Pukema wordt ook dit weer net iets anders jaar Foundation Helan Arts vzw volgend jaar met drie openluchttentoonstellingen De Voorpost 15.9.1989 - 13 SAFIR (bij Charleroi) naar Affligem op bedevaart met mis te 10 u en bezoek aan het religieus en kultureel centrum waarna bezoek aan Aalst. De Franse Revolutie Panelgesprek te Affligem over 'De Franse Revolutie' en haar invloed op Affligem en omgeving met als panelleden Dom Wilfried Verleyen, dr geschiedenis; Jaak Ockeley lie. geschie denis en Frans Moortgat met Flor De Smedt als moderator. Vrijdag 22 september te 20 u. Kunstschilder Hendrik Mertens Tentoonstelling van zijn werken in het Belfort te Aalst op 16, 17, 20, 23 en 24 september in de ridderzaal telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u. Openingsreceptie morgen zaterdag 16 september vanaf 17 u. Hendrik Mertens is een Affligemnaar met atelier aan de Brusselbaan 388, tel. 02-452.50.60. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Gustaaf en Astrid Rossignol. Volgend weekend: Freddy en Nicole Pelrlinck. Kookles A.s. woensdag 20 september kookles in het parochiecentrum te 19 u. 'De heerlijke koude keuken van slaatjes en sausjes'. Moorsel Aalst. Het huisorkest zorgde voor de nodige sfeer op de Sint-Jobfeesten (a) Aalst. Heel wat bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik om het middagmaal te gebruiken in de Sint-Job feestrestaurant (a) EN Gouden bruiloft Op 23 augustus 1989 vierden de echtgenoten De Pauw Edgard geb. 18.2.1914, en De Rijck Irma, geb. 15.1918, geh. te Nieuwerkerken 23.8.1939 en wonende te Aalst-Nieuwer- kerken, Sint Rochustraat 33, hun gouden bruiloft. Amnesty International Vandaag vrijdag 15 september opent schepen Patrick De Smedt te 20 u. in Vredeshuis, Esplanadetrsaat 8 de tentoon stelling i.v.m. de doodstraf. Heel wat kunstwerken zijn er tot 26 september te kijk. Expo Geert De Geyter j Nog tot en met a.s. zondag kan U in de kripte van het Aalsters belfort werk bekijken van de Denderbelse leraar plastische opvoeding. Schilderijen, tekeningen en zeefdrukken die blijk geven van een persoonlijke visie en een diepgevoeld innerlijk beleven. Op weekdagen open van 18 tot 20 u. Op zater- en zondag van 14 tot 19 u. Gestolen In een handelszaak in de Nieuwstraat werd de brieventas van Fanny De Neve ontvreemd. En in de Watermolenstraat werd allerhande alaam weggeno men van Alfons VAn den Eynde. Méér bljenplanten Bijenweiden worden door Imkers als te schraal ervaren qua nuttige stuifmeel- en nektargevende planten. Daaraan willen ze verhelpen via een plantaktie van geschikte fruitbomen, struiken, kleinfruit en bosplanten. In een brochure geven ze aanduidingen o.m. over streekeigen bomen als beukensoor ten, zwarte en gewone els, esdoorn, hazelaar, hulst, vogel kers, rode kornoelje, meidoorn, hondsroos en andere meer. Alle fuirtsoorten daarenboven zijn zeer geschikt qua stuifmeel en nektar. Nadere info bij Guido Van de Putte, Sint-Jansdam 5 te Lokeren. Tel. 091/46.75.95. Wat besteld is vóór 25 septem ber zal geleverd worden tijdens het weekeinde van 18 en 19 november. Voor de streek kan U daartoe terecht te Gljzegem. Vierde Wereld Stadsbestuur, Openbare Biblioteek en Herdenkingskomitee Priester