»Ik had toch nog iets meer verwacht" Eindelijk weer Gerry Van Lierop Stefan De Beleyr Bart Onghena: 'Nog een koerske winnen' Bart Onghena in Eksaarde Walter De Veerman in Schoonaarde F.C. Sinaai Girls reeds met een tweede ploeg... Stefan De Beleyr in Verrebroek TOM STEELS WEER IN HET LAND Gerry Van Lierop in Melsele WIELRENNEN DAMESVOETBAL Bijna voor eigen deur behaalde Bart Onghena afgelopen weekeinde zijn tweede seizoenzege. De junior uit Lokeren demarreerde op anderhalve ronde van het einde en verwierf snel een voorsprong die hij tot de finish zou behouden. - Voordien had ik enkele keren geprobeerd om weg te komen, maar dat lukte zomaar niet, zegt de eerstejaarsju nior. Ik evolueerde bestendig voorin. Voor de start had ik mij trouwens voorgenomen in eigen buurt een behoorlijk resultaat na te streven. Voorbij halfweg geraakten we met vijf voorop. Op een uitgelezen moment kon ik wegkomen. - Aan de streep had Bart Onghena een voorsprong van 20 sek. op achtervolger Johan Claeys en bijna een volle minuut op de rest. De vorige zege van de Lokeraar dateert van 1 juli toen hij zich op een lichthellend parcours duidelijk de sterkste toonde. Komend weekeind zet Bart Onghena aan te Wachtebeke. In november begint hij zijn legerdienst. E.G. Waar is de tijd dat Gerry Van Lierop feestelijk in de bloemen werd gezet nadat hij kampioen van Belgié was geworden? De Waaslander bakte daarna als junior nog redelijke broodjes maar als amateur kwam hij zelden aan de bak. Vorig weekeinde fietste hij zich in Melsele in de voorste gelederen, liet een werklustige indruk en won zonder enige medewerking van anderen, integendeel zelfs. Gerry zelf over de wedstrijd: - Toen tien renners voorop waren gaan rijden heb ik samen met Theo Akkermans de achtervolging ingezet. Later gebeurde er nog een en ander, veel te veel om er een uitgesponnen verhaal over te brengen. De slotkilometers ging ik in met Akkermans en Dirk De Gauwer. Laatstge noemde probeerde mij in een valstrik te lokken. Ik was op mijn hoede, rekende op een gunstig ogenblik en won de spurt. Voor de Waaslander werd het metéén zijn eerste zege als liefhebber. - Vorig jaar was ik onder de wapens en kreeg nauwelijks gelegenheid om te trainen, vervolgt Van Lierop. Dit jaar begon rooskleurig. Ik kon goed mee maar kende een terugval. Ten einde raad konsulteerde ik een dokter. Sinds een week of vier vergaat het mij beter. In de resterende kompetitieweken hoop ik mij nog even te doen gelden. Voor de rest wordt alles gezet op volgend jaar. Hoop doet leven en ik reken op beterschap. E.G. De Voorpost - 1.9.1989 - 21 Stefan De Beleyr is weer in de belangstelling getreden. In Haasdonk behaalde hij een tweede plaats. Afgelopen weekeinde muisde hij er in Verrebroek alleen vanonder Hij verwierf en behield een kleine voorsprong tot de finish. - Het is er puur een vluchtkoers geworden en weggeraken was nagenoeg onbegonnen werk, zegt de amateur uit Kemzeke. In weinig wedstrijden werd er zo snel gereden. Toen we de laatste kilometers ingingen, waagde ik een uitval. Het lukte wonderwel en ik kon, zij het niet zonder moeite, tot het einde standhouden. De wielerkompetitie loopt, net als de zomer, op haar laatste benen. Voor Stefan De Beleyr is er zondag nog de belangrijke deelname aan de Grote Prijs Eddy Merckx in het Heizelstadion. Voor de Waaslander is het seizoen min of meer een meevaller geworden. - Toch had ik nog iets meer verwacht, zegt hij. Ik leverde behoorlijke prestaties, maar 'de maand juni bvb. werd een grandioze tegenvaller. Heel in het begin was het rozengeur en maneschijn. Ik won de derde amateursklassieker Rotheux-Aken-Rotheux en werd da delijk de centrale figuur in het Waasland. Nadien leverde hij degelijke verrichtingen maar een echte uitschieter hoorde er niet meer bij. Dat was jammer want ik had, eerlijk gesproken, op meer gerekend. Wanneer je in het begin tot de tenoren behoort, denk je vast dat het de rest van de kompetitie van een