Desmecht zorgt voor verrassing Stekene gaat voor de derde keer 'samen sportief sporten' Ongrijpbare Marijse Gevers Goed voor vier treffers! Racing Temse heeft nieuwe uitrusting Si fü mm «tt* Badmintoninitiatie in Kruibeke Schieting tvv gehandikapten te Stekene De Voorpost - 1.9.1989 - 31 ZAALVOETBAL Eerste ronde Beker Temse-Liga trijd Net voor de start van de nieuwe kompetitie konden heel wat ploe gen hun vorm of prestatiekurve nagaan in dit eerste bekerduel. Enkele opvallende uitslagen sier den dan ook meteen het bord Zo verloor Cremerie Chantal I ver rassend met de strafschoppen van nieuwkomer Desmecht Mercator had het ook moeilijk met Reinaert en verloor tenslotte ook al vanop de stip. Andere opmerkelijke uit slagen waren Bridge dat won van FC Kramp en de Snorkels die Antartica in de kou lieten staan. Mini Rupel had het zeer moeilijk als bekerhouder om het hoofd boven water te houden tegen een erg verdienstelijk Mini-Ster. De Koolmijn, Eenhoorn, Sügro en Chelsea waren sterk aan elkaar gewaagd maar enkel de Koolmijn en Sügro zullen we terugvinden in de volgende ronde die zal ge speeld worden in de maand de cember. Volgende ronde: Cremerie Chantal II-Reinaert Verh. Hoskens-KWB Kruibeke Pelikanen-'t Vlietje Ketels-Veile Jeugd Mini Rupel-Sügro Desmecht-Snorkels Palm Boys-De Zeehond De Koolmijn-Bridge Bridge-FC Kramp I 6-3 Goede generale repetitie voor bei de ploegen die ook elkaar in de hoogste afdeling van de Temse- Liga zullen tegenkomen. Bridge lag altijd wel een beetje voor op de Kramp jongens maar van een overwicht was toch weinig of nau welijks sprake. Geert Verhelst, Ronny De Leenheer en Mare Ost zorgden tijdens de eerste helft voor drie Bridge doelpunten en De Leenheer en Mare Ost zorg den tijdens de eerste helft voor drie Bridge doelpunten en de Kramp moest het hebben van een mooie aktie van Arthur Canfeyn. Na de rust kwamen de Kramp jongens evenwel opzetten langs Koen Buytaert (2) en Frank Heir- baut maar het laatste woord was evenwel toch voor Bridge dat langs Ronny Peeters de zege veilig stelde. Antartica-De Snorkels 4-6 Knappe bekerzege voor de Snor kels tegen Antartica dat wel ver anderde van naam (Blauw wit) maar toch dezelfde kern bleef be houden. James Mackin voelde dan ook zijn Iers bloed jeuken wanneer hij terug mocht voetbal len. Met twee doelpunten in de eerste en drie in de tweede maak te hij het Snorkels verschil. Gun- ther Lemmens zorgde voor het zesde bezoekende doelpunt. In de eerste helft kon Antartica nog langs Mare Santon nog wel in de buurt blijven (1-2) maar na de rust toen dus Mackin zijn duivels ont bond waren de twee Santon doel punten een druppel op de hete Snorkels plaat. Verhuizingen Meersman- Palm Boys 1-9 Geen noemenswaardige proble men voor de Palm broeders die natuurlijk tijdens deze warme zo mer aan training geen gebrek ge had hebben. Haentjes, Van Brus sel Willy, Vercauteren Gery en De Gendt Hugo waren de schut ters met dienst die in de eerste helft het verschil maakten. Voor Verhuizingen Meersman skoorde Urbain Bressinck wel nog tegen maar ook na de rust zakten de Palm Boys lekker door. De Gendt Hugo, Vercauteren Gery en Goossens Willy waren de Palm Boys die de ruime cijfers op het bord brachten. Mini Ster-Mini Rupel 7-9 Bekerhouder Mini Rupel heeft het in de eerste ronde al knap Zaalvoetbal. De organisatoren van de zaalvoetbalkompetitie in sporthal 'De Wuiten' te Hamrne (vh) lastig gehad tegen Mini Ster Aan de rust nochtans leidde Mini Ru pel met 2-5 nadat Eddy Vernim- men en Kurt De Rijck (4) tot skoren kwamen. Mini Ster zag twee doeltjes aangetekend door De Cauwer Johan en De Rechter Frankie. Na de rust kwamen de Mini-Sterren evenwel gevaarlijk opzetten langs Keyrman Gerry en De Cauwer Johan die beiden twee maal skoorden. Toen ook nog Koen Verbruggen zijn Mini-Ster retje bijdroeg was het