E. Nieuwerkerken met nieuwe ploeg van start Herleving St.-Pauwels begint met schone lei SK Terjoden dingt naar de titel Racing Boonwijk wil vriendenploeg worden Robur Moerzeke: kampen voor het behoud S.K. Lokern met bescheiden ambitie De Voorpost - 1.9.1989 - 19 [pRRftl Boterberg aan. Spijtig is anderzijds wel dat Rudy Troch wegens familiale omstandigheden niet meer in onze kern kan opgenomen worden. De rest van de kern spelers bleef op post zodat toch mag gesteld worden dat wij redelijk versterkt zijn. Ze ker nu op het middenveld Luc Kestens fourier kan gaan spe len voor broer Jean-Luc. Het terrein ligt er opnieuw piekfijn bij en tussen de kanti ne en de parking hebben wij een tweede terrein gekreëerd wat ons moet toelaten om ons hoofdterrein wat te sparen, aldus Eli Van Cauter, voorzit ter van SK Terjoden. Terjoden-Digest Voorzitter: Eli Van Cauter. Sekretaris: Pierre Lemmens. Trainer: Egeyd. Spelerskern: Delanoit Dirk, Boterberg Dirk, Erik De Smet, Van den Eynden Raf, Luc Carrael. Heyndrickx Di- no. De Backer Patrick, Ver- moesen Bart, Kestens Luc, Kestens Jean-Luc, Mare Bruylandt, Van Elsuwé Ben ny, Van Audenhove Dirk, Aendekerk Mare, Vijverman Patrick, Lieven De Knipper, Rijkaard Dirk, De Kerpel Gi- no, en De Beenhouwer D. Mare Stevelinck Ook op bestuurlijk vlak is er wat veranderd bij Racing want met Armand D'Hondt als nieuwe voorzitter heeft Boonwijk opnieuw een voor zitter achter de hand die alles over heeft voor de klub. Ge- dachtengang die ook sekreta ris Freddy D'Hauwe en schat bewaarder-lokaalhouder Pa trick Kerkhofs volgen. Boonwijk Digest Voorzitter: Armand D'Hondt Sekretaris: Freddy D'Hauwe Trainer: Leo Pissebs Spelerskern: Jan De Blende, Steven D'Hauwe, Pierre De Wolf, Ophavels Marnix, Alain De Munck, Pierre Peeters, Ray mond De Bondt, Yvan De Meester, Medard Van Der Meersche, Jerry Van Der Meersche, Luc De Meester, Danny Van den Bossche, Pa trick Callaert, Luc Van Huf- fel, Alain Bal, Mare Buggen- hout, Erwin Cassiman, Rik Vermeir, Guy Holbrecht, Ro ger Sterckx en Rik Van Keer. Het kan verkeren, zei Brede re... Slagzin die men ook bij Eendracht Nieuwerkerken wel eens placht te gebruiken na de gebeurtenissen van de afgelopen twee seizoenen. In het seizoen '87-'88 waren de Eendrachters immers in de running voor de kampioensti tel in derde provinciale samen met F.C. Wieze. Deze laat- sten wonnen het pleit met één puntje verschil en Eendracht bleef in derde. Geen nood dacht men, vol- gend jaar komt ook nog. Op dus naar seizoen '88-'89 maar wat een misrekening was dat. I Eendracht geraakte wel weg uit derde, dat wel, maar toch wel langs de verkeerde kant zeker! Het vertrekt daarom dit seizoen als groot favoriet in vierde provinciale. Alleen Franky Triest is gebleven 'Natuurlijk zijn wij favoriet, beaamt voorzitter De Leen heer onze woorden, maar ver geet niet welke grote financië le inspanningen wij ons ge troost hebben tijdens dit 'do de seizoen'. Liefst negen nieuwe gezichten zullen wij tussen de lijnen brengen. Het zal natuurlijk voor de suppor ters even wennen zijn, maar de manier waarop wij bezig waren kon niet meer verder. Het was duidelijk dat ieder een uitgekeken was op elkaar en dat andere horizonten al leen de uitkomst met zich meebrachten. Op