Baasrode V. A. in kampioenenstijl Overzicht Kaatskompetitie TTC Teneramude druk in de weer Tweede nederlaag voor Kliekske KVKT-reeks samengesteld Kaatsen in Kastel Badminton in Erpe-Mere De Voorpost - 1.9.1989 - 25 KAATSEN Hogere III i BAASRODE V.A. 15 TOLLEMBEEK 5 In het laatste kompetitietref- i fen tegen Tollembeek heeft Baasrode V.A. zich een waar dig kampioen getoond. De bezoekers werden onmiddel- I lijk op een 5-0 achterstand I geplaatst door een ontketend Baasrode. In een bijzonder sterk spelend geheel liet in die periode de jonge Koek zich opmerken met spektakulaire overgekeerde ballen. Tollem- i j beek kon enkel trachten de schade te beperken zodat de I rust bereikt werd met een 8-3 stand. Ook na de pauze bleef de thuisploeg gemotiveerd om I zijn talrijke supporters het beste aan te bieden. De be zoekers werden bestendig in de greep gehouden en akte- I rend als een echt blok dreef j Baasrode bestendig de voor sprong naar omhoog. Via 10-3 werd het 13-5 en het 15-5 eindresultaat was de klapper waarmee de kampioenenvie- ring kon beginnen. Aangezien men aan de Broekkant weet wat feestvieren is... I Baasrode V.A. speelt nu de eindronde met de nationale titel als inzet. Het programma: zat. 9.9 Baasrode V.A. - Waret zond. 10.9 Feluy - Baasrode V.A. zat. 16.9 Tangissart - Baasro de V.A. zond. 17.9 Baasrode V.A. - Tangissart zat. 23.9 Waret - Baasrode V.A. zond. 24.9 Baasrode V.A. - Feluy Kadetten Baasrode V.A. kampioen van Vlaanderen BAASRODE V.A. BEVER Na de 13-10 nederlaag in de heenwedstrijd heeft Baasrode V.A. op eigen terrein een denderende revanche geno men en Bever met 13-6 cijfers geklopt. Meteen speelt de ploeg van coach F. Claes het komende weekeinde de 1/2 finale in het kader van het Belgisch kampioenschap. Za terdag 2.9 gaat Baasrode naar de provinciale kampioen van de provincie Namen en zon dag volgt de terugwedstrijd op het terrein van de Broek kant. Bever nam nochtans het eerste spel maar een gemoti veerd spelende thuisploeg, met in de beginfase een ver bluffend sterk kerende ach terman Nobels, nam het ini tiatief over en leidde met 4-1, als koordspeler M. Verhulst op 40-40 overkeerde. In een ruk ging het naar 7-1 rust stand en de thuisploeg leek op rozen te zitten. Toch slaagde Bever erin nog even in de wedstrijd te komen, via 9-2 werd het 10-5 maar Baasrode reageerde met sterke opsla gen, haalde het volgende spel binnen en ondanks de inval lende duisternis de spelers duidelijk hinderde, liet Baas rode niets meer aan toeval over en in een ruk ging het dan naar 13-6. Meteen was de titel van kampioen van Vlaan deren een feit voor een kol- lektief sterk Baasrode dat zijn sterkste wapen, de opslag, ook in de 1/2 finales voor de Belgische Beker zal laten gelden. Pupillen Kampioenschap van Vlaanderen BAASRODE V.A. 12 HERNE 13 Ondanks het feit dat Baasro de vrijwel kansloos vertrok na het 13-5 verlies in de heen wedstrijd. zag het er even naar uit dat Heme echt in de problemen zou geraken en de thuisploeg in extremis de titel van kampioen zou pakken. De bezoekers pakten wel het eerste spel maar onder impuls van een sterk spelende C. Cassiman nam de thuisploeg de wedstrijd in handen. Het werd 7-4 aan de rust en Baas rode liep verder uit tot 9-4. Enkele foutjes bij de thuis ploeg liet Herne toe het nood zakelijke 6e spel te pakken (9- 6) en ondanks het feit dat de thuisploeg nog reageerde tot 11-7 was het keerpunt in de wedstrijd er gekomen en een ontgoocheld Baasrode leed nog een verrassende 12-13 ne derlaag. Het 13-5 verlies in Herne was er te veel aan geweest. e. Kaatsen. Baasrode V.A. werd kampioen in hogere 111. Het versloeg Tollembeek met 15-5. (vh) TAFELTENNIS BADMINTON