de hoogste tijd voor Kurt De Rijck, Eddy Vernimmen en Vermincksel Mare om alsnog de zege in eigen kamp te houden. Mercator-Reinaert 7-7 (Pen. 1-2) Spannende wedstrijd waarin beide teams elk een helft opeisten. In de eerste helft was het Mercator dat het best de weg naar doel vond. Nico De Roeck en Filip De Roeck waren de jongens die doelman Poshcet Pierre konden verslaan terwijl van Reinaert zijde alleen Rudy Meersman kon uithalen met sukses. Na de pauze dan was het Reinaert dat vooral via Bruno De Roeck (4) de weg naar de netten vond van Franky Putter in het thuisdoel. Rudy Meersman zorg de voor een zevende doelpunt en dat was ne*. het aantal ook dat Mercator langs Nico De Roeck, Flip De Roeck en Patrick Van Drom bij elkaar wist te vergaren. Strafschoppen dan maar en hierin toonde Reinaert zich met miniem verschil de beste. KWB Kruibeke-Geel Blauw 12-1 De cijfers zeggen genoeg in deze wedstrijd waarin KWB al in de eerste helft kon uitlopen tot 8-1 langs Goossens Benny (3), Re- mon Herman (3) en Goossens' Dirk (2). Kris Stuer wist alvast de eer te redden bij Geel Blauw maar na de pauze was het evenwel terug KWB feest langs Firlefeyn en Van Polfliet Ronny. De Pelikanen-Breughel 8-4 In de eerste helft van deze wed strijd kon de thuisploeg het ver schil niet maken. Doelman De Clercq moest zich enkel gewon nen geven op schoten van Ronny Patyn en Luc Verleyen. Breughel zelf kon langs Martin en Gery Meersman terugkomen tot 3-2 vlak voor rusten maar na de pauze zette de thuisploeg langs Zaman Olivier en Ronny Patyn de ruime zege veilig. Cremerie Chantal II-Ferguson Boys 8-1 De Cremerie jongens lieten er geen gras over groeien en via Janneke De Smet en Johny De Gendt werd aan de rust al een 3-0 voorsprong genoteerd. De Fergu sons kwamen pas na de rust onder stoom te staan maar verder dan een eerreddend doelpunt van Pe ter De Wreede kwam men even wel niet. Yvan De Laet, Chris Lijssens en nogmaals De Gendt maakten de zaak af. 't Vlietje-Spionkop KSV 6-3 Wreed matchke tussen allerlei be kenden; Glen Pepermans treedt nu aan bij 't Vlietje en stond oog in oog met zijn ex-ploegmaats Geen wonder dat het vuur vlug in de pan sloeg. De Spionkop van hun kant trokken Vernimmen Alain aan maar het vlotte nog niet helemaal zoals het hoorde. In de eerste helft geraakten beide teams niet verder dan één doelpunt Pe permans voor 't Vlietje en Lieven Bogaert voor de Spionkop. Na de rust zou Gerry De Jonghe 't Vliet je dan op weg naar de zege zetten met 3 goals. Suy en Teugels dikten aan terwijl Vernimmen met twee tegendoelpunten de pil nog enigs zins kon verzachten. Desmecht-Cremerie Chantal 9-9 (pen. 4-3) Verrassende bekerzege van nieuwkomer Desmecht tegen het gereputeerde Chantal team. Erik Van den Eyndc (3) en Walter Van Goethem (2) weten nog altijd het doel staan want de Cremerie Boys zagen een 5-3 achterstand aan de rust. De Jonghe Guy en Riské Patrick hadden gemilderd. Ook na de rust bleef Van den Eynde ongrijpbaar met drie doelpunten en toen Van Goethem ook nog eens zijn duit in het zakje deed waren er doelpunten nodig langs Chantals kant van Riské, De Jonghe, Weyn Jean en Fons De Wolf om strafschoppen af te dwin gen. Hierin toonde Desmecht zich dan een ietsje beter. Doelman De Nil liet er drie voorbij terwijl Van Britsom Michel van Chantal vier maal geklopt werd. W-Hmo fl s Zaalvoetbal. Z.V.C. Racing Temse gaat verder in de Beker van België. Racing Temse zal alvast niet blozend door het seizoen moeten gaan want door sponsor Jacques Van Den Branden werden de Racingspelers ter gelegenheid van de vriendschappelijke wedstrijd tegen Houtem in het nieuw gestoken. De spelersgroep bedankte de sponsor met een puike verrichting op het veld waarin Houtem in bedwang werd gehouden. Geert Verhelst en Ronny De Leenheer waren de schutters met dienst, terwijl de doelman