die manier vertrokken hier pakweg 14 spelers. Onze hele kern van verleden jaar dus. Hetgeen wij nu hopen is dat onze jongeren zich gaan ma nifesteren en dan denk ik in de eerste plaats aan mannen zoals Steven De Groote (een openbaring), Pascal Adams en Mare De Schrijver. Verder stellen wij het volle vertrou wen in trainer Johan Die- rickx, die verleden seizoen de moeilijke taak had om het zinkend schip alsnog te red den. Na een 5 op 6 dachten wij dat het zou lukken maar even later waren we al terug in hetzelfde bedje ziek. Met onze nieuwe spelerskern, trainer en ingesteldheid ben ik er echter van overtuigd dat ons verblijf in vierde maar van tijdelijke aard zal zijn', aldus nog voorzitter De Leen heer, die ons nog meegeeft dat alles geschilderd werd (natuurlijk) rood en geel en dat het terrein er piekfijn bij ligt ondanks de lange hete zomer. Hopelijk volgt dus nu een korte koude winter die Eendracht niet stuit in haar opmars. Nieuwerkerken-Digest Voorzitter': De Leenheer Hillaire Sekretaris: Schollaert Johny Trainer: Dierickx Johan Terrein: Schoolstraat Nieu werkerken Voorlopige spelerskern: Triest Franky, Lauwereys Jos, Uytersprot Jo, Steven De Groote, Pascal Adams, Marc De Schrijver, Abdon Bicque, Johan Dierickx, Mamix De Wolf, Albert De Bruck, Er- win De Smet, Bert Arrijs, Danny Delmotte, Dirk Vel- deman en Luc Meysman. Mare Stevelinck Voetbal. De ploeg van Eendracht Nieuwerkerken (da) Dat het klubleven niet altijd een geplaveide weg naar ge luk is ondervond men de laat ste jaren aan den lijve bij SK Terjoden. Vroeger strijdend in de hogere regionen van de provinciale kompetitie, zakte de ploeg op enkele jaren tijd snel naar de achterban om een absoluut dieptepunt te kennen twee seizoenen terug toen SK met hebben en hou wen door het toenmalig be stuur als het ware "verkocht,, werd aan Eendracht Aalst. Toch is het allemaal zo ver niet gekomen en met vereen de krachten schaarde zich een nieuw bestuur rond Eli Van Cauter. de nieuwe voorzitter van SK Terjoden. Angstig werd verleden sei zoen begonnen op een nieuwe lei maar al vlug bleek dat dat angstgevoel kon opzij gescho ven worden voor optimisme want de ploeg domineerde onder trainer Egeyd heel de kompetitie en miste zelfs op een haar na de promotie. Nu er dit jaar vijf promotieplaat sen te rapen vallen wil men dat haar terug oprapen en met een uitgebreide kern opnieuw een gooi doen naar derde pro vinciale. Zelfs over de titel wordt er al bij de oranjehem den gesproken. Voorzitter Van Cauter: "Wel, wij hebben fors geïnvesteerd. Wij gaan een gooi doen naar de titel en hebben daarom de zogenaamde "zwakke plek ken,, in ons elftal van verle den seizoen opgevuld met ta lentrijke spelers. Wel is het zo dat er verleden seizoen heel wat tegenslag bij kwam kij ken. Heel wat kwetsuren waarbij Jean-Claude Kerstens het ergste slachtoffer was en zelfs een pijnlijk afscheid van doelman Devroe brachten met zich mee dat wij de pro motie misten. Vooral vooraan zijn we nu goed voorzien. Van Auden hove (Denderhoutem), Mare Aendekerk (Baardegem) en Van Elsuwé Ronny (Buggen- hout) zijn spitsbroeders die niet op een doelpuntje kijken. Erik De Smet uit Aalst komt ook onze rangen vervoegen en om een waardige doublure te hebben in het doel