Stekene Sportief verovert Beker Boeyckens Lutterzele goed bij schot André Vereecken, feestvarken te Meerdonk Beker van België Tornooi Beker Boeyckens in Stekene 500 wedstrijden voor W.S. Meerdonk Denderstreek Beker van de Denderstreek 20 - 1.9.1989 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. Bij Meerdonk werd André Vereecken gehuldigd voor zijn 500e wedstrijd in het eerste elftal (Iv). DAMESVOETBAL petitie kan aanvangen. Men heeft zich in de daarop aan sluitende 'nacht van Meer donk' nog eens kunnen uitle ven maar nu wordt het me nens met de eerste verplaat sing nu zondag naar Eksaar- de. Meteen de eerste van Ver eecken in een nieuwe reeks, men zal zijn ondervinding goed kunnen gebruiken en hopelijk volgen er opnieuw 499, André... M.S. Een week na het afgetekend verlies tegen de eerste klasser F.C. Kuurne in de finale om de Beker van Vlaanderen, is F.C. Sinaai Girls ook in de tweede ronde voor de Beker van België niet overeind ge bleven. Het werd een uitscha keling tegen F.C. Asse ter Heide en deze ploeg uit de nationale topreeks. heeft het op 't Wijnveld in Sinaai alles zins niet gemakkelijk gekre gen. Vooral ook omdat door F.C. Sinaai Girls met André Van Den Durpel als een uit stekende public-relations, een schitterende wedstrijd werd gespeeld. Een duidelijke han- dikap werd echter de onbe- schikbaarheid van Kathy Mertens, de topscorer thans in het gips en van Christa Coene door beroepsverplich tingen verhinderd. Hierdoor werd het vooraan bij F.C. Sinaai Girls even wennen en dat verklaart misschien ook een bepaalde onzekerheid tij dens het eerste kwartuur. Daarin nam F.C. Asse ter Heide ook niet teveel initia tieven en tijdens die periode, hielden de beide ploegen het méér bij een studieround. De betere routine van F.C. Asse ter Heide zou tenslotte door wegen en Ann de Proost, skoorde het eerste doelpunt (0-1, 16cmin.). Die ploeg wel ke kort nadien nog wisselde, werd ook gevaarlijker en op pogingen van Ann De Proost en Vera Van Mollem, liet Es ther Blommaert zich niet ver schalken, De goalie van F.C. Sinaai Girls speelde trouwens een opmerkelijke wedstrijd en aanvallend, kon F.C. Si naai Girls zich maar weinig manifesteren. Slechts na het halfuur werd voor het eerst een hoekschop afgedwongen en het enigste noemenswaar dige lokale doelschot, werd door Annick De Clercq afge leverd. Na de rust was F.C. Sinaai Girls waarbij Farena Verschote wegens werkom standigheden haar laatste wedstrijd speelde en thans ook met Christa Coene in de ploeg, duidelijk beter geOnspirccrd. In een vrij korte periode werden ook een aantal kansen afgedwongen en Rita Schatteman met Peg- ev Audenaert. besloten rake lings naast. Ook Annick De Clercq werd toen van een doelpunt gehouden en een meestal aandringend F.C. Si naai Girls, werd door F.C. Asse ter Heide en Ilse Steen- ackers genadeloos gecounterd (0-2,56' min.). De lokale girls lieten zich daardoor echter niet ontmoedigen en Farena Verschote, dwong de nummer één van F.C. Asse ter Heide tot een spektakulaire save. Ook een lobbal van Christa Coene bleef zonder sukses en uit een misverstand in de be zoekende verdediging, puur de diezelfde Christa Coene slechts een hoekschop. Een nieuwe corner werd voor de bezoekers echter fataal en Chantal De Meester, skoorde onhoudbaar met het hoofd (1- 2, 68' min.). Het lokale en thousiasme zou trouwens nog méér oplaaien als Annick De Clercq met een persoonlijk nummertje, even later ook de gelijkmaker bestelde (2-2, 70' min.). Goed ook voor nog een tiental spannende slotmi nuten en daarin, zou F.C. Asse ter Heide nog helemaal onverwacht toeslaan. Een al ther Dauwe van St.