Brabo had het moeilijk Koen is erbij tegen Kiewit Oefenwedstrijden Wasocub met titelambities aan de start Beker van België Geen nieuwe verrassing Seizoenstart bij turnklub Ritmica Belsele Onvolledige bezoekers HANDBAL De Voorpost - 1.9.1989 - 27 BRABO DENDERBELLE 19 MERCHTEM 18 Tegen het pas gepromoveerde Mechtem heeft Brabo Den derbelle het ongetwijfeld moeilijker gekregen dan ver wacht. Het ontbreken van het duo Hendrickx-Van Den Ab- beel liet zich duidelijk aan voelen en het ziet er naar uit dat Brabo nog veel trainings- arbeid nodig heeft om het peil van verleden seizoen te bena deren. Positief is de aanpas sing van de nieuwkomers P. De Smedt en doelman Van Rossem. De Smedt heeft dui delijk weinig ingelost na zijn inactiviteit en over enkele we ken moet die speler een ge voelige versterking gaan bete kenen voor Brabo. Doelman Van Rossem, die de ganse wedstrijd tussen lat en palen mocht spelen, is de geschikte doublure voor D. Uyttersprot zodat Brabo wel degelijk goed gewapend lijkt voor het moment waarop de kompeti tie start. Diezelfde Van Rossem startte ten andere opvallend sterk door in de eerste minuut een schitterende redding te luk ken. Toch bleef Brabo in die beginfase op achtervolgen aangewezen (1-3 na 7') maar enkele minuten later had de thuisploeg orde op zaken ge steld met treffers van een op portune D. Van Goethem. P. Vermeir, E. Van Keer en B. Walraevens. Zo werd het 7-3 na 13' maar Denderbelle kon dit niet volhouden. Gelegen- heidscoach M. De Proft voer de bestendig wissels uit en dit in de volgende ronde de win naar van de wedstrijd Steha- bo-Turnhout op bezoek krijgt. Brabo Denderbelle: Van Ros sem D., Uyttersprot, D. Van Goethem 5, Dan. Van Goe them, P. De Smedt 2, Van Bosbeke, E. Van Keer 4, P. Vermeir 5, Walraevens 2, Ot- toy, Batselier. Merchtem: Teugels, J. Vermeir, R. De Bock 5, M. De Proft, De Sitter, De Vleesschouwer, Gijssels 1, Loos 2, Teugels 1, J. Van Damme 1, Van Dam me 3, Vinck 5 Handbal. Brabo Denderbelle kreeg het bijzonder moeilijk tegen neofiet Merchtem en won met 19-18 Handbal. Brabo-Merchtem 19-18. Felle strijd toen het o einde nog 18-17 stond (gdv). 1 minder dan één minuut van het kwam het samenspel bij de thuisploeg beslist niet ten goe de. Meteen kwam Merchtem opnieuw in de wedstrijd en er was nog een knappe treffer van P. Vermeir nodig om Bra bo een twee doelpuntenvoor- sprong te bezorgen aan de rust (10-8). In de tweede helft kreeg Brabo het nog moeilij ker om zijn wil op te dringen aan de bezoekers. Via 11-11 ging het weliswaar nog naar 14-11 na 44' maar daarna werd het duidelijk roeien te gen de stroom op. Met nog 3' te spelen was Merchtem op nieuw langszij geraakt (16-16) en er kwam duidelijk onrust in de Brabogroep. Via een 7- m worp van P. De Smedt en een treffer van P. Vermeir werd het 18-16 maar opnieuw kwam Merchtem dreigend op zetten als het 18-17 werd min der dan één minuut voor het einde. Kapitein D. Van Goe them kon dan alle twijfels wegnemen met een 19e Bra- bo-treffer 20 seconden voor het einde want er bleven slechts een paar seconden meer te spelen als Merchtem opnieuw tot op één doelpunt geraakte. Al bij al niet direkt een 'prestatie' van Brabo dat I.T.B. LOKEREN 14 H.B.C. DENDERMONDE 3) 11 Voor Lokeren stond er zaterdag meer op het spel dan zich kwalifi ceren voor de volgende ronde. Inderdaad, K. Verhofstadt, toch de bepalende figuur bij Lokeren. is twee wedstrijden geschorst en voor Lokeren kwam het er op aan deze schorsing weg te werken in de twee bekerwedstrijden die de kompetitiestart tegen het sterke Kicwit voorafgaan. Daarom moest beslist