Yvan De Backer met eerste bloementuil De Amerikaanse droom J Sill W.A.O.D. in Lede Antoine Demits wint met voorsprong in Stekene Nogmaals Frans Van Eyck Marco Smet wint voor eigen volk in Beveren Tweede wereldtitel voor Greg Le Mond. B.W.C.L.-Wielrennen Patrick Clauwaert wint het criterium in Lokeren O. V.W.B.-Wielrennen De Voorpost - 1.9.1989 - 23 mt.'.mvMï "WOON. SÏ^IBSUIXt! WIELRENNEN Zaterdag in Moorsel A- en B-reeksen Gino De Vos en André Van der Eecken Negen ronden moesten er af gelegd worden en na amper één ronde was de wedstrijd reeds in een vaste vorm gego ten. Zes leiders, G. De Vos, W. Paridaens. St. Laureys, Luc Schoonjans, A. Van der Eecken en F. Roelekens, leg den er duchtig de pees op. Hoewel ze nooit meer dan vijftig sekonden voorsprong telden, bleven ze toch voor op. In de laatste ronde viel het leidersgroepje nog uiteen en André Van der Eecken haalde het in de spurt, voor Roelekens en De Vos. Na dien won Paridaens, voor Laureys en Schoonjans. Am per een vijftigtal meter daar achter kwam Rony Mettepen- ningen reeds aangestormd met in zijn wiel Luc Van der Eecken en iets verder Johnny Scheerlinck met daarachter het verbrokkelde peloton. C- en D-reeksen Gino Lucchi en Jean Goossens Met zeven ronden voor de boeg ontsnapten van bij de start een zestal renners. Na één ronde waren er reeds der tien leiders en geleidelijk aan kwamen er meer en meer aan sluiten. Toen vrijwel alles ge hergroepeerd was, ontsnap ten er opnieuw acht renners en deze keer was de goede trein vertrokken. Geleidelijk aan bouwden ze een ruime voorsprong op en vooraan viel De Bruyne nog weg. De zeven anderen bleven voor aan en spurtten voor de bloe men. Jean Goossens haalde het en Gino Lucchi won de D- reeks. De rest van het peloton kwam verbrokkeld winnen. René De Bruycker won de sprint, voor Yvan De Backer. Uitslagen A-reeks: 1. Gino De Vos, 2. W. Paridaens, 3. Laureys, 4. Schoonjans, 5. Mettepennin- gen, 6. L. Van der Eecken, 7. De Milde, 8. L. Paridaens. 9. Vergauwen. 10. Van Achter. B-reeks: 1. A. Van der Ee cken, 2. Roelekens, 3. Scheerlinck, 4. Van der Helst, 5. Dierickx, 6. De Winne, 7. De Kuyper, 8. Tas, 9. Tuy- pens, 10. Van Londerzele. C-reeks: 1. Gino Lucchi, 2. Van Impen 3. Veldeman, 4. De Bruycker, 5. De Backer, 6. Cobbaut, 7. Jansegers, 8. Roels, 9. De Wever, 10. De Bruycker M. D-reeks: 1. Jean Goossens, 2. De Boeck, 3. Van Huffel, 4. Becké, 5. De Mey, 6. De Paepe, 7. Van Vaerenbergh, 8. Verpoelst, 9. Nuël, 10. De Moor. Zondag in Scheldewindeke j C- en D-reeksen j Yvan De Backer en Jean Goossens Yvan De Backer heeft voor de eerste maal in zijn leven het genoegen van een zege mogen smaken. In deze harde wedstrijd, onder de gutsende regen, met een drie kilometer lange kasseistrook, slaagde hij erin zijn tegenstrevers te kloppen. Reeds van in de start van de acht af te leggen ronden gaven Marcel Van Im- pe en Paul de Wever het tem po aan. Op het einde van de eerste ronde vielen Désiré Sonck, Mussche en Van Vae renbergh en die versperden de weg. Een negental renners geraakte weg en die voerden het tempo direkt hoger op. Slechts Van Gestelen, De Wever en Tanckeré slaagden er nog in om vooraan post te vatten. De rest was gezien. Vooraan verbrokkelde de kopgroep nog en Remi De Moor moest loslaten, terwijl ook van gestelen er de brui aan gaf. Op het einde geraak ten nog vier renners voorop en daarvan was Jean Goossens de snelste. Daar achter kwamen Pierre De Watines en Yvan De Backer, die als eerste C-renner met een zijn eerste zegebloemen in ontvangst mocht nemen. A- en B-reeksen Theo Van Handenhove en Erwin De Rekeneire De A- en B-renners moesten negen ronden afleggen en zoals bij hun oudere collega's lag het tempo direkt zeer Rekeneire, W. Paridaens, Amaye als A-renners en Roe lekens met Van Handenhove uit de B-reeks. Vijf renners in topvorm die elkaar goed af losten. Achteraan brak het peloton volledig in stukken en kwam er een eerste groepje achtervolgers met Ronny Mettepenningen. De Milde, Van Haute, Clemmen en De Bruyn. Daarachter volgden nog wat renners op grotere afstand. Vooraan bleef