Hemelingen, Tirolers en Faluinen stalen de show te Baardegem Hulde aan wijlen Laurent Buggenhout 2 - 1.9.1989 - De Voorpost dat zich vergenoegde aan een exotische Hawai- beach. 20 jaar pikkeiing Laureaat bij de folkloristi sche groepen werden de Kerkstraatvrienden die met liefst drie wagens een ode brachten aan het lan delijke leven, inzonder heid dan aan het oogstge- beuren. Als bewoners van een snijbloemengemeente werd er kwistig met bego nia's en andere bloemen gewerkt, werden oogstta- ferelen gedemonstreerd en ontbrak uiteraard de Fa- luintjesgastronomie aller minst. Immigranten waren ook te Baardegem present met „De Berbers" die met „Houthakkers" tweede werden in hun kategorie vóór „De Schepselkes" die een parodie brachten op het nieuw Vonckge- denkteken te Baardegem. maar dan wel met „Vonck als brosser" en als vierde kwam Albert. In de achtste hemel Met de Pië-Amers raakte Baardegem in de liefst achtste hemel der liefde waarbij heel wat vrouwe lijk schoon en bevalligheid gul werd geëtaleerd. Zo te zien moet het er hierboven inderdaad plezierig aan toegaan. Tweede werden „De dorsers" met een pa rodie op Pompiers en der- De Faubourgjaarmarkt-stoet, de 102de editie, oogde goed. Daarenboven waren er talrijke groepen en was er duidelyk heel wat zorg aan besteed. 17 groepen waarvan 5 buiten kategorie is een heel geval. Wellicht is 5 buiten kategorie wel iets van het goede te veel. Opvallend wel dat de Baardegemse stoet duidelijk evolueert in de richting van karnaval Aalst. Beter ware het, zoals eerder nog gebeurde, een thema op te geven waarrond wijkkomitees en verenigingen dan zouden kunnen broderen. Om meer de typische landelijke aspekten van de kleinste Faluintjesgemeente in de verf te kunnen zetten. Toch één schaduwvlek. Het uur van aankomst op het Dorp is duidelijk te laat. Redenen kunnen zijn het verlate vertrekuur op het verre Eerdegem (10.30 u.!) en het brengen van acts door heel wat groepen op plaatsen waar talrijk publiek present is. Aangenaam en sfeervol uiteraard doch met een fel afremmend effekt. In extremis moest de leiding dan nog besluiten om de stoet met een paar km in te korten om toch nog op een enigszins aanvaardbaar middaguur, 14.30 u. op het Dorp door de jury (het Aalsters Feestkomitee) te kunnen worden beoordeeld. De bewoners van „den Berg" en van de Europastraat moesten het dan maar zonder stoet stellen. Ook die van Meldert die zich op Meiderts gebied telkenjare aan de Faubourgstoet kunnen verkneukelen. Regen! Regen werd de grote spel breker van de eerste ker misdagen. Voor het konin ginnestuk, de Faubourg stoet, was de weermaker de organizatoren met vooral Jef De Loose en Marcel Van den Broeck toch genadig. De opkomst van het publiek was dan ook navenant. Op VRIJDAG werden de festiviteiten in aanwezig heid van burgemeester De Maght plechtig geopend. De nieuwe stoetleider Geert Van de Perre kreeg door Jef De Loose het Faubourglint omgehan gen. Voor de uitrusting, een plechtig zwart pak met hoge hoed, zorgde Geert dan maar zelf. Hiermede is Geert Van de Perre de opvolger van Louis Bo- steels die echter nog steeds bij de vorming van de stoet behulpzaam is. Hij kan het zich duidelijk be zwaarlijk laten. Verleden jaar was Geert ambtshalve in het buiten land en was het wijlen Laurent Buggenhout die de stoet trachtte in goede banen tc leiden. Hopelijk nu voor vele jaren blijft het Geert Van de Perre. Op ZATERDAG kwa men heel wat gegadigden deelnemen aan de koffie tafel waar het gezelschap „Par Hasard" (Paul Van Hoeydonck) optrad. En tijdens de kroegentocht, op sleeptouw genomen door de Koninklijke Har monie Sint-Cecilia, werd