gewonnen worden van Dendermonde en wij kunnen het onmiddellijk zeggen, het is niet eenvoudig geweest. Want naast K, Verhofstadt kon coach Princen ook geen beroep doen op K. Versele en ook P. Verguit liep erbij met een 'ingepakte' rechter hand. Die P. Verguit moest nood gedwongen op het terrein geroe pen worden in het begin van de tweede helft want Dendermonde leidde aan de rust met 5-8. De bezoekers, nochtans zonder E. Van Geel, speelden aanvallend binnen hun mogelijkheden maar deden weer uitstekend werk in verdediging. De 0-3 voorgift werd uitgebouwd tot 0-5 vooraleer Lo keren na 6' een eerste treffer lukte en de tegenaanval, het sterkste wapen van de thuisploeg, kwam nooit echt los. J. De Pauw werd nooit echt in het spel betrokken en het was duidelijk dat de thuis ploeg aanvallend heel bleekjes voor het voetlicht kwam. Zo leid de Dendermonde met 5-8 aan de rust en het zag er dus niet zo best uit voor de thuisploeg. Coach Princen moest na 5' in de tweede helft dan noodgedwongen beroep doen op de gekwetste P. Verguit en meteen kwam er wat meer afwisseling in het Lokerse aan- valsspel. Doelman Smet lanceerde enkele malen de tegenaanval, stopte een 7m-worp en Bocklandt kon na 38' Lokeren op gelijke hoogte brengen (8-8). Na 42' kwam Lokeren dan voor het eerst op voorsprong met een treffer van Van Cauwenberghe (9-8) maar nog begaf Dendermonde niet en met treffers van Bouteille en De Smedt leidde H.B.C. opnieuw na 45' (9-10). Maar dan deed Verguit de wedstrijd kantelen Eerst zorg de hij ervoor dat De Pauw een 7- m worp kon afdwingen, dan be diende hij Bocklandt op een voor treffelijke manier en scoorde daarna zelf wat Lokeren op 12-10 bracht met nog 10' te spelen Coach J De Proft plaatste dan een bewaker bij Verguitmet een doelpunt van De Mayer kon H.B.C. nog even dreigen (12-11) maar Van Hilfe en Lenaerts scoor den nog wanneer Lokeren in tij delijke numerieke meerderheid speelde en meteen kon de thuis ploeg herademen. In de Beker wedstrijd tegen Brugge is Verhof stadt er nog niet bij maar tegen Kiewit wel en dit was het obje ctief. Dendermonde gaf echt een goede indruk en mits de aanval nog iets bij te schaven zit er een knap seizoen in voor de ploeg van trainer-coach J. De Proft. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh. Smet. Lenaerts 3, Bocklandt 3. Verguit 1, Van Cauwenberghe 4. Van Hille 1, Van Den Bergh 1. Wauters. Piqueur. Van Driessche. De Pauw 1 H.B.C. Dendermonde: Coppens. Impens. Bouteille 1. De Smedt 2. Van Renterghem 1. Wescmael I. De Mayer 2. Van Steen. Van Beveren j, Merckx BASKETBAL SASJA AJAXLEBBEKE LOKEREN AJAXLEBBEKE I Wasocub dat zich tijdens de transfertperiode op heel wat punten sterker maakte begint binnenkort aan een hoopvol seizoen. Voorzitter Gerlo kon zijn ploeg voorstellen op een sfeervolle perskonferentie, die bijgewoond werd door de sponsors Roger Van Raem- donck (sierschouwen en vloe ren) en De Maere (culinaire inbreng) Op sportief vlak houdt Waso cub het bij trainer-coach Luk Aerts die vorig seizoen met heel wat tegenslagen, toch voor een prima resultaat Zaman en Philip De Kimpe die de echte Wasocub kern uitmaken. Bij Burchtse werd voor één jaar dezelfde lichting overgenomen van vorig jaar namelijk Rik Cosijns, Chris Olsson en Danny Blyweert. Leo Delbaen werd definitief overgenomen van Kontich, terwijl een ruil met Bavo Moerzeke (Vandenbossche en Steeman) uitmondde in de aanwerving van Wim Bruneel voor één jaar. Bij Hermes werd Alain Thibaut dan nog voor één jaar weggehaald zo dat de keukenploeg zich zeker ambitieus mag opstellen De rush naar vierde nationale kan worden