FC Koekoek - SK Anker 1-3 Walivo's wedstrijd van de week I -sr Walivoteek 30 -1.9.1989 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL toen nog weinig doelgevaar kon den kreëren en in deze uitsteken bescheiden De topmatch in het zondagse be- vorig jaar en bij het belangrijkste nog de finale in een nevenkompe- kervoetbal bij Walivo, werd onge- verbond in Waas, werd SK Anker titie bereikt. Schitterende resulta- twijfeld tussen het Sint-Niklase toen reekskampioen. Niet hele- ten trouwens welke ook al in het FC Koekoek en SK Anker uit maal onverwachts beweert voor- verleden werden opgetekend. De Stekene gespeeld. Twee ploegen zitter Mark Fruytier en als toe- thans al 18-jarige voetbalklub uit ook met een opmerkelijk debuut maatje, werd door SK Anker ook Stekene, werd destijds opgestart In het Wase liefhebbersvoetbalverbond Walivo lieten zich voor de nieuwe kompetitie bijna 20 nieuwe ploegen inschrijven, zodat in het totaal nu méér dan honderd ploegen deelnemen. Walivo is daarmee duidelijk het grootste liefhebbersvoetbaltornooi in het Waasland en omstreken. Ondertussen is het in Walivo een traditie geworden dat voor de start van de kompetitie de eerste ronde van het bekervoetbal wordt afgewerkt. Tijdens die eerste bekerronde dienden de 'échte' liefhebbersvoetballers van FC Fortuna Nantes (zie foto) uit de Wase hoofdstad vorig jaar eindigde de ploeg op één na laatste in tweede afdeling B het op te nemen tegen FC Klein-Sinaai, een ploeg uit het noordwase Stekene. Na een eerder 'zwakke' wedstrijd het prille begin van het nieuwe seizoen, weet je wel! werden de Wase hoofdstedelingen met een nipte 1-0 nederlaag uit de Walivobeker gebonjoerd. Gedaan dus met bekervoetbal voor de Sint-Niklazenaars van Fortuna Nantes. Ze kunnen zich meteen volledig 'toeleggen' op de (zware) kompetitie die hen te wachten staat. (d. Brol) In liefhebbersvoetbalkompetitie Walivo ging vorige week het nieuwe voetbalseizoen van start met de eerste ronde van 'Walivo's voetbalbeker'. Voor de nieuwe kompetitie in dit Voetbal verbond lieten zich trouwens bijna 20 nieuwe liefhebbersploegen inschrijven. Dit brengt het aantal Walivo-ploegen op méér dan honderd, waardoor Sportverbond Walivo duidelijk het grootste en meest prestigieuze liefhebbersvoetbaltornooi in het Waasland en omstreken is geworden. FC Metallo's uit Nieuwkerken is één van de "ouwe getrouwe' ploegen uit het verbond én toch is deze ploeg zowat een buitenbeentje. De ploeg uit Nieuwerkerken is in feite een sportief overblijfsel van het roemruchtige Nobels-Peelman. Deze Wase staalgigant was vroeger inderdaad een drietal voetbalploegen rijk én FC Metallo's - de naam zegt nog genoeg - is daarvan dus een uitvloeisel. De ploeg is nu uitgegroeid tot een échte vriendenklub die het voetballen beschouwt als één middel om regelmatig samen te komen. Ondertussen heeft FC Metallo's zowat 20 jaar geschiedenis achter de rug. Een geschiedenis met veel gewoon voetbalgenot en één grote uitschieter, hét sportieve hoogtepunt: het behalen van de kampioenstitel én de promotie naar ere-afdeling. Voor dit échte liefhebbersploegje uit de Nieuwkerkse De Meesterstraat was de hoogste Walivo- afdeling evenwel té 'zwaar bier' en vorig seizoen zakten de Metallo's dan ook terug naar waar ze thuishoren: de tweede afdeling. Hier hopen de Metallo's nog veel voetbalplezier te beleven op zondagvoormiddag. Winnen liever dan verliezen. Doch wanneer er - zoals in de eerste ronde van de beker - wordt verloren wordt daar maar weinig of niet over getreurd. De ploeg uit Nieuwkerken-Waas werd door het Stekense Atlantic inderdaad met nipte 3-2 cijfers uit de Walivobeker gespeeld. Volgende week