voor Delanoit trokken wij Dirk Vorig seizoen was het bij de Dendermondse klub Racing Boonwijk meermaals huilen met de pet op. Voorzitter Hiel en trainer Moreels ver lieten vroegtijdig de Boon- wijkboot, zodat het sportief niet al te best lukte. De nieu we sportieve baas, Leo Pis- sens, trof dan ook een hoopje doffe ellende aan toen hij zijn opwachting maakte achter 'den Desso'. Voor een spektakulaire om mekeer was het te laat, maar bouwen aan een toekomstge richte ploeg wilde Leo Pissens wel. Of dit seizoen die ver nieuwing al zal te zien zijn vroegen we aan trainer Pissens. Halve ploeg overgebleven 'Ik denk wel dat er dit seizoen rekening zal moeten gehou den worden met Boonwijk, begint Leo Pissens zijn plei dooi. Er was eerst een grondi ge reorganisatie nodig van de ploeg zodat nu maar een ze stal spelers meer overblijven die vorig seizoen geregeld in de eerste ploeg stonden. Pier re Peeters, Medard Van Der Meersche, Guy Holbrecht, Luc De Meester, Danny Van Den Bossche en Patrick Cal laert, krijgen evenwel andere spitsbroeders naast zich. die het goed menen met Racing Boonwijk. Vooral in het mid denveld komen twee knapen terug die Boonwijk nog van dienst zijn geweest: Jerry Van der Meersche en Yvan De Meersman. Mede door het feit dat het terug botert in het Boonwijkhuishouden komen gasten terug meedoen als Raymond De Bondt, Marnix Ophavels, Mare Buggenhout en andere Cassimans terwijl vooraan Alain Bal en Luc Van Huffel de tegenstand aan flarden moeten knallen. Met Jan De Blende in het doel en Steven D'Hauwe als doublure terwijl De Wolf en De Smet achteraan hun mannetje kun nen staan, kan ik dus niets anders dan positief het sei zoen tegemoet kijken. Wat ik wel nog probeer na te streven is dat Boonwijk nu probeert uit te groeien tot een echte vriendenploeg. Pas dan kan men goede rsultaten bekomen wanneer iedereen voor elkaar werkt op het veld en wanneer clanvorming uitblijft. Aan de sfeer in de groep te merken ben ik er echter van overtuigd dat Racing Boonwijk terug op het goede spoor zit en dat we dit seizoen alles in het werk zullen stellen om bij de pro- motieplaatsen te geraken', al dus trainer Leo Pissens. Voetbal. De basisploeg van SK Terjoden (da) De ploeg die het meeste ver anderingen heeft ondergaan tijdens dit "dode seizoen,, is Herleving St.-Pauwels. Zowel op sportief als op bestuurlijk vlak werd grondig grote kuis gehouden. Heelwat bekende namen haakten af en die plaatsen werden ingenomen door andere personen die het goed meenden met geel zwart, de klubkleuren van Sint-Pauwels, zowat het enige dat overgebleven lijkt van verleden seizoen. Walter Thierens en Willy De Meyer «Het probleem bij het oude Sint-Pauwels was dat alles er gewoon zijn gangetje maar ging, zegt de kersverse voor zitter Walter Thierens. Heel wat personen waren vergrijsd met de klub, net als de ambi tie. De tijd voor verjonging Voetbal. De ganse reeks aanwinsten van Herleving Sint-Pauwels. Heel wat spelers zijn overgekomen van Excelsior (Iv). was aangebroken en toen de klub verleden seizoen de ver wachte buiteling naar vierde provinciale maakte gaven toenmalig voorzitter Van Vlierberge samen met sekre taris Ingels en bestuurslid Van Duyse hun ontslag. Na enkele dagen van beraad kon ik