Bambruggenaren op straat voor eeuwelinge Rosine M Krijgt Koolstraat nu een "parasollekeskermis"? Eerste steen gelegd van nieuw voorgebouw van de Keizershallen SPyTSiileei oortagsp^n en Cke qaan cn toch mx:ee. Na zeven magere regenjaren.. Leef een maand gratis... Tilly Melkebeke nieuwe nationale Ctiiro-voorzitster Rekreatief sporten met Bond van Grote en Jonge Gezinnen Lessen helper van het Rode Kruis 4 - 1.9.1989 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Tus- sendoor liet men zich wel eens ontvallen „dat het nu juist moest regenen na een ongewoon lange periode van droogte; men had ge rust nog een dag langer kunnen wachten al was het maar om Rosine plezier te doen". Maar dit kon alleszins de pret niet bederven; trou wens tegen de middag moest alles definitief klaar zijn en aan het resultaat te zien heeft de buurt daar geen probleem mee ge had. Bovendien was ook de te volgen (om)weg naar de kerk overal bevlagd en had men Rosine met een typerende spreuk bedacht, soms heel kort maar toch veelzeggend: „Katstraat nummer twee viert met u mee". Eenvoudig maar je moet er toch maar aan denkeh. Viering Reeds bij de vorming van de stoet was ook Rosine al paraat want zij wilde niets missen van al dat gedoe rondom haar persoon. Als een koningin had ze in een zetel, in de deuropening, plaatsgenomen en wuifde iedereen toe tot op het ogenblik dat de meeste sympathisanten aankwa men en haar overstelpten met gelukwensen. Voor velen was het een enige gebeurtenis maar zijzelf liet het over zich heen gaan, niet gelaten, maar met een zelfzekerheid om zich volgend jaar nog te laten vieren, waarlijk ge nietend van al de drukte voor haar persoon, net zoals in een van de talrijke spreuken: „Geniet als honderdjarige van een heuglijke en genotvolle dag". En zo deed ze, met volle teugen want er werd haar ergens in de buurt nog „tien jaar" bijge- wenst, alhoewel men haar iets verder toch nog beter gezind was: „Nog elf jaar Rosien en ge hebt drie eeuwen gezien". Ook haar Canadese fami lie had woord gehouden en maakte de feestviering mee. Van haar drie broers die destijds emigreerden waren er een vijftal naza ten naar Bambrugge geko men waar ze tante Rosine voor de eerste keer ont moetten en van wie het bestaan toevallig opge spoord werd dank zij een erfeniskwestie enkele ja ren terug. Voor hen was het nu niet alleen een reis overzee om met Europa kennis te maken maar in Bambrugge vielen ze van de ene verwondering in de andere want een feest als dit hadden ze zelden mee gemaakt en hoe kon het dan ook anders dat ze druk bezig waren met het nemen van foto's van alles en nog wat uit de omge ving van „tante Rosine". De aanwezigheid van deze mensen was op zichzelf al een droom van een ver jaardagsgeschenk maar er stond haar nog heel wat meer te wachten. De stoet die Rosine moest begeleiden werd geopend door de fanfare van Burst die al dadelijk voor de ge wenste stemming zorgde. Zij werden begeleid door enkele ruiters en de civiele bescherming van Bam brugge. Terwijl Rosine nog op haar open wagen wachtte voerden leden van de vendelgroep Uilenspie gel een nummer op en door een gelegenheids dansgroep werd ze met een volksdans vereerd. Het was Rosine zo aan te zien dat haar „kwaadste werk" beperkt bleef tot het in- en uitstappen van de voor haar opgesmukte Amerikaanse slee, een open wagen die men ge lukkig kon dichtklappen bij tij en onweer. Het hele trajekt naar de kerk via Prinsdaal, Kat- en Lands heerstraat, werd ze door de fanfare van Mere bege leid die haar op feestelijke muziek