beter. Metallovrienden! In het Liefhebbersvoetbalverbond Walivo lieten zich voor de nieuwe kompetitie bijna 20 nieuwe ploegen inschrijven, zodat in het totaal nu méér dan honderd ploegen deelnemen aan deze liefhebbersvoetbalkompetitie. Walivo is daarmee meteen het belangrijkste liefhebbers voetbaltornooi in het Waasland en omstreken. Vooraleer van start te gaan met de eigenlijke kompetitie en dat is ondertussen een traditie geworden speelden de Walivoploegen de eerste ronde van 'Beker van Walivo'. Voor sommige ploegen een goede 'opwarmer' voor de zware kompetitie, voor andere teams een doel op zich. Op het B-terrcin van FC Stekene Sportief aan de Nieuwstraat sprong ook FC Atlantic in de dans. De paars-witten uit het noorden van het Waasland eindigden vorig seizoen op de meest ondankbare plaats in de 2de zondagreeks B. Inderdaad. FC Van de Voorde uit Waasmunster werd verdiend kampioen en de Stekenaren dienden vrede te nemen met de tweede plaats. Voor het nieuwe seizoen werd aan de ploeg een beetje gesleuteld, op enkele plaatsen aangepast en er kwamen enkele 'serieuze' aanwinsten bij. Het bestuur van FC Atlantic één van de 'grote ploegen' uit het twee jaar geleden ter ziele gegane Tornooi van Stekene (weet je oudje?) hoopt dan ook met deze vernieuwde ploeg naar de kop te spelen. Het prille seizoen werd alvast suksesvol ingezet, want de bekerwedstrijd tegen FC Metallo's werd een nipte, maar verdiende 3-2 overwinning, zodat de Stekenaars naar de volgende ronde gaan. (d. Brol) door Freddy Dullaert en Ödilon Marin, de lokaalhouder van toen. Deze laatste werd ook de eerste voorzitter van SK Anker dat in het Gemeentetornooi van Steke ne, opmerkelijke resultaten zou behalen. Er werd daar ook nooit buiten de eerste vijf geëindigd en éénmaal, speelde SK Anker er reekskampioen. Op het klubpal- mares werden trouwens nog een aantal andere bravourstukjes bij geschreven. In Stekene werd SK Anker ook nog zevenmaal vice- kampioen en bij de vier gespeelde bekerfinales, hebben de roodhem- den ook nog tweemaal de cup van het Stekense tornooi gewonnen. Knappe prestaties trouwens welke ondertussen ook al bij Walivo werden bevestigd. Daar is SK An ker nu een zondagse topklasser geworden en met de doelstelling binnen de eerste vijf, zijn de ver wachtingen er ook ongewijzigd gebleven. Wijzigingen werden er echter al vroeger in de administra tieve keuken van SK Anker door gevoerd. Over een drietal jaren terug werd Mark Fruytier de nieu we klubvoorzitter en die wordt thans omringd door Freddy Dul laert (ondervoorzitter), Laurent De Cauwer (sekretaris-coach), Hugo De Cock (penningmeester), Maurice De Cock (materiaal- meester) en Werner Vaerewijck als public-relations. De thuiswed strijden van SK Anker worden thans aan de sporthal in Stekene gespeeld en in de Dorpstraat van deze grensgemeente, is Bob De Schepper ondertussen ook al de nieuwe lokaalhouder geworden. Sinds de aansluiting bij Walivo, werd door SK Anker eveneens een belangrijke sponsor aange trokken: Internationaal vervoer Covan uit Stekene en voor het nieuwe seizoen, werd de spelers- kern versterkt door Rudy De Jonghe en Keith Baker. Een twee tal dat samen met doelman Pa trick Janssens, Patrick De Block en de kleurling Oduwale Tunde, aan de basis lag van het eerste positieve bekerresultaat bij Wali vo. Daardoor werd FC Koekoek al voortijdig uitgeschakeld en die ploeg, heeft tijdens het vorige sei zoen nog aangenaam verrast met de titel van vice-kampioen in de zondagse tweede reeks. Voordien had het nu bijna 20-jarige FC Koekoek zich bij 't Waasland, als een meeloper aangesteld en een aantal Turkse voetballers hebben het imago er totaal