ingezet al dient gezegd dat de ploeg van kwet suren dient gespaard en dat elke kampioenenploeg dat tikkeltje meeval moet hebben om het waar te maken. Zeker is dat Rik Cosijns dit jaar kan uitgroeien (letterlijk en fi guurlijk) tot een knappe pivot en dat Wim Bruneel ook aan ontbolsteren toe is. Coach Aerts heeft op elke plaats een wisselspeler klaar om in te vallen en ook dat is noodzake lijk om resultaten te hebben. Wat de reservisten van Waso cub betreft kan hier worden gerekend op Paul Lam- brechts, Peter Van Hoye, Dirk Maes en Benny Lyssens aangevuld met vier kadetten (Bolssens, Van Doorselaer, Raymaeckers en Govaerts) die hun gestalte kunnen uit spelen onder de borden. Mis schien wordt ook beroep ge daan op een miniem die niet minder dan 2,03 m. lang is. Misschien groeit hier de twee de Paul De Geest uit voor Wasocub. De voorbereiding van de ploeg van voorzitter Gerlo verloopt dus als naar wens en wordt eigenlijk afgesloten met een stage van drie dagen aan de Belgische kust te Knokke. Organisatorisch blijkt Wasocub dus een voor beeld voor heel wat hoger geklasseerde ploegen. WEGA Ajax, zonder F. De Ridder en J. De Man, speelde een bijzonder verdienstelijke partij tegen een kompleet Sasja. Met een 19-15 eindresultaten deed Lebbeke meer dan zich verdedigen en vooral de prestatie van Verlinden is hoopgevend voor de kompeti tie. Wij schreven het reeds, Ver linden lijkt op weg naar een erg sterk seizoen nadat zijn tweede jaar bij Ajax eerder bescheiden kon genoemd worden in vergelij king met zijn eerste 'Lebbeekse' seizoen. Maar het ganse Ajax ge zelschap lijkt paraat te zullen zijn voor een veelbelovend jaar. 15 doelpunten scoren tegen een ster ke defensie als die van Sasja cn dat zonder het voornoemde duo getuigt alleen maar van heel wat progressie. Tegen Sasja scoorden: Christiaens 4, Verlinden 4, Van Ransbeeck 3, Vlassenroot 2, Van Biesen 1, Bosman 1. Lokeren, zonder J. De Pauw en K. Versele maar wel met Verhof stadt, liet een bleke indruk tegen een weliswaar erg vlot spelend Ajax Lebbeke. Konden de Waas- landers tijdens de eerste helft nog voor enig weerwerk zorgen, in het tweede wedstrijdgedeelte werden zij totaal overspeeld door Ajax dat via het duo Verlinden-Van Ransbeeck naar een afgetekende 14-22 overwinning stevende. Op vallend was ook de goede aanval lende prestatie van J. Van Biesen op de rechter back-plaats Het komende weekeinde vertrekt Ajax nu voor een driedaagse sta ge naar Knokke waar vooral aan de verdediging zal geschaafd wor den, het spelonderdeel dat nu nog niet optimaal functioneert. Tegen Lokeren scoorden Verlinden 8, Van Ransbeeck 7. Van Biesen 3, De Busschere 2. Christiaens 1, Bosman 1. EVERE 26 H.K. WAASMUNSTER 20 Evere, de kersverse le nationaler, werd gedurende 40' het leven zuur gemaakt door een knap spe lend Waasmunster dat de rust bereikte met een 11-10 score. Ge durende een tiental minuten in de tweede helft bleef H.K.W. met zijn 'basis-ploeg' op het terrein zodat de score tot dan in even wicht bleef. De ploeg uit de Heide-gemeente met E. De Vlie ger bestendig op de bank, ging daarna over tot heel wat vervan gingen en slechts dan kon Evere de kloof slagen. H.K. Waasmuns ter speelde in Evere met W De Graeve, Sanders 3. Borgers 3. Van Damme 4. Rocls "4. De Clercq 1, De Bode, Van Mele. Luypaert 3, W. De Groote. T. De Graeve KIEWIT 19 H.K. WAASMUNSTER 17 Een beetje onvoorzien werd deze oefenwedstrijd van zaterdag naar zondag gebracht waardoor H.K.W. geen beroep kon doen op Van Damme. De Bode. De Clercq en Sanders. En toch werd de nieuwe would-be 'grote' uit Limburg gedurende