bewees dat ook de keepersuitrusting in orde kan genoemd worden. Racing start ook dit seizoen in eerste provinciale. Het zag wel enkele oude pionnen vertrekken maar de inbreng van nieuw talent moet de ploeg toch ook weer toelaten om een hoofdrol te vertolken. Al enkele malen strandde Racing op de dichtste ereplaats en het is al een tiental jaren in Temse de beste vertegenwoordiger. Geen sinecure als men weet dat in Temse de zaalvoetbalsport hoge toppen scheert. M.S. Verhuizingen Hoskens-Key- zerboys 11-2 De Verhuizers van Gaston Hos- kens draaien weer op volle toeren dat was duidelijk. Raf en Ignazio Sciacca. Mare Oste en D'Aquisto Ignazio zorgden voor een 5-0 rust stand en ook na de rust gingen dezelfde spelers fors door. Joch- mans Walter en Zoef Sciacca dre ven door naar 11 goals en tussen door milderden Van Nispen Fons en Keymolen Paul voor de Key- zerboys. Sügro-Chelsea 6-5 Spannende bekerwedstrijd die slechts in de slotminuten beslist werd. Sügro liep vlot uit tot 3-0 langs Verbcke Frankie en Mare terwijl Chelsea lanes Van Steen Yvan toch nog enigszins kon aan pikken. Na de rust zou dezelfde Van Steen met drie doelpunten dan antwoorden op Sügro geweld van De Vleeschouwer Herman (2) en Verbeke Frankie. Argenta Bovs-De Zeehond 3- 10 De Argentaboys kenden weinig meeval in hun eerste officiële op dracht. De Zeehond is dan ook geen zwakke tegenstander. In de eerste helft bewezen Pascal Buy taert. Karei Moerman en Ronny De Kerf dit terwijl Argenta toch wist te skoren lajigs Temmerman Frits. Na de pauze evenwel kon de familie Temmerman het Zeehond gevaar niet meer afzweren en Buytaert en Van Dammc maakten met elk 3 doeltjes het verschil Dit ondanks het goede werk van Ste fan Mariman en Luc Meersman bij de thuisploeg. De Koolmijn-Eenhoorn 54 Beide teams leken sterk aan el kaar gewaagd. Zelfs tot aan de rust bleef het gelijk opgaan toen voor Koolmijn Eeckelaert en Thijs Ricky wisten te skoren ter wijl Eddy Moorthamer en Danny Felix de Eenhoorn terug langszij brachten. Na de rust zouden Ri cky Thijs en G. Janssens dan de Fenhoorn op voorsprong welen te brengen maar in een prangende slotfase zou de Eenhoorn langs Freddy Bussche bijna nog in de buurt van de strafschoppen komen. M.S. BADMINTON DAMESVOETBAL I Beker van België 1/16' finales "RWD Herentals Kamillekes Aalst Hoewel de Kamillekes het eerste wedstrijdkwartier be heersten en via Saskia Molly en Sandra Van der Linden zelfs de beste kansen afdwon gen, konden zij achteraf slechts weinig inbrengen te gen de superioriteit van Ma rijse Gevers en co. Zonder de geschorste interna tionalen Marina Verdonck en Christel Laurent hadden de meervoudige landskampioe nen bij de rust reeds een kom- fortabele 4-0 voorsprong op gebouwd. Na afloop van het seizoen 1988-'89 werden de Rood-Wit Dames Herentals vice-kam- pioen met 44 punten en een doelgemiddelde van 77-16! Dat voldeed het bestuur van de Kempense klub blijkbaar niet, want in het tussensei zoen namen zij van het degra derende Scherpenheuvel Ni cole Persoons en Josiane Van der Wegen over en haalden bij Beerse de doelvrouw van het eerste elftal Ingrid De Busschere weg. In ruil mocht hun reservekeeper Inge Van Olmen naar Beerse. Ann De Greef van Asse Terheide stapte voor één jaar naar RWD over. Bij Herentals is men dus blijkbaar zinnens dit seizoen opnieuw een gooi te doen naar de titel en ook in de bekerkompetitie niets aan het toeval over te laten. Dat kon den de Aalsterse oranje-blau wen vorige zaterdag aan den lijve ondervinden... Ambitieus DVC Kuurne Nadat dc Aalsterse aanvals drift was geluwd, trok de thuisploeg op haar beurt in het offensief. Lutgart Viaene werd in het nauw gedreven en kon met een terugspeelbal haar doelvrouw niet bereiken. Marijse Gevers zat daar blik semsnel tussen en prikte de openingstreffer op het bord (1-0). Even