het een nat geval, van bui ten en van binnen. Geluk kig was ook hier de stoet leider present. Men kon zich wel drogen door op het aloude Decaporgel in de parochiale zaal de be nen achteraf te komen uit slaan. Op ZONDAG was de re gen andermaal spelbreker want wisselvallig. Het vuurwerk in de hovin gen Roggeman moest dan ook voortijdig worden stopgezet. Ook op MAANDAG speelde het weer de organizatie parten want er kwamen heel wat minder landlieden met vee opdagen. Men diende zelfs prijzen uit te reiken aan al wie zich prezenteerde en voor 400 fr. werden er gauw nog wel enige beest jes van stal gehaald. Kleinveemarkt Op DINSDAG, de dag van de stoet, was de zon echter van de partij. Op de kleinveemarkt was het pu bliek, vooral dan jonge ren, reeds vroeg te been. Het kwam echter slechts massaal opdagen rond het middaguur en tijdens en na de stoet liep het dorps centrum overvol waarbij velen zich de ovenkoeken met vla of smout lieten smaken, al dan niet met het nodige vocht begoten. Tijdens de kleinveemarkt op het terrein van de „Mo lens Fies" zagen we zowat alle mogelijk kleinvee en neerhofdieren. Vooral vo gels allerhande, vissen en konijnen waren present. Met uitschieters als een dikke pier, een zware schildpad, een Vlaamse reus van 9 kg, een spre kende ekster, een blaffen de kraai, Perzische katten, kanaries en parkieten, goudvissen en ultra-sierlij ke pauwstaartjes. Veearts Hugo Verstraeten had het dan met zijn beoordeling lang niet onder de markt. Buiten kategorie Vijf „groepen" werden buiten kategorie geplaatst en gehonoreerd. De keurig ogende Vonck- ruiters, de reuzen Pië, Melle en Kamilleken (Marcel Faubourg stapte niet mee op), „De Spele- mannen" in een ouderwet se overdekte wagen, het Jaarmarktkomitee met Robert De Pauw, echtge note Juliette en de echtge note van voorzitter Van den Broeck. Om te eindigen met de muziekwagen waarop een gedeelte van de Faluintjes- kapel zorgde voor de nodi ge ambiance. Tirolershow Bij de showgroepen ging de eerste prijs naar „De dolle dinko's" met hun Ti- roler „Buab'n" en „Dirndl's" die keurige danspasjes uitvoerden en heel wat sukses oogstten. In hun kategorie werden ze gevolgd door „De Mon tezuma's" die „Charlie Chaplin" memoreerden, door „Hoop in de Toe komst" die het in novem ber te brengen toneelstuk „No sex, please" promoot ten en door „Troepken" Aalst, Faubourgjaarmarkt. Freddy II inspekteert zijn manschappen, (a) Aalst. Faubourgjaarmarkt. Hartelijker kan echt niet. (a) Aalst. Faubourgjaarmarkt. De boodschap is duidelijk: na sex plies, (a) de „De Molenvrienden" die duidelijk met hun „Ba by-Boom" minder punten wisten te ontlokken dan vroeger want jarenlang hadden ze een abonne ment op de eerste plaats. Hommage aan Laurent Met de groep „Albert" bracht zoon Albert van de Adst Faubourg,aarmark, Een baby-boom in Baardegem. (a) deze zomer verongelukte stoetleider Laurent Van Buggenhout en met twee kleinzonen een posthume hulde aan Laurent Van Buggenhout, een man wiens afwezigheid met zijn grollen en grappen duide lijk merkbaar was. Vanzelfsprekend was ook diens ezel van de partij. Als stoetleider heeft hij nu in Geert Van de Perre ge lukkig een waardige op volger. LH Aalst. Faubourgjaarmarkt. De reuzen waren ook van de partij. a Aalst. Faubourgjaarmarkt. Foei, een jenever ui' Hasselt, Aalst. Faubourgjaarmarkt. De nieuwe stoetleider. (a) terwiji er ook jenever uit de Faluintjes bestaat. a Aalst. Faubourgjaarmarkt. De allerkleinsten konden op de jaarmarkt hun troeteldiertjes laten zien. (a) Aalst. Faubourgjaarmarkt. Je kan hel leven ook zonnig bekijken, (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 2