de eerste helft overklast door een bijzonder knap spelend H.K.W. dat aan de rust leidde met 6-11. In de tweede helft, als H.K.W. voluit spelgele- genheid gaf aan alle speler$r be gon Kiewit zeer hardnekkig, op het randje van het toelaatbare, te spelen. H.K.W. nam geen risico's meer, was tevreden met de knap pe eerste speelhelft en Kiewit kon nog de wedstrijd afsluiten met voor hen blijkbaar belangrijke winst. H.K Waasmunster speelde met W. De Graeve. T. De Grae ve. W. De Groote 3. Willaerts. Luypaert 2, Borgers 3. Roels 4, De Meersman 4, De Vlieger 1 De H.K.W.-doublures verloren met 14-8. Ruststand 6-4. H.K.W.: Van Mele. T, De Graeve. G. Loier, K. Loier 1. W De Groote 3. Willaerts 1. Berckmoes 3. Verhelst TURNEN WASOCUB 5) - FALCO 69-91 De bekerstunt tegen Eikenlo had Wasocub gewapend in een nieuwe konfrontatie met een ploeg uit de nationale afdelingen. Falco had wel po gingen gedaan om de westrijd uit te stellen maar de thuis ploeg hield eraan om op zon dagavond in de arena te ko men. Met een blitz start ging de thuisploeg naar 11-1 (4e min.). Een 0 op 10 van Falco lokte een wisseling uit met Van Hulle voor Temmerman, maar de Gentenaars moesten na 8 minuten nog altijd opkij ken naar een 20-10 achter stand. Hofman bleek bij de zaak maar ook de anderen Gerlo en Zaman waren in hun nopjes. Tegen 50% afwerk end bleef Wasocub op winst (37-25) en na 15 minuten stonden de bezoekers nog geen stap dichter in hun ach tervolging. Hoopvol ging Wa socub rusten met 44-31 en dat was heel wat meer dan de 5- punten voorgift behouden. Blijkbaar was de thuisploeg minder geconcentreerd in de tweede helft. Vier opeenvol gende fouten en een press van Falco leverde Wasocub heel wat balverlies op. Gerlo. Co sijns en Zaman kwamen in foutenlast en in vijf minuten tijd kwam Falco op 46-45. Poppe en Van Hulle kwamen nu aanvallend onder stoom en een niet meer missend Falco ging na 50-50 6e min, door naar 50-60 in amper drie mi- jiuten. Wasocub kon niet rea geren en halfweg de tweede helft stond al een 52-72 op de bordjes. De late vervangingen van Falco brachten Wasocub wel terug op 64-74 (17e min.) maar wanneer Scheirs de laat ste minuten met een 3 op 3 rond maakte kwamen nog af getekende cijfers de winst van de Gentenaars benadrukken. Rekening houdende met de schitterende eerste helft van Wasocub met Gerlo afwerk end tegen 100% bleek het verschil niet in verhouding met de geleverde prestaties. Het moet ons van het hart dat Falco met deze ploeg wellicht kampioenen allures demon streerde in de tweede helft, terwijl de thuisploeg dat in de eerste helft op provinciaal ni veau zeker demonstreerde. Wasocub werkte af tegen 34% (23 op 68) terwijl Falco met 35 op 72 of 49% heel wat secuurder bleek. Punten: Wasocub: De Kimpe 7-0, Zaman 12-3, Cosijns 4-2, Hofman 6-8, Gerlo 9-7. Thi baut 1-1. Delbaen 0-4. Falco: De Clercq JM 0-6, Temmerman 2-9, Scheirs 2- 11, Vandermeiren 14-4, Van Hulle 5-10, Poppe 7-15, Clau- waert 0-4. WEGA lasketbal. BBC Beveren-Scheldejeugd Temse. De bezoe- ende spelverdeler zoekt een vrijstaande maat (Iv). LEDE - HERMES 81-71 De grote vakantie heeft het eind punt bereikt en thans wordt bijna overal, de schoolse aktiviteiten her nomen. Een ritueel dat ieder jaar wordt herhaald op de rand van se ptember en door de verschillende Wase turnklubs, wordt dan telkens ook het nieuwe seizoen aangekon digd. Ook bij Ritmica Belsele trou wens dat thans een 300-tal leden groepeert en niet alleen in de eigen omgeving, een gunstige reputatie heeft losgeweekt. Ook al bij het kompetitetumen met o.a. Eva Ver meulen, welke vooral op provin