Spiksp\jntcïmeuw! Dendermondse laureaten van kiezen voor kunst breken door op nationale eindtentoonstelling Polderpeinsers winnen eerste avond in nieuw kwistornooi Nieuwe zege voor Brugse Bruynhoge De Voorpost ENTHOUSIASTE WINNAAR TE DENDERMONDE! Wie mag straks naar de finale van de Soundmixshow WAGENS CORNELIS MEUBELEN 70 JAAR CORNELIS MEUBELEN 70 JAAR, NET IETS LANGER DAN 'N ANDER l Martine D'Haen nationale laureate 16 - 15.9.1989 - De Voorpost 23 29 TE WINNEN or nelis meubelen i DE 3 KLOKKEN Vorig jaar organizeerde 'duivel-doet-al' Rudy Ver strepen in Dendermonde- centrum een aantal proef- kwisjes waaraan toen gele genheidsteams deelna men. Het sukses van toen leidde tot een heuse kwis- kompetitie die, verdeeld over zes avonden, tien ploegen aan het werk zet. De Polderpeinsers liepen na de eerste avond iets voor de konkurrentie uit. In zaal 'Den Hert' startte HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16762-AS voor tien ploegen met elk vier spelers de eerste avond met een moeilijke reeks waarin het Stalinor gel, tennisster Moody en vooral de boomvalk hin dernissen waren. Het ni veau van dit als 'zacht' aangekondigd kwistornooi bleef trouwens behoorlijk met bijvoorbeeld de Hip- parcos-sateliet, Europees triatlon-kampioen Axel Koenders en president Rafsandjani. Na 25 vragen gingen The A-Team en Polderpeinsers zij aan zij naar de pauze, het slechts met drie man spelende Podorie volgde iets verder. Het was duide lijk dat deze ploegen ook al wat kwiservaring had den. Nadien werd het moeilijker en er gingen nogal wat jokers verloren, o.a. A-Team werd het slachtoffer. De Londense baggerboot Bowbell, de pederast en de plug uit de vissport kwamen trouwens nergens op de bordjes. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan organiseert Cornelis Meubelen een nog-nooit-gezien-wedstrijd waarbij niet minder dan 7 wagens te winnen zijn. Reeds 3 gelukkige winnaars kwamen aan bod en nu was het de beurt aan Dhr. en Mevr. Van Nieuwenborgh, Bosstraat 28, Hekelgem om de 4e prachtige wagen in ontvangst te nemen. Iedere koper kan op eenvoudige wijze meedoen om de 5e wagen gedurende september en oktober te winnen. Gewoon even kopen bij MECHELSESTEENWEG 136-138-140 DENDERMONDE Huyj ut Vit ijk bi geen irtkon nisch lenaai chap, duide der a een 1 ie spt er de zich In het cultureel centrum Westrand te Dilbeek vond de opening en prijsuitreiking van de nationale eindtentoon- stelling van Kiezen voor Kunst plaats. De laureaten van de arrondissementele eindtentoonstelling van Kiezen voor Kunst brachten een eerste prijs en twee eervolle vermeldingen mee naar huis, een meevaller dus. De grote eer is weggelegd voor Martine D'Haen uit Hamme die als nationaal laureate van Kiezen voor Kunst editie 1989 officiële erkenning krijgt voor haar prachtig werk. Kiezen voor Kunst Voor de tweede maal or ganiseerde C.S.C. - Vor mingswerk het initiatief 'Kiezen voor Kunst'. Het is een project dat trapsge wijze verloopt, nl. van lo kale tentoonstellingen naar een arrondissemente le en van arrondissemente le naar een nationale. Van de meer dan 1000 deelne mers op lokaal vlak wer den er uiteindelijk 62 weerhouden voor de na tionale eindtentoonstelling in het ontmoetingscen trum Westrand te Dilbeek. De grondgedachte van het project 'Kiezen voor Kunst' is van bij de aan vang ongewijzigd geble ven. Aan de basis ervan ligt de vaststelling dat heel wat mensen in hun vrije tijd de teken- of schilder kunst beoefenen, waarbij velen werk