Daens zijn gelukkig te kunnen melden dat morgen zaterdag 16 september in De Werf, Molenstraat 51, ook Staatssekretaris voor Leefmilieu en Maatschappelijke Eman cipatie Miet Smet zal aanwezig zijn te 14.30 u. Het was door haar steun dat de tentoonstelling van de beweging ATD Vierde Wereld naar Aalst kon komen. Ze houdt er een toespraak en zal de expo plechtig openen. Centrum Hoger Onderwijs VTI Opening van het akademlsch jaar 89-90 op maandag 25 september met te 10 u. een eucharistieviering in Slnt-Martinus met deken De Smet als voorganger, een akademische zitting In het Sint-Jozefskollege Pontstraat 7 te 11 u. waar direkteur I.P.S.O.C. Kortrijk V. Cools handelt over 'Geloof en de student anno 1990' en opening door de voorzitter van de Inrichtende Macht. Bond Moyson en Vorming De socio-kulturele diensten van de Bond Moyson Aalst - Oudenaarde organiseren in kultureel centrum De Werf, Mo- i lenstraat 51 een Infobeurs. Porgramma: Vrijdag 29.9.89 om 14 uur: Theater Neon met 'Tom Sawyer' Zaterdag 30.9.89 om 20 uur. j Garamondi-teater met 'De week van de kapiteins'. Zondag 1.10.89 om 11.30 uur, aperitiefkoncert Blokfluitkwar- tet 'Vier op een rij' om 14.30 uur. 1 S.V.V. Congres. Inlichtingen: S.V.V. De Cofmaeckerstraat 11, 9620 Zottegem, tel. 091/61.99.11 'Onze Arend' Algemene vergadering van 'Onze Arend' a.s. maandag 18 september te 20 u. in café "t Walleken' Oude Dendermondse- steenweg. Kandidaturen voor de titels Arendprins en Jeugdprins kunnen er worden gesteld. Hoeveel zullen er zijn? Worden de lopende gerlchten bevestigd? Fotograferen van de kandidaten. Voor bereiden van de jubileumviering van 'Tien jaar Onze Arend' en gratis tombola en prijs van het publiek. Ongevallen In de Appelstraat werd de wagen van Kristiaan De Caesteker uit Aalst aangereden. De aanrijder nam echter de vlucht. In de Denderstraat kwam Tony Spinette met zijn bromfiets ten val toen hij tegen een personenwagen botste. De 17-jarige bromfietser liep verwondingen op. Op het kruispunt Dendermondsesteenweg - Ring botsten de wagens bestuurd door Jozef Callebaut en Patrick Van Damme, allebei uit Aalst. Eén ervan werd gekwetst. Bromfietser Jurgen Allart en de personenwagen bestuurd door Van den Berghe kwamen in de Kattestraat met elkaar in botsing. De 17-jarige Allart werd gekwetst. Hetbdoor Benoit Van den Berghe bestuurd voertuig ging in de slip op de Boudewijnlaan en kwam op een stevige hindernis terecht zodat de bestuurder verwondingen op- üep.F2H9L9A6 Dansen bij Kalliope Morgen zaterdag 16 september opendeurdag bij Dansklub Kalliope, lid van de Dansliga erkend door Bloso. Vanaf 20 u. kan U terecht In hun lokaal in 'T Groen Kruis, Sint-Jorisstraat 26. U krijgt er alle informatie over de danskursussen die op donderdag 21 september starten. Alle oude en moderne dansen, modedansen, en oldtimers. Ook gezelschapsdansen. Info via 053/77.37.77 of 053/21.66.60 na 18 u. Senlorenaktle De Aalsterse Akademie voor Senioren is aan haar tweede werkjaar toe. Verleden jaar was Luc Philips door ziekte belet naar Aalst te komen. Hij komt nu op 30 oktober met het zelfde onderwerp van toen. Op woensdag 20 september spreekt prof. Em. Fred De Block uit Moorsel over zijn boek 'God, kan dat?'