ciaal niveau reeds opmerkelijk pre steerde. In die richting hebben zich nu ook bijna een tiental anderen aangemeld. Blijkbaar het resultaat van een degelijke begeleiding bij de turnklub Ritmica Belsele. dat het in deze landelijke gemeente nog altijd zonder de geborgenheid van een sporthal moet stellen. Die hoop wordt andermaal naar de toe komst geschoven en ondertussen worden de trainingen bij Ritmica Belsele,gedeeltelijk opgevangen inde sporthal in Sinaai en enkele scholen in Belsele Het nieuwe turnseizoen bij Ritmica Belsele In Sinaai sporthal Vleeshouwerstraat Turnen jeugd (vanaf woensdag 6 september) Vanaf 5 jaar woensdag 14.00 - 15.00 u. Vanaf 8 jaar woensdag 15.00 - 16.00 u. Vanaf 10 jaar woensdag 15.00 - 16.00 u. Olympisch turnen (meisjes vanaf 12 jaarwoensdag 16.00 - 18.00 u). Jongensgroep (vanaf zaterdag 9 september) zaterdag 9.00 - 10.30 u. Zaalvoetbal heren (vanaf donderdag 7 september) donderdag 18.30 u. In Belsele turnzaal gemengde lagere school Koutermolenstraat Turnen jeugd (vanaf zaterdag 9 september) Vanaf 5 jaar zaterdag 9.30 - 10.30 u. Vanaf 7 jaar zaterdag 10.30 - 11.30 u. Vanaf 9 jaar zaterdag 11.30- 12.30 u. Turnen volwassenen (vanaf woensdag 6 september) Sportief turnen (gemengd) woensdag 20.00 - 21.00 u. Grondoefeningen (gemengd) donderdag 19.30 - 20.30 u. Jazz-dance turnzaal van de vrije basisschool Kerkstraat Jeugd (vanaf donderdag 7 en maan dag 11 september) Klasse 1 donderdag 18.00 - 19.00 u. Klasse 2 donderdag 19.00 - 20.00 u. Klasse 3 maandag 19.30 - 21.00 u. (2) Turnzaal van de Bisschoppelijke Normaalschool Watermolcndreef (vanaf zaterdag 9 september) Vanaf 3 jaar zaterdag 9.30 - 10.30 u. Vanaf 4 jaar zaterdag 10.30- 11.30u Vanaf 5 jaar zaterdag 11.30- 12.30 u. Vanaf 7 jaar vrijdag 16.15 - 17.15 u. Vanaf 7 jaar Vrijdag 17.15 - 18.15 u. Alle inlichtingen tot aansluiten bij de turnkring Ritmica Belsele tij dens de verschillende trainingen Roger Van I.aere Tennis. Hilde De Gucht en Suzanne Vael, finalisten van de eeks dames -F 16 op het Stertennistornooi (Iv). Een onvolledig Hermes zon der Stef. Van Goethem en Wim Maes en met Vander- meulen die zijn Amerikaanse dromen in rook ziet opgaan, had na een uitputtende dag van zijn tornooi nog de moed om naar Lede te stevenen. Aanvankelijk stond een 2-13 (5e min) op het scorebord, maar Lede beter geconcen treerd kon langs de gebroe ders Van Driessche terug slaan. Vandermeulen werd oordeelkundig opgevangen en enkel Alain Van Goethem stond nog in de bres. Lede kon de bordjes van 12-13 (8e min.) laten verhangen naar 26-23 (15e min.) en van dan af kreeg Hermes de kous over de kop. Te weinig afwerkers boden zich aan en Lede kon gaan rusten met 41-33. De tweede helft reageerden de bezoekers nog even 58-49 maar een nieuwe demarrage van Lede mondde uit in 65-51 (13e min.). Koeckelbergh en Bruggen probeerden het tij te doen keren maar dichter dan 71-60 kwam Hermes niet meer. Vooral de vier driepun ters van Lede in de eerste helft bleken er teveel aan en het verschil in afwerking van- op afstand was duidelijk tus sen de twee teams. Hermes moet nog hard werken om een ploeg te vinden terwijl Lede met de inbreng van sche 10-7, G. Van Driessche Chris Philips heel wat sterker 9-1. Van Boven 0-9, Philips 7- staan. '1- Goeman 11-2, Van Impe Bekeren is uiteindelijk echter 6-10. geen kompetitie en de twee Hermes: Lintacker (1-3. Koe- ploegen hebben nog drie we- ckclenbergh 9-14. Van Goe- ken de tijd om hun pionnen te t*1em A'ain 11-4. Vandermeu- schikken. 'en 9-8. Van Namen 0-2. Punten: Lede: H. Van Dries- Br"ggen 4-7. WEGA

De Voorpost | 1989 | | pagina 27