-Gillis hand- spel in eigen strafschopgebied. De goed leidende scheidsrechter Lie- vens wees meteen naar de stip maar het schot van Stefan Vercau- teren werd met een mirakelsafe van Smet gehouden. Ook even later hield Smet een poging van Smet op wonderbaar lijke wijze uit zijn doelvlak en toen zo de doelpunten uitbleven werd het spelbeeld steeds maar ruwer en ruwer Referee Lievens trok dan ook terecht geel voor Patrick Merckx toen deze Yvan Strobbe van St.-Gillis brutaal te gen het gras kegelde. Een fout die misschien wel rood verdiende, maar Lievens hield het bij geel. Een beslissing die verregaande ge volgen had voor St.-Gillis, want even later in de 66uc minuut was het Patrick Merckx die Stekene Sportief op voorsprong kon kop pen na een vrije trap van Pascal Merckx en nadat Van Puym- broeck van St.-Gillis de overtre ding beging door een woordenwis seling met de scheidsrechter aan te gaan. St.-Gillis moest dus op zoek naar de gelijkmaker wilde het nog aanspraak kunnen maken op de beker maar dat schiep dan weer goede countermogelijkhe den voor Stekene dat die via De Saeger Luc bijna wist te verzilve ren. Het bleef echter bij deze 1-0 stand want ook Stekene kon doel man Smet nadien niet meer ver rassen. Waegemans en Vercaute- ren moesten op het einde nog wegens een botsing vervangen worden en Chris Vlyminck (Ste kene) trapte de laatste kans van de wedstrijd op de paal. Stekene Sportief wist zich zeker van de beker en won die ook verdiend want m de vier bekerwedstrijden van dit tomooi werd een gemid deld doeipuntensaldo behaald van 12 tegen 2. Wel hoopt men nu bij Stekene dat de beker meer geluk brengt dan voorheen het geval was. Want zowel St.-Gillis-Waas als Sportief kenden een slecht sei zoen met degradatie voor gevolg in het verleden toen het ook de beker wist te veroveren. Nu de beker voorgoed rust komt daar wellicht verandering in... Mare Stevelinck Britsom. Farena Verschote, Chantal De Rycke, Maddy Lerno (41' min. Christa Coe ne), Peggy Audenaert. Rita Schatteman en Annick De Clercq. F.C. Asse ter Heide: Patricia Arijs, Elsie Luppens, Berlin- de Fortemps, Sandra Van Sh ekelPascale Ringoet. Peggy De Pestel (24' min. Nadia Meskens), Vera Van Mollem. Patricia Skabe. Ilse Steenac- kers (67' min. Ann Schel- faut). Ann De Proost en Nan cy Berkelman. In de nationale reeksen van het damesvoetbal, worden morgen zaterdag ook de nieu we kampioenschappen opge start. Het debuut trouwens van F.C. Sinaai Girls in de tweede afdeling en op 't Wijn veld in Sinaai om 15 u., wordt dan F.C. Jong Nijlen ontvan gen. Een ploeg welke tijdens het vorige seizoen in deze reeks nog als vierde eindigde en onlangs in de eerste ronde om de Beker van Beleië. door F.C. Sinaai Girls werd uit geschakeld. Nu misschien ook een haalbare kaart voor de poulains van voorzitter Mar cel Van Cauwenberghe en Rudy Van der Elsken, de Si- naaise klubcoach... Roger Van Laere Boogschieten. In groot-Beveren werd onderling geschoten niet volgende uitslag: De Blieck en Van den Bosschelaag: Katterman en Guido Maes, dames: Irena De Rijcke en Christel Heye, kamp. van België: Desmet. (Iv) Na zes edities van de Beker Boey ckens is de grote glimmende beker ten definitievcn titel in het bezit van Stekene Sportief. St.