Dendermonde te sterk voor Temse V SK Lebbeke mee aan de leiding In de marge om De Visser Van xtn Pfaff Kurt Meirvenne Bert De Lamper DEMEY K.A.V.D. op zaterdagavond Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 ue voorpost - 15.9.1989 - 17 wat a werk. entoo tot Culture ind olgen C.-V( op vr jrouw e usstr; u vri( woi van n Kc I ibeke - Oudenaarde 1-0 kompetitie is voor SK abeke goed begonnen. De [ungsmatch eindigde op afgetekende overwinning, op eigen veld, behaalden blauwwitten een nipte r weliswaar verdiende ze- Tijdens de eerste speel- was het nochtans knok- geblazen tegen een team minstens een punt op het had en daarvoor goed was apend. 'ooral tijdens de eerste itig minuten werden we ele keren voor hete vuren laatst, zegt klubleider Ro- Huyghens. Onze keeper, an Vinck, was toen geluk- ijk bij de pinken en liet geen enkele keer op een irtkoming betrappen. Op inisch vlak demonstreerde lenaarde zijn mees- Het was voor eenie- duidelijk dat er een tegen- der aan het werk was die een hogere reeks kwam. e spelers geraakten niet er de indruk en verenig- zich tot een hecht blok dat, zo zou later blijken, in staat was om te knokken en een degelijke repliek te bie den. Op het halfuur scoorden we een doelpunt. Sommigen vonden dat het tegen de logi ca in was maar voetbal is nu eenmaal onberekenbaar. Uit een fraaie kombinatie bracht Frankie Van Heek de ope ningstreffer op het bord. Van af dat ogenblik moesten we voor het bezoekende team in geen enkel opzicht meer on derdoen. In de tweede helft waren de rollen trouwens om gekeerd en was het doelman Impe die op zijn tellen moest passen. Hij is een paar keer gepast kunnen tussenbeide komen. Opmerkelijk was het entoesiasme dat ons team uit straalde. Kollektief staan we sterker dan ooit. Ondanks een biezonder goede kompe titiestart blijven we realistisch en met beide voeten op de grond. De punten die we heb ben kan niemand ons ontne men. Aan een rol in het titel- debat hebben we nooit ge dacht. Niettemin willen we een behoorlijk resultaat na streven. Hoopgevend was de publieke belangstelling. Sup porters die ons in het verleden hebben verlaten, blijken te rug de weg te vinden naar het Konkelgoed. Vorige zondag werden zo'n 800 ingangs kaartjes verkocht. Het is lang geleden dat we, afgezien van derbies, nog zoveel volk mochten begroeten. Die vast stelling kan ons als klublei- ding alleen maar sterken. Bin nen de vereniging heerst een sfeer die in jaren niet be stond. Als de resultaten posi tief blijven staat ons wellicht een prettige kompetitie te wachten, aldus Robert Huyg- hens. SK Lebbeke reist nu zon dag naar Zulte. Daarna staan twee opeenvolgende thuis wedstrijden op het program ma. Gelegenheid genoeg voor de Konkelgoedjongens om hun positie aan de top te kon- solideren. (e.g.) Topper eerste provinciale K.S.V. TEMSE 0 K.A.V. DENDER MONDE 2 Dendermonde en Temse, twee reuzen uit de hoogste provinciale reeks, stonden reeds op deze tweede speel dag tegenover elkaar. Beiden hadden met grootste onder scheiding hun eerste opdracht volbracht en het was dan ook benieuwd uitkijken voor de ruim 1200 toeschouwers hoe beiden deze schok der groten zouden afwerken. Bij Temse geen wijzigingen in de ploeg die Olsene verplet terde en enkel Dirk Mariens kwam ietwat opvallend op het terrein na zijn neusbreuk op gelopen op training. Bi Den dermonde kwam Cooreman in de ploeg en verdween Steeman naar de