trakteerde. In de kerk werd ze opge wacht door een paar hon derd sympathisanten die met haar een plechtige dankmis bijwoonden, bij de aanvang wat rumoerig maalr die door pastoor Van den Bossche (voor een grote dienst komt hij nog wel eens naar Bam brugge, werd er geflui sterd) op een weinig takt- volle manier tot meer stilte aangemaand werden. Toch had men ook hier een feestelijk woord over voor de eeuwelinge Rosi ne Hendrickx die in de nabijheid van deze kerk haar jeugd doorgebracht had, er haar kommunie gedaan had, gevormd en gehuwd was en bovendien een paar stoelen versleten heeft tijdens de zovele ja ren dat ze naar de mis ging- Na de dankmis vergezelde iedereen Rosine naar de Sint-Franciscusschool, het klooster, waar ze over stelpt werd met geschen ken en bloemen aangebo den door het gemeentebe stuur, het gewest en de afdeling van de Katholieke Bond van Gepensioneer den en zovele andere men sen die Rosine bedachten met een geschenk of een bloem. Een uiterst origi neel geschenk was de aan wezigheid van een jeugd vriend, Jozef De Koker, een Bambruggenaar die maar één jaar jonger is dan Rosine en beloofd had om op het eeuwfeest van Rosine aanwezig te zijn... Als dat geen trouwe jeugdliefde is? Met een beetje geluk en meeval kan Bambrugge volgend jaar opnieuw feestvieren want Jef is nog een kwieke man die Rosine naar de kroon kan steken. Als je 't ons vraagt, kwam Jef een kijkje nemen hoe het mar cheert in Bambrugge als ze een honderdjarige vieren m - ij Erpe-Mere. Een tafereel uit de stoet die men in Bambrugge voor de eeuwelinge Rosine Hendrickx organizeerde (jv) en hijzelf zag er wel wat in. Hij verblijft wel in het rusthuis te Melle maar dit neemt niet weg dat men hem zou vieren en dat ho pen al zijn dorpsgenoten met hem. Het ware een ongelooflijke gebeurtenis om volgend jaar Jef en Rosine samen te vieren, een wens van alle Bam bruggenaren. Ter ere van Rosine heeft de plaatselijke toneelbond nog een paar sketches op gevoerd waarbij ook za ken waren met betrekking tot de eeuwelinge en uit eindelijk kon de gevierde een beetje tot rust komen tijdens het eet- of feest maal met de gehele familie. Dat dit alles kon gereali- zeerd worden is vooral te danken aan de leden van een gelegenheidskomitee en talrijke geburen die hun vele inspanningen be loond zagen met een vlot verloop, enigszins soms gestoord door een regen bui maar tijdens zo een viering kan zelfs het water de pret niet bederven. Zowat iedereen heeft met deze viering intens meege leefd en daarbij Rosine het allerbeste en nog een lang leven toegewenst maar dan toch met een sprankeitje hoop dat elke De Dekenij Koolstraat pakt dit jaar uit met een Twee daags programma. Een schitterende kombinatie van een aloude kermis met een volwaardige braderij en een geanimeerd spektakelprogramma. De Dekenij Koolstraat bestaat 35 jaar en ondertussen evolueerde de 'Meuleschette-Kapelleommegang' naar 'Kapelleken-kermis' en de 'Zomerkarnavalfeesten' naar 'Parapliekesbraderij Maar als het waar is dat na zeven magere jaren er zeven vette komen, wordt het weekend van de Koolstraat een zonovergoten gebeuren, want sinds 1982 beleefde men er enkel gedeeltelijk verregende kermisdagen. De Koolstraat beleefde de jongste tijd moeilijke tij den. Niet alleen raakte de Meuleschettekapel haar dak kwijt, maar vooral de wegeniswerken vormden een zware kommerciële handicap voor de hande laars in deze en omliggen de straten. De derde fase van de om- leggingswerken van de Nieuwerkerkse Hoeze- en Siesegembeek is nu echter achter de rug en de