veranderd. Buiten alle verwachtingen ook en de ploeg van voorzitter Franqois Van Vlaenderen en Robert Van de Putte als de nieuwe sekretaris, heeft bij Walivo nu al een gunstige kwotering bereikt. In kompetitie- verband wéér naar de top beweert coach Van Vlaenderen en daar voor werden ook de volgende spe lers aangeworven: Johan De Clercq. Erik De Meyer en de Turken Asiv Bayvam en Halif met Ramazan Yuruk. Voldoende ook voor een ruime kern en straks met transport Guido Van Himst uit Sint-Pauwels, als sponsor... De wedstrijd Ondanks de uitschakeling in Wali vo's zondagse bekervoetbal, heeft FC Koekoek een bijzonder goede wedstrijd gespeeld Echter niet voldoende voor een kwalifikatie tegen een méér homogener en doelmatiger SK Anker, dat aan de Roskamstraat in Sint-Gillis ten slotte ook nog verdiend won Het werd een aantrekkelijke beker match met technisch goed voetbal langs weerszijden en met een Ru dy Foubert als scheidsrechter, welke van in 't begin kordaat en uitstekend leidde. Een der bete ren tussen de lijnen trouwens en in deze topmatch, namen de beide ploegen aanvankelijk geen risi- ko's. De eerste tien minuten wer den aan een studieronde gespen deerd met bij SK Anker, een stevige bezetting in het midden veld. De meeste aanvallende ini tiatieven werden nochtans door FC Koekoek genomen en uit die hoek kwam dan ook het eerste doelgevaar. Temeer omdat de af weer bij SK Anker soms even haperde en bij een vrijschop van Ramazan Yuruk. stond de bezoe kende goalie op de juiste plaats. Bij een nieuwe vrijschop van FC Koekoek besloot Bruno Denis dan rakelings voorlangs en hierop reageerde SK Anker met een paar schaarse doelpogingen van Mark D'Hollander en een verdienstelij ke Oduwale Tunde. In deze tame lijk evenwichtige en op een dege lijk niveau gespeelde bekermatch, werd een slippertje van doelman Janssens nog de aanleiding tot het openingspunt van FC Koekoek. Een verkeerde uitworp werd toen door Johan De Clercq in dank aanvaard en tegen diens besluiten, stond Patrick Janssens totaal machteloos (1-0. 22e min De bezoekers reageerden kordaat met een aantal goede akties en een vluchtschot van Ronny De Jonghe Het kortstondig aandrin gen van SK Anker werd tenslotte ook beloond en op een poging van Keith Baker, skoordc Mark D'Hollander de gelijkmaker (1-1. 25e min.). De Stekenaars wilden blijkbaar méér en uit een voorzet van Ronny De Jonghe. puurde een kopbalsterke Keith Baker ook het volle profijt (1-2. 30e min.). De Turkse voetballers trokken FC Koekoek bijna onmiddellijk naar een stevige repliek en een tweetal uitstekende vrijschoppen, werden telkens door een attente doelman Janssens gekeerd. De meeste spanning beperkte zich ook tot de verdedigingszone van SK Anker, waar niet altijd zonder enige pa niek werd stand gehouden. De beste doelkans werd zelfs nog aan de overzijde genoteerd na een goede kollektieve beweging en Patrick De Block, faalde toen al leen bij de afwerking. Sensatie was er ook niet al te veel bij het begin van de tweede helft met meestal een vertwijfeld aandrin gend FC Koekoek en SK Anker, op de counter. Dat laatste werd tenslotte nog het gevaarlijkst en Oduwale Tunde. raakte de dwars ligger. Een ernstige verwittiging ook voor FC Koekoek dat met vrijschopspecialist Ramazan Yu ruk. tweemaal gemeend naar de gelijkmaker hengelde. Ook doel man Janssens hield Bruno Denis nog van een doelpunt en nadien, greep coach Van Vlaenderen naar de grote middelen. De ploeg werd toen ook drastisch gewijzigd met Mark De Jonghe als de nieuwe doelman en Geert Van de Velde, in de plaats van verdediger Benny Van de Putte. Door de lokalen werden nu ook méér risiko's genomen wat daar om nog