ban. Rood voor De Baere Centraal in deze wedstrijd stonden de zenuwen. Dat was reeds vlug te merken. Vooral Temse vertrok zenuwachtig aan deze wedstrijd, die bij verlies toch geen al te grote ramp zou betekenen. Feit was wel dat Temse niet voluit dierf te gaan en buiten een aandringende Patrick Waem maar weinig in het spelbeeld voorkwam gedurende de aan vangsfase. Dendermonde nam direkt het initiatief in handen en bij een kopstoot van Guy De Baere mocht thuisdoelman De Maeyer al een eerste maal zijn kunnen tonen. Ook op een nieuwe poging van Geert Van Roy had De Maeyer het geluk aan zijn zijde omdat het hier om een gekraakt schot ging en dus maar een oprapertje was. Temse. achteraan erg onzeker tegen de snelle bezoekende aanvallers die wel een klasse sterker leken, kreeg in de twaalfde minuut het deksel op de neus. Het begon eigenlijk bij doelman De Maeyer die, hoewel twee Dendermondse spitsen op de loe lagen. Toch kon hij de bal nog met enig geluk naar Jan Pieters aan de zijlijn sturen. Deze dacht Mo- Htf.csrdee* Temse - KAVD 0-2. De gevaarlijke Waem kopt naar doel maar Cooreman is in de buurt, alert als steeds (dw) Temse - KAVD 0-2. Al werd er soms hardnekkig voor elke bal gestreden, de wedstrijd bleef sportief. Moreels verricht te meer dan zijn deel van het werk dat na de uitsluiting van De Baere met tien moest opgeknapt worden (dw) reels te kunnen uitspelen maar die snoepte het leder af, zette voor en daar verscheen Geert Van Roy voor de ga pende doelmond. Geert knal de in één tijd een prachtig doelpunt voorbij een onthut ste De Maeyer: 0-1 na 12 minuten spel. Een droomstart dus voor de gasten uit Den dermonde, die Temse nu dwongen iets meer offensie- ver te zijn. Op rechts kon Jantje Pieters zich blijkbaar niet zo fel doorzetten als de laatste weken. Alweer een te ken dat Dendermonde een sterk geheel vormt of een kleine terugval van de snelle Pieters? Feit was wel dat Temse het nu op links ging zoeken waar Gunther Ver- schaeren wél wat in zijn mars had tegen Alaine Moens. Na goed twintig minuten spel werd he teen eerste keer bit sig op het terrein en diende scheidsrechter Meganck geel te trekken voor Peersman na fout op Tom De Visser die vooraan een sterke indruk liet. De vrije trap werd na heel wat duw en trekwerk toch gegeven door Moreels maar dat was een maat voor niets. Althans dat dacht men want plots lag daar Luc Vol- ckerick van Temse voor dood op de grond. Na een kleine maar hevige catchgreep zag scheidsrechter Meganck enkel nog net de elleboog van De Maere bewegen en meteen vloog de vaardige bezoeker naar de kleedkamer. Dender monde nu met 10 en Temse kon nu toch wat op de Den dermondse helft komen, iets toen die Jacobs torpedeerde. Maar goed, ge ziet, zelfs mte tien bleven wij de sterkste ploeg. Ik bracht dan ook de kopbalsterke Ronny Steeman in de ploeg nadat De Baere wegviel. Dit omdat Temse rond die periode het met hoge voorzetten probeerde. Dit Temse heeft mij eigenlijk niet kunnen bekoren. Maar let op, zelfs nadat ze deze veldslag verloren hebben zijn zij nog niet uitgeschakeld om een rol van betekenis te spelen. had duidelijk meer van nse verwacht', begon de ïdermondse crack. Zij vie- wat tegen nadat zij vorige k toch ook zes potten bij tar trapten. Verder werd voor ons geen gemakkelij- wedstrijd want ik moest raan tegen een sterke isovermacht opboksen na- De Baere werd uitgeslo- Doch Geert Van Roy kan vidueel zelfs een sterke eer als die van Temse ont adelen zodat ik alsnog aan trekken kwam' Dendermondse trainer natuurlijk na afloop uit- tevreden over de presta- van zijn elftal. Of moeten zeggen 'tien-tal'. 