Alweer spektakel door Vlaamse Rodeocrossbond in Stekene VERJONGDE EN VERNIEUWDE JEUGDWERKING BIJ VV STRAATJE Nieuw turnseizoen bij Kracht en Geduld in Sint-Niklaas... 3upiiep 22 - 1.9.1989 - De Voorpost Met entoesiasme het nieuwe seizoen tegemoet... JEUGDVOETBAL Met de jeugd van Voetbalve reniging W Straatje uit Ste- kene gaat alles prima. Dank U. De jeugd van 't Straatje heeft een bijna wonderbaar lijk seizoen achter de rug. Niet alleen kwantitatief gaat de jeugdwerking van WS er op vooruit maar ook kwalitatief. Inderdaad, het aantal jeugdige voetballertjes groeit gestadig aan en het nieuwe seizoen wordt aangevat met méér dan honderd aktieve jeugdige voetballers. Anderzijds wijzen tal van sportieve- en nevenak- tiviteiten op de dynamische aanpak van het jeugdvoetbal bij de jongste provinciale klub uit de noordwase gemeente Stekene. In het nabije verleden - en voornamelijk tijdens het vori ge seizoen - leverden verschil lende jeugdploegen behoorlij ke tot goede resultaten. Mét als grote uitschieter natuurlijk de enorme prestatie van de miniemen A. Om nog even het geheugen op te frissen de A-miniemetjes van WS speelden glansrijk kampioen in hun reeks én in de eindron de brachten ze het zelfs tot in de finale, terwijl ze in de "Beker Het Volk" strandden in de halve finale. Georganiseerd De sportieve prestaties blijven uiteraard de hoofd toon voeren, doch daar naast werd ook meer en meer besteed aan de bege leiding van de jonge spor- tievelingen én aan allerlei nevenaktiviteiten voor de jeugd. Dit laatste werd onder meer gekonkretiseerd door het organiseren van een de monstratie-training, een voetbalkwis, een ontspan ningstrip naar de Efteling een fantastisch weekend in de Ardennen... Al deze "nevenaktiviteiten" ken den een geslaagd verloop en werden door de speler tjes én hun ouders met en toesiasme onthaald. Ondanks een ongekend dynamisme en enorm en toesiasme viel het sommi gen op dat de algemene jeugdwerking hier en daar wat "lukraak" verliep. Er ontbrak een soort van alge mene organisatie, er was een tekort aan koördi- natie... In de onmiddellijke toe komst kijkend is 'n min of meer stevige koördinatie en organisatie zeker en vast nodig. Temeer daar aangroei van de jeugd nog niet op z'n hoogtepunt is. Een goed georganiseerd jeugdbeleid werd dus noodzakelijk. Dit werd dan ook ingezien door het bestuur van VV Straatje én eind vorig sei zoen werden de hoofden bij elkaar gestoken. Er werd degelijk werk ge maakt van een vernieuwde organisatie en tijdens de voorbije vakantieperiode werd er door enkele men sen hard gewerkt om een - hopelijk - goed funktione- rende en gezonde jeugd werking op poten te zetten. Jeugdtrainers De mensen die de (ver nieuwde) jeugdwerking willen schragen hebben zich dus verenigd in een soort van jeugdbestuur, dat zo'n beetje autonoom werkt binnen de klub. Eer ste en vooral werd Gilbert de Vos - vorig seizoen nog suksesvol trainer van de miniemen- kampioenenploeg - aangezocht om in de toe komst te gaan fungeren als jeugdkoördinator. De heer De Vos had wel enige moeite om "zijn" ploeg af te geven, doch aanvaardde uiteindelijk. Met het en toesiasme dat men van hem gewoon is. Hij zocht ondertussen reeds enkele sponsors aan met de bedoeling om spe ciaal voor de jeugd van V.V.Straatje iets ekstra te doen. Zo zullen niet alleen de eerste ploeg en de reser- Achter de kantine van W Straatje, die momenteel nog steeds "moeilijk" staat, werd tijdens de voorbije maanden druk werk gemaakt van de aanleg van een nieuw voetbalterrein op de gronden die werden aangekocht van het OCMW. Vele tientallen bomen werden gerooid én daarna diende het terreim geschikt te worden gemaakt voor voetbal. Een immense klus (d.brol) AUTOSPORT De Vlaamse Rodeocrossbond van België (VRCB) was voor de tweede keer op korte tijd te gast in het noordwase Ste kene. En ook deze tweede keer was het een zéér zonnige en warme zondagnamiddag, zodat ook nu weer heel wat belangstellenden waren opge komen op