leien dakje gaat lopen. Voor iedere klassieke koers deed ik een extra-voorbereiding. Ik hoopte immers na die vroege zege nog zo'n pluim op mijn hoed te steken. Dit seizoen lonkte ik naar ereplaatsen in de grote koersen. Ik behaalde er enkele, maar toch had het beter gekund. Ontevreden ben ik nu ook weer niet. Ik heb een ganse kompetitie voor het koersen mogen leven en heb gedaan wat van mij werd verwacht. Niemand kan mij voor een prutser aanzien. Ik ben nu op zoek naar een betrekking Het is niet mijn bedoeling om de winter te slijten in de buurt van de verwarmingskachel. Werken en koersen wil ik in de toekomst kombineren. Wie een nestje wil bouwen moet centen verdienen. Zo is nu éénmaal het leven. Volgend seizoen ga ik er in elk geval met volle kracht weer tegenaan. Vergeet niet dat koersen mijn leven is. E.G. Walter De Veerman behield een nipte voorsprong in een spurt te Schoonaarde die hij begon vanop 500 meter voor de streep. Helemaal op het laatst kwam Marnix Geerts opzetten maar de Waaslander kon, zij het niet zonder moeite, nog net overeind blijven. Heel in het begin van de wedstrijd vorm de zich een leidersgroep die aanvankelijk 9 renners vere nigde maar later zou uitbrei den tot er uiteindelijk 18 man schappen werden geteld. Na tuurlijk bleef het gezelschap niet samen tot wanneer de finale begon. Voordien rol den er al koppen maar uitein delijk bonden elf renners de strijd aan voor de dichtste plaatsen. Walter De Veerman bracht het duel op gang en ging metéén Marnix Geerts vooraf. Derde werd Eric Min- cke. voor Eddy Van de Kerckhove. Gunther Van den Abbeele. Philip Pauwels. Luc De Smet, Willy Vereecken. Luc Van Cauter. Fabien Hel- derweirt en Peter Thijs. E.G. Het doorstoten van F.C. Sinaai Girls naar de nationale tweede reeks van het damesvoetbal, is in de Tinelgemeen- i te niet zonder respons gebleven. Vooral tijdens de jongste j weken werd dat merkbaar en op 't Wijnveld hebben zich in die periode een groot aantal sportieve younsters komen aanbieden. Ruim voldoende ook voor het opstarten van een tweede ploeg en tot dit initiatief heeft de bestuurskern van F.C. Sinaai Girls tenslotte moeten besluiten. Vooral ook om de speelgelegenheid van de wissels der eerste ploeg te waarborgen en eveneens, om de onmiskenbare voetbalkwaliteiten bij een aantal der nieuwe aanwinsten. In kompetitieverband zal de tweede ploeg van F.C. Sinaai Girls, straks starten bij het liefhebbersverbond in Gent. Als voorbereiding werd vorige zondag al een eerste vriendenmatch gespeeld tegen het onvoltallige, maar rou- tinerijke F.C. Doorslaer Dames. De onervaren younsters van F.C. Sinaai Girls liepen toen duidelijk tegen de lamp en het werd tenslotte, nog een 1-6 nederlaag. Het enigste lokale doelpunt dat zelfs nog de gelijkmaker inhield, werd door Tamara Verdonck geskoord. De zes van F.C. Doorslaer Dames werden aangetekend door Tania Goossens, Sabrina Fiers en Maggy De Ruysscher, elk ook goed voor twee doelpunten. Voor de tweede ploeg van F.C. Sinaai Girls alleszins een mislukte start en sleutelen aan de eigen weerbaarheid, wordt nu de volgende stap voor het nieuwe en jonge voetbaltalent op 't Wijnveld in Sinaai... F.C. Sinaai Girls speelde met: Lilianne Maes, Daisy De Wolf, Carine Van Pottelberghe, Peggy De Corte, Christia- ne Vlyminck, Sabine Van Der Haeghen, Lesley Van Havere. Tamara Verdonck, Veerle Corveleyn, Wendy Mets, Ubrika Huygens, Ann Van Puyembroeck. Annemie Van De Walle, Christel Bogaert, Anja Van den Durpel en Ann Van de Sompel. F.C. Doorslaer Dames: Marina Vermoens, Natasia Van Daele, Petra Ongena, Nicky De Roover, Cindy De Ruysscher, Tania Goossens, Patricia Van Kerckhove, Maggy De Ruysscher en Sabina Fiers... Roger Van Laere Bart Onghena werd zondag namiddag winnaar in eigen omgeving. Op zo'n 4 km. van het einde trok hij alleen in de aanval, realizeerde binnen de kortste tijd zo'n 30 sekonden voorsprong en behaalde me téén zijn tweede seizoenzege. 