later liet dezelfde Gevers zich bij een tackle van Ann Eloot gewillig vallen bin nen de fatale zone en zette zelf de toegekende strafschop om. Via Annemie Horemans en Gevers werd het snel 4-0. Dan hielden de Kamillekes tot bij de rust verder stand dank zij enkele saves van Brenda Van den Eeckhout. Na de pauze zorgde Marijse Gevers voor de forfaitscore. De buitenspelval miste haar uitwerking doordat Lutgart Viane verschillende keren bleef hangen, zoals dat in het voetbaljargon heet. en zo konden Ria Maes en Hole mans voor de zesde en de zevende treffer zorgen. Na de rust was Myriam Van Slembrouck ingevallen voor Saskia Molly en wat later ver ving Paula Bisback Hilde Van Caelenbergh. Een tiental mi nuten voor het einde kwam Nancy De Cremer nog tussen de lijnen i.p.v. Lutgart Viae ne. Maar dat mocht allemaal niet baten, zelfs zonder twee van haar internationalen won de thuisploeg met 7-0, onder impuls van de ongrijpbare Marijse Gevers. Voor de Aalsterse meisjes is het bekeravontuur vroegtijdig afgelopen en morgen zaterdag wacht hem alweer een erg zware opdracht. Dan is DVC Kuurne te gast, een klub die zich ook al enorm heeft ver sterkt met de Hongaarse in ternationalen Andrea Nagy en Gabriella Till en de Gentse goalgetter Kathy Ide. De jongste uitslagen van DVC liegen er overigens niet om: in de finale van de Beker van Vlaanderen pakten zij Sinaai Girls met maar liefst 9-0 in en in de Beker van België ver pletterden zij tweedeklasser Izegem met 11-1! De Kamillekes gooien het te gen deze ambitieuze West- vlaamse vereniging dus maar liefst over de defensieve boeg, in afwachting van gemakkelij ker opdrachten in de daarop volgende weken. Kamillekes Aalst Brenda Van den Eeckhout, Lutgart Viaene, Marijke Buy- se, Ria De Man en Ann Eloot, Hilde Van Caelen bergh. Sandra Van der Lin den, Peggy Van de Maelen en Renilde Clompen, Kathleen Stevens en Saskia Molly. In de dugout zaten Myriam Van Slembrouck, Paula Bis- back, Nancy De Cremer en Helga Van der Donckt. Cyriel Temmerman De badmintonclub van de gezins sportfederatie van Kruibeke is on langs terug gestart met haar recrea tieve trainingen in de gemeentelij ke sporthal "De Duipop" te Bazel Deze hebben elke donderdaga vond plaats van 18u30 tot 20u30. de zaterdag speelt men van 9u3C tot 1 lu30 en de zondag van 9 tol 12 u.Tijdens de maand septembci worden er doorlopend initiatieles sen gegeven door Bloso-lesgevers Voor de meer competitieven zijr er maandelijkse ontmoetingen met andere badmintonclubs. Jeugdleden vanaf 10 jaar zijn welk om op zaterdag- en zondagvoor middag tegen een gereduceerd tarief. Daarnaast organiseert badminton- klub G.S.F. sportief in clubver band geregeld nevenaktivileiten zoals gezinswandelingen, gezellig samenzijn, langlaufuitstap, kaas- en wijnavonden, gezinskwis, bar becue, enz. Er kan ook voor kin deropvang gezorgd worden door de babysitdienst van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Wie graag meer inlichtingen zou wensen over deze dynamische klub kan terecht op een van de volgende telefoonnummers 774.32.77 of 774.45.35 of 774.52.01 P.V.B. BOOGSCHIETEN Als inzet voor het groots opgezette weekeinde 'Samen Sportief Sporten' in en rond de gemeentelijke sporthal wordt op vrijdag 8 september 1989 een grote schieting op de liggende wip georganiseerd ten voordele van de gehan- dikaptcnvcrcnigingcn van Stekene. Deze boogschieting gaat door in de kantine van KFC Stekene Sportief, op het A-terrein aan de Stadionstraat. Er is vooruit 5.000 Fr. plus liefst 2.000 fr. gratis. De verdeling is als volgt: hoge vogel 600 fr., twee zij vogels elk 300 fr., 20 vogels van 200 fr. en 12 van 150 fr. De inleg is 110 fr. Terug 100 fr. Deze schieting is berekend op 52 schutters en wordt georganiseerd door het Schuttersver- bond van Stekene. Begin om 19u30. In 1987 werd in en rond