dan het voorzitterschap overne men, werd Willy Schelfhout (voorheen Excelsior) sekreta ris en Wilfried Rooman de nieuwe schatbewaarder. De nieuwe ideeën zijn er, reken daar maar op en wanneer je onze transferpolitiek bekijkt, ziet men dat dit geen woorden in de wind zijn. Een fel ver jongde kern, aangevoerd door enkele anciens die ik zo voor de vuist weg opnoem als Moerloos, Van Lierop, Van Roven, Goethals. Verstrepen en Michelet. Wel is het zo dat wij terug op nul moeten beginnen maar door het goede werk van trai ner Willy De Meyer hopen wij toch om dit seizoen bij de eerste 5 te zijn als de kompeti tie ten einde is zodat we terug onze verloren positie in derde kunnen innemen,,, aldus de nieuwe voorzitter van Sint- Pauwels. Trainer Willy De Meyer van zijn kant wou nog wel kwijt dat vooral de mentaliteit fel moet veranderd worden. "Het was te merken dat alles hier in een vast stramien ge goten was, zegt De Meyer. Het komt er nu op aan de ploeg vooral op karakter en wilskracht groot te brengen, iets wat in het verleden totaal al heel wat ondervinding op, ook al zal het zijn eerste maal zijn dat hij een eerste elftal onder zijn hoede krijgt». Wanneer de jonge kern nu van tegenslagen gespaard blij ven moeten wij binnen enkele jaren over een degelijke ploeg beschikken die dan wél een gooi wil doen naar de hoofd vogel. Wat echter niet wil zeg gen dat wij een stap terug zouden zetten mocht de gele genheid zich vroeger voor doen». aldus de Lökerense spreekbuis. Mare Stevelinck Robur Moerzeke slaagde erin na een testwedstrijd post te vatten in eerste provinciale. Dat is voor de Scheldeploeg uiteraard een hele stap en betekent meteen een groot vraagteken, vermits de pou- lains van oefenmeester René Verniers, die aan zijn zesde seizoen toe is bij Robur, voor de eerste keer sinds de stich ting in de hoogste provinciale reeks mogen aantreden. «Onze primordiale doelstel ling is natuurlijk het behoud in eerste provinciale. We heb ben ons niet laten verleiden tot het aankopen van vedet- Voetbal. De reserven van Sportkring-Excelsior (Iv). Voetbal. De aanwinsten van Robur Moerzeke: Ringoot, Van Geyte, Wuytack, Nimme- geers en De Ruysscher (vh) S.K. Lokeren maakte verle den seizoen een turbulent sei zoen mee. Na een bevredi gende start kwam vrij vlug een lange periode van vallen en opstaan. Bij dat vallen be hoorde toen ook trainer De Schrijver die de ploeg verliet en voor het terug opstaan pro beerde toen Etienne Everaert de ploeg onder zijn hoede te nemen. Van een geheel was echter nog nauwelijks sprake en toen ook nog het nodige dosis geluk ontbrak, was men maar wat blij in het Lokerens huishouden dat het seizoen ten einde liep. Of S.K. Lokeren zich nu in het tussenseizoen danig ver sterkt heeft om terug een rol van betekenis te spelen, vroe gen we aan sekretaris D'Haen: «Wel ik moet zeggen dat wij niet die investeringen gedaan hebben die sommige klubs in vierde zich getroost hebben. Het ligt dan ook in de betrachting dat wij ons seizoen in de middenmoot van de groep willen situeren. Heel wat bekende Lokere- naars verlieten onze rangen zoals Mare Van Der Haegen, Gerry De Wolf en Alain Go- vaert. Freddy Apers van zijn kant stopt met voetballen zo dat ook dit een aderlating wordt voor