'Ja wat je, de scheidsrechter trekt r een duw- en trekpartij «n Volckerick en De Bae- meteen rood voor onze s terwijl hij even later Jem toch enkel geel geeft Na zijn glansprestatie stond Dendermonde-doelman Kurt Van Meirvenne natuurlijk in het middelpunt van de be langstelling. Het was dan ook niet makkelijk om Kurt even zijn eerste indrukken te horen vertellen. Toch wou deze ta lentvolle doelman die zijn vierde seizoen bij Dender monde het doel verdedigt en nog maar 27 lentes telt kwijt dat hij sterk gekoncentreerd aan deze wedstrijd begon en dat het keerpunt in de wed strijd wellicht zijn gestopte strafschop was. Over die strafschop wou Kurt nog kwijt dat hij Rodrigo kende van zijn Dendermonde periode en dat hij zag dat Guy bij de herneming van bewuste straf schop geen vertrouwen meer had. 'Ik koos de goede hoek bij het zwakke schot en redde dus opdat moment mijn ploeg. Verder kwam lemse altijd met hoge ballen voor mijn doel op zoek naar het hoofd van Verstraeten of Ro drigo maar daar had ik zeker geen moeite mee. Ook in de tweede helft kon ik direkt wat laten zien toen drie Temse - aanvallen op mij strandden en toen ik het vluchtschot van Verstraeten redde. Geen wonder dus dat ik hier op handen gedragen word al vind ik zelf dat onze ploeg duide lijk de betere was. Vooral individueel dan. Over de titel wordt voorlopig nog niet ge sproken want we leven van wedstrijd naar wedstrijd en dat is het beste denk ik', aldus de talentvolle Dendermondse doelman. De Temse-trainer was natuur lijk ontgoocheld na de wed strijd: 'Ik vind dat wij de nederlaag direkt in eigen kamp moeten zoeken. Hoe beginnen wij nu aan die wed strijd? Afwachtend, zenu wachtig en achteraan de bal rondspelend. Iets wat ik bij Temse nog nooit gezien of gevraagd heb. Ge krijgt dan het deksel op de neus en na een kwartier sta je al met 0-1 in het krijt. Even later mis je dan zelfs twee kansen op strafschop om langszij te ko men terwijl de bezoekers na de rust rustig mogen binnen- koppen. Nee, vandaag was mijn ploeg nergens. Elke individuele ak- tie werd door een bezoeker gewonnen en een middenveld had ik gewoon niet. Vandaar kon Dendermonde rustig op bouwen en ons de genades- toot geven. Let op, er is nog niets verloren maar we moe ten ons zo vlug mogelijk her pakken. De sterkte van mijn ploeg die anders ligt in het duel opzoeken en winnen van de tegenstander ontbrak hier volledig en daarom is Dender monde verdiend winnaar ge worden. M/S ifisbeönjl n v cci- Temse - KAVD 0-2. Rodrigo (ex-KAVD) komt net iets te kort om de sekure Van Meirvenne te bedreigen (dw) wat voorheen weinig of niet gebeurd was. Toch bleef Den dermonde, eens het voor het Temsedoel verscheen, want het groef zich niet in, nog gevaarlijk. Een lange ren van Tom De Visser bracht bijna een tweede doelpunt op toen Peersman deze voorzet bijna in eigen netten verwerkte. Na 35 minuten Temse nog eens ten aanval via Verstrae ten. Deze wilde aan de rand van de grote rechthoek de bal terugkoppen naar een mede- maat maar hij werd in de rug gelopen. Strafschop besliste Meganck en na enig bezoe kend protest zette Guy Rodri go zich achter de bal. Rodrigo trapt en het is doelpunt doch Meganck laat de strafschop