-Gillis- Waas. Klauwaerts Kemzeke en Straatje Stekene visten dus achter het net en of er nog een zevende editie komt hangt af van een aan tal faktoren en niet in het minst van de naamgever zelf van dit tomooi, Dokter Boeyckens. Het is evenwel mooi geweest de zesmaal dat de Beker georgani seerd werd Stekene Sportief, Kemzeke en St.-Gillis wonnen elk tweemaal terwijl Straatje Stekene als laagste in rang geen enkele maal winst kon laten optekenen. De ploeg die de beker driemaal kon winnen mocht hem voor goed in de trofeekast houden en daarin is Stekene Sportief dus geslaagd. Om tot deze derde bekerzege te komen moest Stekene Sportief dan wel in de finale over St.- Gillis-Waas geraken terwijl de kleine finale tussen Kemzeke en Straatje Stekene ook heel wat produktieve momenten kende. KI. Kemzeke-Straatje Steke ne 6-0 Klauwaerts Kemzeke lijkt klaar te zijn voor de kompetitie want het kon vlot scoren tegen een zich hardnekkig verdedigend Straatje Stekene dat vrij vlug op achter stand werd geplaatst door de man van de wedstrijd. Kris Ferket. Reeds na 4 minuten kon Dirk Van Himste de score openen en na tien minuten dikte Kris Ferket de stand aan. Tien minuten later al weer Kris Ferket die doelman Mannens kon verslaan en met de ze 3-0 stand, waarmee ook gerust werd. stond de derde plaats van Kemzeke in de Beker Boeyckens veilig. Mede daardoor liet de thuisploeg wat stoom af in de beginfase van de tweede helft zo dat het scoren niet meer zo snel op elkaar volgde. Dirk Van Himste gaf dan toch terug het goede voor beeld en naar het einde toe was het Kris Ferket die met enkele knappe bewegingen de nummers vijf en zes op zijn naam bracht. Goede generale repetitie dus voor Kemzeke dat nu zondag tegen De Pinte al meteen een goede waar demeter krijgt toebedeeld in de eerste kompetitiematch. Wanneer deze vorm blijft aanhouden mag Ronny Herremans evenwel gerust zijn in de goede afloop. Finale: Stekene Sportief-St.-Gillis- Waas 1-0 Doelman Jan Smet van St.-Gillis- Waas was ongetwijfeld de man van de match. Met tal van glashel dere tussenkomsten kon hij een vlot draaiend Stekene Sportief van een hele korf doelpunten hou den. Zelfs een strafschop hield Jan uit zijn doelvlak. Bij Stekene Sportief zag men evenwel op te gen dit bekerduel. Liefst zes basis spelers moesten wegens uiteenlo pende redenen langs de kant blij ven Zo volgden Edilbert Saman. Edy Saman. Mario De Vos. Pas cal Janssen. Frank Marckx en Erik Raemdonck het gebeuren vanop afstand. Bij St.-Gillis ook enkele titularissen die nog niet van de partij waren zodat het vooral in de eerste helft een zoe ken en tasten was naar de ideale opstelling langs beide kanten. Twee opmerkelijke feiten dan ook maar gedurende de eerste helft Op de 11* minuut zonderde Dirk Gekhiere de nieuwe Stekene aan winst (met de nadruk op dit laat ste) Dirk Van Strijdonck af voor Jan Smet. Maar het schot werd door de St.-Gillis doelman met klasse gepakt. Een eerste van een lange reeks goede tussenkomsten. Op slag van rust dan een tweede maal opschudding maar dan langs de kant van St.