niet direkt naar enig doel gevaar zou leiden. Dat realizeer- den de bezoekende aanvallers echter wel en als de verdediging van FC Koekoek totaal uit ver band werd gespeeld, schonk Ron ny De Jonghe aan SK Anker méér winstzekerheid (1-3, 70e min.). Die werd trouwens nog beveiligd met een mannetje méér in verde diging en door de Stekenaars. werd toen het middenveld enigs zins verwaarloosd. Ondanks de loffelijke inspanningen van Mar tin Pauwels, Johan De Clercq en vooral van Ramazan Yuruk. heeft FC Koekoek daarvan niet kunnen profiteren en de skore bleef onge wijzigd. Ook al omdat de lokalen toen nog weinig doelgevaar kon- Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Rudy Fou bert leidde Walivo's wed strijd van de week (Iv). de bekermatch, hebben de bal- vaardige spitsen van een realis tisch spelend SK Anker tenslotte ook nog de volle winst helpen bepalen... De ploegen: FC Koekoek: Geert Van dc Vel de. Martin Pauwels. Benny Van de Putte (61e min Mark De Jong he), Halif Yuruk, Fazic Zorla. Verut Bilici, Ramazan Yuruk. Ali Bilici, Tugril Yuruk, Johan De Clercq en Bruno Denis. SK Anker: Patrick Janssens. Mau rice De Cock. Patrick Havles. Jean-Pierre Van Damme. Donald Rogiest. Mark D'Hollander. Ron ny De Jonghe. Rudy Dc Jonghe, Keith Baker. Oduwale Tunde en Patrick De Block Roger Van Lacre Badminton in Lokeren Zowel beginnenden als half-ge- vorderden zijn welkom op het badminton voor jongeren van 10 tot 14 jaar. Dc lessenreeks loopt van september tot december 1989 (geen les tijdens schoolvakanties), telkens op woensdag van 15 tot 17 u. In de stedelijke sporthal. Sport- laan 2 te Lokeren. Deelnemings- prijs: 500 fr. Inschrijven kan voor af of op de eerste lesdag. woens dag 6 september In liefhebbersvoetbalkompetitie Walivo is het een traditie dat voor de start van de kompetitie de eerste ronde van het bekervoetbal wordt gespeeld. Voor de nieuwe kompetitie in het Voetbalverbond Walivo lieten zich bijna 20 nieuwe liefhebbersploegen inschrijven, zodat in het totaal nu méér dan honderd ploegen deelnemen. Walivo is daarmee duidelijk het grootste en meest belangrijke liefhebbersvoetbaltornooi in het Waasland en omstreken. In de l/64ste finales van de zaterdagreeks diende FC Klein - Sinaai uit Stekene (zie foto), in kompetitie uitkomend in de derde afdeling B. het op te nemen tegen Fortuna Nantes uit Sint- Niklaas dat uitkomt in de tweede afdeling B. Na een eerder teleurstellende wedstrijd op gebied van voetbal een goed leidende scheidsrechter Roland Windey diende de bezoekende keeper werd zelfs rood te tonen voor natrappen! konden de Kiein-Sinaaienaars het laken naar zich toetrekken. Met een doelpunt rond het uur zorgde Ignace Van den Bossche voor een krappe 1- 0 overwinning. Uit deze wedstrijd kunnen we dus enkel onthouden dat FC Klein-Sinaai naar de volgende ronde gaat. De bestuursploeg van FC Klein-Sinaai en die bestaat uit voorzitter Marcel Dullaert, sekretaris Gerrit Van den Bosch, René De Geest en de 3 Willy's, namelijk Roels, Aerens en Valent hoopt met volgende spelers dit seizoen goed uit de verf te komen in Walivo: Willy Roels, Ignace Van den Bossche. Willy Arens, Wilfried De Roos. Danny De Clercq. Jacky Aerens, Alain Van Goethem, Jacky De Muynck, Christ Van Kwikkelberghe. Gino Ringoot. Patrick Dullaert, Eddy De Clercq, Jacky Santy, Aland De Vos. Patrick Haulez, Tom De Witte. Steven De Leener en Carl Vermeersch. (d. Brol) ff 0-5 ff 5-0 6-2 5-0 (2-4)3-3 2-6 7-2 1-0 9-0 (4-3)4-4 Uitslagen Walivobeker 1/64* finales Zaterdag Avanti-Scoutshuis RC Grembergen-Wijnveld I Sportarena-Moerheide I Novclty-V.K.W. 70 Puyvclde-Bazel Den Trap-Hof v. Grembergen De Strijders-Videoclub