. Op woensdag 18 oktober is vice-premier Jean Luc Dehaene te gast en heeft het over de staatsstrukturen. Op 15 november heeft specialist reuma Michel Debeuckelae- re het over rugproblemen bij senioren en op 4 december spreekt staatssekretaris Wivina De Meester over vervangings inkomens en pensioenen. Dit alles in De Werf, verdieping 1 kleine theaterzaal. Aalst 2000 Bedevaart Naar OLV van Rust te Heppeneert en naar het Kindje Jezus van Praag op zondag 8 oktober voor 270 fr. Inschrijven bij Cornelis-De Meyst, Eikenstraat 23 of bij Wwe De Meyst, Eikenstraat 7. Vertrek aan de opstapplaatsen op het gebruike- o i r. T "jk® uur zodat op het Dorp te 7.30 u kan worden gestart. Herman Bosteels en Roger De Witte. Toegang: 60 fr. Anton rhlp, Van Wilderode is present in het parochiaal centrum. ^i A ii Pnjzen van de tombola af te halen voor 14 oktober e.k. enkel uf£! !E?,n de nami<foag bij Chris De Moor, Kapittelstraat 34, tel. 053- Er komt een scholierenparlement rond de problematiek van de Hg.' Per8°"°™a°w" !™am0n °P 00 Kouterbaan met 78.56.21 Amuonenwoud.Meer "G m' hG< Famlllalefletetoch. Deelnemers worden leerlingen 5de en 6e jaar, leerkrachten en oud-leerlingen van diverse Aalsterse scholen. Het thema wordt opgesplitst in subthema's en een rollenspel. In de lente komt er dan een konferentie met de resultaten. Wie wil meedoen kan zich wenden tot Aalst 2000, Korte Kultureel centrum Nieuwstraat ,2, tal. 053/78.38.14. "Tms. 23 september expo van werken van Roeldsel kunstschilder Gaston De Meyer uit Gent. Karnavalgroep Roeidaal organiseert morgen zaterdag 16 ^VeTo^ september een Kermis-T.D. in Liars-Pub, Dorpstraat 37 te ramieker Jo Cleymans. Vrii toeoankeliik tiidens weekends tot ExP° werken van Martial Nijs Nieuwerkerken. Begin te 20 u. Toegang 50 F. Kaarten kosten en met zondag 1 oktober Andermaal organiseert Li-Ni-Aal, wat staat voor Liedekerke- in voorverkoop 40 F. En in de kunstkelder eveneens op zaterdag 16 september Nieuwerkerken-Aalst een kermisexpo in de lokalen van het openstelling van de tentoonstelling van werken van de Leedse oud;\kloosteL Molenstraat 1De vooropening heeft plaats ACW-kaartavonden kunstschilders Etienne Roete en Leon Van Eeno. Open tot en e u ,?a0 v^ijd®9 15 sePember ,e 20-3° u door Fredy De ACW-Aalst nodigt alle Aalsterse kaartliefhebbers uit naar de met 1 oktober. Schrijver. De tentoonstelling is toegankelijk op zaterdag 16 kaartavonden die doorgaan iedere derde vrijdag van de Het werk van Mo«dar TurAsn september van 16 tot 21 u, op zondag 17 van 10 tot 12 en van Meldert De Moorselse basisschool Tinnenhoek organiseert op zater dag 23 september een familiale fietstocht. Start aan de school, Herbergstraat te 14 u. Deelnemen kost 50 fr. Jongeren tot 12 jaar betalen 25 fr. Een herinnering ligt klaar voor iedere deelnemer. Alleszins geen snelheidsrace en geen strikvragen. Nieuwerkerken 2.500 fr. gewaarborgd. Inleg 50 fr. Met K.A.V. Aalst - Mijlbeek naar Limburg zieken. Op zondag 17 september organiseert K.A.V. Aalst - Mijlbeek Bedfivnart eon hlicroie naar rla nrnwinrio I imhurn mo» knvnnb «n*. A BBUUVUUI1 -«I- ut Lede. Een autodidact die vooral stillevens, centrum te 20 u door Jacqueline De Decker, internationaal landschappen, bloemen