en rond het par koers langs de Expressweg aan de Heistraat. Spijtig genoeg lag het par koers er deze keer werkelijk té droog bij zodat het „grote spektakel" een beetje achter wege bleef. Gewooonweg omdat té veel auto's zich in het mulle zand vastreden én er dus niet voldoende wagens overbleven om voor spektakel te zorgen... Voor de niet met deze sport vertrouwde toeschouwers bleef de sensatie evenwel want ook nu vroemden, hot- In de finale bij de crosswagens bleven slechts 2 piloten overeind. Kampioen van België Peter Van Meel uit Essen haalde het hoogste schavotje voor de 58-jarige veteraan Marcel Van Camp uit Baasrode. TURNEN Een der belangrijkste turnkringen in het land van Waas, is Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas. Destijds opgestart in 1897 heeft deze thans al méér dan 90-jarige turnkring, een bijzonder roemrijke klubge- schiedenis geschreven. Samen met een uitgebreide beleidskern. wordt die traditie nu verder door getrokken. Een der hoogtepunten bij Kracht en Geduld, is ongetwij feld het tweejaarlijks Scalafeest. Daar worden dan telkens ook alle leden van de jongens- en meisjes afdeling bij betrokken. Aan die beide groepen wordt nu op de rand van het nieuwe turnseizoen. door Kracht en Geduld een ruime keuze in trainingsmogelijkheden aangeboden. Voor elk wat wils trouwens met van het eenvoudige rekreatief- tot het kompetitietur- nen en van fitnessgym. tot het jazzballet Een programma ook voor alle leeftijden en met gratis, het driemaandelijks klubblad "'t Kageekcn'. Een interessant initia tief ook van Kracht én Geduld dat in de eigen turnzaal op 't Klein Hulst in Sint-Niklaas. vanaf zater dag 2 september dagelijks een turnsessie aanbiedt Turnen meisjes: Kleuters (jongens en meisjes van 4 tot 6 jaar): groep 1. zaterdag van 12.30-13.20 u. groep 2: 13.20-14.10 u. groep 3: 14.10-15.00 u. Meisjes: lc sektie (van 7 en 8 jaar): zater dag 15.00-16.00 u. 2' sektie (van 9 en 10 jaar): 16.00- 17.00 u 3' sektie (van 11 en 12 jaar): 17.00-18.00 u. 4' sektie (van 13 en 14 jaar): 9.30- 10.45 u. 5' sektie (vanaf 15 jaar): 10.45- 12.00 u. Damesturnen: Groep 1 en 2: maandag 20.00- 21.00 u. Groep 3: woensdag 20.30-21.30 u. Sprongen: 21.30-22.00 u. Groep 4 (gematigd turnen): groep A: dinsdag 14.30-15.30 u. volksdans: 15,30-16.00 u. groep B: 16.00-17.00 u. fitnessgym: 20.30-22.00 u. Jazz: beginnelingen: dinsdag 18.00- 19.15 u. gevorderden: maandag 18.45- 20.00 u. Artistieke gymnastiek meisjes (Olympisch turnen): Groep 1: woensdag 13.30-15.00 u. Groep 2: 15.00-16.30 u. Groep 3: 16.30-18.30 u. Groep 4a: 18.00-19.30 u Groep 4b: 19.00-20.30 u. Selektie: maandag 16.45-17.45 u. Klassiek ballet: Groep 4 (gevorderden): zaterdag 10.00-11.30 u Groep 1 (beginnelingen): 11.30- 12.30 u. Groep 2 (intermediair): 12.30- 13.30 u. Groep 3 (intermediair): 13.30- 14.30 u. Turnen jongens: (elementaire ba- sisgym en artistieke gymnastiek) Benjamins (minder dan 9 jaar): dinsdag 17.30-18.30 u donderdag 17.30-18.30 u. Kadetten (minder dan 12 jaar): dinsdag 18.30-19.30 u. en vrijdag 18.00-19.00 u. Leerlingen (minder dan 15 jaar): dinsdag 19.30-20.30 u vrijdag 19.00-20.30 u. Turners (méér dan 15 jaar): dins dag 20.30-22.30 u.. vrijdag 20.30- 22.30 u. Selektieturners: zondag 9.30- 12.30 u. Turnen heren: Fitnessgvm: donderdag 19.30- 20.30 u.' Sportgym: 20.30-21.30 u. Alle inlichtingen in verband met een aansluiting bij de turnkring Kracht en Geduld: telkens tijdens de trainingen... Roger Van Laere sten en botsten de „versterkte personenwagens" om ter hardst/snelst. De beoefenaars en fans zijn er gek van, de nieuwsgierigen vinden het prachtig en toevallige toe schouwers raken na een tijdje schuddebollend toekijken on willekeurig in de ban van dit „sportgebeuren-op-de-rand" Balken De Vlaamse Rodeocrossbond reist met z'n organizaties het Vlaamse land af. Met elke keer wedstrijden voor de ver schillende kategorieën, name lijk voor de crosswagens, de toerisme wagens, de ken en sinds kort ook de „specials". Elke kategorie rijdt twee (of meer) reeksen gevolgd door een finale. In de toerismeklasse rijden de gewone, originele wagens. De 4 cylinders die langs de bin nenzijde evenwel volledig verstevigd zijn. Inklusief roll- kooi. De „specials" daarentegen worden volledig langs de bui tenkant verstevigd en hier rij den zowel de 4, 5 als 6 cylin ders tegen elkaar. Voor de crosswagens staat het de piloten vrij om zelf een ..wagen" in elkaar te „knutse len": zelf een chassis bouwen met daarboven een stevige cockpit, met daarin een 4 cy linder-motor. Veelal begint men bij deze kategorie met het chassis van een volkswa gen-kever, maar... waar ein- jdigt men? Het is uiteraard de bedoeling om als eerste aan te komen én er is veel toegelaten om een tegenstrever te verhinderen sneller aan te komen: duwen, botsen, knotsen... Zolang men het aangegeven parkoers én de aanwijzingen van de vlaggemannen maar volgt. C UI I- Sii De reeks die men gewoonweg „de balken" noemt is evenwel een geval apart. Hier rijden gewone wagens mee waaruit het glas en de binnenbekle- ding is verwijderd én waarin enkele balken opzij en achter de bestuurderszetel zijn ge monteerd voor de veiligheid. Onder meer bij het kopje- over gaan... In deze reeks is het ook niet de bedoeling om als eerste aan te komen. Het komt er namelijk op aan om als enige over te blijven! Inderdaad, de wagens moéten er alles aan doen - passievelingen worden lit koers genomen! - om zo veel mogelijk wagens uit te schakelen... De overblijvende is de winnaar. Spanning en spektakel Ondanks het té zandige par koers was er spanning in elke kategorie. Bij de „specials" werden de reeksen gewonnen door An- toine De Laet uit Zwijndrecht en Didier Maes uit Destelber- gen. Uiteindelijk bleven slechts vier piloten overeind tot het einde. Antoine De Laet legde uiteindelijk ver diend beslag op de eerste Na een sensationele af val lingsrace haalde Gerrit De Kerf uit Melsele het in de finale bij de balken, waar het er op aan komt om als laatste over te blijven. (d.Brol) plaats voor Luk De Wit uit Aalst (tweede), Silvester Bos man uit Zwijndrecht (derde) en Didier Maes uit Destelber- gen (vierde). In de toeristenklasse reden twaalf wagens de finale, nadat de reeksen werden gewonnen door Eduard Impens uit Moerzeke en Alfons Mispel- ters uit Beveren. In de finale nam Rudiger Blommaerts evenwel onmiddellijk de lei ding in handen én hij sleepte ook de eerste plaats in de wacht. Maar... hij diende zich écht schrap te zetten tegen vooral Alfons Mispelters. Op een bepaald moment dachten we dat Blommaerts te voet werd gesteld, doch uiteinde lijk kwam hij toch als sterkste (of behendigste) uit de race. Rudiger Blommaerts uit Putte won voor Alfons Mispelters. Koen Van Geert en Jan Pe trussen. De overige deelne mers haalden het einde niet. Bij de crosswagens won kampioen van België Peter Van Meel uit Essen de eerste reeks en Roland De Smet uit het Nederlandse Keerbergen de tweede reeks. In de finale stonden 6 deelnemers aan de start. Na een „verstandige" race haalde Peter Van Meel het uiteindelijk voor de 58- jarige veteraan Marcel Van Camp uit Baasrode. Spektakel te over natuur lijk bij „de balken", die goed vertegenwoordigd waren in de Stekense cross. Het waren voornamelijk plaatselijke ge legenheidscrossers die mee- hotsten en -botsten én meere den tot hun „wagen" hele maal klaar is voor het oud ijzer. De winnaars kwamen evenwel van ver... Uit de eer ste reeks kwam Benjamin Verbraeken uit Antwerpen als winnaar, Gino Saccasijn uit Gent bleef het langst rij den in de tweede reeks. Ro land De Smet uit Keerbergen (Ndl) hield het het langst vol in de derde reeks. Benjamin Verbraeken uit Antwerpen won de vierde reeks, Wim Hermans was de taaiste in de vijfde en Marc Van Goethem uit De Klinge in de zesde reeks. In de finale bleef uit eindelijk - maar was dit wel écht belangrijk? - Gerrit De Kerf uit Melsele als enige over. Hij won dus... Wie eventueel meer infor matie wil over