Bosdorp-Dino Boys Tripoli-Nieuwe Sportvriend Trappen Steels-Wazoo Tromp-De Kroon Compose-De Pekton Klein Sinaai-Nantcs 1000 Appels I-Den Helder Briel 1-Rodco Luitentuit-Ankcrhof Centrumvrienden II-Milano FC Lceuwkes-Bristol Corncr-Portacls Club69-Familia Temsica-Bondgalm I FC Welkom-Lcopoldstad Vcnco-Oud Geel Den Bos I-Siera I Herten Aas-De Vlasbloem Liliane Boys-Stille Vrienden Hemelaer I-Welkom Sport Eendracht-Raap Zondag Sp. Waasmunster-Gouden Leeuw Witte Pen I-Geywa Pony-Samara Were Di-Azalea Troch Textiel-De Cock Moerheidc II-Ons Huis Wijnvcld li-Oud geel Atlantic-Mctallo's 1000 Appels li-Van De Voorde Rode Duivcls-Witte Pen II FC Makkers-De Bobijn Cado-Siera 4 Spaans Kwartier-Anitec Hemelaer 11-Oostberg SK Bclscle-Brouwershof KWB St. Anna-Post Zeemeermin-Feestpaleis Klub65-Centrumvrienden I Briel II-Favo 0-6 Den Bos II-Wembley 11-0 't Klokhuis-Jong KWB Elvcrsele Siera II-Bondgalm II Volksunic-Progrcss Oud KWB Elvcrscle-Iriter Decor Koekoek-Anker Sanicentral-Wijnveld III Kalender Zaterdag (telkens om 15 u.) 1* afd. Puyvcldc-Raap. 14.30 u.. Windcv Roland. ff 0-5 3-4 7-2 0-10 (3-4)2-2 (3-0) 1-1 2-0 4-2 1-10 3-1 ff 5-0 4-2 2-1 ff 0-5 5-3 0-10 3-2 0-8 3-1 ff 5-0 8-1 2-0 ff 5-0 0-3 10-0 (4-5)1-1 (3-5)2-2 De Pekton-Avanti. Foubert Rudi. Bondgalm I-Den Bos I, Wijmeersch Frans. Hemelaer I-Corner. Moortgat Roger. Hof v. Grembergen-Milano. Beniers Andre. V.K.W. 70- Siera I, V, Steclant Robert. Portaels-Temsica, V. Hoornijck Bernard. 1' afd. A Centrumvrienden li-De Vlasbloem. 16 u.. V. Overmeirc Richard. Videoclub-bazel. Michiels Rudi Club 69-Trappen Steels. Steeman Etienne 1000 Appels I-Mocrheide I. Beniers Mark. Sportarcna-Tripoli. Pannecoucke Roland. FC Welkom-De Kroon. De Corte Marcel. Briel I-Wijnveld I. Bruggcman Walter. 2' afd. B Bristol-Bosdorp. 14 u., V. Overmeirc Richard. Scoutshuis-Ankerhof. Vandermeulen Richard Compose-Hertcn Aas, De Loose Georges. Rodco-Nantcs. Lahcync Eddy. Eendracht-Tromp, Bals Eddy. Oud Geel-Dino Boys. Vcrbrackcn Rudi. Lcopoldstad-Wazoo. Conserrierc Andre. 3C afd. Familia-Lccuwkcs, 14 u., V.D. Voorde André. Klein Sinaai-Nicuwc Sportvriend, Boone Marcel. Den Helder-Luitcntuit, Hcirbaut Etienne. De Strijders-Stille Vrienden. 16 u.. V.D. Voorde André. 't Kloksken-Dcn Trap. Janssens Luc RC Grembergen-Novelty. V. Steclant Ludo. Vcnco-Liliane Boys. V.D. Voorde Frans. Zondag (telkens om 10 u.) lc afd. Troch Textiel-De Cock. Bruggeman Walter. Bondgalm II-Den Bos II. Simoen André Van Dc Voorde-Wijnveld II. Schaek Freddy. Cado-Makkers. V.D. Voorde André. Ankcr-Sicra II. V. Overmeire Richard Volksunie-Wcrc Di. Van Geem Patrick. Ccntrumvricndcn vrij. 2'afd. A Siera 4-Bricl II. Bosman Frcddv. Wijnveld III-1000 Appels II. De Corte Marcel. Geywa-Wiiie Pen 1. Lamotc George. Hemelaer Il-Rodc Duivels. Conserrière André. 't Klokhuis-,Vlocrheide II. Bals Eddv Progrcss-Oostberg. V Hoornijck Bernard. Jong KWB Elvcrsele vrij. 2'' afd. B Azalca-Atlantic. Bccldens Marcel Brouwcrshof-De Bobijn. V. Puyenbroeck Ral. Witte Pen II-Zecmcermin. Michiels Rudi Favo-Vcldstraat. Bcniers André. Oud KWB Elverselc-Pony. Bcniers Mark. Gouden Lecuw-Sp Waasmunster. Vandermeu len Richard. KWB St. Anna vrij. 2' afd. C SK Belsele-Ons Huis. Hcirbaut Etienne Anitec-Spaans Kwartier. Pannecoucke Roland Sanicentral-Samara. Foubert Rudi Post-Oud Geel. Boone Marcel Inter Decor-Koekoek. De Loose Georges. Metallo's-Wcmblev. Dcbhnut Jacques. Klub 65 vrij. LiefhebbersvoetbalF.C. Koekoek was de tegenstander van SK Anker in Walivo's wedstrijd had van de week (Iv). en v de s (slag Liefhebbersvoetbal S.K.Anker speelde Walivo's eerste wedstrijd van de week van dit sei zoen (Iv).

De Voorpost | 1989 | | pagina 30