nog eens overnemen. Rodrigo twijfelt, vraagt aan Waem om te trappen, maar deze be dankt en hij trapt twijfelend dan toch maar zelf. Doelman Van Meirvenne, die Rodrigo nu als een bange wezel ziet, stopt de laag getrapte straf schop en meteen verliest Temse dé mogelijkheid om langszij te komen. Moment voor Dendermonde- trainer om Steeman als kop balsterke speler in de ploeg te brengen voor De Coninck, want Temse zocht het lucht ruim af naar jongens als een Rodrigo en Verstraeten. Toch kon Dendermonde zonder verdere kleerscheuren de tweede helft halen. Van Meirvenne houdt alles tegen Trainer De Lamper zal aller minst gelukkig geweest zijn met deze gang van zaken en het was dan ook een ander Temse dat aan de tweede helft begon. Liefst drie kan sen op rij eigenden de thuis ploeg zich toe. In dezelfde fase stopte Van Meirvenne Jan Pieters en Gunther Ver- schaeren af met enkele bril jante tussenkomsten. Doch deze opwekkende aanhef kon Temse ook al niet aanhouden. Het gekende talent bij de Dendermondse ploeg dat lui stert naar de namen van Geert Van Roy, Tom De Vis ser, Peter Moreels en Werner De Bruyn nam terug de fak kel over. Patrick Van De Vel werd na enkele tientallen duels te hebben uitgevochten met deze bezoekers bedacht met geel nadat zijn opponen ten dikwijls aan de winnende hand bleven. Na een uur spel gebeurde dan iets wat men bij Temse voor onmogelijk had gehouden. Na een hoekschop van Mo reels kon Werner De Bruyir vrij en ongestoord aan de eer ste paal het tweede Dender mondse doelpunt binnenknik- ken: 0-2 na 63 minuten. Bij Temse kwam nu Filip Sny- kers in de ploeg voor Dirk Martens hetgeen betekende dat achteraan de nodige risi- ko's werden genomen en dat trainer De Lamper een ver stevigde middenlijn en een di to voorlijn op Dendermonde afstuurde. En nadat de"heibel rond het terrein met enkele opdringerige Dendermonde supporters, die zelfs op het terrein verschenen, was opge lost trok Temse alsnog ten aanval om te proberen nog iets te oogsten. Doch doel man Van Meirvenne, heel de wedstrijd in goede doen, liet zich niet meer verrassen. Po gingen van Pieters, Snykers en vooral die van Verstraeten werden door Kurt met klasse uit zijn doelvlak geranseld. Steeds klemvast en overtip- pend wanneer het nodig bleek was deze Van Meirvenne dus samen met de sterke indivi dualisten die Dendermonde herbergt zoals Van Roy, Mo reels, De Bruyn en De Visser bij de uitblinkers van deze wedstrijd, die meer dan ver diend door Dendermonde werd gewonnen. MARC De ploegen: Temse: De Maeyer, Volckerick, Van De Vel, Martens (60 Snykers), Peersman, Pieters, Verschae- ren, Verstraeten, Waem, Ro drigo en De Wilde. Dendermonde Van Meirven ne, Moens, De Schrijver, Cooreman, Jacobs, Moreels, Van Roy, De Visser (89' Pfaff Marco), De Baere, De Bruy- ne en De Coninck (30' Steeman). Rode kaart: Guy De Baere. Geel: Van De Vel, Peersman en Waem (Temse) Toeschouwers: 1200 Scheidsrechter: Meganck Mare Stevelinck Temse - KAVD 0-2. De attente Van Meirvenne weert het gevaar. De Bruyne kijkt opgelucht toe (dw) Eersteprovincialer KAV Dendermonde speelt zijn thuiswedstrijden onder kunstlicht. Tot het einde van de maand oktober wordt iedere match op zaterdagavond om 20 u. betwist. Het KAVD-stadion leent zich overigens uitstekend voor wedstrijden onder kunstlicht. Nu zaterdag is Eine te gast in Grembergen. (E.G.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17