werk aan de winkel. Ik Aalter te kloppen met 3-1Ook in de Belgische Beker gaat Zele verder na een mooie zege selse kapitein Wintacq. Vijf heb gedaan wat men van een tegen Rac. Jet met 1-0 (vh) minuten later liet uitblinker doelman verwacht. Toen die de degradatie teweeg brachten nu van de baan zijn. Even nog haalde hij aan dat andere, dan sportieve rede nen, hebben meegespeeld in de buiteling naar de vierde klasse. Ploegafgevaardigde Jacques Poppe rekende op een eendrachtige samenwer king waarna de tien nieuwe aanwinsten werden voorge steld. Met Louis Merganck haalde V.W. Hamme iemand in huis die zich uitsluitend met de doelwachters zal bezig houden. Oefenmeester Harry De Roos heeft een goed oog in zijn team, al voegde hij er dade lijk aan toe dat er voorlopig van een titel niet moet ge droomd worden. We leven ™zteiTÏÏhoe"de' zaak'evo- V°"baL Zo werd V'W' "amme aan d' <h). lueert, zo zegde hij. Er werd een spelersraad opgericht Wintacq trapte koos ik be wust voor mijn linkerhoek. Een gelukkige keuze vermits de bal kwam waar ik hem verwachtte'. Eendracht speel de een knappe eerste helft en weerstond na de rust aan de forcing van Racing Jet dat duidelijk op zoek ging naar de gelijkmaker. Van Puyvelde bleef evenwel alert zijn doel verdedigen en liet zich op geen enkel foutje betrappen. Nieuwkomer en mede-uitblin ker Bourdeau'huy demon streerde met allure zijn orga nisatievermogen als schokbre- ker net voor de Zeelse defen sie. Na het wegsturen van de Marokkaan Lashaf kreeg een counterende thuisploeg langs Van den Broeck zelfs nog de beste doelkans. Toen Mou- krim zich in de slotfaze vlak voor doel verkeek op de ka- priolerende bal kon Een dracht zegevierend naar de kleedkamers. Voor Zeles nieuwe trainer Rudy Haleydt betekende dit een nieuw suk- ses na een knappe oefencam pagne. 'Zestien punten halen uit negen wedstrijden is niet mis maar slechts een begin' aldus de ex-eersteklasser. 'Een week voor de kompetitie blijven we best met de beide voeten op de grond. Onze kwalifikatie is verdiend. Ra cing Jet Waver is een degelij ke tweedeklasser. We danken dit sukses in hoofdzaak aan de werkkracht van het elftal waarin kameraadschap en in zet hoogtij vieren. Het tik keltje geluk dat er nodig is om een individueel sterkere tegenstander te overwinnen was voor ons weggelegd'. (Joost Arens) (met Paul Vermeir, Coucke, Herremans en De Wilde) die T} a geregeld met de klubleiding -I—/. /\31Sl van gedachten zal wisselen Sint-Niklaas Germinal Ekeren 0-4. De stugge mandekking van de neo-eersteklasser gaf Cornet niet veel ruimte om af te werken (dw). Sint-Niklaas - Germinal Ekeren 0-4. De afgezonderde Wase spitsen werden steeds door meerdere bezoekers opgevangen (dw).

De Voorpost | 1989 | | pagina 18