leveren van kwaliteit dat een vergelij king met een professionele aanpak gerust kan door staan. Het gaat hem daar bij uiteraard niet om gele genheidsprestaties, maar om een doorgedreven vorm van vrijetijdsbeste ding, waarbij dit laatste element zowat het enige is dat de amateurkunstenaar van de echte professioneel onderscheidt. Meestal komen deze niet- professionele kunstenaars er niet toe om met hun werk naar buiten te tre den. Deze kunstenaars worden als dusdanig er kend in hun familiekring en hooguit door een paar vrienden en kennissen, zelden echter reikt hun be kendheid verder. Niet dat hun werk te amateuristisch zou zijn. Het gehalte van de ingezonden werken be wijst telkens weer wat voor een uitzonderlijk ta lent en authenticiteit in ve le exposerende deelne mers schuilgaat. Zesde sportkwis Schoonaarde De door KWB Schoonaar de georganizeerde en door kwisploeg Tiem in vorm gegoten sportkwis kreeg voor zijn zesde editie slechts 12 ploegen over de vloer van het parochie huis. Bruynhoge uit Brug ge kon zijn vorig jaar door ploeg X onderbroken suk- sesreeks hernemen. Bruynhoge won voor de vierde keer. Dirk Amandt en zijn ge zellen van Tiem waren wat ontgoocheld over de gerin ge belangstelling voor hun sportkwis. Het niveau van het kwisgebeuren lag ech ter opnieuw meer dan be hoorlijk. De tiercé van vo rig jaar, toen in volgorde X, Bruynhoge en Freddies Team, klopte ook dit jaar. Alleen in een andere orde. Echt moeilijk was de aan loop eigenlijk niet. Slechts Juventus met wielrenner Dirk Heirweg, en Bruyn hoge met motocrosser Kenny Roberts, haalden solo-antwoorden. Halfweg leidde Bruynhoge voor Freddies Team uit Asse. Het wat zwak gestarte X pakte daar nog naast een plaats in de play-offs. X kwam echter in de tweede helft sterk terug en kwam uiteindelijk samen met Bruynhoge, Freddies Team en Paling uit Zi- chem toch in de ein dronde. Daar werd het allemaal ook weer wat moeilijker met solo-antwoorden voor Bruynhoge, de Mille Mig- lia, en X, Rosine Wallez. Bruynhoge en X streden om de eindzege maar uit eindelijk bleken de Brug gelingen toch weer dat ietsje sterker. De kloof tussen Bruynhoge (231 p.) en X (216 p.) werd trou wens nog behoorlijk groot. Freddies Team en Paling deelden de derde Vier op zes dus voor Bruynhoge dat zich op Dendermondse bodem blijkbaar thuis voelt. H.A. De Dendermondse lau reaten Kiezen voor Kunst kende in Dendermonde tijdens de twee georganiseerde edities met telkens een tiental plaatselijke ten toonstellingen een enorm succes. De arrondissemen tele eindtentoonstelling georganiseerd in mei jongstleden mocht op heel wat belangstelling rekenen. Opvallend is dat van de vier laureaten die via deze arrondissementele eind tentoonstelling naar natio naal afgevaardigd werden er drie in de prijzen vielen. Martine D'Haen was ze ker geen onbekende voor de bezoekers van Kiezen voor Kunst. Tijdens de twee georganiseerde edi ties kwam zij bij de arron dissementele eindtentoon stelling telkens als laureate uit de bus. Nu ontving zij uit handen van Nationaal S.P.