-Gillis-Waas waar Dirk Rooms alleen voor Van de Wiele verscheen. Rooms deed iet wat overhaast en hij besloot onbe grijpelijk naast de lege kooi. 0-0 aan de rust dan zodat de tweede helft uitsluitsel moest brengen. Was de eerste periode weinig in spirerend geweest voor beide teams, dan was de tweede helft van een beter niveau. Op de 50"c minuut maakte Gun- Voetbal. Klauwaerts Kemzeke tijdens de Beker boeyckens in Kemzeke (Iv). Uitslagen van de 4de speeldag en eindklassementen REEKS A Rapide Lcbbeke - FC Lutterzele 1 -5 SK Grembergcn - VJ Baardegem 1-0 RCBoonwijk - Eendr. St.Gillis 5-1 Eendr. Opstal - RS Opdorp 1 -3 FC Baasrode - Sparta Buggcnhout 2-1 Eindklassement 1FC Lutterzele 4 4 0 0 11 2 8 2 FC Baasrode 4 4 0 0 11 2 8 3. SKGrembcrgen 4 3 1 0 7 2 6 4. V.J. Baardegem 4 2 2 0 5 SP Buggcnhout 4 2 2 0 7 6. Eendr. St.Gillis 4 12 1 4 Rapide Lebbcke 4 12 1 3 8. RCBoonwijk 4 13 0 7 Red St. Opdorp 4 13 0 4 10. Eendr. Opstal REEKS D SK Overmere-Orj. Bavegem Eendr. Massemen-SK Kwatrecht VK Letterhoutem-FC Oordegem FC Smetlede-SK Vlierzelc FC Westrem-Eendr. Houtem SK Berlare-E. Serskamp SK Wichelen-Val Overmere Eindklassement 1. FC Oordegem 4 3 0 1 9 3 7 2. Val Overmere 4 3 0 1 5 2 7 3. Orj. Bavegem 4 3 10 11 8 6 4. Eendr. Serskamp 5. SK Kwatrecht 6. SK Overmere Eendr. Houtem Eendr. Masscmen 9. SKBerlare SK Vlierzele 11. FC Smctlede 12. FCWestrem VK Letterhoutem 14. SK Wichelen REEKS B SK Ercmbodegem-St.Denderleeuw SKTerjoden-Schr. Moorsel VC Osta Meerbeke-FC Doggen Wilskr. Moorsel-FC Edixveldc FC Aalst-Eendr. Nieuwkerken Eindklassement 1. VC OSTA MEERBEKE 2. SK Terjoden 3. FC Aalst Wils Moorsel 5. St. Denderleeuw FC Edixveldc Eendr. Nieuwcrkcrken FC Doggen 9. Schr Moorsel 10. SK Ercmbodegem Tergelegenheid van de 500ste wedstrijd in het eerste elftal van White Star Meerdonk werd afgelopen zaterdag An dré Vereecken door bestuur en sympathisanten dik in de bloemen gezet. Dit alles in het kader van de vriendschap pelijke wedstrijd van Meer donk tegen de beloften van Beerschot. Ook in deze wed strijd toonde André Vereec ken zich langs zijn beste zijde want hij scoorde het eerste doelpunt uit de wedstrijd op strafschop. Luc Maes, Rudy De Jonghe en Vincent Ver- meiren waren de andere Meerdonkspelers die er ten slotte in slaagden goede re pliek te geven aan Beerschot want de 4-6 einduitslag geeft aan dat men niet zo erg onder lag. Trainer De Waele beschikt dus over een goed team dat met een gerust hart de kom- Damesvoetbal. Marcel Van Cauwenberghe, de altijd rustige voorzitter van de Si naai Girls (dw). tijd gevaarlijke Ann De Proost profiteerde toen van een minder doelmatige verde diging van F.C. Sinaai Girls (2-3. 74' min.). De lokalen probeerden nog met een krampachtig eindoffensief het toemaatje der bijkomende strafschoppen te forceren. Te vergeefs echter want de doel pogingen van Annick De Clercq en Chantal De Rycke, bleven ook zonder het gewen ste resultaat en dat betekende meteen de uitschakeling van F.C. Sinaai Girls voor de Be ker van België. De ploegen: F.C. Sinaai Girls: Esther Blommaert. Chantal De Meester. Chris Vlyminck, Ann Wauters. Karinc Van RAPIDE LEBBEKE 1 LUTTERZELE 5 Toch wel vrij verrassende uitslag van Lutterzele tegen een sterk tegenvallend Rapide Lebbeke dat zondag uit een ander vaatje zal moeten tappen in derde provincia le. Danny Heyvaert en Geert Ma- thy waren er evenwel niet bij in de Rapideploeg maar dat mag nog geen reden zijn om met zware cijfers te verliezen Wel dient ge zegd dat Lutterzele ten opzichte van verleden seizoen een berester ke indruk naliet. Vooral langs de gebroeders Van Keer leek dit Lut