25 renners verschenen aan de start en na 15 km. trokken Johan Claeys en Jurgen Go- defroot op pad. Later kregen zij gezelschap van twaalf kol lega's. Claeys bleek niet ge steld op zoveel volk. muisde alleen weg maar kreeg Peter De Vos, Jurgen Godefroot, Onghena en Kurt Van Lan- deghem in het spoor. Deze renners bleven het komman- do voeren, tot op een ogen blik dat Onghena het op zijn heupen kreeg. Hij plaatste een demarrage en voor de anderen goed en wel beseften dat er een vogel was gaan vliegen, was de junior uit Lo keren reeds uit het gezichts veld verdwenen. Claeys werd later afgescheiden tweede en de spurt voor de derde plaats won Peter De Vos, voor Jur gen Godefroot en Kurt Van Landeghem. E.G. Voetbal. Sporting Lokeren, anno 89-90 (Ids) Wielrennen. Tom Steels werd met ouders, vrienden en familie ontvangen op het stadhuis van Sint-Niklaas (Iv). Wielrennen. Maandagavond reden de 'internationale' dames in Dendermonde. Het was vrij mooi weer maar zowel het deelnemersveld als het aantal toeschouwers waren geen sukses. De koers werd uiteindelijk gewonnen door een Nederlandse dame (foto P. Hermans). Met een kleine voorsprong is Stefan De Beleyr te Verre- broek winnaar geworden van een wedstrijd waarin biezon- der snel werd gereden. Op 4 km. van het einde plaatste de renner uit Kemzeke een de marrage, realizeerde enkele tientallen meters die hij be hield tot de finish. Even later won Gunther Van Steelandt de spurt voor de tweede plaats voor Danny Daelman, Eric Vereecken, Gaston Pie- ters en Frankie Weemaes. Ivan Vereecken en Francois Geerts waren de eerste on ruststokers. Zij realizeerden een voorsprong maar werden later afgelost door Gunther Van Steelandt, Patrick Van de Ven en Dirk Ongena. Na een hergroepering vormde zich dan een leidersploeg met Ivan Smet, Francois Geerts, Frank Geenssen. Benny Ver meulen. Tomy Pieters. Eric Vereecken. Frankie Wielandt en Frankie Weemaes. Zij ver wezenlijkten 20 sekonden Wielrennen. Amateur Stefan De Beleyr won voor de derde keer dit seizoen. Nu was het in Verrebroek (Iv). voorsprong maar ook deze szij. Alleen De Beleyr zou kunnen uit losrukken, keer kwam het peloton lang- zich daar later op tijd en stond g.G. Haasdonk- De Wase junior Tom Steels is terug thuis van het baankampioenschap te Lyon. Na een weekje rust klom hij weer op de fiets, zijn eerste wedstrijd was er een te Haasdonk ingericht door zijn klub "Excelsior Haasdonk" 94 km en 13 renners aan de start. Voor Tom een uitstekende start om eens te kijken hoever het staat met de konditie... Hij won de wedstrijd en reed de laatste twee ronden moederziel alleen, alle andere renners waren al uit de wedstrijd genomen omdat ze al meer dan 5 min. achter Tom reden. Meteen weet iedereen weer dat Tom in het land is en zich klaarstoomt voor de Grote prijs Eddy Merckx. (Iv) Voetbal. Tien jaar na het behalen van de landstitel speelden de oude gloriën van Beveren tegen de nationale ploeg uit het seizoen 78-79 (Iv) Gerry Van Lierop behaalde in Melsele zijn eerste zege als amateur. Hij won de spurt voor Akkermans. Dirk De Cauwer en Pat. Van Staeyen. Jan Joos stak als eerste het vuur aan de lont. Hij kreeg het gezelschap van Bart Ey- kels. Benny Van der Auwera en Frankie Weemaes. Half weg kwamen Akkermans. Edwin Enthoven. Dirk De Cauwer, Glenn Van Haute- kerke, Patrick Thijs, Gerry Van Lierop, Ludo De Vries, Pat. Van Staeyen en Gunther Van Steelandt de leiders ver voegen. Deze renners bleven geruime tijd samen tot op zo'n 25 km. van het einde. Toen trokken Eykels, De Cauwer, Akkermans en Van Lierop samen in het offensief. Eykels en Akkermans moes ten later afhaken. Dus waren het De Cauwer en Van Lierop die voorop bleven. De Cau wer. wetende dat zijn gezel sneller was, verleende geen medewerking. Uit de achter grond verschenen vijf ren ners. Dus met zeven de laat ste kilometer in. waar Van Lierop zich de snelste toonde. E.G. Wielrennen. Tom Steels (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21