-voorzitter Frank Vandenbroucke de natio nale eerste prijs voor het werk 'Middag'. Martine D'Haen is geboren te Hamme en volgde les in het teken- en schildersate lier te Hamme en ook de finaliteit schilderen te Dendermonde. Zij schil dert met de intentie een analyse van menselijke ge voelens te visualiseren in Martine D'Haen werd nationale laureate van Kiezen voor Kunst en mocht uit hanc van SP voorzitter Vandenbroecke de prijs ontvangen. een heldere vorm- en kleu- rentaal. Daardoor tracht zij langs het onbewuste om diepere gevoelens op te roepen bij de toe schouwer. Erbert Wilde eindigde ar rondissementeel tweede en kon nationaal op een eervolle vermelding reke nen. Vanuit zelfstudie en tentoonstellingsbezoek groeide een eigen taal in verband met afbeelding en figuratieve elementen. Er- bert Wilde is tevens stich ter van atelier '88. Veerle Van Gehuchten kreeg op de nationale eindtentoonstelling een eervolle vermelding, nadat zij arrondissementeel der de eindigde. Zij volgde monumentale kunten aan St.-Lucas te Gent en grafi sche kunsten aan de Aca demie te Dendermonde. Zij behaalde in 1987 de prijs grafische kunsten van de A.S.L.K. Guido Joos, de vierde lau reaat in Dendermonde nam eveneens deel aan de nationale eindtentoonstel ling. Hij studeerde aan de Academie voor Schone Kunsten te Dendermonde en kreeg tijdens de ten toonstelling heel wat a preciatie voor zijn werk. Nog te bezoeken De nationale eindtentoo stelling loopt nog tot september in het Cultun Centrum Westrand Dilbeek. Lokaal vindt het volgei initiatief C.S.C.-Vo mingswerk plaats op vr dag 15 september in oude BacchusbrouwL rijen, St.-Ursmarusstrf te Baasrode, waar u vrii delijk uitgenodigd woi voor de opening van tentoonstelling van K< lektief Kreatief 'Jibeke ^beke i e ungsn afgete op eij blauv r weli Tijdei was Verantwoordelijke uitgever D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M De Backer Redaktie Waasland. W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de In welke jurkjes bezoekt Manuela Van Werde het mu seum Waarom zweert Jacky 'Backonfoy' Morel bij zijn familie Hoe kan je straks satelliet-W ontvangen Is er nog eenheid in het onderwijs? Hoe overwon nieuwe omroeper Jo de Poorter zijn zenuwen Waar om wordt Michael Landon de vliegende engel genoemd Waarom komt in Guandong de zomer na de herfst? Staat huilen ons nader dan lachen Wat gaat er gebeuren met de gestrande 'Mont Louis' De nieuwe, fleurige TV-Ekspres staat ook deze week bol van boeiende lektuur voor heel je gezin. Je vindt er het antwoord op deze en vele andere vragen! Heb je 'm trouwens al gezien, die TV-Ekspres? Een echte knaller in een nieuw kleurrijk pakje... En je kan meteen ook nog 100.000 fr cash winnen!!!! Nu ook met super-overzichtelijke TV- en radioprogram ma's. Erg handig als je weinig tijd hebt! Maar ook de kijker die van zijn programma-keuze een feest maakt, komt bij TV-Ekspres aan zijn trekken. En voor de veeleisende, selektieve kijker zijn er boven dien week- en dag-overzichten van alle films, tekenfilms, sportprogramma's en hitparades. Opvallend was bijvoor beeld het groot aantal jui-- ste antwoorden op Roland Bruynserade, de officiële starter van de F 1-prijzen, die de Polderpeinsers ten slotte ook aan de zege hielp. De Polderpeinsers (95 p.) -gaan met kleine voor sprong op Podorie (90 p.) en the A-Team (89 p.) naar de volgende ontmoe ting op vrijdag 20 oktober om 20 uur in zaal Tijl. n lanoeri hove straat Uitslag van de winnende paren op donderdag 7 september: richting noord-zuid: 1. Mare Vereecken en Herman De Cuyper, 2. Magda Weymans en Monique Buydts, 3. Mare De Decker en Mare Hofmans. richting oost-west: 1. echtpaar De Saeger, 2. Jeanne Dierick en Mare Christiaens, 3. Paul Veldeman en Hans Huybrecht. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in de zaal De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis-Dendermonde

De Voorpost | 1989 | | pagina 16