Kool straat krijgt weer kommer ciële zuurstof nu ze terug voor doorgaand verkeer open staat. Na de tribula- ties, vragen, problemen, protesten die rezen vóór de werken, is de Dekenij nu uiterst tevreden over het verloop van de riole- rings- en wegeniswerken. Ze heeft daarbij een spe ciaal woord van dank voor het stadsbestuur, voor de diverse bevoegde diensten die met de werken begaan waren en niet in het minst voor de Firma De Nul voor de perfekte uitvoe ring der werken. In een mum van tijd waren de lokale handelaars door het ergste leed heen en tijdens het derde kwartaal van '89 hopen ze zich te herstellen van het geleden financieel verlies, het derven van winsten tijdens de periode dat men de Koolstraat noodgedwongen links liet liggen. Paul Kinoo, Antoine Van der Heyden, Guido Van Rentergem, Frank De Smedt, Roger Galle, Etienne Bogaert, Rudy Scheerlinck, Germain Storck, Daniël Liebaut, Luc De Clercq en Luc Ee- man keren nu echter, sa men met alle bewoners en gebruikers van de Kool straat, de bladzijde ge woon om en gaan een nieuwe toekomst tege moet. Met als eerste at- traktiegebeuren de 35"c Braderij en de 'Paraplie- kenkermis' waarbij ge hoopt wordt dat het eerder 'parasollekes' zullen worden. 35 jaar Dekenij Koolstraat Uitgerekend 35 jaar terug, ter gelegenheid van de Klap op de vuurpijl wordt de trekking van de tombola 'Leef een maand gratis op kosten van de Koolstraat'. De apotheose van het Jubileumweek- einde. Deze trekking staat geprogrammeerd op 19 u. Om de hoofdprijs in de wacht te kunnen slepen is lijfelijke aanwezigheid ter plekke wel absoluut vereist. Een uurtje vroeger krijgen de belangstellenden dan nog een opkikkertje met twee optredens van elk 20 minuten van de enige, echte Belgische 'Pin-up- show' op de kiosk. Het gaat hier alleszins niet om een of andere parodie door een karnavalgroep, doch om de dans en zanggroep die de laatste maanden in onze kontreien reuze suksessen boekt. Dit kan als opwar mertje voor de trekking van de tombola. LH eeuwfeestviering van Meuleschettekapelomme- gang, werd de Dekenij Koolstraat en aanpalende straten opgericht. Men pakte er uit met de aller eerste Braderij aldaar on der leiding van Achille Bruyninckx, Marcel Bom- beeck, Charles Van den Bremt, Charles Latour. Antoine De Clippel en vooral van doorduwer Phi lemon Van den Bulcke. Een wensdroom werd ge realiseerd. In een tijdspanne van 35 jaar verandert er uiteraard heel wat. Ook in de Kool straat die echter kan terug blikken op een rijk en gea nimeerd verleden. Taan den de aktiviteiten duide lijk op het einde der zesti ger jaren, begin der jaren zeventig tapte een nieuwe bestuursploeg uit een an der vaatje. Geleidelijk werd de groeiende woon- en winkelwijk een gewaar deerd handelscentrum. De regen ten spijt bleef de Dekenij zich in haar orga nisaties doorzetten en voor het feestweekeinde van zaterdag 9 en zondag 10 september wordt nu ge hoopt op de gunst van de weergoden. In samenwer king met een aantal toon aangevende karnavalvere- nigingen wordt alvast een wervelend spektakelpro gramma voorbereid, waar in jong en minder jong beslist zijn gading zal vinden. Nieuw De inplanting van een rui me feesttent biedt uiter aard een aantal bijkomen de mogelijkheden. In die tent komt o.m. het Spel zonder Grenzen voor Aal- sterse karnavalgroepen dat eerder op pinkster maandag plaats had op het Guldenboomplein. Dit dan door de samenwer king met de Dekenij van karnavalgroep 'Schiëfregt' oever'. Verder gaat men in de tent op zoek naar playback- en soundmixtalent, hierin bij