de Stekense sporthal eind augus tus een sportief weekeinde georganiseerd: gedeeltelijk voor en door, maar geheel ten voordele van de drie minder- validenverenigingen van Groot-Stekene. Het was een 'gok', een stap in het onbe kende want niemand van df initiatiefnemers en/of mede werkers was er op voorhand zeker van dat dit sportieve weekeinde een meevaller zou worden. Gelukkig vooral voor de ini- tiatiefnemende Stekense ka- rateklub werd deze eerste uit gave van 'Samen Sportief Sporten' want onder deze sportief xpof tckene noemer werden de diverse sportieve manifestaties geor ganiseerd een sukses. Zij het dat de medewerking én de belangstelling héél wat beter kon. Maar zoiets moet stilaan groeien, zeggen ingewijden. En... inderdaad. Enkele van de pioniers trokken het initia tief door én tijdens de tweede uitgave van 'Samen Sportief Sporten' was de belangstelling reeds heel wat beter terwijl de medewerking van enkele ver enigingen en enkelingen al heel wat beter was, maar nog héél wat beter kon. Hopelijk groeit dit prachtig initiatief dit jaar verder... Trucks Dit jaar is het zwaartepunt van 'Samen Sportief Sporten' gesitueerd tijdens het week einde van 9 en 10 september '89. Maar de omni-sportdagen ten voordele van de Stekense mindervaliden zijn ondertus sen reeds zij het in alle stilte suksesvol van start gegaan op 15 augustus met een schieting op de hoge wip. Ook de tweede sportieve akti- viteit van deze reeks omni- sportdagen ligt reeds achter de rug, want afgelopen dins dag ging op het A-terrein van KFC Stekene Sportief een in teressante voetbalwedstrijd door tussen 'het tot inkeer gekomen' KFC Stekene Spor tief en de reserven van S.K. Beveren. Het eigenlijke 'Samen Spor tief Sporten'-weekeinde wordt vrijdagavond 8 septem ber ingezet met een schieting op de liggende wip in de kan tine van KFC Stekene Spor tief. terwijl het zaterdag 9 en zondag 10 september 1989 gonst van de sportieve aktivi- teiten: darts, kruisboogschie- ting, kaarting, teerling? oude volksspelen, wandelen, fiet sen, modelbouw, judo, para- dropping, touwtrekken, voetbal... Natuurlijk zijn naast de deel nemers aan de diverse spor tieve festiviteiten ook alle kij kers en toeschouwers van har te welkom. Speciaal voor hen zijn er pannekoeken, hot- dogs en diverse dranken ter wijl een disco-bar voor de sfeer moet zorgen. Voor een speciale attraktie zorgen ook nu weer een aan tal 'trucks'. Een tiental vrachtwagenchauffeurs zullen inderdaad met hun trekkers een rondrit maken door een deel van Stekene. Iedereen kan mits een kleine bijdra ge een ritje in een heuse 'truck' maken. Voor de min- der-validen is 'n dergelijke rondrit gratis. Programma 08.09: Schieting Liggende Wip, 19.00 u., A. plein Steke ne Sportief (Kantine Stadion straat). 09.09: Dartswedstrijden. 19.30 u.. Sporthal Stekene Kruisboogschieting, 19.30 u.. Sporthal Stekene Prijskaartingen, 19.30 u.. Sporthal Stekene Teerling wedstrijden. 19.30 u.. Sporthal Stekene Circuit Oude Volksspelen, 19.30 u.. Sporthal Stekene Bloemenverkoop, 19.30 u. Sporthal Stekene 10.09: Ochtendwandeling 7.00 u.. Sporthal Stekene Fietstocht Wielertoeris ten. 9.00 u.. Sporthal Stekene Doorlopen Wandeltocht, 13.30 u.. Sporthal Stekene Fietstocht Recreanten. 13.30 u.. Sporthal Stekene Modelbouw Static Show. 13.30 u-. Sporthal Stekene Demonstratie Judo. 14.00 u.. Sporthal Stekene Circuit Oude Volksspelen. 14.00 u.. Sporthal Stekene Para Dropping, 14.30 u.. Sporthal Stekene Bloemenverkoop. 14.00 u.. Sporthal Stekene Touwtrekwedstrijden. 16.00 u.. Sporthal Stekene Demonstratie Judo. 15.30 u.. Sporthal Stekene Voetbal Veteranen. 14.30 u.. Sporthal Stekene Speciaal!!! Rondrit trucks. 14.(H) u.. Sporthal Stekene (gratis voor gehandicapten!!!) Afsluitend concert Har monie Stekene. 18.00 u.. Snorthal Stekene.

De Voorpost | 1989 | | pagina 31