Kaatsverbond Lebbeke BACKERKLUB 15 remonte en het werd 15-11. KLIEKSKE 11 Ondanks deze nederlaag blijft Leider Kliekske heeft in Klieksken toch nog 11 punten Merchtem bij het tweede ge- j'°0''sPr0n8 fallen op Backer- rangschikte Backerklub zijn ,e" zo I tlle' no8 tweede nederlaag van het sei- s binnen bereik, zoen geleden na een reeks van zestien overwinningen op rij. GROENDALERS 6 Backerklub ging het best van KLIEKSKE 15 start en stond met 2-0 op voorsprong maar Kliekske UpnieUW als geheel reageerde gepast en nam een Klieksken was de nederlaag 2-4 voorsprong. Het werd nog op Backerklub snel vergeten 3-4 en 3-5 maar dan werd het en daarvan werd derde ge- duidelijk dat de leiders niet in rangschikte Groendalers uit beste doen waren. Grootmid- Moorsel het slachtoffer. Gro- den Van Ingelgem en achter- te uitblinker was Erwin Ael- man Schockaert waren niet in brecht op groot-midden. Hij hun dagje. Enkel Francois werd enorm goed bijgestaan Van Eycken speelde een door Van Ingelgem, Scho- mooie partij en hij verloor ckaert. Van Handenhove en geen enkel opslagspel. De Van Eycken. De rust werd rust werd bereikt bij 8-7 voor bereikt met een 2-8 voor- Backerklub. sprong. Na de pauze kregen Na de pauze gingen de leiders we hetzelfde spelbeeld en helemaal door de knieën en Klieksken ging gemakkelijk het stond plots 14-7. Toch kon van 6-10 naar 6-15. meteen Kliekske nog even een vuist een fraaie uitslag. Hierdoor maken: 14-11. Een slechte op- omzeilde Kliekske opnieuw slagbeurt van Jos Van Ingel- een gevaarlijke klip op weg gem maakte een einde aan de naar de titel. I Tafeltennis. T.T.C. Teneramunda heeft er dit seizoen een goed oog in (foto P. Hermans) Deze week werden de reeksen samengesteld van de KVKT- tafeltenniskompetitie die in september van start zal gaan. I 1 "afdeling Padro A, Dynami ca A Waasmunster, Juvenes A Zele. Patro Hamme. BAC Hamme. Sterke Stut A. Par- daf A Kruibeke, Patro C Hamme. Hingene en Een dracht A Buggcnhout. 2°afdelingVlierkouter A. Patro D Hamme, Madeion A Buggenhout-Opstal, Ons Huis A Baardegem, Patro E Ham me, BAC B Hamme, Stekene A. Okapi A Kallo, Patro F Hamme en Madeion B Bug genhout. 3°afdelingVlierkouter B Hamme, Eendracht B Bug- genhout. Juvenes B Zele. KWB A Kruibeke, Lede A. Herleving A Dendermonde. BAC C Hamme, De Vlam- mers Hamme-Zogge, Een dracht C Buggenhout. Juvenes C Zele. '4°afdeling A Sint Pauwels. Pardaf B Kruibeke. Okapi B Kallo. Triump A Lokeren. KWB B Kruibeke, Troelant A .Sinaai, Juvenes D Zele, BZP Lokeren, Pardaf C Kruibeke. Triump B Lokeren. Triumf B Lokeren 4°afdcling Reeks B Tenera- monda A Dendermonde, Pa tro G Hamme, Ons Huis B Baardegem. Eendracht D Buggenhout, Sterke Stut, Eg- mont A, Viktory A Hamme. Lede B, Herleving B Dender monde, Ons Huis C Baar degem. 5°afdeling Reeks A Dynami ca. B Waasmunster, Troelant B Sinaai, KWB C Kruibeke, Pardaf D Kruibeke. Okapi C Kallo, Sint-Niklaas A, Steke ne B. Troelant C Sinaai. Sint Niklase B, STekene C 5°afdeling Reeks B Vlierkou ter C Hamme, Opwijk B Eendracht E,Juvenes E Zele Triumf C Lokeren, Tenera monda C Dendermonde. Op wijk C. Eendracht G Buggen hout Juvenes E Zele. Triumf D. 5°afdeling Reeks C Een dracht F Buggenhout, Tenera- monda B Appels, Egmont B, Sterke Stut C. Ons Huis D Baardegem. Herleving C Dendermonde, Madeion C Buggenhout, Opwijk A, Tene- ramonda Appels D, Madeion B Buggenhout. Jeugdreeksen l°afdeling Pardaf A Kruibe ke, Vlierkouter A Hamme, Ju venes Zele, Patro A Hamme, KWB A Kruibeke, Stekene A, Sint Pauwels A. Pardaf B Kruibeke. 