gestaan door karnaval groep 'De Lodderoeigen'. Nieuw is tevens een heuse motorenpiste en een springkasteel en een im- mense openluchtcartoon- show, '30 jaar Frans Wau- ters'. Autofanaten vinden hun gading op de openlucht tentoonstelling en van nieuwe en okkasiewagens en van glimmende cere moniewagens. Het Aal- sterse animatietrio en kla viervirtuoos Marcel Bon- naerens zorgen voor muzi kale animatie in de tent en de Brandweerharmonie op de kiosk. Zaterdag 9 september 9.00 u.: Braderij Verastenstraat: prondel- markt m.m.v. Radio Hof- stade - Tweedehandswa gens. Koolstraat: springkasteel - autotentoonstelling - Car toonshow: 30 jaar Frans Wauters. 13.00 u.: Motorenpiste - voor de jeugd. 13.00 u. (tent): Spel zon der Grenzen, voor karna valgroepen, org. SRO. 17.(X) u. (tent): Playback en soundmixshow 1989, selekties, org. LOD. 19.00 u.: Parapliekes kroegentocht, m.m.\ 't Klein Muzieksken. Zondag 10 september 11.00 u. (tent): Muzikale eucharistieviering door E.H. Van Henden. 11.45 u. (tent): Aperitief concert m.m.v. het Aal- sters Animatie Trio. 13.00 u.: Braderij. Verastenstraat: prondel- markt m.m.v. Radio Hof- stade - tweedehandswa gens. Koolstraat: springkasteel - autotentoonstelling. Koolstraat: Cartoonshow, 30 jaar Frans Wauters. 14.00 u. (tent): 60 plus namiddag, met gratis wa felslag, m.m.v. Klavieren virtuoos F. Bonnaerens. 16.00 u. (kiosk): Zomer- concert, Vakschoolstraat: door de Brandweerhar monie. 17.00 u. (tent): Playback en soundmixshow 1989, fi nales, org. LOD. Vervolg van blz. 1 de Gomov, kan deze nieuwbouw voor een be langrijk gedeelte verwe zenlijkt worden met Euro pese toelagen, geld van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling, 'EFRO-geld' omdat het hier een vroeger textielbe drijf geldt. De nieuwbouw heeft diverse positieve as- pekten. Het is een bijdra ge tegen verkrotting van gebouwen, een verfraaiing van het stadsbeeld, een pluspunt voor de ekono- mische ontwikkeling van Aalst, een supplementaire mogelijkheid tot het orga niseren van tal van manifestaties van allerlei aard en niet in het minst een bijdrage tot meer werkcomfort van het erin onder te brengen stadsper- soneel. De burgemeester heeft dan ook woorden van dank voor al wie bij deze realisatie betrokken is. O.m. de reeds vermelde ambtenaren van de GO MOV Ronsse en De Clercq die alles in het werk hebben gesteld om het EFRO-dossier te ver dedigen bij de diverse in stanties en voor het beko men van de nodige fond sen zorgde. Zowat 20 miljoen. Eerste steen Edgard Hooghuys deed de wondringsgeschiedenis van deze nieuwbouw en de betekenis ervan uit de doeken. Het initiatief ervan werd genomen door de gemeen teraad op 7.07.88, de aan besteding van de werken gebeurde op 27.12.88 ('zoek hier niets achter, 't is de dag van de onnozele kinderen' meesmuilde Hooghuys), de toewijzing der werken aan de Gentse firma N.V. Robert Wij- ckaert had plaats voor 38.731.375 fr. op 27.02.89, het bevel tot aanvangen der werken dateert van 1 mei '89 ('zoek ook hier achter niets') en de wer ken namen effektief een aanvang op 8.05.89 (dag van de Vrede). De werken omvatten de afbraak van de bestaande gebouwen, de ruwbouw Bambruggenaar de kaap van de honderd zou berei ken en daarom wilde men aan Rosine haar geheim ontfutselen: „Vertel ons toch Rosine, waar g-uw geheim verstopt, om zo lang te leven, zodat we het recept aan iedereen kun nen geven". JV Sporten is gezond, dat zegt ook de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van Aalst en daarom organizeert de afdeling ook de mogelijk heid