de ploeg. Om het vertrek van deze gevestigde waarden te kompenseren trekken wij een viertal nieu we spelers aan. In het doel komt Geert D'Hondt van S.C. Lokeren tonen wat hij in zijn mars heeft. Verder komen van Lokerse S.V. volgende spelers even eens naar de «grote baan» afgezakt: Rudy Smet, Michel Rogiers en Claude Van Boxelaer. Allen spelers die ons zowat dezelfde sterkte als verleden seizoen moeten kun nen bezorgen. Ondertussen zijn wij nog maar eens van sportieve pa tron veranderd want Etienne Everaert zette een punt ach ter het trainersschap. Met Alex Van Boxelaer halen we echter mijn inziens een man binnen die het ernstig meent met de klub. Hij deed ten, maar willen onze jongere spelers, die meestal van het goede hout gesneden zijn. de kans geven zich te wennen aan het voetbal in een hogere reeks. Het elftal is na rugge spraak met het bestuur, dat thans wordt geleid door de nieuwe voorzitter Carlo Van Belle, in de breedte versterkt «zegt René Verniers. Het kwam tot een ruil met FC Baasrode tussen Frankie De Vos en de linksvoetige mid denvelder Mario Ringoot. De polyvalente Leo Wuytack keerde terug uit Kruibeke en ook werd Geert Nimmegeers (Eksaarde) bereid gevonden de aanval te komen verster ken. Verder zal Jean-Paul Van Geyt (Gerda) als voor stopper ingeschakeld worden. De kern zal dus bestaan uit: de doelmannen Guido Lau- reys (titularis). Mare De Ruysscher (terug van St.Gil- lis-Dendermonde), en Geert De Graef (junior). Als veld- spelers noteren we alvast, Pa trick Verhelst. Willy Raem- donck, Fons en Luc Vercaute- ren, Theo Nobels, Mare Ost, Eddy De Malsche (definitief overgenomen van SK Lebbe- ke), Benny Huylebroeck, Ma rio Ringoot. Jean-Paul Van Geyt, Geert Nimmegeers, Leo Wuytack. Geert Van Den Eede, Gino Raemdonck, Geert Van Moerzeke en Eddy Huylebroeck. Laatstgenoem de zal echter voor een aantal weken de start missen van de kompetitie ingevolge een voetkwetsuur. Volgens oefenmeester Ver niers zal het vooral afhangen van het afwerken van de eer ste maand van het program ma. Dan dient Robur in de clinch met Ertvelde, het oud- bekende Kallo, Geraardsber- gen. Waarschoot en Temse. Geen gemakkelijke opdracht als je het ons vraagt. (BAD) moet verwaarloosd zijn. Toch komen wij uit de transferpe riode met enkele sterke ele menten zoals Van Lierop en Van Royen maar anderzijds is het zo dat nog een aantal spelers van wie wij dachten ook aangeworven te hebben zich nog niet laten zien heb ben voor een eerste kennis making. Dat is wel spijtig na tuurlijk. Ik hoop nochtans dat wij bij de eerste 5 kunnen komen en dan is dit Sint- Pauwels opnieuw verzekerd van een plaats in derde,,, zegt trainer De Meyer hoopvol. Voetbal. Willy De Meyer, trainer van Herleving Sint- Pauwels (Iv). St.-Pauwels-Digest Voorzitter: Walter Thierens. Sekretaris: Willy Schelfout. Schatbewaarder: Wilfried Rooman. Trainer: Willy De Meyer; hulptrainer: Van Royen Dirk.' Spelerskern: Verstrepen Ru dy, Jan Bogaert. De Beleyr Garry, Samson Dirk. Samson Guy. Samson Ludwig. Yves Mels, Van Lierop Luc. Dirk Van Royen, Van der Koelden Kris, Lucien Moerloos, Eddy Goethals, Wim Melis, Miche let Yves, Bert De Pauw, Marc De Block. Marnix Van Gucht. Marc Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 19