meerijden, deelnemen, sponsoring en'of inrichten kan terecht bij de sekretaris van de V.R.C.B. Marcel Meersman. Keten 48 te 2688 Sint-Amands. tel. 052/ 33.08.75. ven, maar in de toekomst ook de scholieren en later ook de andere jeugdploe gen aantreden in de voet baluitrusting van de hoofd sponsor, de verzekerings makelaar Romaio de Schrijver. Nog voor het begin van het voor de deur staande sei zoen zullen bovendien alle jeugdspelers een sporttas ontvangen van een tweede sponsor, namelijk zaken kantoor Stefan Schaep. Op sportief gebied be schikt jeugdkoördinator Gilbert de Vos - voor eventuele inlichtingen kan men bij hem terecht te Hellestraat 36 Stekene, op tel 03/779.62.33. - nu over een team van toege wijde jeugdtrainers, waar in enkele jeugdige nieuw komers samenwerken met minder-jonge maar meer ervaren voetbalkenners. Een op 't eerste zich ideale kombinatie. De ploeg jeugdtrainers ziet er mo menteel als volgt uit - Duiveltjes en pré-mi niemen Frans Aude- naerdt (tevens voorzitter van V.V.Straatje) en Eric Audenaert. Geen familie want bemerk de verschil lende schrijfwijze van hun familienaam. - Miniemen Manuél van Eksaarde (tevens offi ciéél scheidsrechter), Luc Schelfhout en Erik Mannens. - Knapen Lucien Vae- rewijck en Luc Aude- naerdt (tevens spelend in de eerste ploeg van VVS). - Scholieren Freddy Chalmay (tevens spelend in de eerste ploeg van VVS). Uitkijken Het voorbereidend werk voor het komende seizoen is dus vo lop aan de gang én lijkt hoop gevend. Bovendien kan V.V. Straatje momenteel rekenen op flinke steun van de gemeente Steke ne. Achter de huidige kantine werd én wordt nu flink ge werkt aan de aanleg van een tweede voetbalterrein. De bo men zijn reeds een tijdeje ge rooid en het terrein is reeds geëffend. Hier en daar moeten nog enkele "praktische" pro bleempjes - of zijn het "problemen" - uit de weg geruimd. Met de nodige aan dacht én met de spreekwoor- delije (politieke) "lanee arm" an wellicht alles tot een "happy end" komen. Dé vraag is evenwel hoelang het nog zal duren, want hier en daar wordt beweerd dt achter de schermen wordt getracht om stokken in de wielen te steken... Ondertussen wordt ook druk gezocht naar een manier - zelfs de hulp van de minister van ruimtelijke ordening zou zijn ingeroepen - om zo snel mogelijk te kunnen beginnen met de bouw van nieuwe kleedkamers. Momenteel is het - wettelijk althans - enkele mogelijk om de kleedkamers langs de Heistraat op te trek ken. Maar voor de voetballers is dit natuurlijk verre van een ideale oplossing... Het zoeken is nu naar een middel om de "kabines" zo dicht mogelijk bij het terrein te mogen/kun nen bouwen. Mét een betere akkomodatie én een goed georganiseerde jeugdwerking wordt het dus uitkijken naar de getalenteer de jeugd van V.V.Straatje in het komende voetbalseizoen d.Brol «aatje V.V. Straatje maakt werk van een verjongde en vernieuwde jeugdwerking. Deze mensen maken momenteel deel uit van het nieuwe, uitgebreide jeugdbestuur jeugdtrainers en afgevaardigen onder leiding van jeugd- koórdinator Gibert de Vos. (d.Brol) Het ereschavotje bij de toerismewagens met Alfons Mispelters als tweede, Kudiger Blommaerts als winnaar en Koen Van Geert als derde Dit trio wordt geflankeerd door VRCB-voorzitter Marcel Meersman (uiterst links) en speaker Gerard Vercauteren (uiterst rechts). d.Brol Na de „balken" blijft er op het parkoers een immense schroothoop over. De piloten én toeschouwers hebben evenwel hun pleziertje en amusement gehad... (d.Brol) Tijdens de rodeocross te Stekene gebeurde er een ongevalletje: in volle race geraakte een wiel van een „wagen" los en bolde in het publiek. Een „zonnebadende" dame zag het gevaarte niet aankomen en geraakte hierdoor gewond. De mensen van de Vlaamse Hulpdienst VZW waren evenwel ter plaatse en zorgden er voor dat de licht gewonde dame binnen de kortste keren naar de dichtst bijgelegen kliniek werd overgebracht. d.Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 22