en taferelen brengt en tevens enkele verantwoorde.,jke voor de gebedsketen voor lijdenden en portretten. Typisch voor hem is de verdroomde sfeer die wordt gesuggereerd door gebruik van bruine roestkleuren. een busreis naar de provincie Limburg, met bezoek aan Alden Biezen en het Provinciaal Domein van Bokrijk. Deelname: 575 Up vnJda9 22 september komt de parochie Ham-sur-Heure fr. In deze prijs is begrepen: het busvervoer, een tas koffie en alle toegangsgelden. Vooraf inschrijven bij de K.A.V. kernle den I Met ACV-Aalst Slnt-Anna naar Zeeland Op zaterdag 23 september organizeert ACV-Aalst Sint-Anna een busreis naar Zeeland: te Breskens bezoek aan de kerk, aan de haven en de vismijn. Tevens is voorzien: een maaltijd, een boottocht op zee van 1 uur; een bezoek aan een kaasboerderij, een koffiepauze met koffie en taart. Vertrek te 8 uur aan de St. Annakring. Prijs: 650 fr. alles Inbegrepen, vooraf te betalen. Inschrijvingen uiterlijk tot vrijdag september 1989 bij Alex Van LN, Boudewijnlaan 79, en G. Cammu, Volksverheffingstraat KBG-Aslst-St. Anna ukema heeft dit jaar Gezellelaan stelt Eddy Pele- plaats op zaterdag 16 septem- man zijn circus in miniatuur te Het nieuw kaartseizoen vang aan op dinsdag 19 september ber'0ok dit j?ar wordt het kjR '89 te 14 uur in een lokaal achter de St.-Annakring, en verder °Pnleuw een denderend ge- De oldtimer-rally blijft door- iedere maandag en dinsdag. Prijsuitreiking op 19 juni 1990 bauran- initiatiefnemers en gaan maar er komt op zondag met 10.000 fr. geldprijzen. Deelname: 30 fr. per speeldag. inrichters zijn al maanden be- 17 september een grote Puke- Voetverzorging: iedere maand op de derde donderdaq riet programma. Wie er ma-fietszoektocht bij. Start te vanaf 14 uur in de blokhut achter de St.-Annakring. al 7Jieer 5i,was P? van AV' Fietsen: start iedere donderdag te 14 uur stipt aan de St- de 18de editie met volle teu" Vrijdagavond wordt er echter Annakring 9®n kunnen genieten. De In- geen corrida meer Ingericht. richters sparen tijd noch moei- Gebrek aan belangstelling? De KWB Aalst - St. MartinU8 te om van dit grote volkse mensen van De Stoomspoor- Zondag 24 september maakt KWB-Aalst St. Martinus een preseJ ,?et htun prachtige wandeling van 6 km. in Hamme. ledereen kan deze ^undAvSÏ dfln to «Lïï SSÏSKL f 1 tocht aan. Verzameling om 13.30 uur aan de Houtmarkt. De vreu9devolle dag te serveren waarmee ze de bezoekers tot deelnemers betalen 50 fr. (verzekering en vergoeding aan de fln chauffeur). De terugkomst in Aalst Is voorzien omstreeks pQri Qq. 17.30 uur 18 uur. Fan aa' Baardegem Chiro Nieuwe chirowerking te Baardegem met als jaartema 'Niet zomaar een zondag'. Chirowerking is meer dan spelletjes spelen en kinderen van straat houden. Gaarne zien, recht vaardigheid en innerlijkheid moeten primoridaal staan. WSC Baardegem Sportlef Prijzen van de tombola af te halen voor 1 november e.k. In Ons Huis, Hoogstraat 86. De eerste prijs ging naar nummer 6331, reservenummer geldig van 2 tot 15 november is 3011. voor groot en klein, voor jong in hartje Puurs brengen. De Erembodegem 19 september 1989: te 20 uur In Sporthal Dender- dal: turnkur8U8 20 september 1989: te 19.30 uur In de Krypte: kookles 'Pannekoekenfestljn' 26 september 1989: te 13.30 uur In de bovenzaal van het Parochiehuls: brelkursus 'Vest met raglan- mouwen K.A.V.