voor haar leden om aan rekreatief sporten te doen. Voor de vrouwen staat er een reeks gymles sen op het programma waarbij het vooral gaat om korrektieve- en lenigheids oefeningen. Ook op mu ziek. De lessen worden ge geven elke dinsdag vanaf 20u30 in de Sint-Annazaal aan het Volksplein te Aalst vanaf 12 september. Er wordt een bijdrage ge vraagd van 50 fr. per avond. Daarnaast is er gemengd volleybal voorzien en dat elke woensdag van 20 u. tot 22 u. in de sporthal Ten Rozen in de Ruzendreef. Aanvang op 13 september en bijdrage bedraagt ook hier 50 fr. per avond. Op het programma staan ook nog gezinsfietstochten langs mooie en rustige wegen. Voor alle verdere informa tie kan men zich richten tot het sekretariaat van de BGJG aan de Esplanade straat 15 te Aalst. Tel. 053-21.16.91 Tilly Melkebeke die van 1988 tot op heden ver- bondsleidster was van het verbond Heuvelland waar toe de gewesten Aalst, Zottegem, Oudenaarde en Ronse behoren, werd una niem tot nieuwe voorzits ter verkozen van de Chiro. Zij volgt in deze funktie Christine Dierickx op die haar mandaat voortijdig stopzette. De nieuwe voorzitster werd geboren op 14 april 1962 in Zottegem. is ge huwd en werkt als land bouwkundig ingenieur plantenbescherming aan de Gentse landbouwfakul- teit. Zij maakt al sedert 1967 deel uit van de Chiro waar ze als sterreke toetrad tct de afdeling van Velzeke en doorliep er alle afde lingen. Van 1979 tot 1983 was ze leidster van de tippers en dat zijn de 12- tot 14-jari- gen, van 1983 tot 1985 van de tiptien en dat zijn de meisjes van 14 tot 16 jaar. Van 1985 tot 1988 was ze gewestleidster van het ge west Zottegem. Ze bouw de daar een nieuwe ploeg De Rode Kruis afdeling van Aalst start op 16 sep tember een nieuwe reeks kursussen 'helper'. In twintig lessen van telkens 2 uur op dinsdagavond en zaterdagvoormiddag, wor den de basisbegrippen van de eerste hulp aangeleerd. Deze lessen hebben plaats in het auditorium van het stedelijk ziekenhuis aan de Gasthuisstraat 40 te Aalst en ze zijn gratis. De mini mum leeftijd van de deel- die reeds aan gang is en de afwerking, de buitenaf werking en de doorgang en de technische installa ties electriciteit, centrale I verwarming, waterleiding en het plaatsen van een mechanische lift. Het gelijkvloers zal omvat ten een ontvangsthal, een kassa, een vestiaire, een plaats voor recepties, een bierstand een traphal en een lift. Op de eerste verdieping komen twee vergader ruimten. sanitaire installa ties, een keuken, een bergplaats en een traphal. En op de tweede verdie ping komen zes burelen, een keuken, sanitair en de traphal. Op de zolder komen dan de technische installaties. De nieuwbouw beslaat de zelfde oppervlakte als het vroegere gebouw doch de nieuwbouw bevat twee verdiepingen plus een zol derverdieping. Schepen Hooghuys had tenslotte biezondere felicitaties voor de inzet van stadsar- chitekte Hilde Eylenbosch en van ambtenaar Jos Meert. uit en gaf het gewest een nieuw élan na een komple- te stilte van anderhalf jaar. Van 1987 tot 1988 werkte Tilly Van Melkebeke mee in het verbond Heuvelland en van 1988 af was ze ver- bondsleidster van dat verbond. nemers bedraagt 16 jaar. Voor meer informatie en inschrijvingen kan men te recht bij mevrouw Van Mulders. Dokkcstraat 5, te 9411 Erembodegem, tel. 053-80.01.93 of bij me vrouw De Block, Eikstraat 74, te 9300 Aalst, tel. 053- 77.94.89. Men kan ook in schrijven op de eerste les- dag voor de kursus begint. De lessen vangen aan om 20 u. op dinsdag 19 sep tember.

De Voorpost | 1989 | | pagina 4