terzele een oninneembare vesting te zijn. Via de ook al flink op dreef zijnde Raoul De Cock bleek deze Lutterzeelse ploeg onhoud baar. Doelman Chris Gaudeus moest zich dan ook in de eerste helft al tweemaal gewonnen geven op aanvallen van Lutterzele. Dirk Raes milderde nog wel maar na de herneming was het Lutterzele dat opnieuw langs de gebroeders Van Keer het laken definitief naar zich toe haalde. TERJODEN 6 SCHROEVERS MOORSEL 2 Terjoden is weer flink op dreef dat is zeker. Schroevers Moorsel die de voorbije wedstrijden ook al een stevige indruk nalieten kregen zo maar eventjes een half dozijn doelpunten opgedrongen. Hcyn- drickx André en Aendekerk Mare maakten in de eerste helft het verschil terwijl na de rust Dirk Rijckegem tweemaal en Patrick De Backer en Erik De Smit uit eindelijk de vlotte zege vast legden. GREMBERGEN 1 V.J. BAARDEGEM 0 De vlugge jongeren uit Baarde gem waren nog niet vlug genoeg om Grembergen van de zege te houden. De jongens van sekreta- ris De Leenheer bleken een stapje rapper te zijn dan een erg verdien stelijk Baardegem dat wel de ge vaarlijkste kansen wist af te dwingen. In de eerste helft kwam zo Sacle- man alleen voor de doelman maar net op het moment dat hij wou besluiten ging de bal te ver voor hem uit. Ook na de rust was Baardegem gevaarlijker voor de thuisgoal Jan De Rop lobte zo bijna de thuisdoelman en ook Hans Van Den Borre kende pech toen hij alleen voor het Grember gen doel verscheen. Aanvallend was de thuisploeg niet zo gevaar lijk en het was dan ook bij een misverstand bij Baardegem tussen doelman De Rop en verdediger Van Keer dat Grembergen tot scoren kwam. Baardegem bewees evenwel dat het klaar was om Kalken partij te geven in de eerste kompetitiematch. F.C. AALST 1 E. NIEUWERKERKEN 0 In een aan een hoog tempo ge speelde wedstrijd heeft F.C Aalst een verdiende zege weten te beha len tegen een goed spelend Een dracht Nieuwcrkcrken. De Be zoekers dwongen algemeen gezien de meeste kansen af maar scoren was er evenwel niet bij. F.C. Aalst zonder sterke vooraan Eddy De Boeck die wegens veiligheidsrede nen een weekje rust gegund werd door trainer D'Haese na een kleine kwetsuur kwam al na een kwartier op voorsprong, langs Paul Van Der Hoeven. Na dit doelpunt bleef F.C. Aalst rustig de Eendracht aanval opwachten en wanneer toch een schot of een kopstoot tussen de palen belandde was er doelman Melis die waakte. In de tweede helft wisselde trainer D'Haese dan Van Den Bossche. Van Lierde en Roeland voor La- croix. Van Schelferem en Schok- kaert maar van een verzwakking kon dan ook nauwelijks sprake zijn. Zo kon F.C. Aalst dat mer kelijk sterker is geworden dan verleden seizoen een mooie winst voorleggen tegen Nieuwerkerken. OPSTAL OPDORP Slechte generale repetitie van Op stal dat tegen gebuur Opdorp een met vlug te vergeten nederlaag opliep. Opdorp dat merkbaar ver sterkt is ten opzichte van verleden seizoen kwam op voorsprong via een strafschop van Van Kacken- berghc nadat thuisploeg Van Mal- der de fout had begaan. Nadien wist Opdorp nog twee maal te scoren en hoe ontstellend zwak de thuisploeg wel was geeft aan dat zelf het eerreddend doelpunt moest gescoord worden met de hulp van de bezoekers. Een center van De Feyter werd daar dan ook in eigen doel gedeponeerd. Mare Stevlinck Voetbal. Straatje Stekene in de Beker Boeyckens te Kemzeke (Iv).

De Voorpost | 1989 | | pagina 20