-Erembodegem Maandag 18 september 1989: te 13.30 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis: K.A.V. hobbynamiddag K.W.B. belotavond Zaterdag 16 september te 19.30 uur in de Krypte. Rozenkransbedevaart Oostakker Wie wenst deel te nemen aan de Rozenkransbedevaart naar Oostakker op zondag 24 september 1989 (per autobus) kan inschrijven bij Anna Van Wesemael, Termurenlaan 53, tel. 053/21.51.98 of bij Paula Guns, Leuvestraat 185 B, tel. 053/ opgevrolijkt door een nieuwe groep uit Turkije: In deze groep dansen ook enkele landgeno ten mee. Wat de ambachtenmarkt be treft is er iets selektlever opge treden maar het blijft een be langrijk onderdeel van Pukema stoomtrein brengt je na je be- Een aantal nieuwigheden op zoek aan Pukema ook weer Pukema '89 drukken we hier- veilig naar huis. onder af. Nieuw zijn alvast de groepen Den Dust, Zingari Fe- llcl, Elektriek Ananas. Het op treden van de Koninklijke Ge ntse politieharmonie vormt één van de hoofdattraktles aan de Puurse kerk. Op het grote po dium aldaar zullen zij op treden. Een andere blikvanger is een vuurspuwshow. Deze show die ongeveer één uur duurt wordt opgevoerd In de omge ving van het Puurse station. Een andere spektakelgroep is De Groep 'Mwenzo Africa', een dans- en spektakelgroep uit Zaïre. Belangrijk is bij deze groep dat ook de kinderen hier ruim aandacht krijgen: zij hel pen stelselmatig mee het de cor ontwerpen voor deze groep. Het lig ook in de bedoeling van de organisatoren om in de straat, tussen de mensen, meer animatie te brengen, Daarvoor werden enkele nieu we attraktles aangetrokken. Wat niet meer doorgaat Is het optreden van de Puurse turn kringen aan het station. In- plaats daarvan komen enkele acrobatische tumdemonstra- tles. Het volksdansgebeuren wordt Tentoonstellingen Vrijdagavond zijn er ruim wat tentoonstellingen die geopend worden. Zo is de Puurse club Foton 89 als foto-atelier pre sent met een tentoonstelling in de raadszaal van het gemeen tehuis. Te 20 u. wordt deze tentoonstelling geopend. Kunstkring Het Vierkant orga niseert een Vierkant-retros- pektief met werken van Jef Geniets, Karei De Smet, Ro bert Houthooft, Jef Smets, Jos Coveliers. Deze tentoonstelling loopt in de middenzaal van het Be gijnhof. In de kantoren van BAC stelt H. Philips uit Puurs zijn werken ten toon. Sint-Pieterskerk Ter gelegenheid van Pukema wordt de Puurse Sint)Pieters- kerk opengesteld voor het pu bliek. Onder begeleiding van Jos De Donder en Geert Se- gers kan je tussen 14 u. en 19 u. kennismaken met de boeiendste aspekten van deze architekturale parel van Klein- Brabant. Ook het boek 'De Sint Pieterskerk van Puurs, parel van KJein-Brabant' wordt die dag te koop aangeboden. (al) Lucas Doesje Vermeir in De Bres Deze kunstenaar komt in De Bres zijn olieverfschilderijen, gemengde techniek en tekeningen tentoon stellen van 22 september tot 15 oktober. De vernissage is op vrijdag 22 september om 20 uur. Lucas Doesje Vermeir werd geboren te Dendermonde op 5 september 1956. Het werk van deze kunstenaar is in voortdurende ontwikkeling. De reflektie over