men goed doorgaan en slechts in de laatste ronde kwam de ver rassing toen een snelle spurter als Van Handenhove een kurkdroge demarrage plaatste op 3 km van het einde en met veel brio lichtjes alleen toe kwam. In de spurt voor de tweede plaats en voor de zege in de A-reeks gaf de sterke Wilfried Paridaens de indruk het te zullen halen maar in de laatste meters wipte Erwin De Rekeneire er nog over. Rony Mettepenningen kwam op zijn eentje door, zoals steeds een tikkeltje nonchalant over de meet, voor het verbrokkel de peloton. Uitslagen A-reeks: 1. Erwin De Reke neire, 2. W. Paridaens, 3. Amaye, 4. Mettepenningen, 5. De Milde. 6. Van Haute. 7. Ballet. 8. Ryde, 9. De Croock, 10. Schoonjans. B-reeks: 1. Theo Van Han denhove, 2. Roelekens. 3. Clemmen, 4. De Bruyn, 5. Wandels, 6. De Kuyper, 7. De Winne, 8. Scheerlinck. 9. Nevens, 10. Sterckx. C-reeks: 1. Yvan De Backer. 2. Van Impe. 3. De Wever. 4. Roels. 5. De Bruycker R.. 6. Jansegers, 7. Van den Bos sche. 8. Christiaens, 9. Ver- haegen, 10. Bie. D-reeks: 1. Jean Goossens, 2. De Clercq M., 3. Verbrae- cken, 4. Van Huffel, 5. De Watines, 6. Tanckeré. 7. De Schepper. 8. Michiels, 9. De Moor. 10. De Paepe. Volgende wedstrijden Zaterdag 2 september in Hof- stade, Kortenhoekstraat, café 't Landhuis. Zondag 3 september, kam pioenschap van Oost-Vlaan- deren in St.-Lievens-Houtem. Er kwamen 36 renners aan de start van deze wedstrijd, die vooral gekleurd werd door een zestal vroege aanvallers: Wim Van Hecke, Eddy Van Daele, André Kerremans, Yves Decandt, Freddy Luyckx en Julien Rogiers. In de voorlaatste ronde viel Rogiers vooraan weg met een lekke band en in de spurt met vijf liet Kerremans zijn gezel len geen schijn van een kans. Hij werd verdiend winnaar. Twee minuten later won Dirk Vanhede de sprint voor de zesde plaats. Uitslag: 1. André Kerremans (Aalst), 2. Yves Decandt. 3. Wim Van Hecke, 4. Eddy Van Daele, 5. Freddy Luvckx. BWCI.-Wielrennen. In Moorsel won Jean Goossens de D-reeks en Luigi de C-reeks (xl) De Waarschootse postbode die geen zier spurt heeft moet het van een late vlucht heb ben om te kunnen winnen. Te Stekene vertoefde hij van half koers in een gezelschap van 10 vluchters met daarbij heel rappe mannen. Om zijn vijfde seizoenoverwinning te kun nen boeken moest hij dus al leen gaan. Dat deed hij dan ook, maar... ge moet het nog kunnen ook. Voor de 2C plaats diende Marco Smet zijn rap ste benen uit te halen om zijn medevluchters te kloppen. Uitslag: Stekene (zaterdag 26/8 - 53 deelnemers). 1Antoine Demits (Waar schoot) de 80 km in 1.56 uur. 2. Marco Smet op 25". 3. Patrick Van Renterghem, 4. Patrick Buysse, 5. Fernand Dewael, 6. Wim Van Hecke, 7. Freddy Luyckx, 8. Erik Demoor. 9. Wim Dewaal, 10. Dimitri Demunck, 11. Johan Bollaert op 1 min., 12. Rudy Thijsman. 13. Patrick Van Goethem. 14. Etienne De- clercq. 15. Dirk Fruitier. 16. Marc Lefevre, 17. Eddy Ver- eecken. 18. Freddy Depauw. 19. Dirk Van Loo, 20. Kristof Dewolf. De uitzending op televisie van het wereldkampioenschap voor profs en het regenachtige weer waren er de oorzaak van dat er maar matige belangstelling was zowel vanwege publiek als renners. Frans Van Eyck had toch de verplaatsing gemaakt en werd ervoor beloond met nogmaals een eerste prijs. Daar er niet teveel deelnemers waren werden alle reeksen samen gereden voor één uitslag: 1. Frans Van Eyck. 2. Jozef Herremans, 3. Leon Segers, 4. August Donnay, 5. Jean Serneels, 6. August Delaen. 7. Omer Van Molle, 8. Jean Janssens, 9. Jean Spenders, 10. Jaak Goossens, 11. Victor Herck, 12. Jean Merella. De eerste onruststoker in de- ging resoluut door en behield ze WAOD koers was uiter- de bloemen Inmiddels was er aard Mare Borggraef. Na 2 toch reactie gekomen van een ronden verdween hij in de achttal renners waarvan De- groep geplaagd met een los- beukelaer de spurt won voor zittend zadel. de 2' plaats. Bij de 5C doortocht was er een Eggermont klopte de rest van vette premie te verdienen, de groep voor de 10c plaats. Marco Smet demareerde van Uitslag: Beveren - vrijdag ver, nam 20 meter voor- 25/8 - 36 deelnemers, sprong, won de premie en 1. Marco Smet (Beveren) de ging door. Ieder dacht die 79 km in 1.56 uur, 2. Patrick gaat te vroeg weg. Maar Mar- Debeukelaer op 1.20, 3. Wim co die absoluut wou winnen De Waal (Ned.), 4. Julien Rogiers, 5. Antoine Demits, 6. Peter Flach, 7. Bob Pissier- sen, 8. Dimitri Demunck, 9. John Heyndrickx, 10. Wil fried Eggermont op 2', 11. Chris Hayden (USA), 12. Etienne Fleury, 13. Freddy Olebrandt. 