2°afdeling Pardaf C. Vlier kouter B Hamme, Patro B Hamme, KWB B Kruibeke. Madeion Buggenhout. Steke ne B,C en D Sint Pauwels. Hogere III Opstal Pelote - Wieze Sportief: Ruststand 8-6 Wieze Sportief, dat in de eindfase verrassend uit de hoek kwam door zijn zeer onverwachte winst op Herne en de winst op een zwalpend Denderbelle, wou zijn spelers optimaal motiveren voor een driepuntenzege tegen Opstal Pelote. De hele week werd er niets anders dan gesproken over de drie punten tegen Op stal. Bestond de zekerheid dan al bij de spelers en aan hang?? De vraag bleef echter of Wieze deze plannen wel kon realizeren met dergelijke ondermaatse prestatie gedu rende het hele kaatsseizoen. Een aangespoorde Luk Dae- lemans, die nog een appeltje te schillen had met de dirigen ten van Wieze (dixit Luk) was op weerwraak belust. Dit bleek al vlug uit zijn uitste kende prestaties. De thuisploeg kon het opslag- spel van Daelemans benutten om met 1-0 te openen, nadat hij eerst tot 30-0 was uitgelo pen. Bij een 2-2 skore had Opstal reeds 12 ballen afgele verd. Wieze startte met Kris Jans- sens op achterman, maar later kwam deze speler op alle mo gelijk denkbare plaatsen van het terrein te staan. De gast heren raakten in de beginfase van de eerste helft nooit in goede doen, zodat de bezoe kers konden aanklampen en zelfs tot 4-6 uitlopen. Nog voor de rust had een goedspe- lende Goossens zijn ploeg op voorsprong gebracht. De rust werd met 8-6 inge gaan. Na de rust werden de gasten 15-8 ter plaatse gelaten en de hoop van Wieze op een driepunte noverwinning werd meteen ook de grond in geboord bij 12-6. Bij 12-7 redde Wieze een punt zodat de puntloze nederlaag van Denderbelle Wieze van de laatste plaats in de rangschikking heeft ge duwd. Wieze zet nu alle hoop op de promotie van VA Baas rode om zich alsnog in Hoge re III te handhaven. Denderbelle - Terjoden: 3-15 Ruststand 1-8 Denderbelle heeft gedurende het hele seizoen de plooien van enkele dwarsliggende spelers nooit kunnen glad strijken. Het kreeg ook zon dag het deksel op de neus. De ultieme reddingsboei werd door een clan radikaal van de hand gewezen, In laatste in stantie hadden Frank De Rid der, Peter De Smet. Danny De Coninck en bestuurslid René De Smet vergaderd. Zij vormden de tegenpool van Ivan De Kinder, die zich ge woontegetrouw aanbood, maar via een ultimatum van de vier het moest afdruipen. Wat kon hij anders beginnen? Een oud zeer, het slijk der aarde, ondermijnt de klub volledig. Zo waren er tijdens het jaarlijkse tornooi wrijvin gen ontstaan, wanneer De Kinder na de wedstrijd tegen Wieze forfait gaf. Ontevredenheid ook. omdat Kastel zich met de tweede ploeg aanbood. Tegen Terjoden moest Den derbelle Stefaan DTIauwe en Hogere III KASTEL RAP EN VLUG 15 WELLE 3 Ruststand 8-1 De Leeuwen, die de Kastelse thuisploeg op Welle ontmoet ten en die de bezoekers de nederlaag toedienden, bleken nu tamme en onmondige lam metjes te zijn. Een matige belangstelling als gevolg van het Wereldkam pioenschap Wielrennen en de slechte weersomstandigheden voor een sterkspelend Kastel tegen een zwak en lusteloos Welle. Onder impuls van een puik acterende Van Duysen en Wielandt op de keerderspos- ten. kreeg Welle geen kans. Langs 4-0 en 5-1 ging het onmiddellijk door naar een 8- 1 ruststand. Zoals in vele voorgaande wedstrijden woog de "kracht en de klasse van de thuisploeg door op de bezoekers. Kastel ging door tot 9-1 en 9-2 en 11- 2. De motor sputterde ge woontegetrouw even, maar nu was Danny Van Duysen die het met enkele gesmaakte spectaculaire tussenkomsten deze keer voor de punten zorgde. Ook invaller Hans Baert won bij 13-3, ingevallen door Hugo Steels zijn spel en hiermee was de driepuntenze ge een feit. Kastel keerde 8 keer over en Welle twee keerr Programma in Kastel Zaterdag 2 september: Tornooi in Kastel met Hor- rues - Steenkerke en Kastel. 