de natuur, beweging, rust, emotie resulteren in een visuele kommunikatie die de zin en de diepere betekenis van het leven vertaalt in experimenten die de mens centraal stellen. Hij heeft reeds al heel wat tentoonstellingen achter de rug, zowel in groep als individueel. Zijn atelier is gelegen in de Denderstraat 1, 9371 Denderbelle (tel. 052-21.62.24). Deze tentoonstelling is open op werkdagen van 9 tot 12 en van 14 tot 17.30 uur, uitgezonderd op vrijdag tot 16 uur. Zaterdag gesloten. Zon- en feestdagen van 14 tot 18 uur open. 21.14.09. Inschrijvingsprijs: 250 fr. Aalsterse Wijnmakersgllde Vergadering vrijdag 15 september '89 te 19.30 uur in de Krypte. Herdersem Personal computer Nog op woensdagen 13, 20 en 27 september in de Vrije School, Alfons De Cockstraat, leren omgaan met een perso nal computer zonder vereiste voorkennis, Later volgen ses sies tekstverwerking, Base III plus en Desk Top Publishing. Nadere info bij Karei Vlieghe, Witgerstraat 35 (053-77.29.34) of via 053-77.83.95. Een organisatie van Davidsfonds Her- dersem.9a2f2 Land van Vergilius Vandaag vrijdag 15 september start van de viering 50 jaar Davidsfonds Herdersem met 'Land ven Vergilius', een ,,«^.wnD,0l schoonheidsbedevaart naar Italië samengesteld door pastoor Eveneens langsheen de G. Konden de aanwezigen op Pukema vroeger na 19 u. nog weinig beleven, dan werd het programma zo opgesteld dat er ook 's avonds nog heel wat aan attraktiefs te beleven valt op deze 18de editie van Pukema. Het Centrum voor Muziekin- strumentenbouw stelt langs heen de G. Gezellelaan zijn poorten wagewijd open voor de Pukemabezoekers. Tot 26 november loopt in de Foundation Helan Arts, Luipegem Bomem, nog de in vele opzichten belangrijke tentoonstelling 'Hedendaagse Vlaamse Monumentale Beeldhouwkunst'. Men kan er dagelijks een bezoekje brengen van 14 tot 18 uur, op vrijdag en zaterdag zelfs tot 22 uur en maandag gesloten. Meer dan 6000 bezoekers deden dat al in de loop van de voorbije vakantiemaan den. Een waar sukses dus. Door de Foundation Helan Arts werd echter ook reeds een tipje van de sluier van het programma voor volgend jaar opgelicht. Drie openluchttentoonstellingen zullen georganiseerd worden: 1. Van mei tot november 1990: een overzichtstentoonstelling 'Hedendaagse Waalse Monumentale Beeldhouwkunst' te Bomem. Met een uitwisseling van de huidige tentoonstelling 'Hedendaagse Vlaamse Monumentale Beeldhouwkunst' naar Wallonië. 2. 'Monumental' van maart tot december 1990: een selektie van een vijftiental Vlaamse en een vijftiental Waalse beeldhouwers uit een nieuwe generatie; in een openluchttentoonstelling die achtereenvolgens te gast zal zijn gedurende een zestal weken vanaf half maart tot begin december in Lier, Dendermonde, De Haan- aan-Zee, Aalst en Kapellen. 3. 'Dimensional' van juni tot november 1990 zullen de afgestudeerden uit de laatste jaargangen van de hogere instituten, Walen zowel als Vlamingen, uitgeno digd worden om deel te nemen aan een openluchttentoonstelling die zal doorgaan te Brussel. Wat de uitwisselingen vanaf 1991 met het buitenland betreft, behoort een kombinatie van selekties uit de drie tentoonstellingen tot de mogelijkheden.

De Voorpost | 1989 | | pagina 13