14. Alfons Perse- gael. 15. Mare Borggraef. 16. Jan Persegael. 17. Bart De- pla. 18. A. Van Paemel, 19. Walter Deconinck, 20. Johan Bollaert. WAOD-Wielrennen. Marco Smet won de wedstrijd in Beveren (Iv). In het Franse Chambery, met als dekorachtergrond de kal- krijke Vooralpen, werd Greg Le Mond voor de tweede keer in zijn karriere wereldkampioen. Na zijn ophefmaken de zege in de Tour was Le Mond op het zware parkoer ook de betere van alle toprenners uit zijn generatie. De Ameri kaan heeft hiermee wellicht een definitieve plaats verwor ven tussen de allergrootsten uit de wielerhiêrarchte. Het lijkt wat "The American Dream", Greg Le Mond was twee jaar terug zo goed als afgeschreven voor het wielren nen. Hij teerde nadien nog wel wat op zijn vroegere lauwe ren maar begin dit seizoen had hij bijna niemand nog een frank veil voor Greg, Ook Le Mond zelf twijfelde aan zijn mogelijkheden en het seizoenbegin. tot en met de ronde van Italië, werd opneiuw niks. In de Tour groeide Le Mond en zijn strijd met Fignon. wellicht de beste renner van de huidige lichting, werd een hoogstaande wielergebeurtenis. Diezelfde Fignon had van het wereldkampioenschap zijn tweede streefdoel gemaakt en de Parijzenaar was misschien ook wel wereldkampioen geworden wanneer... Greg Le Mond niet in de voeten had gereden. Le Mond counterde tweemal Fignon, ook de anderen hadden hun wedstrijd op de Fransman afgestemd, maar waren na twintig zware ron den niet meer in staat te reageren. Hun aktie maakte een einde aan de lange ontspanning waarin de Fransman Cla- veyrolat en de Rus Konisjey de bedrijvigste waren. Konis- jev werd trouwens de eerste Rus die op het erepodium van het Prof-wereldkampioenschap klom Een Amerikaan, een Rus en een Ier, voor Sean Kelly was het waarschijnlijk de laatste kans op een regenboogshirt, de wielrennerij werd inderdaag internationaal. Belgiënstreed ook mee in Cham- beryB Met de krachten die ons momenteel ter beshikking staan. Een Peter De Clerq en een Dirk De Wolf deden verdienste lijk werk. Claude Criquielion werd nog maar eens eerste Belg. Toch miste hij alweer de goede trein voordien dat de wielerttrein voor de onzen momenteel te snel rijdt Hugo Aerts Boogschieten. Schuttersvereniging Dakman Brug hied haar jaarlijkse koningsschieting. Hubert Van Hove viel de hoogste eer te beurt (Ids). Sinaai. De rekreatiesportvereniging Vos Reynaert hield tijdens het voorbije weekend een driedaagse, gevuld met allerlei sporten en barbecue in het Hondsnest (dw) Hengelen. Wat is er heerlijker dan een ganse dag in Gods vrije natuur zitten vissen Hoedje op, voederbak bij de hand en dan maar turen naar de 'solle'. Een beeld van het Dendermondse kampioenschap tijdens de kermisdagen.(foto I'. Hermans) Zaterdag 26/8 - 28 deelne mers. 1. Patrick Clauwaert (Kruishoutem) de 60 km in 1.27, 2. Freddy Oel- brandt, 3. Patrick Bols- sens, 4. Jan Meul, 5. Yves Decandt, 6. André Kerre mans, 7. André Van Pae mel, 8. Silfried Egger mont, 9. Freddy Demees- ter, 10. Lucien Pieters. 11. Julien Rogiers, 12. Mare Borggraef. 13. Wim Cor- nelis. 14. Mare Piessens, 15. Lieven Van Meulebe- ke. 16. Geert Smet. 17. Rudy Gatzen, L8. Kurt Guillemijns. Mare Stevelinck BWCL-Wielrennen. In Scheldewindeke werd de C-reeks gewonnen door Yvan De Backer. Jean Goossens won de D-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. Gino De Vos was de snelste A-renner in Moorsel, terwijl André Van der Eecken de B-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. De B-reeks in Scheldewindeke werd gewonnen door Thei Handenhove. Erwin De Rekeneire kreeg de palm van de A-reeks (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23