13 u. Voorwedstrijd kadetten Kastel Rap en Vlug - Horrues. Zondag 3 september: Vierde editie Kampioenschap van de Scheldeboorden met Opstal Pelote. Baasrode VA. Denderbelle, Kastel 14u30 Baasrode VA-Dender- belle 15u30 Kastel Rap en Vlug - Opstal Pelote 17 u. Finale. Maandag 4 september: Eerste Grote Prijs Avond- markt 14u30 Kastel Rap en Vlug (Hogere III) - Ninove (Hoge re I). Wim Caudron tussen de lij nen brengen terwijl koordspe ler Kris Van der Jeught als kleinmidden en Peter De Smet als grootmidden uitge speeld werden. Frank De Ridder was achteraan van dienst. Terjoden veegde de vloer met de thuisploeg, die in een nooit eerder uitgegeven formatie een vogel voor de kat was. Bij de personen, die het goed menen met de klub, rijst de vraag welke het opzet was van de „staatsgreep" van de Vier. Wil men de boeken neerleg gen. om zo alle spelers vrij te krijgen'7 Alleszins moet Denderbelle naar andere spelers uitkijken om volgend jaar in bevorder ing mee te kunnen draaien. Transfergeruchten: Frank De Ridder en Peter De Smet zouden het vertikken om voor Denderbelle uit te komen, terwijl Ivan De Kin der niet langer geduld wordt in de rangen van de klub, dixit een bestuurslid van Club XV. In de sporthal van Oudegem I trainen de spelers van tafel tennisclub Teneramunda nu j biezonder hard om het nieu- we seizoen voor te bereiden, j De klub werd opgericht in 1980 en telt 24 kompetitiespe- lers die ondergebracht zijn in vijf ploegen waarvan er drie uitkomen in de Koninklijke Belgische Tafeltennisbond. Dat is een ploeg in vierde I provinciale, twee ploegen in vijfde provinciale en verder zijn er nog 4 ploegen die spe- len in de Vlaamse Katolieke Tafeltennisbond. Daarvan speelt er een team in vierde provinciale en drie ploegen komen uit in vijfde provin ciale. Reken daarbij nog flink wat spelers die gewoon spelen om het rekreatieve aspekt en daarmee is TTC Teneramun da allicht een van de grootste tafeltennisklubs uit het Den- dermondse. Men traint op maandag en woensdag en de kompetities hebben plaats op dinsdag, Tafeltennis. Het bestuur van T.T.C. Teneramunda (foto P. Hermans). vrijdag en zaterdag. Men voor het nieuwe seizoen de Iers wordt ook verwacht dat speelt niet alleen in Oude- moed op. Men wil met de ze een hoger klassement krij- gem. ook in een lokaal op het huidige spelers biezonder gen en dat zij de goede resul- dorpsplein van Denderbelle is gunstige resultaten bereiken taten van de voorbije jaren de klub actief. en waarom niet promoties af- zullen verder zetten. TTC Teneramunda heeft er dwingen? Van een aantal spe- De badmintonsport raakt in Vlaanderen stilaan bekend als prettige vrijetijdssport of als boeiende kompetitiesport. Op maandag 4 september aanstaande begint Nilston Erpe- Mere reeds aan zijn derde speelseizoen in de sporthal van Mere. De club profiteert mee van de groeiende naambekendheid van de sport in de streek van Aalst. Elke maandag van 18 tot 20 uur en om de veertien dagen op zondag van 10 tot 12 uur kan iedere sporter terecht op de vier terreinen van de sporthal van Mere. Zowel de zuivere liefhebber als de meer gevorderde speler/speelster kan er terecht voor een partijtje bad minton. De leden worden deskundig opgevangen door een lokale trainer, de administratieve en andere problemen met materiaal en kledij worden op een vlotte en snelle manier opgelost. Voor wie op een gezonde en ontspannende manier aan sport wil doen, wordt daarom lid van de badmintonclub van Erpe-Mere. Iedereen kan gedurende de maand september gratis komen kennismaken. De opvang is volledig gratis en vrijblijvend in de sporthal van Mere, Sint-Bavoweg Mere.

De Voorpost | 1989 | | pagina 25